Som mama

Som mama https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260131/bmid_som-mama-HzD-260131.jpg 4 152 51

Som mama série

Úspešná slovenská herečka, moderátorka a kreatívna autorka vtipných prúžkovaných tričiek Kristína Farkašová je šťastnou mamou dvojičiek Ely a Matildy. O svojich skúsenostiach a zážitkoch s tehotenstvom a materstvom začala písať vtipný blog a ten oslovil množstvo mamičiek. Pre všetkých, ktorým je jej humor blízky a téma sa im zdá viac než príťažlivá, vydáva knihu, v ktorej sa hrdo hlási k tomu, čo jej robí najväčšiu radosť: Som mama! Ilustroval Boris Farkaš.... celý text

marwinmh
13.11.2018 3 z 5

Myslela jsem, že se budu smát od začátku až do konce příhodám mámy na mateřské, jak kniha slibovala, ale nestalo se tak.

elenai
21.10.2018 4 z 5

Pěkné oddychové čtení pro mě, jelikož jsem cílová skupina. I já jsem máma, byť jen jednoho malého tvora a jednoho už trochu odrostlejšího. :-) Užívala jsem si vtipné momenty ze života někoho jiného a škodolibě se radovala, když autorku potkalo něco méně pěkného. Vždyť to znám! Jak už bylo zmíněno, tak je opravdu vhodné dávkovat si knihu po částech, jinak vám velmi snadno splyne ve změť písmen, ze kterých si nebudete pamatovat ani fň.

nani_nka
03.10.2018 3 z 5

Knizka je tvorena z kratkych zapiskov Kristiny z roznych casovych obdobi, v ktorych vtipne a s nadhladom opisuje zivot s detmi, teda najma tie uskalia, ktore si mama pri tom malom clovieciku musi vytrpiet. Knizku by som odporucila hlavne matkam, ktore sa v Kristininych pribehoch najdu a pozru sa s nou na vsetky tie neprijemnosti ako je nevyspatost, ziadna sloboda na wcku a pod. s humorom a hlavne s laskou.

Petra186
10.08.2018 5 z 5

Velmi oddechové čtení, jako máma 3 dětí jsem se opravdu pobavila a připomněla si situace, které zažívá každá máma. Jde o postoj, jak moc "vážně" se život bere. Určitě si přečtu další knihy od Kristíny.

Verrrunka
30.05.2018 4 z 5

V první řadě - tohle je fakt čtení pro matky. Radši by to neměly číst ani těhotné, aby nebyly zbytečně vyděšené. Protože to všechno přijde, fakt že jo! Já už mám doma ročního zloprcka, takže se ve většině situací vidím. Oddechové čtení, které radím rozdělit si na několik příjemných odpolední s kávou, kdy vám dítě spí. Musím se přiznat, že když už si někdy říkám, že nemůžu, vzpomenu si matky dvojčat a hnedka je mi zase do zpěvu. A jo, sice jsem si vždycky říkala, že nebudu mít vykojenej mozek, ale taky mi fakt udělá radost nový obrázek na plenách! :-D

zlinissi
09.05.2018 4 z 5

Oddechové čtení od mámy dvojčat s velkým nadhledem. Ze začátku jsem se občas neudržela a vyprskla smíchy, některé situace vážně trefně popsané. Ke konci už těch koblih bylo přeci jen moc...ale takto vnímám často knihy složené z blogerských článků - musím si dát pauzu ve čtení, abych neměla pocit, že čtu stále totéž. Hvězdička navíc za “vymazlené” grafické zpracování.

swon
10.04.2018 4 z 5

Uff, tak nevím, jestli vzít nohy na ramena a to mateřství hned vzdát anebo se na to prostě podívat s nadhledem a říct, že to prostě nějak zmáknem :-) No, vzhledem k aktuální stavu nám s manželem asi nic jiného nezbude.
Oddechová četba, která vás navede na to nebrat to mateřství super smrtelně vážně. I tak vím, že ze mě super biomatka nebude a indiánská babička s šátkem taky ne. Je fajn vědět, že ještě existuje pár mamin, které to vidí stejně.
Doporučuju! Zasmějete se (často i sama sobě).

janulka1310
05.04.2018 4 z 5

Pro mámy super relax a pobavení. Doporučuji číst maminkám, které mají doma už trošku starší mimčo (víc jak půl roku), aby opravdu mohly ocenit autorčin humor :)

lenkaabooks
20.03.2018 2 z 5

Po pár stránkách jsem byla přesvědčená, že jestli ještě jednou přečtu sousloví "vykojený mozek", že tu knihu hodím z okna. Nakonec jsem ji přečetla celou, ale nutila jsem se. Pár vtipných vět by se našlo, dalo by to tak na knihu o cca 10 stranách. Mateřství s dvojčaty jistě veselé momenty má, ale ne každý ze showbyznysu je spisovatel, že.

Petass
12.03.2018 3 z 5

Čteno ve slovenštině, řekla bych, že česky to nemůže "být ono". Zapůjčeno od kamarádky na odlehčení. Jako matka jsem se zasmála a trochu mě to povzbudilo, že v tom nejsem sama... Upřímně jsem si oddechla, že nemám dvojčata... Četla jsem vždy večer jednu kapitolu, jako takový oddech od starostí a jiných knih. Postupně nadšení a smích trochu opadl, protože je to už tak trošku pořád dokolečka, ale tak to mají maminky s dětmi i v životě... pořád dokolečka. I když jsem dvojjazyčný stát moc nezažila, tak problém s porozuměním jsem neměla, naopak mě to bavilo a občas jsem se i nějaké to nové slovo přiučila. Na dovolenou, nebo jako proložení jiných knih doporučuji. Když ji vynecháte nic se nestane.

zarran
01.03.2018 2 z 5

Je to jedna z mála knih, které jsem nedočetla. Ač jsem taky matka, tak jsem se moc nebavila, jak už tu zaznělo, často jsem nepostřehla pointu, občas to na mě působilo jako když se pokoušíte nahustit co nejvíc vtipných a ironických přirovnání do jedné kapitoly, nedrží to pak pohromadě...

Sandruš
27.02.2018 5 z 5

Vtipně napsaná knížka o tom, jaký je život s dvojčaty - žádná nuda. Doporučuji.

arket
18.11.2017 5 z 5

Kniha mne pobavila.

Arlenka
15.11.2017 4 z 5

Kniha se čte rychle, s úsměvem, pozitivní nadhled a humor jsem našla, tak pro mě splnila mé očekávání a už se těším, až si přečtu pokračování, jak to s dvojčaty jde dál :-)

Simocka
07.11.2017 4 z 5

Kniha je vtipnym oddychovym citanim, autorka sa nehra na ziadne literarne vyjadrovanie ale pise to tak, ako by to medzi kamaratkami povedala ktorakolvek mama. Ja sice mama zatial nie som, ale aj tak som si knihu precitala a bavila ma...Jedine co mi trosku vadilo, bolo prilis caste oznacovanie dvojiciek slovom knedle...:]

sarkabla
05.09.2017 5 z 5

Super, vtipné, výstižné.

Katulik86
09.08.2017 4 z 5

Nebylo to k pokukani, ale sem tam jsem se pousmala a nescetnekrat se i poznala... Sice jsem zatim jen jednomatka a uprimne doufam, ze maminkou dvojcat se v budoucnu nestanu, ale treba by me to opravdu zrychlilo ;) Taky jsem k miminku prisla jak slepa k houslim, tedy cisarem, takze vlastne bezbolestne (jak si spousta lidi mysli), taky jsem si vyslechla spoustu chytrych poznamek a rad. Nicmene cele tehotenstvi jsem tvrdila, ze budu mit klidne dite a dodnes kamaradky nechapou, jak je mozne, ze to miminko si klidne spalo 8, nekdy i vic, hodin v kuse, uz tyden po narozeni. Taky porad slysim same "jen pockej az", ale kupodivu se zatim snad ani jedna prognoza nenaplnila... Taky jsem nebyla na zadnem kurzu ani pred ani po a zijeme oba a nez byt googlematkou, to se radsi zeptam te svoji a doktorky, ke ktere chodime a je to. Proste si to uzit je asi to nejlepsi, co muze mama pro prcky udelat...

Efča59
04.08.2017 3 z 5

Literární skvost to pravda není, ale jako oddychove čtení na mateřské dovolené mohu doporučit.

bookcase
23.07.2017 4 z 5

Líbilo se. KF je sice milující matka, ale nezbláznila se z toho a umí to brát s nadhledem. Vtipným.

teresinha
03.06.2017 3 z 5

O tuhle knížku jsem několikrát musela zakopnout na sociálních sítích, než jsem se odhodlala si ji přečíst. Tyhle tematické matkoknihy (já jsem máma, kdo je víc?) nejsou zrovna můj šálek čaje, ale Farkašová o mateřství píše s nadhledem a vtipem, takže až na pár nutných klišé je to prima oddechovka ke kojení a v některých prohlášeních jsem se fakt viděla.

2017  73%Jsem máma
2017  70%Stále som mama