Budem mama

Budem mama https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/426414/bmid_budem-mama-f09-426414.jpg 4 13 4

Som mama série

< 3. díl

Tehotenstvo je najkrajšie obdobie v živote ženy. Povedal asi nieaký pán, ktorý netuší, aké je to byť grckajúcim mrožom so sloními nohami, unavený ako blázon, pretože má v tele dve srdcia, prípadne viac. Ale je možné, že mu to nahovorila jedna zázračná bytosť, ktorá dokáže vytvoriť vo svojom bruchu naozajstného voňavého človiečika a nazývajú ju mama. Toto je knižka napísaná počas spomínaného nekomfortne zázračného obdobia, ktoré odštartovala láska Skororodičov. Je určená pre všetky Skoromamy, ktoré obľubujú debaty ba rovinu,humor a seba. Toto je knižka, ktorá dá napriek nevoľnostiam nazvať krásnou literatúrou a ktorá sa rodila súčasne s naším človiečikom. Dúfam, že si ju obľúbite tak ako ja svojho človiečika. Viac sa už nedá. Príjemné tehotnenie, milé Spoluskoromamy!... celý text

Starmoon
11.07.2023 5 z 5

Čo potrebuje každá mama? Kvantum rád (najmä tých nevyžiadaných)? Zdrbanie od každej náhodnej tetky, ktorá si myslí, že keď niečo ona robila pred päťdesiatimi rokmi, je to to najsprávnejšie? Rozumy od slobodných kamarátok, ktoré si myslia, že raz budú dobré mamy, a tak si oprávňujú mudrovať, akoby už boli dobré mamy? Milión psychologických príučiek, ktorých závery si často odporujú?

Nie, každá mama potrebuje namiesto "mala by si" počuť "aj ja".

Jednoducho, každá mama potrebuje Kristínu Tormovú. Brutálne úprimnú, vtipnú, približujúcu materstvo (a v tomto prípade tehotenstvo, pôrod či šestonedelie) bez filtrov a stereotypov.

Kristína, ďakujem, že ješ veľa Mila keksov a čipsov, že si aj poplačeš, že priznávaš kaky a prdy, že o tom všetkom píšeš. A že o tom píšeš tak, že som sa niekoľkokrát skoro prekotila od smiechu. Naozaj vďaka.

kerida
08.02.2022 4 z 5

Kristína je moja kref! Milujem ju a chcem ju mať za kamošku spolumamu. Hlavou sa mi často preháňajú podobné myšlienky, ktoré ona dokáže bez škrupúľ položiť na papier. Je to jedinečný špecifický bezprostredný humor, niekomu to vadí alebo bude pobúrený, no mne to v mojom prestrašnom tehotenstve fakt zdvihlo náladu. Aspoň sa už necítim sama ako veľká mrochta. Piatu hviezdičku nedávam len za to, že som 5 dala nejakým fakt hlbokým psychologicko-dramatickým dielam s posolstvom. Alebo si ju ušetrím na jej ďalšiu knihu :)

Vicusss
24.05.2021 4 z 5

Knihu som si kúpila na začiatku tehotenstva a čítala som ju postupne, teda podľa týždňov. Je to jednoduchší štýl, ale zato oddychovka, pri ktorej som mala aj zopár záchvatov smiechu. Milá knižka na sprevádzanie tehotenstvom :) Teším sa na ostatné (viem, že táto je v poradí 2. z 3 ale ja som ju čítala ako 1.)

MarkCarter
04.04.2021 5 z 5

Knihu som čítal spolu s manželkou počas tehotenstva. Komu sa páči Kristínin humor, tomu sa bude páčiť aj kniha. Nesnaží sa byť edukatívna, skôr obsahuje zážitky zo života, v ktorých sa nájde skoro každá “skoromama”. Kniha je rozdelená na kapitoly, podľa týždňov tehotenstva a na konci ešte časť o šestonedelí. My sme to čítali priebežne, aj keď musím priznať, že po návrate z pôrodnice už nebolo toľko času na čítanie.

2017  73%Jsem máma
2017  70%Stále som mama