Balenka Balenka komentáře u knih

Sex a iné city 3 Sex a iné city 3 Eva Urbaníková

jedna hviezdička iba zato, že spoluautorkou knihy je Evita, ktorú mám veľmi rada.

14.12.2016 1 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Pred čítaním tejto knihy som podľa recenzií usudzovala, že pôjde o knihu, ktorá sa mi buď bude veľmi páčiť, alebo ma nebude baviť vôbec. Našla som sa hneď v tej prvej kategórii, kniha ma veľmi zaujala, síce je v nej veľké množstvo postáv, ale to mi vôbec nevadilo. Páčilo sa mi ako sa príbehy jednotlivých žien prelínajú, nemohla som sa od knihy odtrhnúť. Takže určite odporúčam :-)

12.12.2016 4 z 5

Báječné nakupování v Hollywoodu Báječné nakupování v Hollywoodu Sophie Kinsella (p)

Nebol to najlepsi diel serie, ale ja mam proste shopaholicku rada :)

05.10.2016 4 z 5

Zakázaná láska Zakázaná láska Tabitha Suzuma

Zaujímavá téma lásky medzi súrodencami, kniha ma zo začiatku veľmi upútala. Bohužiaľ, toto knižné spracovanie sa mi vôbec nepáčilo, mala som pocit, že je zamerané iba na sexuálnu lásku medzi dospievajúcimi tínedžermi. Škoda toho.

04.09.2016 1 z 5

Bohatý otec, Chudobný otec - Čo bohatí učia svoje deti a chudobní nie Bohatý otec, Chudobný otec - Čo bohatí učia svoje deti a chudobní nie Robert T. Kiyosaki

Kniha ma vôbec nebavila. Moc toho o autorovi neviem, ale podľa knihy usudzujem, že je to človek, ktorý zbohatol vďaka svojej prefíkanosti, pričom nemá problém to oznamovať celému svetu. Ak by sa ľudia mali držať jeho rád, každý z nás by musel byť podnikateľom. Kniha je plná tých istých opakujúcich sa fráz, písaná veľmi nudným štýlom. Určite neodporúčam čítať.

17.08.2016 odpad!

List List Kathryn Hughes

Prijemna romanticka oddychovka :)

17.07.2016 4 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

WAU, túto knihu by si mal prečítať každý. A zobrať si z nej ponaučenie, ako sa nesprávať k ľuďom.

04.07.2016 5 z 5

Stopárov sprievodca galaxiou Stopárov sprievodca galaxiou Douglas Adams

Ja neviem. Asi som pri citani tejto knihy nebola naladena na jej vlnovu dlzku. Na zaciatku som chcela knihu odlozit, potom zhruba od polovice sa to trocha rozbehlo. Snad pre mna jedine pozitivum, ze kniha bola kratka a rychlo sa citala. Po dalsich dieloch uz nesiahnem..

23.05.2016 2 z 5

Prečo sme sa vlastne rozišli? Prečo sme sa vlastne rozišli? Liane Moriarty

Ja mám knihy od tejto autorky veľmi rada. Nebol to žiadny príbeh plný zvratov, ale skôr príbeh k zamysleniu. Kniha sa rýchlo číta, autorka má veľmi pútavý štýl písania. Určite si kúpim aj jej ďalšie knihy..

20.11.2015 4 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Nebola to zlá kniha, ale téma drogovo závislých bola podľa mňa lepšie spracovaná v knihe Odsúdený, preto iba 3*

01.11.2015 3 z 5

Netopýří muž Netopýří muž Jo Nesbø

Fúha, keby je to prvá kniha od Nesba, ktorú čítam, veru neviem, či sa pustím do ďalšej..

02.10.2015 2 z 5

Láskavec Láskavec Leila Meacham

Po celý čas som knihu čítala s napätím, očakávala som čo sa stane. Podľa môjho názoru to je veľmi pútavá kniha, jediné čo sa mi nepáčilo, bol záver akým to autorka ukončila. Na posledných desiatich stranách sa akoby snažila dobehnúť akciu, ktorá v celej knihe nebola prítomná (vôbec jej to ale nechýbalo). Na posledných stranách sa udialo veľa, až som mala pocit, že autorka preskakuje myšlienky, len aby stihla všetko vyrozprávať.. Škoda toho záveru, preto 4*

11.08.2015 4 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Škoda, že ten začiatok bol taký zdĺhavý a veeeľmi nudný.. Potom sa to už našťastie rozbehlo.. Ja som bohužiaľ najskôr videla film, takže som vedela ako kniha skončí.. Čiže odporúčam prečítať najskôr knihu!

20.06.2015 3 z 5

Dievča, ktoré si tu zanechal Dievča, ktoré si tu zanechal Jojo Moyes

Výborná kniha pre romantické duše :) Musím povedať, že všetky recenzie, ktoré som pred prečítaním knihy videla sú naozaj pravdivé. Zaujímavý, dojímavý a veľmi pútavý príbeh, úžasné spojenie minulosti a prítomnosti, všetko super, ALE.... Vo mne dlhšie dojmy a pocit, že sa k tej knihe musím opäť vrátiť zanechala kniha Posledný list od milenca od tejto autorky. Preto iba 4*..

04.06.2015 4 z 5

PopCo PopCo Scarlett Thomas

wau, kniha o hlavolamoch, šifrách. super kniha, záver ma síce troška sklamal, ale napriek tomu určite odporúčam prečítať..

12.04.2015 4 z 5

Mladý, sexi a iba môj Mladý, sexi a iba môj Ivana Ondriová

Hroznééééééééé. Od 10-tej strany bolo jasné ako kniha bude pokračovať a ako skončí.. Určite neodporúčam čítať..

28.03.2015 odpad!

Budeš tam? Budeš tam? Guillaume Musso

Krásna kniha o láske, priateľstve a s trochou autorovej fantázie. Nebola príliš dlhá, takže som ju mala prečítanú za pár hodín.

25.01.2015 5 z 5

Taťána a Alexandr Taťána a Alexandr Paullina Simons

Super kniha. Presne ako píšu ostatní, už dávno sa mi nestalo aby ma nejaká kniha tak vtiahla do deja ako táto. Nedokázala som sa od nej odtrhnúť. Určite odporúčam.

25.01.2015 5 z 5

Měděný jezdec Měděný jezdec Paullina Simons

Jeden z najkrajších románov, aký som v živote čítala. Veľmi pútavé čítanie, keď som raz začala nevedela som prestať, kým som knihu neprečítala. Odporúčam!

11.01.2015 5 z 5

Život v mínuse Život v mínuse Avis Cardella

Katastrofa.. Nechápem, ako vôbec niekto dokáže takúto knihu vydať. Príbeh psychicky chorej ženy, ktorá nedokáže písať o ničom inom iba o tom ako si kúpila svetrík, sako, kostým a pod. V knihe je množstvo gramatických chýb, jednotlivé odseky na seba nenadväzujú (napr. v jednom píše o šatníkovej skrini, v ďalšom o tom ako jej zomrel niekto blízky), jednoducho nemá to ani hlavu ani pätu..

01.12.2014 odpad!