Balenka Online Balenka komentáře u knih

Motýlia izba Motýlia izba Lucinda Riley

Mne bohužiaľ štýl autorky absolútne nesadol. Veľmi naivné, veľmi neuveriteľné, nudné dialógy.. Po jej ďalších knihách určite nesiahnem.

17.05.2021 2 z 5

Zbohom, smútok Zbohom, smútok Olivia de Lamberterie

Ja vlastne po prečítaní neviem povedať, či sa mi kniha páčila alebo nie. Na jednej strane veľmi zaujímavá tematika, nútila ma čítať ďalej, ale na strane druhej 180 strán o tom istom, v podstate od prvej vety až po poslednú. No neviem..

05.05.2021 3 z 5

Létala jsem za sluncem Létala jsem za sluncem Paula McLain

Mne tento románový životopis vôbec neulahodil. Predpokladala som, že idem čítať knihu o známej pilotke a v podstate 95% knihy je o tom, ako sa hlavná hrdinka venuje trénovaniu koní.. Druhou vecou, ktorá mi prekážala je to, že bohužiaľ hlavná hrdinka mi nebola vôbec sympatická, jej postoj k životu, rodinu.. Za mňa teda nie :(

02.05.2021 1 z 5

Strach múdreho muža Strach múdreho muža Patrick Rothfuss

Podľa mňa nebola tak dobrá ako jednotka, najmä pasáže mimo univerzity boli niekedy veľmi zdĺhavé, ale ja jednoducho mám rada autorov štýl písania a tiež samotný príbeh Kvotheho ma pohltil :)

05.02.2021 4 z 5

Pomalé skúmanie ticha Pomalé skúmanie ticha Patrick Rothfuss

Ja som veru tejto knihe nepochopila a súhlasím s autorovou prvou vetou: "Táto kniha možno nie je pre Vás". Pre mňa určite nebola.

15.01.2021 1 z 5

Neuvěřitelný příběh o obrovské hrušce Neuvěřitelný příběh o obrovské hrušce Jakob Martin Strid

Jedna z najkrajších detských kníh, aké sa ku mne dostali :) odporúčam prečítať vašim detičkám.

10.01.2021 5 z 5

Vlastnou hlavou 2 - Ako za Fica ovládla štát mafia Vlastnou hlavou 2 - Ako za Fica ovládla štát mafia Marek Vagovič

Táto kniha by mala byť povinnou literatúrou pre každého voliča. A už nech si názor na politiku v SR urobí každý sám..

02.01.2021 5 z 5

Utorky s Morriem Utorky s Morriem Mitch Albom

Jedna z najkrajších kníh, ku ktorej som sa dostala vďaka ctenarskej vyzve. Veľmi smutný, ale aj silný príbeh, ktorý vás v každej kapitole nuti k zamysleniu. Odporúčam všetkým.

09.07.2020 5 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Prenádherný román. Ani neviem ako túto knihu komentovať, lebo slová ani treba. Treba si ju prečítať.

01.06.2020 5 z 5

Obhliadka bytu Obhliadka bytu Fredrik Backman

Zase ďalšia kniha od Backmana, ktorú odporúčam každému. Má to myšlienku, má to humor, pútavý štýl písania. Proste, tento autor je moja srdcovka :-)

08.04.2020 5 z 5

Proti zločinu Proti zločinu Ľudmila Lacková

Komu sa páčil slovenský dokumentarny serial Mafiáni, tak urcite si pride na svoje aj pri čítaní tejto knihy. Nad niektorými pasážami som sa pozastavila, ze naozaj sa toto v SK dialo (deje)? Kniha sa dobre čítala, páčilo sa mi striedanie pasazi z pohladu autorky, z pohladu pani Misikovej, ale aj rozne uryvky z listov, vypovedi, fotky a pod. Urcite odporucam.

14.03.2020 5 z 5

Vzdelaná Vzdelaná Tara Westover

Po prečítaní knihy mám naozaj zmiešané pocity. Na jednej strane naozaj silný príbeh, ktorý núti k zamysleniu (naozaj v dnešných časoch niekto takto žije?). Na druhej strane mi neskutočne vadil postoj a slepá odovzdanost hlavnej hrdinky voči svojej rodine. Aj napriek vzdelaniu to podľa mňa nemala v hlave úplne zatriedene.. Ťažko sa hodnotí, ale určite odporúčam prečítať a spraviť si vlastný názor.

17.11.2019 3 z 5

Listy, ktoré nikto nečítal Listy, ktoré nikto nečítal Iona Grey

Krásny príbeh, veľmi pútavo písaný štýl. Taký pekný román som už dlho nečítala. Určite odporúčam všetkým romantickým dušiam :-)

04.11.2019 5 z 5

Kolotoč Kolotoč Jelena Bačić Alimpić

Spoiler: po prečítaní by som opisala jedinou vetou: Kniha, kde všetci zomrú.
Bohužiaľ mne vôbec naivný štýl písania nesadol, neodporúčam nikomu. Pokiaľ máte radi oddychové romány, toto určite nie je jeden z nich.

03.09.2019 odpad!

Hovadá Hovadá Max Damian

Nič horšie som nikdy nečítala..

16.06.2019 odpad!

Nemecké dievča neplače Nemecké dievča neplače Michaela Ella Hajduková

Mne tento naivný štýl písania teda vôbec nevyhovuje. Moja prvá kniha od tejto autorky, ale viem, že po ďalších určite nesiahnem. Zaujímavý námet, avšak samotný dej a situácie v knihe boli veľmi pritiahnuté za vlasy. Bohužiaľ, napriek ostatným celkom kladným hodnoteniam, ja určite neodporúčam ďalej..

30.04.2019 1 z 5

Keby bola táto kniha článok v časopise, povedala by som si, že super, aké pekné myšlienky o tom, čo robí ľudí šťastnými, spokojnými.. Ale rozpísať to na knihu, ktorá má cca 250 strán je troška dosť. Vzhľadom na rozsah sa jednoducho musia myšlienky opakovať (niektoré aj viackrát) a potom to už je troška nudné..

07.02.2019 2 z 5

Zvláštne šťastie Zvláštne šťastie Maxim E. Matkin

Napriek nie veľmi pozitívnym hodnoteniam a komentárom k tejto knihe, musím povedať, že za mňa veľmi dobré :-) zo všetkého kúsok - pútavý príbeh, troška humor a pár myšlienok na zamyslenie.

03.01.2019 4 z 5

Steve Jobs Steve Jobs Walter Isaacson

Nezvyknem čítať životopisy slávnych osobností, táto kniha je jedna z mála, ktoré som zatiaľ prečítala. Ale musím povedať, že ma neskutočne bavila. Štýl autorovho písania je veľmi pútavý a samotný život Steva Jobsa nesmierne zaujímavý. Po prečítaní mám chuť nakúpiť produkty od applu :D

03.01.2019 5 z 5

Krycie meno Bežec Krycie meno Bežec Peter Tóth

wau, nečakala som, že ma takáto faktografická kniha dokáže tak vtiahnuť do deja. Ja som sa nemohla odtrhnúť a určite odporúčam prečítať všetkým, ktorých aspoň trocha zaujíma politické dianie v SR v deväťdesiatych rokoch.

12.05.2018 5 z 5