Listy, ktoré nikto nečítal

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Dve doby, dva príbehy a jeden list, ktorý všetko spája... Píše sa rok 1943 a vo vojnou zmietanom Londýne sa stretávajú dvaja mladí ľudia: nešťastne vydatá Stella a pilot amerického letectva Dan. V časoch, kedy si nikto nie je istý tým, čo bude zajtra, sa do seba bezhlavo zamilujú. Lenže chvíle, keď spolu môžu byť šťastní, trvajú veľmi krátko. Dan odchádza bojovať, ale sľubuje, že sa po Stellu po vojne vráti. O sedemdesiat rokov neskôr Dan vhadzuje do schránky posledný list. Jeden z mnohých, ktorý poslal Stelle a na ktoré mu nikdy neodpovedala. Otvára ho však Jess, mladé dievča, ktoré v opustenom dome hľadá úkryt pred svojím násilníckym priateľom. Keď si prečíta Danove nádherné listy, rozhodne sa, že sa pokúsi jeho stratenú lásku nájsť......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/418093/listy-ktore-nikto-necital-FJ4-418093.jpg 4.6723
Literatura světová, Pro ženy, Historické romány
Vydáno, Lindeni

Letters to the Lost, 2015

Kniha Listy, ktoré nikto nečítal

crazyslunicko
včera

Skvělá kniha. Naprosto skvělá. Opravdu nádherný romantický příběh z druhé světové války. Kdy se vdaná Stella zamiluje do pilota Dana a prožijí spolu krátký románek. Slibují si, že až válka skončí, Stella se rozvede a budou spolu žít až do smrti. Bohužel však zasáhne osud a možná i málo průbojnosti Stelly. Jako protipól se ukazuje příběh ze současnosti. Jess se vloupá do opuštěného domu, aby se schovala před násilnickým přítelem. Neví co bude dělat a v kapse má posledních 50 dolarů. Při obhlídce domu nachází staré dopisy, které Dan zasílal Stelle celé roky. Pak poznává Willa a společně odkrývají tajemství kolem Stelly a Dana...

Mirďa83

Opravdu nádherná, nádherná kniha. Krásný,ale smutný příběh 2 lidí v nelehké době za 2. sv. války. Střídají se 2 časové linie-současnost a válečné období. Slza ukápla a ne jen jedna. Určitě stojí za přečtení.

Martooni

To byla tak krásná kniha! Určitě zůstane v me knihovně a určitě si ji ještě jednou přečtu.

Pribeh se odehrává ve dvou dějových liniích. Díky té současne trochu víme co a jak dopadlo. Ale poslední nejdůležitější stripek skládačky chybí. Dopisy krásně knihu obohacují. A velmi se mi líbilo, jak v příběhu propojovaly minulost se současnosti a naopak.

Do Dana jsem se zamilovala okamžitě, Stella byla úžasná žena s velmi těžkým osudem. I příběh Jess a Willa se mi libil.

Dům, který vše spojoval měl magickou auru, v příběhu byl dokonale vykreslen a v mých představách dlouho zůstane.

Toňula

Dnes jsem dočetla tento pozoruhodný a silný příběh lásky, lidské síly a odvahy a taky naděje. Děj se odehrává ve dvou časových rovinách, aby se na konci protl do jednoho. Dvě dvojice hrdinů, z nich každý prožívá svůj nelehký osud, ale přesto neztrácí sílu rvát se s nepřízní osudu a zachovat si vlastní důstojnost. Každá z postav nenechá čtenáře chladným a celkově kniha přináší takové pohlazení na duši, které tam přetrvá ještě dlouho po přečtení poslední strany.

Lucciella_L

Nádherná knížka. Velice čtivá, příjemně psaná. Děj se rozvíjel průběžně, v klidu, žádné skoky a stránky o "ničem". Určitě doporučuji :)

marara

Skvěle vymyšlený příběh Stelly, vdané za špatného muže, a její lásky s americkým letcem Danem, který o 70 let později odhaluje mladá Jess a Will. Už název je fascinující. Dopisy, které nikdo nečetl evokují tajemství, která by stála za odhalení. Často cítím, že domy mají své příběhy a je škoda, když jsou zapomenuté, už jenom proto, že bychom se z nich mohli poučit. A dům na Greenfields Lane byl přesně takovým fascinujícím tajemstvím. Sešlý, opuštěný dům, který ale ukrýval Příběh. Člověk v životě nemusí mít vše, co chce, natrvalo. Stelle a Danovi muselo stačit několik dnů, které ale byly tak intenzivní, že v nich probudily ty nejlepší stránky a pomohly jim prožít život naplněný pomocí druhým a úsilím o zlepšení světa. Nejvíc mě dostal závěr: "Někdy mě napadá, že jsme měli smůlu, když jsme se narodili v těch dávných dobách. Podívám se věc a vidím Jess a Will a a připadá mi, že to mají snadné. Milují jeden druhého a prožijí společný život. Budou mít domov a děti, samé prosté a nádherné věci. Závidím jim to. Ale pak si vzpomenu, jaké jsme měli štěstí, že jsme se potkali. Kdyby nebylo války, nikdy bych tě nepoznala. Nikdy bych se nestála člověkem, kterého jsi že mě udělal. Prožila bych nudný život, kdybych tě nemilovala." ... "Uvědomují si vůbec, jak vzácné je mít celý život i všechna jeho nádherná dobrodružství?" Prostě citlivý příběh.

zaba335

Neskutečně emotivní kniha s úžasným příběhem. Je romanticka, dramatická i s napětím. Během čtení jsem si neskutečně oblíbila Dana. Od začátku jsem Stelle i Danovi fandila v dobrý konec. Moc jsem si čtení téhle knihy užila. Moc doporučuju.

Monni

Já nemám slov. Kniha byla naprosto super a styl psaní úžasný. Do děje sem se okamžitě vžila a Dana si totálně zamilovala. Líbilo se mi jak to bylo podané...láska za druhé světové války a láska teď. Krásně bylo popsané to, co je pro nás teď zcela běžné bylo v minulosti naprosto nemyslitelné a nemožné. Nádherná kniha.