Listy, ktoré nikto nečítal

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Dve doby, dva príbehy a jeden list, ktorý všetko spája... Píše sa rok 1943 a vo vojnou zmietanom Londýne sa stretávajú dvaja mladí ľudia: nešťastne vydatá Stella a pilot amerického letectva Dan. V časoch, kedy si nikto nie je istý tým, čo bude zajtra, sa do seba bezhlavo zamilujú. Lenže chvíle, keď spolu môžu byť šťastní, trvajú veľmi krátko. Dan odchádza bojovať, ale sľubuje, že sa po Stellu po vojne vráti. O sedemdesiat rokov neskôr Dan vhadzuje do schránky posledný list. Jeden z mnohých, ktorý poslal Stelle a na ktoré mu nikdy neodpovedala. Otvára ho však Jess, mladé dievča, ktoré v opustenom dome hľadá úkryt pred svojím násilníckym priateľom. Keď si prečíta Danove nádherné listy, rozhodne sa, že sa pokúsi jeho stratenú lásku nájsť......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418093/listy-ktore-nikto-necital-FJ4-418093.jpg 4.6967
Vydáno, Lindeni

Letters to the Lost, 2015

Kniha Listy, ktoré nikto nečítal

Romanka687

Nemohla jsem se od ní odtrhnout, je prostě skvělá :).

lenka7348

(+ SPOILER) Po přečtení tolika nadšených komentářů jsem čekala, že mě hned od první stránky zasáhne "wow" efekt, který mě opustí až s tou poslední. Žel bohu se nic takového nestalo. Kniha mě opravdu začala bavit až na posledních cca 80 stránkách. Ale i tak to bylo taaaaaaaaaaak těžko uvěřitelné. Jako že on chce sníst prášky, ona začne pracovat v jeho oblíbené čistírně, a zachrání ho před sebou samým? A Stella byla asi opravdu hodně psychicky nevyrovnaná, že Dana nekontaktovala už dávno. Přece věděla jeho celé jméno, adresu, nebylo by těžké ho najít. Když ho teda tak vroucně milovala? A on jako bohatý dědic nemohl sednout na letadlo a ověřit si na místě, co s ní je, když mu tak dlouho neodpovídá na dopisy?
Romantika mi opravdu nevadí, ale tohle už je moc. Do rukou se mi dostaly určitě už i horší knížky, ale tady mi to k sobě celkově prostě vůbec neladilo. Vím, že se ke knize již nebudu vracet, a pravděpodobně mi asi ani nijak neutkví v paměti.

chrudas

Velmi smutný a zároveň nádherný příběh, který Vás pohladí na duši.

den_i

Krásná. Nádherná. Příběh je dojemný a chytí za srdce. Knížku by měl přečíst každý kdo má rád tyhle příběhy. Dlouho ji budu mít v paměti, jsem ráda, že má své místo v mé knihovně.

martina1797

Jedním slovem dokonalá. Pro mě opravdu jedna z nejkrásnějších a nejvíce emotivních knížek co jsem četla. Naprosto nic jí nechybí. Zatím se mi stalo jen dvakrát, že by mě kniha dohnala k slzám a tady jsem nemohla poslední stránky ani dočíst přes slzičky v očích. TOP

babystar

Příběh, v němž nalezení dopisů v opuštěném domě pomůže uzavřít příběh lásky z válečného Londýna a zároveň změní život dvou současných mladých lidí, kteří získají nejen lásku, ale i změní svůj postoj k životu. Je to svým způsobem tragický příběh se šťastným koncem, který člověka dožene až k slzám. Jako audiokniha výborně namluveno.

kusma

Ano, moc se mi kniha líbila . Měla vše, co jsem si od ní slibovala. Byla romantická, dojemná, smutná, krásná. I jsem si pobrečela. Knihu doporučuji.

japam

Kniha byla moc pěkná.