Bajuli Bajuli komentáře u knih

Madly Madly Ava Reed (p)

Moc krásná knížka. Hezká oddechovka, s pěknou dějovou linkou a ještě lepší myšlenkou. Ano kniha má své nedostatky, ale rozhodně předčila má očekávání. Vím, že za delší dobu si ji zase ráda přečtu. ️

03.05.2022 5 z 5

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Tuhle knihu jsem si potřebovala přečíst, ani jsem o tom nevěděla. Jsem opravdu ráda, že jsem měla možnost přečíst si ji. Nebyla to žádná slaďárna, ale za mě příběh, který by se dokázal vmísit i do života dnešních lidí. Ani jeden z hlavních hrninů nebyl nějak extra sexy, neprahli po sobě od prvního okamžiku, a navíc zde byly vykresleny pocity obou dvou lidí. Dva pohledy. A to taky mění tu knížku. Za mě si kniha zaslouží plný počet hvězdiček, i když ten konec mě trochu překvapil.. Ale jinak opravdu krása..️

10.06.2021 5 z 5

Dodělej tuhle knihu Dodělej tuhle knihu Keri Smith

Tak. Tohle. Vážně. Ne.

30.05.2021 odpad!

Políbená měsícem Políbená měsícem Amy Plum

Ta knížka by byla, tak boží a super a všechno, ale ten konec? Ten konec byl napsaný tak, jako kdyby jste prostě najednou zničeho nic zkončili, nic byste nevyřešili, ale prostě přestali psát. Asi dva dny jsem z toho byla dodělaná, protože ten konec.. Vy ani plus minus nevíte, jak to dopadne! Ano je to hezké pokračování pro další díl, jenže to by ten další díl musel být přeložený do češtiny a to on není.. Romantická linka jinak krásná, série je něco na způsob sérii Stmívání, ale haló? Ten konec? Velký špatný.. Takže rada: Pokud máte neskutečnou zásobu fantazie, klidně si knihu přečtěte, protože až na ten konec, stojí opravdu za to. No a pokud jste z otevřených, ale jako neskutečně otevřených, konců v háji, tak čtěte pouze na vlastní nebezpečí, nebo knihu prostě nečtěte, neboť u Vás později může dojít k pěkně naštvané a vydeptané náladě.

30.05.2021 4 z 5

První konec První konec Lauren James

Jako takhle kniha top-strop, jenom ten konec mě mrzel. Myslím, že tam autorka mohla rozhodně víc zapracovat, bylo to takové nic, nic a najednou bum, a člověk pak ani neví, co si má myslet. Jinak se mi moc líbí originalita děje i to, že se ty doby tak střídaly, normálně knížku po tomto "vystřídání časů" hned odložím, protože ty, děje se mi pak tak míchají dohromady, ale tady u této knihy mi to ani tak nevadilo..

Bohužel tu jednu hvězdičku za konec jsem ubrat musela, i když mě to moc mrzí. :( Ten konec se mi fakt nelíbil.. A nebylo to tím (pro ty, co nečetli) tím, že by se mi nelíbilo jak to dopadlo, ale že ta část byla taková odfláklá, jak kdyby autorka z ničeho nic chtěla knihu dopsat a psala rychle to, co ji padlo zrovna pod ruku. Jinak by to byla nejspíš jedna z mých oblíbených knížek, ale ten konec.. ten mě moc mrzí.

17.05.2021 4 z 5

Láska mezi řádky Láska mezi řádky Jodi Picoult

Za mě rozhodně neskutečně originální kniha.. Upřímně, autorky si daly tolik práce s tím vymyslet, jak a jestli vůbec, Oliver opustí svůj příběh, i když už mi přišlo, že se to vymýšlí moc dlouho.. Ano, určitě by mi rozhodně trvalo než bych svou oblíbenou postavu vytáhla z knížky, ale bylo to pořád dokola.. Už v realitě skoro byl, jenže pak zase se něco stalo a to mě už místama štvalo.. Ale tohle může být jen mnou, protože jsem neskutečně netrpělivý člověk, ale jinak krásná romantika, sice pro mladší, ale pořád romantika..♥️

13.04.2021 4 z 5

Pár stránek navíc Pár stránek navíc Lin Rina

Krásné pokračování prvního dílu.. Sice jsem zezačátku měla trochu strach z toho, že to budou jen poznámky autorky a nebude to příběh mého milovaného páru, ale nakonec jsem se přece jen dočkala.. Kniha se četla hladce, vše na sebe navazovalo, a jsem docela ráda, že jsem se dozvěděla i něco ze života Elisy a potom ty Vánoce... No radši už nebudu víc prozrazovat.. ????
Myslím, že nadčence Kronik prachu, knížečka zaujme a vykouzlí jim na rtech úsměv..♥️

13.04.2021 5 z 5

Pan učitel Pan učitel Božena Němcová

Tuto knížku, jsem vlastně chtěla číst jen z jediného důvodu... A to byl ten, že jsme si měli do školy vybrat nějakou klasiku do čtenářského deníku. Kniha je tenčí, takže jsem si řekla, že ji přečtu tzv. rychle a stručně a pak o ní něco napíšu... Taky jsem si myslela, že mě kniha nebude bavit, jsem totiž typ člověka, který je, jen a jen, na romantiku a s nějakýma povídkama nechce mít nic společného.. Ale jsem ráda, že mě kniha tak překvapila.. I když je tenčí dozvěděla jsem se několik informací o školství v minulosti a mohla jej porovnat z dnešní dobou.., no a Bětuška, ta malá holčička mi přirostla k srdci, děj jsem hltala, smála se s dětma a obdivovala styl výuky Pana učitele...♥️ Knihu bych si přečetla určitě znova, i navzdory tomu, že to není úplně můj preferovaný žánr.

13.04.2021 4 z 5

Tisíc polibků Tisíc polibků Tillie Cole

Krásná, možná bych řekla i jemná kniha, zase ale není jemnost jako jemnost... Upřímně musím říct, že nikdy jsem žádnou knihu neprobrečela od začátku do konce, dokud mi pod ruce nevysvitl tento skvost. Brečela jsem štěstím a radostí, ale i smutkem. Poprvé u knihy jsem měla pocit, že do knihy patřím i já, že dokážu cítit emoce, jako hlavní postavy. Rozhodně kniha pro každou věkovou skupinu, i když je kniha uváděna spíše pro mladší. Nádherná kniha, čtivá, a pro ty, kteří hledají hodně, hodně pořádnou romantiku - jako dělaná.♥️

13.04.2021 5 z 5

První První Kiera Cass

Po přečtení celé série Selekce jsem došla k názoru, že tento díl se mi líbil nejvíc. Všechny byly moc krásné, bavily mě jako dlouho žádné knihy, ale prostě tento díl byl boží! Sice člověk už od začátku věděl, jak to nejspíše dopadne, ale na kouzlu celé knihy to neubralo.

31.12.2020 5 z 5

Krajina plná stínů Krajina plná stínů Meg Cabot

Krátká, rychlá YA knížka. Asi musím říct, že podle hodnocení jsem od knihy čekala trochu víc, ale měla a má v sobě jakési kouzlo. Nějakým způsobem se liší od ostatních knih, pozitivně. Opravdu zajímavá kniha, doporučuji si přečíst. Za mě 4,5 ⭐.

31.12.2020 4 z 5

Svůdné zlo Svůdné zlo Wendy Higgins

Pokud zvažujete o čtení této úžasné série počítejte s tím že: se zamilujete do hlavního hrdiny, budou vám téct slzy a tuto sérii si zamilujete tak, že si budete přát aby to byla realita.♥️ Opravdu nádherný příběh, který rozhodně stojí za přečtení. Prostě miluju, nejlepší série jakou jsem zatím četla.♥️

29.12.2020 5 z 5

Svůdné zúčtování Svůdné zúčtování Wendy Higgins

Právě jsem knihu dočetla a byla ÚŽASNÁ. Z celé série se mi tento díl líbil nejvíc. Opravdu krásná knížka. Několikrát mi i ukáply slzy, opravdu nádhera. A ten konec? Ach. Chce se mi brečet znova. Rozhodně stojí za přečtení.♥️

29.12.2020 5 z 5

Pojízdný krámek snů Pojízdný krámek snů Jenny Colgan

Původně se mi do této krásné knížky vůbec nechtělo jít. Nakonec jsem se nějak teda dokopala a jsem za to moc vděčná. Nina si hned získala část mého srdíčka. Šla jsi za svým snem až mi to připadalo neskutečné... Opravdu nádherná kniha, má nádech romantiky, ale hlavní roli obsadilo budování si svého snu. Kniha má můj obrovský respekt, jsem neskutečně vděčná autorce a na to, že normálně nečtu prolog, tak tenhle se mi líbil moc. Určitě stojí za přečtení.

19.12.2020 5 z 5

Všechno, úplně všechno Všechno, úplně všechno Nicola Yoon

Páni.. Krásná kniha, nemám slov. Několikrát mi ukáply slzy, ani jsem si to neuvědomovala. Je až fascinující, co všechno dokáže člověk objetovat pro lásku. Nádherný příběh a Olly...byl chápavý, bál se a přitom nedokázal odolat. Opravdu stojí za přečtení, ukáže vám to něco z toho, co člověk všechno dokáže objetovat jen proto, aby byl alespoň na chvíli nebo i na pár let šťastný..

17.11.2020 4 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Páni, tak tohle je knížka, kterou bych dokázala číst pořád dokola. Rozhodně doporučuji. Knížka je boží!! A ta obálka????... Nádhera. Sice na první pokus jsem knihu nedočetla, musela jsem se začíst znova, ale opravdu to stojí zato. Pokud zvažujete rozhodně jděte do toho!! Knížka vás nechá napnuté až do poslední stránky a je opravdu skvělá!♥️

11.11.2020 5 z 5

Třetí stříbrná kniha snů Třetí stříbrná kniha snů Kerstin Gier

(SPOILER) SPOILER: Právě mi došlo...Vy co jste knihu už přečetli.. Víte, jak si Liv přála, aby démoni neexistovali v prvním díle.. Sakra ono se jí to splnilo! Ano jsem úplně šílená, že to tady píšu, ale příjde mi to neskutečné, jak to Kerstin napsala. Vše do sebe zapadlo. Henry se zamiloval.. Páni.. Klobouk dolů před touto úžasnou spisovatelkou!!♥️

Třetí stříbrná kniha snů Třetí stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Tak už mám za sebou i tento díl což znamená, že i celou sérii... Knihy od Kerstin jsou neskutečně skvělé! Od této autorky jsem přečetla i sérii Drahokamy a bála jsem se, že mě tato série bavit nebude a bála jsem se ničeho!! Tahle série je úplně skvělá!! Rozhodně stojí za přečtení a říkám to úplně upřímně se vší láskou ke knihám..♥️

Druhá stříbrná kniha snů Druhá stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Paní Kerstin nezklamala!!♥️ Knížka byla úplně super. Oproti prvnímu dílu to byla spíš romantika než něco "děsivého," ale rozhodně stojí za přečtení! Miluju její knížky.. U žádných jiných se nedokážu, tak vžít do děje a vše prožívat s hlavními hrdiny!!

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Páni, tak to byla asi nejnapínavější kniha, kterou jsem kdy četla. A jedna z mála do které jsem se dokázala úplně vžít a nejen hlavou... Vše jsem prožívala s Liv a Henryho jsem nemusela ani vidět a už jsem si ho zamilovala.. Moc nádherná knížka, rozhodně doporučuji za přečtení opravdu to stojí zato ať si říká kdo chce co chce..♥️