Áža707 Áža707 komentáře u knih

Samotka Samotka Alexander Gordon Smith

Já jsem byla z prvního dílů nadšená, vážně moc! Proto moje očekávání byla doopravdy velká a strašně moc jsem si chtěla druhý díl přečíst, co nejdříve. Nakonec bych i řekla, že bylo super, že jsem knihy nečetla hned po sobě, protože by následovalo zklamání.

Tím nechci samozřejmě říct, že by kniha byla špatná, ale rozhodně jsem z ní neměla tak dobrý pocit jako z první části. Byla jsem hodně zvědavá, kam se příběh bude ubírat. Autor si připravil několik nečekaných zvratů a ten konec? Wow, zase mám nutkání okamžitě číst pokračovaní, protože tohle je masakr.

Bohužel 2/3 knihy mi přišly skoro o ničem a vlastně se střídalo zoufalství hlavní postavy (že si trest zaslouží a není dobrý) a odhodlání postavit se systému a ukázat světu, co se vlastně ve Vyhni děje.

Jak už jsem zmínila výš, poslední stránky byly doopravdy nadupané akcí a člověk tajil dech a autor nám nechal podobně otevřený konec jako v předchozí knize. Samozřejmě mi stále hlavu vrtá myšlenka kde jsou dívky...

Rozhodně mohu doporučit, pokud se vám líbil první díl. Myslím, že příběh překvapí. Ve výsledku ubírám hodnocení, ale doopravdy se velmi těším, kam až se s Alexem a ostatními dostaneme dál.

15.10.2021 4 z 5

Nyxia nespoutaná Nyxia nespoutaná Scott Reintgen

Kniha je doopravdy skvělá a já jsem si čtení náramně užila. Upřímně musím přiznat, že po takové době mi chvilku trvalo, než jsem se zorientovala v postavách. Rozhodně musím říct, že druhý díl vás nenechá na holičkách a během chvilky se dočkáte zajímavých dobrodružství a zvratů.

Kromě napětí a akce se dočkáte i postupného sblížení postav a samozřejmě odhalení některých tajemství. I když co si budeme, autor s dalšími záhadmi rozhodně nešetří a jen lehounce naznačí něco o čem doopravdy budete moc přemýšlet. Musím přiznat, že dalším autorovým bonusem je vtip, já jsem se u některých pasáží velmi pobavila. Další plus dávám za některé silné a hluboké myšlenky.

/„Nauč mě to.“
„Co tě mám naučit?“
„Dělat správné věci.“/

/Kam zmizela tíž věcí, pod nimiž jste klesali?
Vás, jež vznesli jste se,
jak motlitba z pootevřených rtů./

Poslední věci ve které má autor velkou zalibu a rozhodně není pozitivní, tak je vraždění oblíbených postav. Here we go again, Scotte proklínám tě!

Takže i druhý díl mohu jen a jen doporučit a pokud se vám líbit první, tak si tenhle doopravdy užijete.

⭐ 4.5/5

05.10.2021 4 z 5

Má lady Jane Má lady Jane Cynthia Hand

Takže vezmeme moje nejoblíbenější historické období, přidáme kousek fantasy a magie, následně okořeníme vtipem a špetkou sakrasmu a voila kniha je na světě.

Musím přiznat, že tohle mě doopravdy dostalo, smála jsem se mnohdy nahlas a strašně moc jsem si celý čtení užila. Bylo to něco takového, u čeho skvělé vypněte a prostě se jen bavíte. Neočekávejte nic seriózního, doopravdy se jedná o vtipnou knihu.

Rozhodně je to zajímavý převypravění určité  historické doby. I když autorky samy přiznávají, že některé věci si více upravily, aby se jim do příběhu hodily. Nesmím zapomenout na to, že mě bavily jejich vtipné poznámky, které jsou vložené do samotného příběhu. A rozhodně přidávám další plusové body za tzv. MEZILOG

Děj ubíhal mega rychle a ani nevím jak, byla jsem na konci a rozhodně to stalo za to. Nechyběl zde ani pořádný zvrat a rozhodně skvělý konec.

Doporučila bych všem, kteří mají rádi fantasy a historické romány (nejlépe oboje dohromady), dále všem kteří se velice rádi zasměji a nevadí jim trochu bizar. A v poslední řadě i lidem, co by chtěli vystoupit ze své komfortní zóny a přečíst si něco jiného.

06.09.2021 5 z 5

Stepfordské paničky Stepfordské paničky Ira Levin

Jedno poklidné městečko a velké tajemství. Když se Joanna s manželem a dětmi přestěhuje do městečka Stepford, myslí si že to bude dobrý pro ni i pro její rodinu. Ovšem netuší, že se velice plete.

Vše na začátku vypadá poklidně, Joanna miluje focení a s manželem mají krásný vztah, což se mi velice líbilo. I to že byl jeden z mužů, kteří se snaží podpořit svou manželku a byl odhodlán ji pomocí rozvratit pánský spolek.

Postupně Joanna zjišťuje, že ne všechno je tak skvěle a dokonalé jak vypadá, až na stepfordské paničky, které se starají jen o rodinu a nic jiného je nezajímá. Nemají koníčky, přátelé, sny...

Celá kniha je hodně krátká a čte se doopravdy velice dobře. Já jsem si čtení užívala, jelikož film jsem viděla několikrát a proto mě překvapilo, jak byl příběh odlišný.

A největší překvapení byl ten konec, prostě what? To jsem doopravdy nečekala.

Rozhodně mohu knihu (i film) doporučit.

4/5

22.07.2021 4 z 5

Daisy Jones & The Six Daisy Jones & The Six Taylor Jenkins Reid

Že začátku se kniha četla hůř, protože se mi nedařilo pořádně zorientovat v postavách, ale po chvilce se to rozjelo a já hltala každou stránku. Vytkla bych akorát opakující se informace na jedné straně, ano vím že to bylo z pohledu různých postav, ale občas mě to štvalo.

Postavy byly skvěle vykreslené a každá měla svůj charakter. Za mě úžasná postava byla Camila, která byla silná, chytrá žena, co se nerada vzdává a nevzdává to ani s lidmi okolo sebe. I když se jí něco nezdá, tak chce i pro ostatní jen to nejlepší. I ostatní postavy se mi zapsaly do srdíčka, až na Eddieho! To byl člověk, který mě vytáčel každou svou myšlenkou a  pokaždé když otevřel pusu. Celou knihu jsem si přála, aby konečně opustil kapelu a já se ho zbavila.

Bylo zajímavé sledovat myšlenky a názory jednotlivých lidi, u kterých jste mohly zaznamenat vývoj, ať už psychicky, tak třeba i sociální. Já jsem si všechny části strašlivě užívala a měla jsem pocit, jak kdybych s kapelou někde seděla a oni mi vyprávěli, co se stalo.

Nešlo jen o samotné postavy, ale i myšlenky které zde byly. A myslím, že každý se dokázal vcitit do toho, že i když písnička nebyla napsaná jako love song, tak že ho tak okolí vnímalo a nejen tak, každý si v písni našel něco svého. Kromě úspěchu a problémů kapely a jejich členů, zde bylo mnohem víc drogy, sex, alkohol a hlavně pořádný Rock 'n' roll!

Trochu zpětně nevím, co si mám myslet, když čtu komentáře o tom, že se jedná o fikcí. To snad není možný, ne? Vždyť přece... Jo to mě asi dostalo nejvíc. ALE mimochodem nějaké písničky najdete, nevím zda vznikaly ke knize, či jaký byl jejich hlavní účel, ale píseň Aurora je věc, co potřebujete slyšet!

Poslední věci, co mě dostala byla poslední kapitola! Četla jsem ji dvakrát po sobě, aby mi došel plný význam slov a nebudu vám lhát brečela, jak malá holka.

⭐ 4,5/5

25.04.2021 4 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

Kniha se četla dobře, ale musím přiznat, že prvních 100 stránek bylo docela náročných. Nějak jsem se nemohla začíst a trochu se to vleko, ale pak se to docela slušně rozjelo a já jsem se nemohla odtrhnout. Ze začátku jsem se bála, že se mi kniha nebude líbit, jelikož byla uváděna jako horor, ale souhlasím s většinovým názorem, že se jedná o thriller.

Postavy byly dobré vymyšlené a já si nejvíce oblíbila Annu, protože její styl uvažování byl naprosto brilantní. Na druhou stranu jsem naprosto nechápala Todda, ten byl úplně mimo. Doopravdy mi nepřirostl k srdci a musím přiznat, že následné popisy jsou fakt síla.  Překvapila mě reakce vyšetřovatelky, kdy po její minulosti bych čekala nějaký větší zájem o případ.

Některé věci, které se nakonec staly, se daly docela dobře odhadnout. Jiné naopak byly naprosto nečekané a dokázaly velmi překvapit. Takže vás příběh držel v slušném napětí.

Celý příběh jsem si doopravdy užila, akorát mě velmi překvapil úplný konec. Doopravdy jsem čekala něco jiného, jak už jsem řešila s holkama ve štafetě. Jinak knihu mohu jen doporučit, pokud mate rádi napínavé detektivky či thrillery.

⭐ 3.3/5

06.03.2021 3 z 5

Abych přežila Abych přežila Yeonmi Park

Tento žánr většinou moc nečtu, ale na druhou stranu si myslím, že je důležité poznat svět kolem nás. Tohle je věc, kterou si nějakým způsobem každý z nás umí představit, ale do úplných detailů to asi nikdo nedomyslí.

Příběh vypráví o dívce Yeonmi, která se narodila v Severní Korei a již v nízkém věku ví moc dobře, co je hlad a bída. Jako jediné řešení se zdá útěk, ale i to není úplně jednoduché. Sledujeme vyprávění dívky od dětství až do jejich 21 let. Za tu dobu ušla velkou cestu a čím si musela projit je velmi děsivé.

Kniha se občas četla velmi obtížně, jelikož vzpomínky Yeonmi jsou prolínány vyprávěním od jejích rodičů a občas se tím pádem dostanete do úplně jiné časové linie a je těžké se zorientovat. Mě občas i mátlo množství jmen, které se v příběhu vyskytoval.

Život hlavní hrdinky byl velmi zajímavý a i když si člověk mysli, že ví o Severní Korei dost, nikdy to není dostatečně. Protože ty zvěrstva, co se tam dějí jsou šílená. Hlavně pro nás Evropany je jejich slepé následování vůdce naprosto nepochopitelné, ale jak sama autorka píše, tak plno výrazu neznají. Že existuje jiná láska než k vudci zjišťuje až po útěku z tyranské země.

Velice zajímavé čtení a doopravdy doporučuji si přečíst, abyste se dozvěděli něco nového a vlastně zjistili, že se nemáme úplně špatně.

Hodně těžko se hodnotí, jelikož příběh je zajímavý a úchvatný, ale na druhou stranu styl psaní je občas docela krkolomný.

06.03.2021 4 z 5

Lockdown Lockdown Alexander Gordon Smith

„Jsem Alex. Je mi třináct a nejsem vrah. Obvinili mě z vraždy a odsoudili mě k tresu ve Výhni – nejtvrdším vězení na světě pro mladé delikventy.“

Dovedete si představit, že jste odsouzeni za něco, co jste nespáchali? Nevěří vám ani vlastní rodina a jediní u koho najdete pochopení jsou někteří vězni z Výhně, ale z té není uniku. Anebo je?

Jako milovník sci-fi a dystopie jsem neváhala ani sekundu, když přišla možnost si tuto novinku přečíst. Sice už nám všem lockdown leze krkem, ale aspoň si ho můžeme trochu
vylepšit při čtení napínavého příběhu. Doporučuji milovníkům Divergence, Hunger Games,  apod. pokud se vám nějaké takové dílo líbilo, myslím, že si oblíbíte i toto.

Osobně musím říct, že mě čtení bavilo mnohem více než u prvního dílu Hunger Games.

Hned po prvních stránkách vás děj naprosto pohltí a vy začnete přemýšlet a dávat si dohromady maličké kousky příběhu. Nebudu vám lhát, autor rozehrál karty ve více úrovních a čtenářům poskytnul pouhé drobečky, aby je pořádně nažhavil. Po dočtení jsem nemohla uvěřit, že jsem na konci a vlastně o nic moudřejší.

Jen tak mimochodem – okamžitě potřebuji další díl a hned chci vědět, co se dál bude dít!!

Hlavní postavou je zde kluk Alex, který byl odsouzen za vraždu kamaráda a poslán do Výhně. V první chvíli máte pocit, že je to jen blbý arogantní hajzlík, který to nemá v hlavě v pořádku, ale postupem knihy si ho oblíbíte. Stejně tak i vedlejší postavy Zee a Donovan mají své osobní kouzlo. Velmi se mi líbí, jak autor vykreslil jejich nálady a rozhodnutí v průběhu celého děje. Nejsou to jen postavy, co „proplouvají“ příběhem, ale umí se pořádně naštvat nebo naopak se bát.

Strach bych měla taky, osobně si myslím, že bych ve Výhni nepřežila jediný den, natož několik let. Vězení se tak rozhodně nejmenuje bez důvodně, pokud čekáte, že s vámi někdo bude zacházet v rukavičkách, tak jste opravdu ve velkém omylu. Že si na vás zasedl jiný vězeň a myslíte, že to bachař vyřeší? Ani nezkoušejte, je jim to doopravdy naprosto JEDNO, co s vámi bude, přece jen jste odsouzeni na doživotí. K tomu vás bude čekat práce – hloubení dolů, praní, vaření, čistění toalet a pokud dostanete přes hubu, tak stejně půjdete dřít, jelikož na marodce skončit nechcete. Ví vůbec vláda a lidi ze shora, co se zde děje??

Jako za mě jedno velké WOW a v některých částech jsem přestávala dýchat anebo si říkala: „Co se to tam sakra děje?“ Já jsem si čtení doopravdy moc užila a těším se, co nám přinese následující díl.

Jediné, co mi v průběhu čtení vrtalo hlavou: To nikdy nebyla odsouzena žádná dívka? Žádná dívka nepatřila k nějakému gangu a někoho nezabila? Nebo mají dívky své vlastní vězení? Ale v tom případě existuje doopravdy jen jedna Výheň? Ano, přesně takhle se budete cítit v průběhu čtení a plno otázek vás nechá v napjatém očekávání dalšího dílu.

16.02.2021 4 z 5

Zrazená Zrazená Kristin Cast

Druhý díl mi přišel napínavější než ten předchozí. Strašně dobře se četl a velmi rychle jsem se začetla do děje.

I přesto, že mě díl bavil, tak se našly dvě věci, které mě naprosto vytáčely. I přesto, že normálně mi milostný trojúhelníky nevadí, tak nerozhodnost Zoey, zda si má vybrat Erika nebo Heatha mě dovádělo k šílenství. Druhá věc nebyla tak strašná, ale to opakování věci, které byly řečeny v prvním díle...

Konečně se projeví, že Neferet není úplně ideální veleknězka a naopak, že Afrodita není taková kráva jako byla v prvním díle.

Samozřejmě nemůžu opomenout, že zvrat a napínavost tu doopravdy nechybí a na konci se vám bude tajit dech. Takže rozhodně mohu doporučit a těším se na další díl.

24.01.2021 4 z 5

Polibek v New Yorku Polibek v New Yorku Catherine Rider

Letošní rok přišla vánoční nálada dřív a i když jsem obvykle nečetla romantické vánoční knihy, tak teď nějak přišla chuť.
Sice nemám ještě všechny vánoční dárky, nepeču cukroví, ale aspoň jsem zabrousila do tohoto milého příběhu.

Kniha se četla velmi dobře a příběh utíkal svižně. Vánoční atmosféra na vás při čtení přímo dýchne. Úplně úžasný je, když si k tomu uvaříte váš oblíbený vánoční čaj.
Obě dvě postavy jsem si velmi oblíbila.
Charlotte a Anthony jsou velmi sympatický a myslím, že všem je naprosto jasný, kam celý děj spěje. I přesto se s postavami budete smát a postupně poznávat jejich lásku, trápení a myšlenky.

I přesto, že je výsledek naprosto jasný, tak oceňuji jazykovou stránku a vyjádření autorky. V knize najdete plno narážek - například na můj oblíbený seriál Doctor Who. Všechny zmínky a dokonce i místa (části New Yorku) najdete na konci knihy v seznamu, kde je vše vysvětleno a myslím, že díky tomu si můžete lépe dokreslit celý příběh. Takže rozhodně doporučuji se na to mrknout v průběhu čtení.

Dalším plusem je myšlenka celé knihy, která dle anotace není úplně jasná. Hlavní hrdinové se rozhodnout plnit úkoly, aby zapomněli na své ex partnery. Tím pádem se dostaneme k úplně nestandardním situacím, mezi které můžeme zařadit společného psa po pár hodinách seznámení, hrozba zatčení policií a seznámení s Anthonyho rodinou na Štědrý den.

Ke knize mám pouze jednu výtku, ale díky vánoční atmosféře, skvěle čtivosti a originálnímu nápadu se na ni nebudu přímo soustředit. Rozhodně vám tento milý příběh mohu jen doporučit.

28.11.2020 4 z 5

Co jsme si nikdy neřekli Co jsme si nikdy neřekli Yasmin Rahman

Sama jsem se knihy trochu bála, hlavně z důvodu, že všichni říkali, jak je to silný příběh. Byla to pravda! Pokud se zrovna necítíte na silné dílo k zamyšlení že které vám občas půjde mráz po zádech, tak tento příběh odložte na později.

Děj má tři hlavní hrdinky, které se z různých důvodů rozhodnout ukončit svůj život a díky stránce MementoMori (v překladu: pamatuj na smrt) je osud spojí dohromady. S každou máme možnost se v průběhu seznámit a zjistit co se vlastně děje.

Opravdu hodně mě oslovilo, že to nejsou jen "obyčejné" puberťačky jejichž život skončil po rozchodu s nějakým blbcem. Každá z postav má svůj příběh a svou hloubku, můžeme se seznámit s Carou, která je na vozíku, Mehrín muslimkou - pro které je sebevražda naprosto nepřijatelná a nakonec s Olivií, kterou zneužívá přítel od její matky. Všechny problémy jsou zde představeny takovým způsobem, že máte pocit, jak kdyby si autorka vším prošla.

U této knihy doporučuji přečíst i poděkování, protože zde je výčet lidi, kteří autorce pomáhaly právě v tom, aby dílo bylo co nejvíc autentický.

Příběh je skvělý, v některých částech vtipný, ale je hodně k zamyšlení. Čte se dobře i přes to o jakých věcech pojednává. Hlavně obsahuje dokonalé myšlenky a myslím, že může některým lidem ukázat, že už je něco špatně, když mají například podobné smýšlení. Má skvělou gradaci a ten konec? Ten mě prostě dostal, já jsem to třeba nečekala. Trochu mi zde chybělo vyřešení problému se stránkou.

A co je naprostá dokonalost? GRAFICKÉ PROVEDENÍ celé knihy. To mě doopravdy dostalo! Bylo to úžasný a celý příběh to velmi dobré dokreslovalo.

Je to doopravdy napsané procítěně a za mě by se taková tématika měla dostat k více lidem a měla by jim ukázat, že sebevražda není nejlepší řešení. Na konci knihy jsou i adresy, kam se člověk může obrátit, když má nějaký problém.

01.10.2020 5 z 5

Úplně cizí lidé Úplně cizí lidé Liane Moriarty

Každý máme své problémy, potíže a i věci se kterými se někdy nedokážeme upřímně vypořádat a občas je prostě nejlepší únik od reality.
Úžasná obálka byla první věc, která mě u knihy oslovila a pak už to šlo jen dal v dobrém.

Příběh je zajímavý, napínavý a hodně vás zajímá, co bude na jeho konci. I když já jsem zrovna očekávala totální masakr. Dobře se čte a je psaná lehkým, svižným tempem a i když jsou v něm obsažena vážná témata různých generaci (stárnutí, sebevražda, ztráta někoho blízkého, podvody, hubnutí...), tak se u ní i pobavíte.

Úžasný je i to, že každé z hlavních postav můžete nahlédnout do hlavy a to 9 lidem, kteří jedou navštívit lázně a třem pracovníkům lázní včetně majitelky. Každý má svůj pohled na svět a nějaký názor na určitý "problém", jelikož ne všichni považuji za problém, to co ostatní.  Já si nejvíc oblíbila Frances a to i přes to, že její věk je úplně jiný než můj.
Úplně jsem nechápala, jak některé postavy mohly své výroky či myšlení myslet vážně, ale to potvrzuje, že jsme každý nějaký.

V plno věcech a myšlenkách jsem se našla a nejen v pohledu, že bych je sama zažívala, ale v mém vlastním okolí.

Konec byl dle mého naprosto skvěle Vymyšlený a dotažený a do poslední chvíle jste nevěděli, co vás tam čeká a jak už jsem psala, já jsem třeba očekávala něco extrémně negativního.

Není to tak silný thriller že kterého byste nemohli spát, ale rozhodně je to velmi dobré čtení a myslím, že každý v tom najde něco k zamyšlení.

Knihu doopravdy doporučuji.

29.09.2020 4 z 5

Tři temné koruny Tři temné koruny Kendare Blake

Chtěla bych pochválit autorčin styl psaní, který mě naprost uchvátil. Kniha má poměrně dost popisný začátek, jelikož se zde seznamujeme se všemi královnami a rodinami, které je vychovávají.

Celkový svět je postaven moc dobře a rozhodně vás zaujme. V průběhu celé knihy si můžete dávat dohromady celé území (velké plus kniha s mapou) a i střípky historie o nejsilnějších královnách.

Příběh si zamilujete, protože od půlky knihy vás zajímají intriky a co bude následovat po nějaké události. Jsou zde hlavní tři postavy rovnocenné dědičky trůnu, kdy každá je originální a má své vlastnosti a osobnost a díky popisu na začátku si je nemůžete splést. Každá z nich má určitý dar a je obklopená lidmi, který mají stejné vlohy. Mirabella elementárka ovládá živly, Katharina travička může pozřít nejprudší jedy a Arsinoe naturalistka zase umí vykouzlit nejrudější růži i krotit šelmy.
Kupodivu se neshodnu s většinou, ale Katharina mi nijak zvlášť nevadila. Přijde mi, že všechny její projevy jsou výsledkem toho, co jí nasadili do hlavy.
V knize můžeme sledovat jejich vývoj a proměnu na konci knihy.

Posledních 100 stránek bylo nejnapínavějších a napadne vás milion otázek, na které vám pochopitelně autora nedá odpověď a snad otevřenější konec byste nenašli. A vlastně vás napadá jen WOW, OMG, WTF a Sakra to nemůže myslet vážně!?

Doopravdy knihu všem moc doporučuji, myslím si, že jsem ji ještě plně nevstřebala :D

23.08.2020 5 z 5

P.S. Líbíš se mi P.S. Líbíš se mi Kasie West

Stejně jako dvě předchozí knihy od autorky, byla nápaditá a čtivá. Okamžitě vás vtáhla do děje, který velmi příjemně utíkal a výborně se četl. Ani nevím jak a byla jsem na konci knihy. ????

Je to příjemná romantická kniha ze života středoškoláků, kteří se potýkají se svými problémy ve škole, s přáteli i v rodině. Zde opět autorka zabrousila i do jiného tématu než jen obyčejná love story, čímž mě znovu ještě víc nadchla.

Opravdu velmi mě oslovila myšlenka dopisů, které si dva neznámí předávali při hodině chemie. Musím říct, že jsem asi naprosto nepřemýšlela nad tím, kdo by mohl být tajemný ctitel. Takže to pro mě bylo příjemné překvapení při dotčení k této části. K tomu skládání hudby a písně bylo další velmi příjemné plus.
Obě dvě postavy jsem si oblíbila a celkově jejich špičkování a hašteření. Nahlédnutí do soukromí každého z nich, byla další věc, která knihu obohatila.

Trochu mě zamrzelo, že není řečeno, jak dopadla soutěž o nejlepší tvorbu písně. Řekla bych, že by si to kniha zasloužila, protože k tomuto bodu celou dobu hlavní hrdinka směřovala.

⭐ 4,7/5

04.08.2020 3 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Příběh se dobře čte a i když na začátku čekáte jen povrchní zážitek, tak tohle má doopravdy hloubku a myšlenku. Je to další z vážnějších témat dnešního světa.
Od půlky knihy vás děj celkem vtáhne a vy nevíte, co čekat na jejím konci. Sice vás na začátku zaráží bláznivá zamilovanost hlavní hrdinky, ale myslím že nakonci máte Sky rádi a obdivujete ji. Za mě skvělá kniha s ohromným příběhem, kde nechybí trochu vtipu a jedna velká lovestory.

Vím, že plno lidí v díle nepoznávají autorku, ale je to jedno z prvních díl, co napsala a pro mě to bylo seznámení s autorkou. Hodlám si přečíst i pokračování a to Ztracená naděje, kde je příběh vyprávěn z pohledu Holdera.

12.07.2020 4 z 5

Můj brácha se jmenuje Jessica Můj brácha se jmenuje Jessica John Boyne

Moje první kniha s transgender tématikou a rozhodně si myslím, že by takových knih mělo být více. Příběh je jednoduchý a dobře se čte, ale myšlenky, zážitky a zkušenosti z něm mají sílu a váhu. Je vidět, že i autor sám se potkal s nepříznivými reakcemi během svého života. Velmi oceňuji jeho práci a snahu o pochopení lidí, kteří jsou transgender.
Tato kniha mě velice oslovila a rozhodně si myslím, že toto téma by se mělo stát známějším a mělo by být dostupnější i v knižním světě.
Je zajímavé, že plno lidí knihu nehodnotí zrovna kladně, jelikož jim vadí styl psaní a že je příběh vyprávění mladším sourozencem Samem, který podle nich nereaguje adekvátně k situaci.
Mě to naopak zaujalo. Není to pohled člověka, co si tím sám prochází (i když věřím, že i z tohohle úhlu to může být zajímavé a zase více zaměřené na myšlenky daného jedince), ale pohled někoho blízkého, kterému nikdo nepomůže, jak se s tím vyrovnat a celé to pochopit. Proto jsou jeho reakce nepřiměřené. Hlavním důvodem jsou rodiče, protože tohle téma je "špatné" a o tomhle se nemluví. Tím, že oni zaujmou toto postavení, jak pak má mít jasno puberťák, kterému je 13?
Někdo psal, že ve stejném věku by se takhle nezachoval, ale to je důvodem, jakým byl veden a výchovan. Hlavní hrdina však není veden k tomu, že mohou být takové lidé a že to není nic špatného.

Knihu bych rozhodně doporučila všem!

11.07.2020 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Před několika lety jsem se bavila o této knize s několika lidma a měla jsem to na seznamu svých knih, co chci jednou přečíst. Z nějakého nevysvětlitelného důvodu jsem to neustále odkládala a pomalu i zapomněla, dokud na mě nevyskočila reklama na jinou knihu od autorky.
Čekala jsem tuctový dívčí román, ale očekávání bylo naprosto chybné. Kniha mě naprosto dostala a vtáhla do děje, že jsem nepřestala číst dokud jsem se nedostala na konec. Takže jdeme na druhou část a jsem jediná koho štve Aspen?

15.06.2020 4 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Další skvělé příběhy o Geraltovi. Už se těším na další knihu. Kniha se dobře čte a vtáhne vás do děje.

01.03.2020 4 z 5

Fakt hustej nářez Fakt hustej nářez František Kotleta (p)

Další skvělý příběh! Stále neztrácí svou hodnotu a krásně rozvíjí příběh dal. Gerhard je prostě boží. Zasmála jsem se při jejich slovních přestřelkách. A ten konec? Nutí hned otevřít další díl :)

19.04.2019 4 z 5

Hodná holka Hodná holka Mary Kubica

Začala jsem dneska ráno číst tuhle knihu a už jsem se neodtrhla. Než jsem se začetla, chvilku mi trvalo se orientovat, kdo je kdo, ale to bylo jen chvilku. A pak už to jelo! Hltala jsem příběh a skládala dohromady celou skládačku. Některé věci mě napadli, u některých jsem očekávala jiné vyústění. Za mě doopravdy bomba kniha, která je čtivá a napínavá.

17.04.2019 4 z 5