Áža707 Áža707 komentáře u knih

Podezřelý Podezřelý Paulina Świst

Knihu jsem začala číst v podstatě hned po Komisařovi, ale mělo to za mě dvě velká zklamaní, takže jsem ji odložila a vrátila jsem se k ní později.
První problém byl, že mě nijak zvlášť nezajímal osud těchto dvou postav a hlavně, že už jsou to postavy, které spolu byly. No a druhý a ten asi hlavní problém byl, že mě strašně moc vadily části, kdy se vracíme do minulosti - nechci znát ani Radkovo ani Chladného minulost, chci je tam kde jsou po předchozích dvou dílech.

Příběh se čte stejně dobře jako v předchozích dvou dílech. Nechybí tam napětí, které vás drží až do konce knihy. Musím říct, že zápletka byla velmi dobrá a příběh krásně gradoval. A v neposlední řadě zde naleznete i brilantní humor, který nás provází celou sérii. Miluju jejich špičkování a odpovědi. Samozřejmě přidejte i špetku erotiky.

Byla jsem ráda, že jsme se zde potkávali se starými postavami, ale bylo fajn, že se objevili i nějaké nové. Rozhodně musím říct, že se mi s touhle partou nechce loučit a někdy si možná sérii znovu přečtu a připomenu.

I když tento díl hodnotím jako nejslabší z celé série, tak přesto knihy mohu jen a jen doporučit, pokud hledáte něco vtipného, odlehčeného s lehkou kriminální zápletkou.

3,5/5

29.12.2023 3 z 5

Někdo nový Někdo nový Laura Kneidl

Příběh mě bavil od samého začátku a ani jsem nějak nevnímala, že má kniha tolik stran. Mickey jsem si velice oblíbila i přes to, že v některých chvílích reagovala nebo jednala přehnaně. Přesto jsem jo fandila a myslím si, že v průběhu knihy udělala dost velký pokrok. Julian byl takový zvláštní, že začátku jsem ho vůbec v lásce neměla, ale postupem knihy jsem si ho též oblíbila, hlavně některé maličkosti, které dělal pro Mickey.

Kniha jako taková se dotýká témat, která nejsou úplně častá, ale zato jsou to témata o kterých by se mluvit mělo. V této knize je vše skvěle pojaté. A není to kniha, kde je vše růžové a v pořádku, právě naopak setkáváme se zde s plno zamítavými reakcemi okolí a odsouzením i od vlastní rodiny. Rozhodně obsahuje plno krásných myšlenek k zamyšlení a náhled do života, který není úplně ideální a jednoduchý.

Příběh měl dobrý spád a rozhodně jsem se v průběhu čtení nenudila. A i když někteří říkají, že to bylo očividné, tak pro mě na konci přišel obrovský šok a musela jsem si několikrát přečíst danou stránku, abych to plně vstřebala. Celý příběh nám představuje mnoho otázek a věcí nad kterými musíme přemýšlet a postupně odhalujeme jednotlivá tajemství.

Děj byl napsat velmi promyšleně a nenásilně a myslím, že to v nejenom čtenáři vyvolalo velmi silné emoce a přesně to je důvod, proč se mi kniha tak moc líbila.

Knihu bych samozřejmě doporučila všem, kteří už četli nějakou knihu od Laury Kneidl a taky všem, kteří hledají doopravdy zajímavý příběh z LGBT.

4.5/5

17.07.2023 4 z 5

Osudná plavba Osudná plavba Tom Hindle

Kniha mi velmi připomíná detektivky od Agathy Christie. Hned na začátku příběhu máme nastíněný zásadní problém a v průběhu celé knihy pomalu odhalujeme jednotlivé události, souvislosti a vztahy.

Upřímně musím přiznat, že jsem za celou dobu neodhalila, kdo by mohl stát za vraždami a moje podezření se prokázala jako milná. Celkově bych řekla, že příběh trochu ztrácel na tom, že zde byl vyprávěn děj a obsahoval doopravdy minimum menších zvratů.

Nebudu lhát do strany 373 jsem si říkala: "OK, je to dobrý, ale..." byla jsem přesvědčena, že tomu dám tak 2 hvězdičky a říkala jsem si, že to mělo skvělý nápad, ale nebylo to dotažené do konce. ALE PAK přišel velký zvrat! Posledních 30 stran jsem četla 2x, protože jsem nemohla pochopit, co se tam stalo. Byla jsem úplně štronzo a nechápala, co s tam děje. Doopravdy to byl velký šok.

Doporučila bych všem, kteří mají pozvolné detektivky a miluji knihy Agathy Christie.

3.5/5 (sama si zatím nejsem moc jistá, zda 3.5 nebo 4 )

13.07.2023 3 z 5

Její třešničky Její třešničky Penelope Bloom

Kniha se četla velmi dobře a během jednoho dne jsem měla příběh dočtený. Dostala jsem přesně, co jsem očekávala - milý, místy absurdní příběh, který je plný humoru a krásně si u toho odpočinete.

Nedokážu říct, zda se mi víc líbil Banán nebo Třešničky, oboje je prostě příjemná oddechovka a taky jsem druhý díl četla po značné době od prvního dílu.

Sledujeme zde bratra Bruce z prvního dílu a to Williama, který má sklony krást lidem věci a Hailey, která vlastní pekařství. Obě dvě postavy jsem si velmi oblíbila a bavili mě jejich rozhovory. Na knize mi akorát nesedlo chování Haileiny babičky, která se chovala v počátku až dost nechutně a prostě to babičky nedělají! A když už jsme u těch postav, tak nejhorší postavy jsou Williamovi a Bruceho rodiče, díky bohu, že se v knize vyskytují málo.

V knize se nachází i lehký zvrat, kde mě mrzelo, jak se William zachoval, protože to bylo fakt hnusný. Jinak byly pasáže, kdy jsem měla, co dělat, abych se nesmála nahlas. Doopravdy by mě zajímalo, jak jde ukrást někomu Eso přímo u ruky.

Knihu doporučuji všem, co se chtějí zasmát a nečekají nějaké vrcholové dílo. Prostě jen příjemnou knihu při které si dobře odpočinete.

3/5

30.03.2023 3 z 5

BreakAway BreakAway Anabelle Stehl

Na knihu jsem se dlouhodobě velmi těšila, dokonce ji mám i pořízenou domů, protože uznejte ta obálka! Nemohla jsem odolat! Pokud náhodou knihu máte doma a váháte, zda ji číst, tak neváhejte! Teď osobně lituji, že jsem se k ní nedostala dříve.

Příběh je vyprávěn z pohledu dvou hlavních postav a těmi jsou Lia a Noah. Od začátku se jejich cesty setkávají a z náhod se spolu začnou přátelit. Oba dva se potýkají se svými problémy a snaží se je nějak zvládat. Lia byla úplně neuvěřitelně silná postava a byla skvěle napsaná a ohromně mě potěšil její osobní vývoj během knihy. Noah je klaďas ve všech směrech a za svou rodinu a přátelé by byl ochoten projít peklem a bojovat se všemi démony světa.

Nejvíc jsem si oblíbila postavu Phuong a doufám, že časem dostaneme větší možnost ji ještě lépe poznat. Druhá skvělá postava byl Daniel (Noahův nejlepší kamarád). Líbilo se mi jak postavy byly propojené a že některé vztahy se objevily až v průběhu čtení.

Kniha obsahuje i lehké napětí, protože hned z počátku zjistíte, že se něco stalo a jaké to má přibližně důsledky či rozhodnutí hlavních hrdinů, ale přitom veškeré informace zjistíte až ke konci příběhu. Takže vás to vlastně nutí číst, abyste zjistili, co se přesně stalo.

Opět se zde setkáváme s náročnými tématy dnešních dní jako je šikana, pokus o znásilnění a psychické vydírání až výhrůžky. Nebudu vám lhát, někdy jsem měla úplně husinu a příběh mě velmi zasáhl. Nedovedu si představit být na Liině či Kyřině místě. Autorka zde vykreslila úžasné pocity, myšlenky obou dvou postav. Nejvíc mě zasáhla část na konci příběhu, kde je popsán Liin film Doopravdy silný zážitek!

Knihu bych doporučila všem milovníkům romantiky, kteří čekají od knihy něco více než přímočarý příběh a průběh bez jakéhokoliv zádrhelu.

Hodnocení pro mě bylo velice náročné a dlouho jsem se nemohla rozhodnout, jak vlastně knihu ohodnotím i přes to, že se mi líbilo, čím se kniha zabývala a jak to bylo zpracované, tak mám pocit, že mi něco chybělo. Na druhý díl se chystám a jsem na něj zvědavá

13.02.2023 4 z 5

Nové sliby Nové sliby Lilly Lucas

Strašně moc jsem se na druhý díl těšila a nemohla jsem se dočkat až se do Green Valley znovu vrátím a přečtu si další dobrodružství. Izzy jsem si zamilovala už v prvním díle a tak jsem se hodně těšila na větší seznámení s ní.

Kniha se četla velmi dobře a stránky rychle utíkaly. Izzy je doopravdy střela a její pusa ní mnohdy dovede do malérů a myslím, že to právě hodně pobaví. Rozhodně kniha neztrácí jiskru jako to předchozí a bavily mě situace do kterých nás autorka přivedla. Osobně si myslím, že tohle je jeden z těch trojúhelníku, který doopravdy funguje a sama jsem občas nevěděla komu víc fandit.

Musím říct, že nám autorka připravila pěkné zvraty a šoky a docela mě zamrzel důvod, proč se tam Cole objevil a úplně mě to zklamalo. Jeho postavu jsem si v průběhu čtení oblíbila a tohle byla velká rána pod pás.

Rozhodně se nebojím říct, že mě druhý díl bavil ještě o něco více než předchozí. Konec byl sice trochu čekaný, ale přesto velmi krásný. Je to příjemná oddechovka, která potěší i zahřeje u srdce. Doporučuji všem milovníkům romantiky ️

01.11.2022 4 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Konečně je to tady! I já mohu už říct, že jsem četla něco od Shari Lapeny a rozhodně si myslím, že autorka a její knihy si doporučení zaslouží. Knihu jsem poslouchala formou audioknihy a byla velmi dobře namluvená Martinou Hudečkovou a Liborem Hruškou.

Ocitáme se v newyorském předměstí, kde v podstatě každý zná každého a každý přesně ví, co jeho sousedi dělají a jak se chovají. A nebo právě naopak? Postupem příběhu odhalujeme tajemství několika postav, jejich myšlenky, touhy a hlavně jejich činy.

Od počátku příběhu víme, co se stalo, ale otázkou je, kdo to vlastně udělal a i když vás autorka několikrát navede určitým směrem, tak na něj nespoléhejte, protože se vás snaží zmást. Musím se přiznat, že v 3/4 knihy mě napadlo, kdo je vrah, ale autorka se dobře rozepsala a mé myšlenky otočila jinam. Takže mi vůbec nevadilo, že se nakonec můj tip potvrdil, protože cesta k tomu potvrzení byla plná překvapení a zvratů.

Kniha si drží příjemné napětí a jak už jsem zmínila, postupně nám odhaluje více o všech. Jsou postavy, které si oblíbíte a budete s nimi soucitit a naopak některé odsoudíte na začátku a už si k nim cestu nenajdete. Líbilo se mi, jak zde byly myšlenky různých postav a jak někteří sousedi rychle změnili na někoho názor a začali odsuzovat.

Řekla bych, že mé první setkání s autorkou bylo povedené a knihu bych doporučila všem, kteří mají rádi lehčí thrillery, které vás psychicky naprosto nevyšťaví.

24.09.2022 4 z 5

Madly Madly Ava Reed (p)

June a Mason za mě byly skvělé postavy již v prvním díle a proto mě jejich příběh hodně zajímal a lákal. Myslím, že jsme dostali přesně, co se dalo očekávat. Jejich humor, vtipky a poznámky doopravdy stojí za to! Nesouhlasím s názorem, že mezi postavami nebyla chemie, rozhodně tohle cítím jinak.

Pokud bych měla vybrat zatím nejoblíbenější postavu této série, řekla bych že Mason, protože jeho cílevědomost a snažení je něco úchvatného. Upřímně jsem čekala, že vztah s otcem budem více vygradovaný a vlastně mě velmi překvapilo rozhodnutí Masona v závěru. Nejsme ochuzeni ani o postavy Andie a Coopera, kteří s našimi hlavními hrdiny tráví čas a snaží se jim pomoci.

Kromě klasické romantické linky, kterou německé autorky doopravdy umí psát, tak zde zase najdeme něco hlubšího. June to nikdy neměla jednoduché a od dětství se potýká s problémem. Díky rodičům má sražené sebevědomí na nulu. A upřímně já bych její rodiče fackovala, až by mě ruce bolely! Protože jejich chování je naprosto strašné a nechápu, že se mohou takhle chovat ke své dceři.

Pravdou je, že zde asi mohlo být o trochu více rozebrán Junin problém a celkově její vyrovnání s tím. I když je pravda, že i v knize došla výraznému posunu, obzvlášť na konci příběhu. Rozhodně zde opět musím zmínit rodiče, protože v tom vidím velký problém a kdyby se k tomu postavili lépe, tak i samotná hlavní hrdinka se chová jinak.

Za mě je tento díl lepší než první a náramně jsem si čtení užila. Dlouho jsem přemýšlela, že bych knize dala 5 hvězd, ale přece jen tam jsou drobné nedostatky, proto jsem trošičku snížila své hodnocení.

Pokud máte rádi romantiku a vyhledávate knihy od německých autorek, tak vám právě tuto mohu doporučit. Jestli se vám líbil první díl věřím, že vás nadchne i druhý.

⭐ 4.5/5

28.03.2022 5 z 5

Dům soli a smutku Dům soli a smutku Erin A. Craig

(SPOILER) Kniha je retellingem na pohádku bratří Grimmů a tím více vzbuzovala můj zájem. Proto jsem si pořídila hned po vydání a dlouhou dobu jsem se k ní nemohla dostat. Musím říct, že nechápu, proč jsem to tak dlouho odkládala.

Do příběhu se začtete okamžitě a po celou dobu vás bude udržovat v příjemném napětí. Autorka stvořila nádherný svět plný tajemna, kouzel, kultur a náboženství a rozhodně by stálo za to se do tohoto světa ještě jednou podívat a znovu ho nějak prozkoumávat. Je to taková úžasná kombinace fantasy, pohádky s prvky hororu.

Musím říct, že jsem zápletku neodhalila a o to větší překvapení čekalo na konci. Do toho autorka si s vámi krásně zahrává, takže i když si o nějaký postavě myslíte, že je určitě záporná (nebo kladná), tak najednou zjistíte opak. Stejně tak nevíte, co z toho je iluze a co je skutečnost. Myslím si, že i díky tomu byl příběh postaven naprosto skvěle!

Postavy jsem si velice oblíbila, hlavně Cassiuse - u něj jsem si byla 100% jistá, že bude dobrý, ale jak už jsem psala výše autorka si pěkně zahrává, takže jsem občas začala mít pochybnosti. Annaleight jako hlavní hrdinka byla podle mě skvělá a já si užila její vyprávění a našel no odhalení všeho. Strašně milá a úžasná mi přišla Verity, ale taky mi ji bylo velice líto, kvůli tomu čím vším si musela projít.

️ MOŽNÝ SPOILER: Velice mě mrzelo, když jsem zjistila, jak to bylo s Fisherem. Jeho linka byla postavena dobře a na konci mi puklo srdce. Samozřejmě jsem měla podezření, že i Cassius bude jen iluze, ale jsem velmi ráda, že tomu tak nebylo. ️

Pokud jste fanoušky pohádek, fantasy a obzvlášť pohádek bratří Grimmů, tak tohle je kniha přímo pro vás.

⭐ 5/5

20.10.2021 5 z 5

Dopisy na konec světa Dopisy na konec světa Ava Dellaira

Ani nevím, kde pořádně začít, protože to bylo naprosto úžasný. Příběh je psaný pomocí dopisů slavným osobnostem, které už bohužel nejsou mezi námi. Vždy máte spojitost proč si Lauren vybrala právě tuto postavu. Kromě toho, že jim vypráví, co aktuálně prožívá, tak vzpomíná na svou sestru a zážitky s ní.
Tohle činní knihu naprosto originální a neobvyklou.

Nesmím opomenout i úžasné myšlenky, které knihu provází a kromě běžných věci, zde máme i právě problémy v lásce. Řešení, jak něco přijme společnost, odcizení rodiny, nekomunikace a v poslední řadě i to, jak různí lidi vnímají stejnou osobu úplně jinak.

Přesněji v knize je tohle ohledně May, kdy její mladší sestra Lauren v ní má vzor a některé věci nevidí a něco naopak zase nechce vidět.

Jak už víte, tak miluju vývoj postavy. Který i když se někomu může zdát nepatrný, tak u Lauren je. I její vnímání vůči celému světu se postupem knihy změní. Pozná, že pravý přátelé nemají potřebu se ptát a počkají, až se svěří sama.

Rozhodně to není jednoduché čtení, protože si myslím, že to ve vás zanechá naprosto rozervané srdce a rozporuplné pocity. Ale i tak ji mohu jen a jen doporučit, protože má doopravdy úžasnou hodnotu pro různé věkové kategorie.

Takže až vám tato kniha zlomí srdce, tak mi neváhejte napsat

5/5

01.07.2021 5 z 5

PS: Nesnáším tě PS: Nesnáším tě Winter Renshaw

(SPOILER) Bohužel rovnou musím říct, že mě kniha neoslovila, tak jak jsem čekala. Už pár dnů jsem měla chuť se pustit do něčeho příjemného oddechového a když mi přišla kniha, tak jsem odložila jiné stranou a pustila se do této.

I když normálně mi červená knihovna nevadí a mám plno knih na svém seznamu přečtených. Tak tohle bylo úplně mimo. U knihy jsem se nudila. A trochu zajímavý to začalo být kolem dvousté strany a to je docela smutné když si vezmete celkový počest stran.

Postavy obě dvě byly takové nevýrazné a až moc často si opakuji, že se do sebe nezamilují. Ani jednu z postav jsem si neoblíbila, nebyly mi vůbec sympatické a chemie podle mě u nich vůbec nefungovala. Vlastně bych je oba nejraději propleskla a rozhodně by mi zrovna u těch dvou nevadilo, kdyby se nekonal happyend.

Akce byla nulová a jak jsem již psala výše začalo mě to bavit až ke konci, kde se objevil trochu nějaký zvrat. Rozhovory podle mě byli naprosto plytké a nezáživné. Styl psaní byl krkolomný v plno úsecích. Bylo zde plno příležitosti, co se dali využít, ale bohužel autorka je nerozvinula dal. ⚠️ Možný SPOILER: byla bych raději, kdyby zde doopravdy byla amnézie a nějak se to následně řešilo, než to co vlastně v knize proběhlo. ⚠️

Abych jen nebyla hnusná, tak je to taková jednohubka, sama jsem to přečetla za dva dny. Obálka je pěkná. Je to přehnaný klišé a doopravdy se u toho nemusíte nijak výrazně soustředit. Jinak nevím, co bych ještě kladného napsala. Pardón...

⭐ 1/5

09.03.2021 1 z 5

Navždycky Navždycky Nofreeusernames (p)

Bála jsem se, že se mi kniha nebude líbit, jelikož okolo ní byl velký hype. Takže i přes všechny pozitivní recenze jsem k ní přistupovala trochu nejistě.

První věc, kterou zmiňuje úplně každý, která mě extrémně vadila je vazba. Když jsem četla déle, dostávala jsem normálně křeč do ruky a to se mi při čtení už dlouho nestalo :D chápu, že výhodou mělo být, že ani po několikátém přečtení to na knize nebude poznat...

Kniha si mě získala hlášky z Harryho Pottera, protože Harry je láska, že jo! Celkově je to velmi pěkná, odpočinková kniha plná klišé a vlastně přímo očekáváte, co z toho vznikne. Což rozhodně nevadí.

Hlavní hrdinka Mei je takový snílek, který i když ví, že všechno není epický film, tak čeká své dokonalé scény. Občas působí trochu naivně a nedospěle, ale řekněme si upřímně, kdo na střední se choval dospěle?

Její nejlepší kamarád je Travis, který mě nijak neoslovil a měl podle mě dostat více prostoru, protože víme, že by za Mei položil život a svým způsobem je trochu výbušnější člověk. Ale upřímně takhle se nejlepší kamarád nezachová. Chápu, že Mei nebyla úplně upřímná, ale co že svého přátelství s kluky vím, tak neberou věci tolik vážně jako holky.

Dalsi skvělou postavou je Ava, která je vtipná, bláznivá a má dokonalé plány, které nedoporučuji zkoušet v realitě. Tuhle postavu jsem si doopravdy oblíbila. Akorát by mě zajímalo, jak vlastně jejich kamarádství vzniklo a čím to, že Ava je zde stále pro Mei, i když se ukáže, že Mei o ní plno věcí neví.

Navždycky vám vykouzlí úsměv na tváři a rozhodně si odpočinete od všední reality. Nesmím zapomenout na grafické zpracování, protože to je doopravdy top ???? užívala jsem si ty konverzace a čokoládu ???? :D

I když se většinou snažím aspoň nějak přečíst poděkování, tak to skoro nikdy není na 100%, ale u Navždycky jsem ho dočetla do posledního písmenka a pobavila jsem se!

Takže si vemte čokoládu a puste se do čtení příjemné romantické knížky. ????⚡❤️

⭐ 3.3/5

24.02.2021 2 z 5

Niet úniku Niet úniku Taylor Adams

Darby je naprosto obyčejná vysokoškolačka, která dle svých slov se nikdy nestarala o nikoho jiného než o sebe. To se změní jednoho dne, kdy je kvůli sněhu nucena zastavit na odpočívadle a nejspíš zde strávit i noc. Při hledání signálu, aby mohla napsat domů, má pocit, že zahlídne dětskou ruku v kleci v dodávce. Za každou cenu se rozhodne zjisti, zda je to pravda a následně dítěti pomoc.
Kniha se četla dobře a akce zde doopravdy nechyběla. Napětí se udržovalo hned od prvních stránek a když už jste si mysleli, že se děj stočí k lepšímu, tak najednou další neočekávaný zvrat. Jednu z věcí jsem si domyslela, ale nechci spoilerovat, jenže ty další mě nenapadli ani ve snu. Proto pro mě čtení bylo jedno velké WOW, nenudila jsem se a se zatajeným dechem čekala, jak to celé dopadne.
Darby byla velmi příjemná postava a rozhodně by mě zajímalo, kdo by v sobě našel tolik odvahy jako ona, aby pomohl nevinnému dítěti. Stejně tak i ostatní charaktery postav byly popsány velice dobře. Byli zde i momenty, kdy jsem se pobavila a na to, že Jay byla obětí únosu i přesto nepostrádala kuráž. (Vystrčila do hora roztrasený prstenník. Darby chvíľu trvalo, kým pochopila. „Uf… pomýlila si si prst.“ „Och.“ Jay chybu napravila. „Lepšie?“)
Velice mě překvapilo negativní hodnocení, které jsem si přečetla po dočtení knihy. Jak už jsem psala, pro mě to bylo doopravdy dechberoucí, i tak mě napadla otázka – to doopravdy neumím domýšlet knihy? Protože většina recenzentů se shodne v tom, že odhalily konec bez mrknutí oka. Já, ze tří/čtyř důležitých momentů a zvratů, jsem odhalila jen jeden.
Ten konec? Normálně mi i ukápla slzička, a nakonec jsem si říkala díky bohu za epilog.

06.02.2021 4 z 5

Označená Označená Kristin Cast

Myslím si, že tato série vás nejspíš neminula. V době kdy vycházela, byl okolo ní dost velký boom. Sama jsem sérii četla před 7 lety, kdy jsem se dostala k 8 dílu. Čekala jsem pak na další díl, ale k sérii jsem se již nedostala a tudíž ji nedočetla.

Letos jsem dostala chuť se k sérii vrátit, abych konečně zjistila, jak to celý dopadne.

Začátek knihy je celkem nezáživný a nudný, ale během chvilky se to rozjede a vy jste pohlceni příběhem. I přesto, že je fantasy spíš pro mladší čtenáře, tak mě to bavilo, začetla jsem se velmi rychle a užívala si kouzlo příběhu.

Nejraději bych, aby už se to rozjelo do těch obrátek, kde si to pamatuji, ale na to si budu muset ještě počkat. Samozřejmě se už těším na tu fázi, kdy se odhalí, co je zač Neferet a Afrodita je jen částečná mrcha. Jenže to není součást tohoto dílů.

Líbí se mi, jak upíři jsou zde pojatý trochu jiným způsobem, tím pádem to odlišuje od ostatních knih s touto tématikou. („Všechny ty historky o tom, že upíři nemůžou vystát česnek, jsou krávoviny – že jsem tak sprostá,“ zamumlala, když jsme si nakládaly plné talíře.) Celá škola a její předměty mě doopravdy fascinují. K tomu přidejte trochu magie a tvořící se tétovaní u dospělých upírů a jednu naprosto neobyčejnou slečnu, která je upíři mladě, tak máte skvělý příběh.

Konec krásně graduje a na chvíli, zde máme pocit klidu, ale je jasné že v dalším díle vyvstane další problém a tudíž se na něj velmi těším.

⭐ 3.5/5

17.01.2021 4 z 5

Sedm rozchodů Amy a Craiga Sedm rozchodů Amy a Craiga Don Zolidis

Po dlouhé době jsem narazila na knihu, kde je hlavní hrdina kluk a celý příběh je vyprávěn z jeho pohledu. Craiga jsem si zamilovala, líbil se mi náhled do jeho hlavy a myšlenek a ke konci i jeho vývoj a uvědomění si některých věcí, který se v životě dějou. I přes jeho naivitu si ho dle mého velmi oblíbíte jako já. Myslím, že na konci knihy se začal stávat pomalu dospělým a nevnímal vše jen z lehčí "dětské" perspektivy.

Craig je mladý a chodí na střední školu, není to žádný oblíbený sportovec, ale spíš klučina v pozadí, kterého nejvíc zajímá hraní Dračího doupěte. My prožíváme jeho dobrodružství a zážitky s jeho první přítelkyni Amy.

Máme tu klasické problémy dospívajících jako například odlišnost, protože být jiný je mnohdy chápáno jako něco špatného. Je jedno, zda vás baví hry a nebo máte jinou orientaci, ale vždy se máte s čím potýkat. Následně jsou zde zmíněný i problémy rodinné a to nejen vztahy, ale i nedostatek financí pro poskytnutí skvělé péče pro děti.

Příběh se čte velmi dobře, akorát občas je těžké se zorientovat v čase, jelikož jednotlivé věci se dějí nárazově a mezi  rozchody přeskakujeme. Na konci složíte doopravdy zajímavý knižní zážitek.

Celý děj je psán velmi lehce a vtipně, takže se u knihy pobavíte, já jsem se smála hodně.

Už jsem psala, že miluju knihy, který ve mě probudí nějaké emoce a nebudu lhát konec knihy a následný epilog, byl dle mého doopravdy úžasný. A potřebovala jsem kapesník, jelikož jsem bulela jak malá želva.

10.10.2020 4 z 5

Náhradní kluk Náhradní kluk Kasie West

Kniha se velmi dobře čte a má dobrý a rychlý spád děje. Příběh se mi velmi líbil a není to taková ta klasická romantika, kdy přesně od začátku víte, co se bude dít. Dokonce se i pobavíte a zasmějete nad některými scénami a hláškami.

Velmi mě potěšilo, že po rozchodu s Bradleym nenastala fáze, kdy by ho Gia chtěla mermomocí zpět a nebo by naprosto brečela po jeho přítomnosti. Prostě to brala jako uzavřenou kapitolu a šla v životě dál.
Zamlouval se mi vývoj hlavní postavy, kdy si sama začala uvědomovat svý činy a to co doopravdy chce a že někdy nebyla úplně fér a nechala se strhnout okolím. Zklamalo mě, že se neudobřily s Claire. Postava, kterou jsem neměla doopravdy ráda byla Jules a celou dobu jsem si říkala, aby linka této osoby nedopadla zcela podle jejich představ. Bohužel! A ten konec? Sakra čekala jsem, že tam pomsta bude a ne: čtenáři domysli si.

Nejvíc mě zaujala myšlenka dokonalosti a neukazovaní chyb, problémů a silnějších emocí v rodině Gii. Což musí být šílený nejen pro dítě, které v tom žije a i pro samotné rodiče, protože vše nejde zvládat s úsměvem na tváři. Tímhle právě kniha byla obohacena a odlišuje se od klasických romantických klišé.

01.08.2020 3 z 5

Spad Spad František Kotleta (p)

Velmi pěkný a poutavý příběh. Četlo se to dobře. Přijde mi, že kniha trochu vybočuje stylem psaní, než ostatní od pana Kotlety.

18.10.2019 4 z 5

Ztracená naděje Ztracená naděje Colleen Hoover

Zajímavý pohled z druhé strany :)

21.03.2019 4 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Velmi silný a zajímavý příběh.

21.03.2019 4 z 5

Prokletý princ Prokletý princ Erin Watt

V podstatě okamžitě po dočtení prvního dílu jsem se vrhla do tohoto, protože DOOPRAVDY se nedalo vydržet čekat.

Rozhodně musím říct, že mě potěšilo střídání pohledů, protože kdo by nechtěl pohled Reeda, že ano? Další věc, která mě velmi zaskočila bylo, jak rychle se vyřešilo zmizení Elly, přiznám se, že jsem čekala, že to bude mít větší dohru a nebo delší časový odstup. Samozřejmě i tady na čtenáře čeká hromada naprosto skvělých zvratů a odhalení, které jen tak někdo nečeká. Takže nasednete na tuhle naprosto skvělou jízdu a najednou jste na konci a ani nevíte jak! A když už je řeč o konci - CO TO SAKRA BYLO? Panebože nemám slov a ani dech! Posledních pár stran a najednou jste zase v šoku a hrozí vám infarkt. Dokonce bych řekla, že nejen jeden, ale několik. Doopravdy jsem strašně moc zvědavá, kam to vše povede v dalším díle.

Postavy Reeda a Eastona jsem si oblíbila ještě více než v prvním díle. Miluju jejich humor, narážky a poznámky a ještě víc jsem si zamilovala jejich rodinou dynamiku a sounáležitost. "Rodina, která spolu bojuje, spolu taky zůstává." Co se týče ostatních postav, tak celkem se mi zalíbila postava Calluma, obvlášť jak se postavil za Ellu a celou záležitost s Danielem. Daniel je extra kapitola a doufám, že skončí v pekle a bude doopravdy hodně trpět. Další postava, kterou doopravdy nesnáším je Brooke a musím říct, že po tomhle díle ji fakt už nemám potřebu omlouvat a litovat, je to prostě mrcha a zasloužila si, co přišlo. Jen jsem vážně moc napjatá, jak se to všechno vysvětlí.

Musím říct, že se mi druhý díl doopravdy líbil a ani nejsem schopná říct, který z nich byl lepší. Hodnocení nechávám stejné jako u předchzího dílu a to hlavně i proto, že si chci nechat prostor u posledního dílu na který se doopravdy hodně moc těším a doufám, že se do něj budu moc brzy pustit!

4,5/5

30.03.2024 4 z 5