Áža707 Áža707 komentáře u knih

Gilmorova děvčata je seriál na kterým jsem v podstatě vyrostla. S mamkou jsme na něj pravidelně koukaly a strašně jsme se nasmály a užívaly si to. Samozřejmě, že s postupem věku jsem vnímala humor jinak, ale pořád mě bavil. Teď mám seriál znovu rozkoukaný a náramně si to užívám.

A teď už se konečně dostaneme ke knize. Poslední dobou jsem neměla úplně štěstí na knihy a právě tuhle jsem začala číst z toho důvodu, že jsem ji chtěla darovat pod stromeček právě své mamince. Z počátku jsem měla obavy, ale během pár stránek se to změnilo. Styl psaní autorky je naprosto úžasný a já jsem se často smála nahlas. Příběh se četl vážně skvěle a s velkou lehkostí plynul dál.

A i když vím, že Lauren není Lorelai, tak mi přijde, že tahle role ji vážně hodně sedla a já jsem celou dobu jejího vyprávění měla pocit, že mi to vypráví právě Lorelai.

Já jsem si knihu velmi užila a vůbec mi nevadí, že Lauren není spisovatelka, protože se nesnažila napsat bestseller, ale napsat o sobě, co zažila a co ji osobně v životě potkalo. Mohu říct, že po všech těch knihách, které mě úplně neoslovily, tak takhle mi velmi výrazně zlepšila náladu. Doufám, že se bude líbit i mamce.

27.12.2021 5 z 5

Coura Coura Jana Bernášková

(SPOILER) Další kniha z které nemám naprosto jasné pocity a jsem z ní spíše zmatená než nadšená. Letos už po několikáté jdu proti proudu a moje hodnocení se bude lišit od ostatních.

Ve skupině holky psaly, jak se jim kniha líbila a že se máme na co těšit. Recenze jsem četla převážně kladné a během čtení ostatní psaly, jak se baví (i v poznámkách v knize). Přesně tohle mě nalákalo a na knihu jsem se poměrně těšila, jenže pak přišlo velký ALE.

Začneme pozitivní strankou, abych nebyla úplně kritická - líbilo se mi nahlídnutí do života herečky a jejich problémů. Jak náročné je zkloubit osobní život s prací, jak se musí furt snažit, aby neupadla v zapomnění, protlouká se různými castingy a doufá, že se jí splní sen být velkou herečkou. Jenže k tomu všemu má být pochopitelně matkou a přítelkyni a to nejlépe na plný úvazek. Některé (doopravdy podotýkám, že jen některé) scény mi tam přišly úsměvné. Je poznat, že autorka zná mentalitu děti a Kiki s jejími reakcemi je prostě skvělá a bezprostřední, tak jak děti mají být.

Bojím se, že nic jiného dobrého na knize už nenajdu. Doopravdy bych chtěla, ale mě to vážně nesedlo. Šulini, prciny a luliny tyhle slova se objevují skoro s pravidelností na každý straně a je to vážně otravné. Nevím, zda tohle někomu může připadat vtipné, ale mě říct chlap "prcino", tak ho ženu vidlema ze svého života velice rychle.

Kniha se nečetla rychle, já jsem u toho fakt trpěla a do čtení jsem se musela nutit a nejhorší byly části, kdy jsem se vážně nudila. Rozhovory s tzv. Šedivkou mi přišly až moc natahováné a asi bych byla raději, kdyby takové rady ji dávala kamarádka a nejednalo by se jen o vnitřní monolog. Konec mi přišel uměle vytvořený na happyend, doopravdy bych byla raději, kdyby se to semlelo jinak (️️ SPOILER: byla bych raději, kdyby se Kája přiznal, že to dítě je jeho a vrátil by se k Simoně a naše hlavní hrdinka by zůstala sama KONEC ️️).

No co k tomu asi víc dodat, knihu úplně nedoporučuji...

20.12.2021 1 z 5

Nespoutaná - Probuďte se a začněte žít Nespoutaná - Probuďte se a začněte žít Glennon Doyle

Nespoutaná je příběh po kterém bych normálně nešáhla a nevím, zda bych si ho sama o sobě přečetla, kdybych se nedostala ke spolupráci. Našla jsem v tom velmi zajímavé myšlenky, které si rozhodně ponesu dal do života.

Například mě zaujal pohled na ženy se sebevědomím.
"Prvotní reakce: Kdo si do prdele myslí, že je?
Druhá reakce: Ona je gepardice a moc dobře to o sobě ví. Aleluja, kurva!"

Kniha se četla velmi dobře a já jsem byla velmi překvapená vývojem hlavní hrdinky, hlavně posun v jejím myšlení. Musím říct, že mě bavilo postupně odhalovat její příběh a nadchnul mě vztah jejího manžela s Abby a jak krásně tuhle neobvyklou situaci zvládli.

Tato kniha není návod na život, neřekne nám jak být dobré a nebo špatně osoby, ale dává zajímavý vhled do života jedné ženy, která se musela poprat s více věcmi, jenž ji potkaly. Samozřejmě jsem tam našla věci, které mě překvapily, ale naopak jsem tam našla názory z kterými se nejsem schopna ztotožnit a některé mě doopravdy štvaly.

Myslím, že se jedná o krásný vhled o americké mentality. I když tam najdete věci se kterými naprosto nebudete souhlasit, tak si myslím, že jsou tam pěkné myšlenky a rozhodně vás nějakým způsobem obohatí. Rozhodně nelituji možnosti přečíst si tuhle knihu a momentálně mám v hlavě dva lidi (možná už 3), kterým bych ji chtěla věnovat.

Knihu mohu doopravdy doporučit, protože každý si v ní to svoje najde a nebo aspoň získá aspoň malou představu o americkém životě a myšlení.

⭐ 4.5/5

01.12.2021 4 z 5

Milý Edward Milý Edward Ann Napolitano

Kniha četla poměrně dobře a děj celkem pěkně ubíhal. Byla postavena do dvou rovin, kdy v jedný části jsme postupně poznávali pasažéry z letadla - jejich minulost, názory, proč vlastně cestují tímhle letem a co je vlastně k tomu dovedlo. Což bylo velmi zajímavý, každá z těch postav byla originální a měla zajímavé myšlenky. Postupně se i dostáváme k části, která byla těsně před nehodou a kdy stala samotná nehoda a vlastně pomalu odhalujeme, co se přesně stalo.

Druhá část se odehrává po havárii, kdy se hlavní postava Edward smířuje s tím co se vlastně stalo a snaží se nějak normálně žít. Pomáhají mu k tomu jeho strejda s tetou a skvělá kamarádka Shy. Opět i tady je vývoj samotného Edwarda, ale i lidi okolo něj.

Další zajímavou části byli dopisy, které posílali pozůstalí Edwardovi a čekali od něj nějaký zázraky, či případně žití životů místo obětí. Přesně v tomhle člověk čekal, že v tom bude nějaká větší pointa. Já čekala, že aspoň částečně Edward s Shy budou plnit aspoň nějaké části nebo prostě něco, ale toho jsme se nedočkali.

Právě celkově bych řekla, že jsem čekala, že z toho bude něco víc. Lepší důvod nehody a celkově konec lépe vyřešený. Nevím, jak to přesně popsat, ale čekala jsem větší wow efekt.

Vím, že většina lidí psala, že to byla síla a naprosto je to dostalo atd. Za mě to byla zajímavá kniha a hlavně náhled do života jednotlivých pasažérů a následně i pozůstalých, ale rozhodně to není nejlepší kniha roku a jiné tituly mě dostaly mnohem více.

Rozhodně doporučuji všem, kdo si chce přečíst neobvyklý příběh a náhled do několika velmi zajímavých postav a rozhodně je to obálka, kterou chcete doma

25.11.2021 3 z 5

Sladké odpuštění Sladké odpuštění Lori Nelson Spielman

Dlouho se mi nestalo, abych měla z nějaké knihy tak rozporuplné pocity jako z této. Začala jsem číst a příběh mi přišel takový nijaký - nemastný, neslaný, prostě nic.

Příběh se mi nečetl dobře, děj byl ze začátku vážně skoro o ničem a bylo tam množství postav ve kterých jsem se ztrácela. Do toho se střídala období současnosti a vzpomínek, takže jsem byla velmi zmatená. Ale na druhou stranu mě zajímalo, jak to dopadne s Hannah.

Hannah je taková nevýrazná šedá myš, která má velký problém s tím, že je až moc naivní a žije v bublině svého snu. Není ochotná přijmout pravdu a když už se objeví první prasklinky, nedokáže jednat s hrdostí, ale udělá ze sebe histerku. Pak postupně začne sbírat střípky sama sebe a v druhé polovině knihy jsem ji začínala mít ráda více. Někdy je pravda, že musíme padnout na úplně dno, abychom se dostali později na vrchol. Michael mi byl od začátku nesympatický a nechápala jsem jak mohla být Hannah, tak slepá vůči jeho chování k ní.

Konec byl zajímavý, nečekaný a vylepšil dojem z celé knihy. Musím říct, že mě R.J. doopravdy překvapil a tahle zápletka se autorce vydařila. Boba mi bylo líto a musím říct, že ukápla i slzička. V následující situaci se Hannah zachovala naprosto skvěle a já jsem ji přidala plusové body.

Celkově to bylo zajímavé čtení, ale není to žádný trhák. Líbila se mi myšlenka s kameny odpuštění a kniha obsahovala více věcí, které měly silnější hloubku.

⭐ 3,5/5

25.11.2021 2 z 5

Chlap snů Chlap snů Kim Jones

Znáte ten pocit, když čtěte nějakou knihu a pak si přečtěte recenzi někoho jiného a říkáte si: "Četla jsem vůbec tu stejnou knihu?" Ano, přesně tohle jsem si říkala u Chlapa snů.

Neměla jsem žádný extra očekávání a po některých recenzích jsem se na knihu vážně těšila, že si to užiju, odpočinu si u ní a trochu se pobavím. To jsem ještě netušila, co mě vlastně čeká...

Kde jen začít? Ano, musím přiznat, že myšlenka celkem dobrá, i když to za mě mělo pár "ale", jenže nad tím bych ještě primhouřila oči. Humor převážně postavený na opakujících se vyrazech jako je "lejno", "pochva" atd. Sice se zasmějete nad tím, když někdo ukradne hovno pejskari, aby ho mohl zapálit na verandě. Nadruhou stranu četnost některých slov byla desivá a pak už mě místo pobavení začala vážně štvát.

Postava Penelope to je kapitola sama pro sebe. Víc sebestřednou, namyšlenou, debilní, protivnou, vlezlou, otravnou, nepříjemnou (...) postavu jsem už dlouho nezažila. Někdo říká, že je šílená a právě proto je kniha bavila. Můj názor je spíš ten, že postava by se měla dát na léčení. Jediné co zvládá jsou laciné vtipy a dvojsmysly na lidi, co zná pár hodin. Naprosto neuvažuje logicky, za mě se chová hůř než skoro většina puberťaček. Ještě horší na tom je, že ví, že se chová jako kráva, takže v momentě, kdy jde do tuhého náhodí výraz ublížené holčičky, aby stejně dosáhla toho čeho chce. Ufff...  Nominaci v kateogii nejhorší knižní postava získává.

Dobře dobře, půjdeme stranou od Penelope, protože můj názor jste asi už pochopili Jediné dvě normální postavy mi přišly Cam a dědeček, ale bohužel obě dvě se v knize vyskytovali málo. Ještě když jsme u těch postav, tak jejich chemie byla nula nula nic. Neměli žádný vývoj vztahu, vše bylo strašně hr a bum prásk a najednou oba do sebe byli zamilovaný bez většího zadrhele.

Děj - ubíhál rychle, kniha se poměrně dobře četla (i když jsem protačela oči), ale bohužel mu chyběla gradace. Ano, staly se tam dva momenty, kdy to nabralo nějaký napětí či spád, ale autorka tyhle chvíle zabila ještě rychleji než je stihla vytvořit.

Nevím, co víc bych vám tu řekla... Za mě rozhodně lepší čtení série Božský bastard či serie Objekty touhy - oboje mi přijde aspoň o kousek reálnější a rozhodně jsou vtipnější a lépe napsané.

10.11.2021 2 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kelly Oram

Musím říct, že nakonec to nebylo tak strašně jak jsem se bála, ale rozhodně to nedosahuje kvalit prvního dílu.

Stručně bych to rozdělila na dvě poloviny. Kdy v první části máme jen hádky, obviňování, následně omluvy a tak dokola. Do toho se tu neustále řeší otázka sexu a toho jak je Ella nádherná. Samozřejmě nesmím opomenout špatný a zhoršující se vztah s otcem. Druhý úsek byl až příliš pohádkový a naprosto nerealistický. Najednou nebylo pro Ellu problém někde vystupovat a nějak se prezentovat. Fungovat mezi lidmi, prostě vše bylo dokonalé - práce, přítel, kamarádi, agentura atd. atd.

Jinak se kniha četla velmi dobře a děj celkem ubíhal. Nebylo to tak zajímavé jako první díl, ale i tak to bylo poměrně fajn. Občas mě trochu štvaly postavy Elly i Cindera, což trochu ubíralo na čtivosti.
Hlavně u Cindera, který se tak bránil, aby mu někdo neorganizoval život, ale přitom on ho z větší části chtěl řídit Elle. O Ellině otci ani nemluvě, to je kapitola sama pro sebe. Velmi mě překvapila Anna, pokud někdo dotáhl nějakého výrazného posunu od prvního dílu byla to právě ona.

Jo a pokud bych měla přidat jednu absurdnost, pokud by jich nebylo ještě málo, tak ten konec? Co to Sakra bylo? Jako chápu autořinu snahu o rovnoprávnost a stejnou pozici žen a mužů, ale tohle bylo MEGA trapný!

Sečteno podtrženo - nebylo to úplně strašně, ale dokonalé taky ne. Přidávám se k lidem, že dvojka nemusela vyjít, protože vrhá špatné světlo na knihu první.

10.11.2021 3 z 5

Zapomnění Zapomnění Cat Patrick

Nevěděla jsem, co mám od příběhu čekat, ale podle anotace příběh zněl velmi zajímavě.

Musím říct, že se četl velice dobře a vůbec jsem netušila, kam děj směřuje a co z toho vlastně na konci bude. Myšlenka a námět byly doopravdy skvělé, akorát to zpracování mělo své chyby.

London si pamatuje to, co se kdy stane v budoucnosti, ale vzpomínky, co prožila, tak v 4:33 zapomene. Pomocí podrobných poznámek se snaží žít normální život a navštěvovat školu. Vše se změní v momentě, kdy se pozná s Lukem, klukem kterého nevidí ve své budoucnosti a stejným okamžikem začíná mít sny o pohřbu, který netuší, komu patří.

Líbilo se mi, jak postupně odhalovala tajemství okolo své postavy i Luka samotného. I myšlenka toho, že není jednoduché žít s tím, že víte, co se stane. Příběh se skládal jako puzzle dohromady a občas se vyskytly nějaké velmi zajímavé zvraty i myšlenky. Do třičtvrtě knihy jsem si myslela, že budu hodnotit 5/5 a pak přišlo to velký ALE.

Nadchlo mě, kam to došlo, ale najednou to bylo takové hrc prc a konec. Čekala jsem, že to bude více rozvinuté, že se dozvíme něco víc z vyšetřován. Nemám nic proti šťastným koncům, ale tenhle mohl být víc propracovaný a promyšlený. Bohužel to na mě působilo stylem, že autorka už nevěděla, jak by s knihou pokračovala a vzala to nejjednodušším řešením, které šlo. Detail o tom, že se měnily vlasy hlavní hrdinky jsem byla ochotná pominout, ale ten konec vážně ne.

Pozitivní na celém příběhu bylo, že London postupně přišla na to, že není jasná budoucnost a někdy i malými kroky, mohla ji změnit.

Rozhodně tím, nechci říct, že by kniha byla špatná, mohu ji doporučit, protože obsahuje krásné momenty a myšlenky. Bohužel nedosáhla na plné hodnocení, protože něco mi tam chybělo.

10.11.2021 4 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Představit si nějakou historickou událost nebo období je velice těžké. Autorka nás zavede do Španělska v době vlády Franca a rozhodně si myslím, že situaci vykrelila naprosto nádherně.

Kniha byla psaná naprosto skvěle a četla se lehce, největším bonusem byly články z historie, které tomu dodávaly správnou šťávu. Příběh byl strašně krásný, ale přitom děsivý, občas mi šel až mráz po zádech. Nenechte se odradit počtem stran ani počtem vypravěčů, postupně se vyprávění jednotlivých postav spojí v jeden dokonalý děj.

Postavy jsem si velice oblíbila a byla jsem zvědavá, kam se vlastně příběh bude ubírat, protože v průběhu čtení vyvstávalo plno otázek, které vás nutili se co nejdříve dostat ke konci. Rozhodně skvělé spojení dvou světu, které byli naprosto odlišné a každému bylo ukazováno jen to nejlepší.

Ten konec byl naprosto úžasný a byla jsem překvapena, že tam bylo takové časově rozpětí, ale stejně ten konec byl doopravdy skvělý.

Doporučuji všem milovníkům historických románu, protože tohle je kouzelný příběh s velmi drsným náhledem na události té doby.

04.11.2021 5 z 5

Cinder & Ella Cinder & Ella Kelly Oram

(SPOILER) Musím přiznat, že příběh mě doopravdy oslovil a i když je určen spíš pro mladší čtenáře, rozhodně bych se nebála po něm sáhnout i v starším věku. Ano většina z vás už ví, že čtu YA a mám ráda knihy, které nejsou naprosté klišé, ale mají i přidanou hodnotu. A přesně to najdete v tomhle příběhu.

Nebudu vám tady nalhávat, že to není klasická romantika s happyendem, ale jde o všechno ostatní, co kniha obsahuje. Samozřejmě všem je od začátku jasné, kdo se skrývá za přezdívkou a jak kniha skončí. Jenže některé myšlenky mě doopravdy zasáhly a já jsem zase brečela a to ne jednou.

Ella byla nesmírně silná postava a nedokážu si představit projít si něčím takovým. Rozhodně se s ní její okolí nemazalo a v mnoha ohledech ji to vůbec neulehčovali. Chápu, že některým lidem její chování mohlo vadit, ale já si myslím, že ji omlouvá co se stalo. Samozřejmě chyba není jen na její straně... (️ MOŽNÝ SPOILER: když se například otec nepochlubil, že už má jednu dceru KONEC️)

Cinder je taky skvělá postava, i když mě hodně vadilo, jak se nechával ovlivnit ostatními a řídit si život. V průběhu knihy se to naštěstí vylepšil. Nemohu opomenout ani vedlejší postavy jako je Juliette a Vivian. I když Juliette vypadala, že bude strašná mrcha, tak nakonec byla skvělá a pro své chování měla důvod.

Celý příběh se četl velmi dobře, obsahoval vtipné scény, ale i velmi silné myšlenky, které vás donutily se zamyslet. A musím říct, že tento "námět" Popelky se mi strašně moc líbil. Trochu mi připomínal film Rande s hvězdou, pokud znáte, ale s hlubší myšlenkou.

Rozhodně bych ho doporučila pro fanoušky romantiky, nebála bych se říct pro fanoušky Kasie West či Mony Kasten.

Po přečtení recenzi na druhý díl, mám trochu obavy se do něj pustit, protože za mě byl první výborný a nechtěla bych si tak skvělý zážitek z knihy pokazit.

03.11.2021 5 z 5

Možná tentokrát Možná tentokrát Kasie West

Kasie West, co k tomu dodat? Už před rokem jsem si její knihy zamilovala a dokonce se chystám na některé znovu. Tahle kniha byla neobvyklá ve dvou věcech. Děj se odehrával během delšího časového horizontu, kdy hlavní hrdinové se potkávali na různých akcích města. Před každou části, zde bylo roztomilé povídání o nějaké kytce, což tvořilo příběh ještě zajímavější.

Celá kniha se četla velmi dobře, prostě typická romantika u které můžete skvěle vypnout a odpočinout. Oblíbila jsem si Sophie, Andrewa i Micah - i když její chování na konci jsem úplně nepochopila. Ale takový je život, občas se s někým neshodnete na úplných kravinach a je z toho hádka století.

Jako i u dalších knih, tak ne všechno je tak krásné a růžové, jak se může zdát. Velmi se mi líbilo, jak Sophie po všech nedorozumění s mamkou jí pochopila a začala se na situaci dívat jiným pohledem. Samozřejmě mě zklamalo, stejně jako Sophie, zjištění o jejím otci.

Knihu rozhodně mohu doporučit a stejně tak i jiná autorčina díla pro všechny milovníky romantiky, která má i skryté myšlenky a není naprosto přímočará. Za mě na Láska a jiné úkoly to nemá, ale stále hodnotím velice skvěle.

01.11.2021 4 z 5

Dům soli a smutku Dům soli a smutku Erin A. Craig

(SPOILER) Kniha je retellingem na pohádku bratří Grimmů a tím více vzbuzovala můj zájem. Proto jsem si pořídila hned po vydání a dlouhou dobu jsem se k ní nemohla dostat. Musím říct, že nechápu, proč jsem to tak dlouho odkládala.

Do příběhu se začtete okamžitě a po celou dobu vás bude udržovat v příjemném napětí. Autorka stvořila nádherný svět plný tajemna, kouzel, kultur a náboženství a rozhodně by stálo za to se do tohoto světa ještě jednou podívat a znovu ho nějak prozkoumávat. Je to taková úžasná kombinace fantasy, pohádky s prvky hororu.

Musím říct, že jsem zápletku neodhalila a o to větší překvapení čekalo na konci. Do toho autorka si s vámi krásně zahrává, takže i když si o nějaký postavě myslíte, že je určitě záporná (nebo kladná), tak najednou zjistíte opak. Stejně tak nevíte, co z toho je iluze a co je skutečnost. Myslím si, že i díky tomu byl příběh postaven naprosto skvěle!

Postavy jsem si velice oblíbila, hlavně Cassiuse - u něj jsem si byla 100% jistá, že bude dobrý, ale jak už jsem psala výše autorka si pěkně zahrává, takže jsem občas začala mít pochybnosti. Annaleight jako hlavní hrdinka byla podle mě skvělá a já si užila její vyprávění a našel no odhalení všeho. Strašně milá a úžasná mi přišla Verity, ale taky mi ji bylo velice líto, kvůli tomu čím vším si musela projít.

️ MOŽNÝ SPOILER: Velice mě mrzelo, když jsem zjistila, jak to bylo s Fisherem. Jeho linka byla postavena dobře a na konci mi puklo srdce. Samozřejmě jsem měla podezření, že i Cassius bude jen iluze, ale jsem velmi ráda, že tomu tak nebylo. ️

Pokud jste fanoušky pohádek, fantasy a obzvlášť pohádek bratří Grimmů, tak tohle je kniha přímo pro vás.

20.10.2021 5 z 5

Samotka Samotka Alexander Gordon Smith

Já jsem byla z prvního dílů nadšená, vážně moc! Proto moje očekávání byla doopravdy velká a strašně moc jsem si chtěla druhý díl přečíst, co nejdříve. Nakonec bych i řekla, že bylo super, že jsem knihy nečetla hned po sobě, protože by následovalo zklamání.

Tím nechci samozřejmě říct, že by kniha byla špatná, ale rozhodně jsem z ní neměla tak dobrý pocit jako z první části. Byla jsem hodně zvědavá, kam se příběh bude ubírat. Autor si připravil několik nečekaných zvratů a ten konec? Wow, zase mám nutkání okamžitě číst pokračovaní, protože tohle je masakr.

Bohužel 2/3 knihy mi přišly skoro o ničem a vlastně se střídalo zoufalství hlavní postavy (že si trest zaslouží a není dobrý) a odhodlání postavit se systému a ukázat světu, co se vlastně ve Vyhni děje.

Jak už jsem zmínila výš, poslední stránky byly doopravdy nadupané akcí a člověk tajil dech a autor nám nechal podobně otevřený konec jako v předchozí knize. Samozřejmě mi stále hlavu vrtá myšlenka kde jsou dívky...

Rozhodně mohu doporučit, pokud se vám líbil první díl. Myslím, že příběh překvapí. Ve výsledku ubírám hodnocení, ale doopravdy se velmi těším, kam až se s Alexem a ostatními dostaneme dál.

15.10.2021 4 z 5

Nyxia nespoutaná Nyxia nespoutaná Scott Reintgen

Kniha je doopravdy skvělá a já jsem si čtení náramně užila. Upřímně musím přiznat, že po takové době mi chvilku trvalo, než jsem se zorientovala v postavách. Rozhodně musím říct, že druhý díl vás nenechá na holičkách a během chvilky se dočkáte zajímavých dobrodružství a zvratů.

Kromě napětí a akce se dočkáte i postupného sblížení postav a samozřejmě odhalení některých tajemství. I když co si budeme, autor s dalšími záhadmi rozhodně nešetří a jen lehounce naznačí něco o čem doopravdy budete moc přemýšlet. Musím přiznat, že dalším autorovým bonusem je vtip, já jsem se u některých pasáží velmi pobavila. Další plus dávám za některé silné a hluboké myšlenky.

/„Nauč mě to.“
„Co tě mám naučit?“
„Dělat správné věci.“/

/Kam zmizela tíž věcí, pod nimiž jste klesali?
Vás, jež vznesli jste se,
jak motlitba z pootevřených rtů./

Poslední věci ve které má autor velkou zalibu a rozhodně není pozitivní, tak je vraždění oblíbených postav. Here we go again, Scotte proklínám tě!

Takže i druhý díl mohu jen a jen doporučit a pokud se vám líbit první, tak si tenhle doopravdy užijete.

⭐ 4.5/5

05.10.2021 4 z 5

Neopouštěj mě Neopouštěj mě Laura Kneidl

Druhý díl jsem začala číst hned po dočtení prvního, byla jsem extrémně zvědavá, kam celý příběh bude směřovat.

Trochu jsem čekala, že začátek příběhu bude trochu někde jinde. I druhý díl byl velice čtivý a zajímavý a já si celý čtení velice užila. Opět zde byly momenty, kdy jsem cítila husinu, nebo jsem si říkala, že to snad ani není možný.

Bavil mě začátek, kdy to byla hra na kočku a myš. V průběhu celé knihy Sage udělala ohromný posun a já z toho byla velice překvapená. Dalo by se říct, že to byl docela velký skok, takže na někoho může působit nereálně. Byla jsem ráda, že zjistila, že není "porušená" a začala o sobě i trochu jinak smýšlet.

Jennifer mě doopravdy naštvala a byla jsem ráda, že ji Sage dala podnět se zamyslet nad jejím jednáním a očividně začala fungovat trochu jinak.
No o Alanovi nemluvě, jeho chování bylo naprosto šílené a odpudivé a rozhodně jsem ráda, jak to s ním dopadlo. Měla jsem velký strach, že díky jeho postavení Sage nikdo neuvěří.

I takhle kniha vás udrží v napětí a dočkáte se docela zajímavých zvratů a rozuzlení. Epilog je jen doopravdy nasazení koruny za tak skvělým příběhem. Prostě dokonalost, už teď se těším až si příběh přečtu znova.

Jak správně knihu popsala Mona, tak si necháte zlomit srdce, aby vám ho postupně znovu slepila dohromady. Naprosto s tím souhlasím, já jsem se do příběhu Sage a Lucy naprosto zamilovala ️ a rozhodně bych se nezlobila, kdyby byly další příběhy z tohoto kruhu přátel.

28.09.2021 5 z 5

Ónyx - Všetko bude inak... Ónyx - Všetko bude inak... Jennifer L. Armentrout

(SPOILER) Kniha se četla opět velice dobře a poměrně o rychle. Bohužel první polovina knihy byla poměrně nudnější a nic podstatného se tam nedělo. Kromě slovních přestřelek mezi Katy a Daemonem. Druhá polovina byla zajímavější i napinavější.

V tomto díle se setkáváme s novou postavou a to Blakem, který skrývá děsivé tajemství a celou dobu působil tak nějak zvláštně. Zvrat na konci s jeho osobou byl poměrně zajímavý.

Katy se zrovna v tomhle díle chová jako ještě větší blbka, protože lže svým kamarádům a nemá na ně čas a upřednostňuje trávit čas s někým, kdo zrovna přijel do města.

Velmi mě překvapil přítel Katiny maminky, myslím že to bylo doopravdy nečekané a jeho charakter neodhatelný.

Musím říct, že nakonec nám autorka připravila vlnu překvapení a zvratů a člověka to i naláká na další díl. Jen by mě zajímal i pohled jiných postav např. Dee nebo Adama. ️️️ SPOILER: jako tohle mě fakt mrzelo, co se stalo ️️️

Jinak mi stále příběh připomínal Twilligh ságu a nemohu si pomoc, ale za mě je Stmívání lepší. Někde jsem četla, že jsou zde lepší charaktery postav, ale neřekla bych.
V celkovém měřítku musím přiznat, že mě bavil mnohem více první díl, takže tento dostává o chlup menší hodnocení. Jsem zvědavá jakým směrem se nadále bude příběh ubírat.

28.09.2021 3 z 5

Nedotýkej se mě Nedotýkej se mě Laura Kneidl

Setakáváme se dívkou Sage, která nastupuje na školu v Nevadě a velmi ráda se dostala z Maine. To co se v Maine stalo, tam má taky zůstat a za svou minulostí chce udělat velkou tlustou čáru. V průběhu celého příběhu poznáváme její minulost do větších podrobností. Zjišťujeme proč trpí úzjostnými stavy a jak je pro ni těžké se vyrovnat s běžnými situacemi.

Musím říct, že postava Sage byla krásně vykreslena, úplně přesně jsem si uměla představit, co se v ní odehrávalo. Nad některými částmi jsem zapomínala dýchat a někdy jsem měla doopravdy husinu po celém těle. Tohle se autorce velice povedlo! I postupný vývoj vztahu s Lucou zde byl opravdu skvěle popsán. I vedlejší postavy jsem si velice oblíbila.

Luca byl úžasný, i když jeho chování ze začátku působilo, že je největší zmetek pod sluncem. Jeho chování s Sage bylo úžasné! Nechal ji, když potřebovala prostor a neptal se jí na milion otázek, prostě jen byl pro ni, kdyby potřebovala.

Do samotného příběhu jsem se velmi dobře začetla a zajímalo mě čím dál tím víc, co bude dál a jak to vlastně celé dopadne. Byla jsem strašně ráda, když si k sobě Sage s Lucou našli cestu. Ten zvrat na konci? To co jako Sakra bylo? Trochu mě mrzelo, jak se Sage zachovala, ale na druhou stranu chápu, že měla strach. Doopravdy jsem tohle vše nečekala a nějak jsem nemohla uvěřit, že je to konec knihy. Velice zoufale jsem hledala další stránky příběhu a ono to prostě nepokračovalo. Varování vážně potřebujete hned po dočtení další díl!

Knihu bych doporučila lidem, co hledají hlubší smysl v romantice, kteří mají rádi když má kniha přidanou hodnotu a všem fanouškům Mony Kasten. Osobně se nebojím říct, že příběh Laury se mi líbil o něco více (ale jen o chlup) než příběhy od Mony.

Já jsem se do knihy zamilovala a rozhodně k tomuto příběhu někdy vrátím.

20.09.2021 5 z 5

Obsidián - Nie sú ako my... Obsidián - Nie sú ako my... Jennifer L. Armentrout

Kniha se četla velice dobře, dokázala skvěle udržet v napětí a děj poměrně rychle ubíhal. Já jsem si čtení užila.

Obě dvě postavy jsem si poměrně oblíbila, i když poprvé, když jsem viděla jméno Damon, tak se mi vybavil Damon Salvatore... i přesto, že byl Damon v příběhu občas nesnesitelný, tak vše dělal aby udržel v bezpečí svoji rodinu a nikoho nechtěl ohrozit. Postupem času si začal hledat cestu i k hlavní hrdince Kat, která je "jiná" než on se svou sestrou.

Ano, možná zde spatřujete jistou podobnost a musím říct, že i já jsem ji při čtení často viděla a to Twillight, akorát narozdíl od Edwarda se Damon choval více odtažitě a delší dobu byl schopný si udržet odstup. Nejen tím, že Damon s Edwardem nejsou lidi, kteří se pohybují v lidském světě, jsem viděla podobnost. Dalšími věcmi bylo prostředí - škola, následně i to, že je proti pravidlům, aby někdo věděl, že jiný druh existuje atd. Doopravdy těch společných prvků najdete více. (A rozhodně to nemyslím jako urážku Stmívání.)

Co oceňuji bylo pár kapitol z pohledu Damon, určitě to dodalo knize na zajímavosti a jsem ráda, že to zachytilo jen důležité momenty. Občas knihy z obou pohledu jsou nepovedené. Dalším bonusem bylo nalákání čtenáře prvními kapitolami z druhého dílu. Člověk ví, že se má na co těšit, já jsem vážně napjatá, kam tohle bude směřovat.

Doporučila bych milovníkům fantasy a nebojím se říct, že fanouškům Stmívání.

⭐ 3.5/5

20.09.2021 3 z 5

V zajetí vlčích máků V zajetí vlčích máků Dominika Digtyar Vaňková

(SPOILER) Příběh z pera české autorky jsem na instagramu zaznamenala strašně málo a musím se rovnou přiznat, že mě úplně neoslovil.

Ze začátku bych řekla, že obálka knihy je velice neobvyklá a tím způsobem i zajímavá. Na knize mě strašně bavila znamení a opakující se motiv vlčích máků. Taky bych řekla, že je skvěle zvtvárněné vnímání člověka - kdy Falko že začátku bral vlčí máky špatně a postupem času v nich začal vidět nějakou naději.

Z postav jsem si nejvíce oblíbila Rica, takový realistický sarkastický chlap, který se snažil vše udělat pro svoji "rodinu" a rozhodně nehodlal covnout. Stal si za svým a za lidmi ve svým okolí.

Naopak postava hlavní hrdinky Anežky mi byla strašně nesympatická a v druhý půlce knihy působila spíš jak naprosto naivní nanynka, které se vše muselo polopatě vysvětlovat. Vůbec nechápala, co všechno je v sázce a že se všichni snaží hlavně o to udržet ji v bezpečí.

Dostávám se k ději a musím říct, že první půlka knihy mě bavila víc. Bylo to takový krásně tajemné a chvilkami napínavé. Od chvíle, kdy se Falko odhalil a Anežka s nima trávila více času, šel příběh z kopce. Když už došlo na napínavou část, tak trvala pár stran a vše během chvilky bylo vyřešeno. No a takhle šli události po sobě, v podstatně nic víc. Vůbec si nedovedu představit v jejím věku, že bych odjela někam do cizí země a rodiče ani netušili, jak dlouho tam budu.

️ MOŽNÝ SPOILER: Asi by bylo lepší, kdyby Anežku přímo unesli a než aby je jenom zmlátili. Na konci příběhu se stalo něco s dědečkem, což mi přišlo uměle vytvořené a naprosto zbytečné. Zajímavější spád by byl, kdyby se tahle věc stala, když byla Anežka ještě v Berlíně a muselo by se to nějak řešit. KONEC ️

Rozhodně tím nechci říct, že by kniha nebyla zajímavá, ale spíš bych řekla, že by mě bavila, když jsem byla mladší. A v plno věcích měla skvělý potenciál, který bohužel nebyl více využít. Například bych ocenila větší vysvětlení "nemoci" Falka a Rica.

Knihu bych doporučila spíše mladším čtenářům a spíš lidem co očekávají contemporary s prvky fantasy. Fanoušci fantasy, kteří mají načteno více knih nejsou podle mě úplně cílová skupina.

07.09.2021 2 z 5

Má lady Jane Má lady Jane Cynthia Hand

Takže vezmeme moje nejoblíbenější historické období, přidáme kousek fantasy a magie, následně okořeníme vtipem a špetkou sakrasmu a voila kniha je na světě.

Musím přiznat, že tohle mě doopravdy dostalo, smála jsem se mnohdy nahlas a strašně moc jsem si celý čtení užila. Bylo to něco takového, u čeho skvělé vypněte a prostě se jen bavíte. Neočekávejte nic seriózního, doopravdy se jedná o vtipnou knihu.

Rozhodně je to zajímavý převypravění určité  historické doby. I když autorky samy přiznávají, že některé věci si více upravily, aby se jim do příběhu hodily. Nesmím zapomenout na to, že mě bavily jejich vtipné poznámky, které jsou vložené do samotného příběhu. A rozhodně přidávám další plusové body za tzv. MEZILOG

Děj ubíhal mega rychle a ani nevím jak, byla jsem na konci a rozhodně to stalo za to. Nechyběl zde ani pořádný zvrat a rozhodně skvělý konec.

Doporučila bych všem, kteří mají rádi fantasy a historické romány (nejlépe oboje dohromady), dále všem kteří se velice rádi zasměji a nevadí jim trochu bizar. A v poslední řadě i lidem, co by chtěli vystoupit ze své komfortní zóny a přečíst si něco jiného.

06.09.2021 5 z 5