V zajetí vlčích máků

Anežka vede život jako každý maturant. Ne tak docela obyčejně žije i její nový soused. Jejich cesty se kříží až příliš často, někdy i s bolestivými následky. Je to jenom náhoda? Kromě toho poletuje ve vzduchu spousta otazníků. Kde Viktor, který si nechává říkat Falko, přišel k jizvě táhnoucí se napříč jeho tváří? Proč žije jen se svým strýcem? Co dělají a kam tak často mizí? A hlavně, jaké tajemství se ti dva snaží za každou cenu udržet za dveřmi svého drahého domu? Napínavý příběh, ve kterém se snoubí láska, nebezpečí a tajemno, kde nejde rozlišit dobré od špatného a hrdinové nezachraňují svět, ale jen sami sebe!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/411876/v-zajeti-vlcich-maku-BMS-411876.jpg 3.319
Romány, Literatura česká, Fantasy
Vydáno, Cosmopolis

Kniha V zajetí vlčích máků

Devil-Ivet

Anotace zněla slibně a tak plna očekávání jsem se začetla. První láska a přicházející léto, konec školy a mnoho dalšího krásného čeká Anežku, která je velice poctivá a rozumná dívka. Když se však setká s Falcem, netuší, do čeho se to pouští. Jeho rodina skrývá tajemství, které bylo přitažené za vlasy. Na druhou stranu hodně vysvětluje. Jenže když přišlo opravdu do tuhého, autorka vše rychle ukončovala. Jak jim to mohlo projít tak lehce? Zajímavý nápad, který by byl v jiném pojetí ještě lepší.

alnahu

Tato kniha je spíš pro mladší generaci ,ale nevadí také jsem si ji docela s chutí přečetla.Příběh puberťačky Anežky, která se bezhlavě zamiluje ,ale tato láska jí nepřinese nic dobrého, díky babičce a dědovi u kterých žije vše přežije bez úhony.Na prvotinu docela dobré.

Ossisa

Je to fajn oddechovka za předpokladu, že vezmete v úvahu, že to není příběh podle skutečné události, ale spíš taková pohádka se vším, co k tomu patří - černobílé postavy, určitá osudovost a jednoduchý příběh s jasným koncem.

terka6725
15.12.2019

Zpočátku to ještě bylo fajn a já jsem byla zvědavá, co se stane dál, ale čím víc se to začalo "vysvětlovat", tím víc bylo v příběhu nesrovnalostí a hluchých míst. Konec byl za mě potom už jenom jakási slátanina, kde jsem přeskakovala stránky, abych to už měla za sebou a dočetla to do předvídaného růžovoučkého konce.
Je třeba hezké, že "hrdinové zachraňují sami sebe", ale ta zápletka byla tak strašně slabá, až se mi chtělo brečet. Ačkoli záporáci dělali bu bu, všechno se vyřešilo extrémně jednoduše, jako mávnutím kouzelného proutku. Žádná logika, žádná reálnost. No tak, vážně si autorka myslí, že pokud je někdo podezřelý z organizovaného zločinu, stačí mít právníka v drahém obleku a všechno je ok? Nebo ten zvrat s dědou na konci? To byla naprosto uměle vyvolaná vsuvka bez většího účelu, neboť bylo hned jasné, že je to tam jenom proto, aby se pozdržel děj a ještě trochu se to vygradovalo. Bezúčelně. Jak jsem řekla, většina zápletek plave na vodě, je nepromyšlená nebo vyloženě pitomá.
To samé přezdívky hlavních hrdinů - proč? Nebo jizva hlavního hrdiny, opět - proč? Kromě toho, aby byl zajímavý a aby to tam bylo?
No, jak jsem řekla, na začátku to vypadalo na příjemnou oddechovku, ale čím víc se situace komplikovala, tím víc mezer a hloupostí se objevovalo, až se kniha stala neskutečně neuvěřitelná, naivní a hloupá, že jsem ji dočetla jen s obtížemi.

jasmína
09.10.2019

Mně se kniha četla výborně, jen ta podivná nemoc obou hrdinů, za to ubírám jednu hvězdičku.

Jinak to byla kniha napínavá, plná i lásky s pouhými naznaky sexu, což už býva takto v knihách málokdy.

Druhé město
Druhé město