V zajetí vlčích máků

V zajetí vlčích máků https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/411876/bmid_v-zajeti-vlcich-maku-BMS-411876.jpg 3 32 6

Anežka vede život jako každý maturant. Ne tak docela obyčejně žije i její nový soused. Jejich cesty se kříží až příliš často, někdy i s bolestivými následky. Je to jenom náhoda? Kromě toho poletuje ve vzduchu spousta otazníků. Kde Viktor, který si nechává říkat Falko, přišel k jizvě táhnoucí se napříč jeho tváří? Proč žije jen se svým strýcem? Co dělají a kam tak často mizí? A hlavně, jaké tajemství se ti dva snaží za každou cenu udržet za dveřmi svého drahého domu? Napínavý příběh, ve kterém se snoubí láska, nebezpečí a tajemno, kde nejde rozlišit dobré od špatného a hrdinové nezachraňují svět, ale jen sami sebe!... celý text

Přidat komentář

Áža707
07.09.2021 2 z 5

(SPOILER) Příběh z pera české autorky jsem na instagramu zaznamenala strašně málo a musím se rovnou přiznat, že mě úplně neoslovil.

Ze začátku bych řekla, že obálka knihy je velice neobvyklá a tím způsobem i zajímavá. Na knize mě strašně bavila znamení a opakující se motiv vlčích máků. Taky bych řekla, že je skvěle zvtvárněné vnímání člověka - kdy Falko že začátku bral vlčí máky špatně a postupem času v nich začal vidět nějakou naději.

Z postav jsem si nejvíce oblíbila Rica, takový realistický sarkastický chlap, který se snažil vše udělat pro svoji "rodinu" a rozhodně nehodlal covnout. Stal si za svým a za lidmi ve svým okolí.

Naopak postava hlavní hrdinky Anežky mi byla strašně nesympatická a v druhý půlce knihy působila spíš jak naprosto naivní nanynka, které se vše muselo polopatě vysvětlovat. Vůbec nechápala, co všechno je v sázce a že se všichni snaží hlavně o to udržet ji v bezpečí.

Dostávám se k ději a musím říct, že první půlka knihy mě bavila víc. Bylo to takový krásně tajemné a chvilkami napínavé. Od chvíle, kdy se Falko odhalil a Anežka s nima trávila více času, šel příběh z kopce. Když už došlo na napínavou část, tak trvala pár stran a vše během chvilky bylo vyřešeno. No a takhle šli události po sobě, v podstatně nic víc. Vůbec si nedovedu představit v jejím věku, že bych odjela někam do cizí země a rodiče ani netušili, jak dlouho tam budu.

️ MOŽNÝ SPOILER: Asi by bylo lepší, kdyby Anežku přímo unesli a než aby je jenom zmlátili. Na konci příběhu se stalo něco s dědečkem, což mi přišlo uměle vytvořené a naprosto zbytečné. Zajímavější spád by byl, kdyby se tahle věc stala, když byla Anežka ještě v Berlíně a muselo by se to nějak řešit. KONEC ️

Rozhodně tím nechci říct, že by kniha nebyla zajímavá, ale spíš bych řekla, že by mě bavila, když jsem byla mladší. A v plno věcích měla skvělý potenciál, který bohužel nebyl více využít. Například bych ocenila větší vysvětlení "nemoci" Falka a Rica.

Knihu bych doporučila spíše mladším čtenářům a spíš lidem co očekávají contemporary s prvky fantasy. Fanoušci fantasy, kteří mají načteno více knih nejsou podle mě úplně cílová skupina.

⭐ 2/5

Devil-Ivet
01.04.2020 3 z 5

Anotace zněla slibně a tak plna očekávání jsem se začetla. První láska a přicházející léto, konec školy a mnoho dalšího krásného čeká Anežku, která je velice poctivá a rozumná dívka. Když se však setká s Falcem, netuší, do čeho se to pouští. Jeho rodina skrývá tajemství, které bylo přitažené za vlasy. Na druhou stranu hodně vysvětluje. Jenže když přišlo opravdu do tuhého, autorka vše rychle ukončovala. Jak jim to mohlo projít tak lehce? Zajímavý nápad, který by byl v jiném pojetí ještě lepší.


alnahu
23.02.2020 3 z 5

Tato kniha je spíš pro mladší generaci ,ale nevadí také jsem si ji docela s chutí přečetla.Příběh puberťačky Anežky, která se bezhlavě zamiluje ,ale tato láska jí nepřinese nic dobrého, díky babičce a dědovi u kterých žije vše přežije bez úhony.Na prvotinu docela dobré.

Ossisa
11.02.2020 3 z 5

Je to fajn oddechovka za předpokladu, že vezmete v úvahu, že to není příběh podle skutečné události, ale spíš taková pohádka se vším, co k tomu patří - černobílé postavy, určitá osudovost a jednoduchý příběh s jasným koncem.

terka6725
15.12.2019 2 z 5

Zpočátku to ještě bylo fajn a já jsem byla zvědavá, co se stane dál, ale čím víc se to začalo "vysvětlovat", tím víc bylo v příběhu nesrovnalostí a hluchých míst. Konec byl za mě potom už jenom jakási slátanina, kde jsem přeskakovala stránky, abych to už měla za sebou a dočetla to do předvídaného růžovoučkého konce.
Je třeba hezké, že "hrdinové zachraňují sami sebe", ale ta zápletka byla tak strašně slabá, až se mi chtělo brečet. Ačkoli záporáci dělali bu bu, všechno se vyřešilo extrémně jednoduše, jako mávnutím kouzelného proutku. Žádná logika, žádná reálnost. No tak, vážně si autorka myslí, že pokud je někdo podezřelý z organizovaného zločinu, stačí mít právníka v drahém obleku a všechno je ok? Nebo ten zvrat s dědou na konci? To byla naprosto uměle vyvolaná vsuvka bez většího účelu, neboť bylo hned jasné, že je to tam jenom proto, aby se pozdržel děj a ještě trochu se to vygradovalo. Bezúčelně. Jak jsem řekla, většina zápletek plave na vodě, je nepromyšlená nebo vyloženě pitomá.
To samé přezdívky hlavních hrdinů - proč? Nebo jizva hlavního hrdiny, opět - proč? Kromě toho, aby byl zajímavý a aby to tam bylo?
No, jak jsem řekla, na začátku to vypadalo na příjemnou oddechovku, ale čím víc se situace komplikovala, tím víc mezer a hloupostí se objevovalo, až se kniha stala neskutečně neuvěřitelná, naivní a hloupá, že jsem ji dočetla jen s obtížemi.

jasmína
09.10.2019 4 z 5

Mně se kniha četla výborně, jen ta podivná nemoc obou hrdinů, za to ubírám jednu hvězdičku.

Jinak to byla kniha napínavá, plná i lásky s pouhými naznaky sexu, což už býva takto v knihách málokdy.