Ónyx - Všetko bude inak...

Puto, ktoré nás s Daemonom spája, sa mi ani trochu nepozdáva. Daemon je vďaka svojim mimozemským schopnostiam odhodlaný dokázať mi, že to, čo ku mne cíti, je viac ako len bizarné puto. Rozhodla som sa od neho držať ďalej, hoci vo svojej snahe získať si ma nepoľavil. Práve naopak. No máme aj väčšie problémy... Do mesta zavítal ktosi, kto je horší ako Arumovia... Ministerstvo obrany. Ak prídu na to, čo Daemon dokáže a na to, že sme prepojení, tak som odpísaná. A on tiež. Okrem toho, v našej škole sa objaví chalan, ktorý má svoje vlastné tajomstvá. Vie, čo sa mi stalo, a chce mi pomôcť, aby to však mohol urobiť, musím Daemonovi klamať a vyhýbať sa mu. Ako keby sa to dalo. Je to proti zdravému rozumu a napokon voči Daemonovi začínam prechovávať čoraz hlbšie city. Vtom sa však všetko zmení. Uvidím niekoho, kto nemá byť nažive. Musím to povedať Daemonovi, hoci viem, že sa nezastaví, dokiaľ nezistí pravdu. Čo sa stalo s jeho bratom? Kto ho zradil? A čo od neho aj odo mňa chce ministerstvo obrany? Nikto nie je tým, za koho sa vydáva. A nie všetci všadeprítomné lži prežijú......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/419642/big_onyx-vsetko-bude-inak-Scn-419642.jpg 4.4118

Lux 2.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Zelený Kocúr

Onyx, 2012

Kniha Ónyx - Všetko bude inak...

suzanne1997

Wow, vážně jsem si nemyslela, že to napíšu, obzvláště, když je tahle série z žánru fantasy a cílená na mládež, ale tohle bylo skvělý.
Ale pěkně od začátku... Na sérii jsem narazila úplnou náhodou, doslova jsem o ni zakopla, a nedalo mi to první knihu neotevřít. Jenže pak ... Já prostě nemohla přestat. Střídavě po večerech, odpoledních a volných chvilkách jsem otáčela jednu stránku za druhou, dychtíc po pokračování. Autorka rozhodně nenechává nic náhodě, dokáže čtenáře chytit a nepustit, vtáhnout do děje a nechat ho si hlavní hrdiny více než oblíbit.
Pohledy Daemona a Katy se střídají, což příběhu dodává jiskru a něco navíc. Autorka díky tomuto počinu dokázala, že si dokáže poradit s rozličnými žánry i věkovými kategoriemi. Děj ubíhá a neztrácí na intenzitě. Emoce tryskají a všechno působí natolik věrohodně, že se nad tím čtenář ani nepozastaví.
Za mě je tohle přesně to dílo, kterým autorka překvapuje a boří hranice. Jediná věc, až na těch pár přehlédnutelných drobností, které jsem si všimla už na začátku - a tou hlavou mi prostě vrtá, je přílišná podobnost se Stmíváním, tedy až na ty upíry. Já osobně bych děj knihy posunula časově trošku dál, namísto střední školy by hrdinové končili vysokou a celkově by mohli být trošičku vyzrálejší. Takto je ta časová linka, jakože je jim necelých dvacet, za mě není úplně nejšťastnější volba. Ještě přidám drobný poznatek, a to, že by si série zasloužila protáhnout, po těch téměř pěti dnech se mi ještě nechce hrdiny opouštět. Za mě tedy to nejlepší hodnocení, které mohu dát a u autorky stoprocentně zůstanu.

jitka_dankova
07.11.2021

Druhý díl této young adult série s tématem nadpřizených věcí se nese v duchu nedůvěry a poznávání světa a problémů, kterým Luxové musí čelit. To, co dělalo ministerstvo a Deadalus mne děsilo a četla jsem s napětím (a to jsem nečekala, jak moc se to potom vystupňuje v dalších dílech). Vlastně celý tento díl jsem jen trnula, kdy se co pokazí. A vztah hlavních hrdinů? Dělali chyby, ale to k tomu prostě patří. Děj se docela táhne, víc je kniha o rozebírání vztahů a pocitů.
Kniha je zatím dostupná jen ve slovenštině.

Áža707
28.09.2021

(+ SPOILER) Kniha se četla opět velice dobře a poměrně o rychle. Bohužel první polovina knihy byla poměrně nudnější a nic podstatného se tam nedělo. Kromě slovních přestřelek mezi Katy a Daemonem. Druhá polovina byla zajímavější i napinavější.

V tomto díle se setkáváme s novou postavou a to Blakem, který skrývá děsivé tajemství a celou dobu působil tak nějak zvláštně. Zvrat na konci s jeho osobou byl poměrně zajímavý.

Katy se zrovna v tomhle díle chová jako ještě větší blbka, protože lže svým kamarádům a nemá na ně čas a upřednostňuje trávit čas s někým, kdo zrovna přijel do města.

Velmi mě překvapil přítel Katiny maminky, myslím že to bylo doopravdy nečekané a jeho charakter neodhatelný.

Musím říct, že nakonec nám autorka připravila vlnu překvapení a zvratů a člověka to i naláká na další díl. Jen by mě zajímal i pohled jiných postav např. Dee nebo Adama. ️️️ SPOILER: jako tohle mě fakt mrzelo, co se stalo ️️️

Jinak mi stále příběh připomínal Twilligh ságu a nemohu si pomoc, ale za mě je Stmívání lepší. Někde jsem četla, že jsou zde lepší charaktery postav, ale neřekla bych.
V celkovém měřítku musím přiznat, že mě bavil mnohem více první díl, takže tento dostává o chlup menší hodnocení. Jsem zvědavá jakým směrem se nadále bude příběh ubírat.

⭐ 3/5

Libris_Na_Ex
31.08.2021

Tahle série má spoustu much, klišé a nedokonalostí, ale i přesto si mě pomalu získává. Překážky a zvraty, které mají hrdinové na své cestě jsou zajímavé a ke všem postavám jsem našla cestu. Navíc už to není jenom oni-jsou-ty-zlý-protože-proto, ale komplikuje se to. A Katy nepadne Deamonovi do náruče a cestu si k sobě hledají.
Takže... není to perfektní ale baví mě to. A to je hlavní.

ardeas
20.08.2021

(+ SPOILER) Praskanie ľadu... tak by som to asi pomenovala, ako vnimam túto knihu a asi aj celú sériu :D Kráčate po tenkom ľade, počujete ako pod vašou váhou stoná, keď presúvate jednu nohu za druhou a nikdy neviete, kde to pukne a vytvorí sa prasklina. Na jednej strane je to super, lebo ste v tom uväznený a čakáte, má to svoj šmrnc. Ale to čakanie ma občas otravovalo. Blake mi prišiel jasný od začiatku, ale stvalo ma, ze to tak dlho trvalo... kym vykvetol.
Fakt ma baví čítať túto sériu ale niektoré popisy a myslienkove pochody mi trénujú nervy. Príde mi, že sa to zbytočne vlečie až mam chut preskakovat stránky. Nie je to tak plynulé ako by som chcela alebo ako som zvyknutá a za to uberam 1 hviezdičku

petrzel
30.12.2020

Krásná oddechovka

Myška43
24.03.2020

No páni, úplně jsem knize podlehla. Druhý díl je též super, děj se nadále zajímavě vyvíjí. Netušila jsem, že mě Mimíci tak chytnou. Jdu na třetí díl. Takže, já doporučuji, pro mě je to opravdu originální příběh!!!!!

petusska01
28.02.2020

Kludne sa ku knihe aj celej serii hocikedy vratim. Nie je to az tak bezny scenar a hlavne sa mi paci to napatie medzi hlavnymi postavami az sarkazmus :) pribeh vie pobavit, aj zarmutit aj prekvapit. Moze byt!