avel avel komentáře u knih

Metro 2034 Metro 2034 Dmitry Glukhovsky

S prvním dílem se to nedá srovnávat. Knihu jsem po pár desítkách stránek odložila.

15.09.2013 1 z 5

Zvíře: Příběh o klukovi, který promluvil Zvíře: Příběh o klukovi, který promluvil Torey L. Hayden (p)

Opět výborná kniha od této autorky. Četla jsme ji po Jadie, a tahle mi příšla trochu slabší, proto hvězdička méně, ale nemám nic konkrétního, co bych vytkla.
Je to prostě čtení, kterým by se měl každý prokousat...

02.07.2013 4 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Velice zajímavá kniha se strhujícím námětem a ještě překvapivějším koncem. Originalita knihy mě okouzlila.

02.07.2013 5 z 5

Koralína (komiks) Koralína (komiks) P. Craig Russell (p)

Je to hezké, jednoduché čtení prodchnuté trochou strachu. Jsem velká holka, ale přesto mě podobné knihy vždy trochu děsí :)

17.06.2013 4 z 5

Atlas mraků Atlas mraků David Mitchell

Hmmm.. Kniha se mi vcelku líbila. Poslední dva příběhy byly bomba (Sonmi, Zachary). Ale že by mě to uchvátilo? To asi ne. Je tam opravdu hodně myšlenek, které stojí za zapsání, ale samotná pointa mi nepřišla nějak úžasná.
Nejdříve jsem viděla film a ten mě od čtení odradil. Nakonec jsem se donutila knihu přečíst a jsem za to ráda. Je ale pravda, že bez filmu bych v některých pasážích tápala.
Je to kniha, ke které se jednou vrátím. Ale nejlepší, co jsem četla? To sotva...

17.06.2013 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Skvělá kniha. Začátek mě naprosto uchvátil promyšleností. A konec tragičností...
Bomba!

28.05.2013 5 z 5

Dítě zvané „To“ Dítě zvané „To“ Dave Pelzer

Já nevím co napsat.
To, čím si autor prošel je neuvěřitelné a rozhodně se to nečte snadno. Má můj obdiv, že dokázal vypovědět své hrůzné dětství.
Na druhou stranu po literární stránce se mi to nelíbí. Chápu, že u takové knihy nejde tak o formu, ale spíše obsah. Autor se ale pokusil i o formu, a ta pro mě dobrá není. Chvíli děj popisuje naivně jako malý chlapec, za chvíli o všem přemýšlí jako dospělý již s odstupem. Kvůli tomu se mi to četlo špatně. Možná by bylo lepší vypovědět jen holá fakta a nebo to literárně zpracovat tak, že bych se bála tmy... Tohle pro mě bylo takové nemastné, neslané.
Ale přesto všem doporučuji. Je až neuvěřitelné, co se může v rodině dít. Ale bohužel, tohle není ojedinělé...

28.05.2013 4 z 5

Kniha hřbitova Kniha hřbitova Neil Gaiman

Krásná pohádka plná krásných postav. Velmi se mi to líbilo.

24.04.2013 5 z 5

Šaráda Šaráda Sandra Brown

Pro mě je to průměrný román červené knihovny (klasickou červenou knihovnu nečtu, nevím nakolik je to červené oproti standartu :) ). Napsáno je to čtivě, ale děj mi přijde dost předvídatelný, ničím výrazně zajímavý... Knihu jsem přečetla za pár dní, ale rovněž za pár dní si nebudu pamatovat jména postav ani pořádně děj... Neplánuji druhé čtení. Je to taková oddechová literatura pro nenáročného čtenáře.

22.04.2013 3 z 5

Pád Hyperionu Pád Hyperionu Dan Simmons

První díl byl pro mě rozhodně lépe čitelný i zajímavější..Děj mi připadal zbytečně složitý. Při prvním čtení jsem spíše pochopila základní děj. Někdy jsem jen stránky prolétla, abych pochopila kostru, detaily jsem vypouštěla, protože mi nedávaly smysl. Dost věcí mi v knize přišlo nevysvětlené- proč, kdo, jak?Buď je kniha složitě napsaná nebo jsem houby čtenář :) Druhé čtení by mi nejspíše pomohlo více pochopit, ale na to mě ta kniha tolik nebavila. Nicméně jsem ji dočetla a musím obdivovat autorovu fantazii :)

18.04.2013 3 z 5

Hyperion Hyperion Dan Simmons

Kniha je parádní čtení. Ze začátku to bylo dosti náročné- hodně hlavních postav, hodně pojmů budoucnosti. A u příběhů má člověk šanci poznat jak postavy, tak sci-fi vychytávky.. Čtení mě bavilo. U básníka jsem se vážně zasmála! Jiné příběhy byly smutné, další akční. V každém jsem si našla své. Musím ale přiznat, že poměrně často jsem se v textu ztrácela a myslm, že ne vše jsem zachytila. Při druhém čtení budu určitě objevovat nové věci :)

01.04.2013 5 z 5

Nikdykde Nikdykde Neil Gaiman

Velice působivé a záživné čtení. Jen mě mrzelo nepřekládání jmen postav. Dvířka tam čněla jako maják. Chápu, že některé pojmy by šly těžko, ale myslím, že je ideální překládat všechny nebo žádné. Takhle napůl to působilo špatně.Jinak obdivuji fantazii autora. Krásně si s ní hrál :)

16.03.2013 4 z 5

Otrok Otrok Isaac Bashevis Singer

Překrásná kniha plná naděje a tradic.
Vřele doporučuji!

Vlčí jáma Vlčí jáma Jarmila Glazarová

Knihu jsem rozečítala dvakrát. Poprvé mě začátek odradil. Podruhé jsem ho přelouskala a pak už se kniha četla celkem snadno.

14.03.2013 3 z 5

Kniha neuvěřitelně nabytá děsivými fakty sovětských komunistických táborů. Velmi těžko se čte- Solženicyn zahlcuje informacemi. Musela jsem si vše dávkovat v malých přídělech.
Každopádně jsem velmi ráda, že jsem tyto knihy dostala a měla možnost nahlédnout pod pokličku přísně střežených tajemství sovětských koncentračních táborů.
Člověk člověku vlkem...

14.03.2013 4 z 5

Čekání na sníh v Havaně Čekání na sníh v Havaně Carlos Eire

Dějem je kniha velmi zajímavá, ale nějak se mi nepodařilo se do ní začíst. Rozečetla jsem ji dvakrát a nikdy nedočetla..

14.03.2013 3 z 5

Miláček Maupassant Miláček Maupassant Armand Lanoux

Kniha se čte dobře. Jen jsem čekala trošku většího svůdníka :)

14.03.2013 4 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Tato kniha je neuvěřitelným nahlédnutím do chladných myšlenek Rudolfa Hösse. Je až neuvěřitelné, co člověk udělá z důvodu rozkazu a nepřipouští si důsledky svého jednání. Kniha je velmi surová a brutální (některé scény jsou děsné), ale je naprosto jedinečná svou formou. Oddosobnění Hösse při plnění příkazů je neuvěřitelné. (On ty lidi přece nezabil, jen vymyslel nejlepší a nejpreciznější způsob, jak je zlikvidovat. A to byl rozkaz- zodpovědnost on za to nenese).
Jen mi chyběla informace, kde Merle k informacím přišel. Předpokládám, že z výpovědí Hösse z vězení, ale je to jen předpoklad..

Belzec, Sobibor, Treblinka Belzec, Sobibor, Treblinka Jicchak Arad

O holocaustu jsem četla zejména romány. Ani jsem nedoufala, že by se mi kniha mohla tak líbit. Jak píše Dera, je tam kupa věcí kolem, které jsou psané čtivě, stručně a jasně.
Perfektní kniha!

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Stmívání je prostě krásný oddechový příběh, který se mi neomrzí. V době, kdy musím nad vším přemýšlet, je hezké se uvolnit nad lehkým strhujícím příběhem plným emocí. Je škoda, že se PR zaměřila jen na náctileté šílené fanynky a tato sága je tím těžce poznamenaná.. Nemyslím, že by byla psaná jen pro ně. Sex se objevuje stejně jako násilí v každém druhém filmu, tak proč se v knize více nezaměřit na lásku a tajemno :)