Astarothh Astarothh komentáře u knih

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Poměrně drsný příběh přečtený na dva zátahy. AM nastavuje laťku čím dál výš. Vše už bylo řečeno níže.

30.05.2023 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Další kniha o tom, jaká je komunismus zrůdná a opovrženíhodná ideologie. Zmar a šeď z knihy doslova křičí. Další z famózních "depresí" AM.

01.05.2023 5 z 5

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

Naprosto neuvěřitelný, otřesný, strhující příběh tří žen, které přežily Osvětim - Birkenau a následující útrapy. Byla jsem četbou naprosto pohlcena. V určitých pasážích nešlo ani dýchat..Velmi silná a poutavá kniha. Jedna z nejlepších, možná nejlepší kniha o holokaustu, jakou jsem kdy četla. Na konci se mi oči zalévaly slzami. Co malinko kazilo dojem dokonalosti knihy byla velká spousta překlepů. Jinak stoprocentně doporučuji.

03.08.2018 5 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Autor do příběhu vložil snad úplně všechno a všechny z dějin holokaustu. Bezesporu jedna z nejlepších knih, jaké jsem kdy četla!

31.08.2023 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Autor musí být velmi citlivý člověk..Musí velmi milovat zvířata... Krásná kniha, ač velmi smutná... Vehnala mi slzy do očí...

15.02.2020 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

...ten konec....❤

Nemám slov...

02.04.2018 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Ponurou a depresivní atmosféru audioknihy podtrhl famózní výkon vypravěče Pavla Novotného.

19.08.2020 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Návrat k četbě z doby mého dospívání... Autenticita knihy je stále mrazivá. Dnes na ni koukám z pohledu matky s vírou, že nic podobného, jako matka Christiany, nikdy nezažiju.

16.05.2023 5 z 5

Rudý Zeman Rudý Zeman Jaroslav Kmenta

Chci Čaputovou!!!

15.02.2020 5 z 5

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Tak kterou Gabčík požádal o ruku? Liběnu anebo Aničku!? :)

Velmi, velmi povedená kniha, místy vtipná, napínavá a hodně čtivá. Kluci strašně stateční! Stejně tak domácí odboj a ostatní parašutisté vyjma pár kolaborantů.

29.07.2020 5 z 5

Maria Montessoriová: Učitelka nové doby Maria Montessoriová: Učitelka nové doby Laura Baldini (p)

Jako pedagoga mě linka práce se "slabomyslnými dětmi" velmi zaujala. Příběh o Luigim začal také náramně dobře. Milostný příběh MM byl zvláštní, až nudný. Kniha byla určitě čtivá, ale chybělo mi tam více metodiky montessiori. Ale chápu, že to nebyla literatura faktu, ale román.

09.02.2023 3 z 5

Mama milovala Gabčíka Mama milovala Gabčíka Veronika Homolová Tóthová

Neskutečná statečnost, odhodlání a láska k vlasti ... Chtěli pro český národ svobodu místo útisku i za cenu nejvyšší... Ohromná čest jejich památce, i všem, kteří jim pomáhali!!!

23.07.2020 5 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Klasická, táhlá, severská detektivka. Na konci (cca 160 stran) mě ale neskutečně mrazilo. Dočítala jsem v 1 ráno. Uf.

06.08.2019 4 z 5

Jako bychom dnes zemřít měli Jako bychom dnes zemřít měli Miloš Doležal

Paradoxně čtu až po "Kroku do tmavé noci", která byla v pořadí druhá autorova kniha o P. Toufarovi. "Jako bychom dnes zemřít měli" a zároveň kniha roku 2012 ukazuje život Toufarův, svědectví pamětníků, poslední měsíce života JT a velkou spoustou fotografií. Autor oživuje to, co mělo být zapomenuto. Velmi oceňuji obrovskou snahu a píli Miloše Doležala....Čest památce JT aneb, žijme tak, jako bychom dnes zemřít měli........❤

29.03.2018 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Když jsem si konečně zvykla na styl psaní, tak dětství bylo táhlé a dlouhé. Pobyt v ghettu a Osvětimi autorka doslova prolétla. Čtení potáborového života se pak konečně rozběhlo a bylo zajímavé.

30.04.2023 3 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Opět famózní Carter nezklamal!! Napětí od začátku až do konce! Geniální dílo!

29.03.2020 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Další autentický a drsný příběh o ženě, která prošla několika koncentračními tábory. Do detailu popsané nejhrůznejší chvíle, které strávila v Osvětimi Březince - její "setkání" s Mengelem a jeho týmem "odborníků", srdcervoucí příběhy Violy známých z Lučence či spoluvězenkyň z tábora. Další smutné čtení o síle a štěstí v neštěstí...

14.09.2019 5 z 5

Krok do tmavé noci Krok do tmavé noci Miloš Doležal

Již delší dobu jsem se na ni chystala a zcela mě pohltila. Velmi silná a poutavá kniha. Přečetla jsem ji jedním dechem. Silný příběh lidového kněze, utýraného příslušníky Státní bezpečnosti. Stále nedovedu pochopit to zlo, které se v té době dělo. V lidech, kteří ho šířili a ničili životy jiným, zcela nevinným. Oblíbený kněz, jak v Záhrádce, posléze v Číhošti. Všude, kde se objevil, lidé ho milovali. A tyto lidi komunisté systematicky ničili. Moc děkuji autorovi za velmi silný zážitek z knihy i po jejím přečtení. Nesmírně obdivuji a velmi oceňuji jeho snahu o vrácení kněze zpět do Číhoště. Děkuji za celkový náhled na osobu p. Toufara jako člověka. Tato kniha je jedna z nejlepších, jakou jsem kdy četla. Nechť páter Josef Toufar odpočívá v klidu a pokoji. Nezapomínejme na zločiny komunismu, je třeba si je stále připomínat......

16.03.2018 5 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Neskutečná jízda!! Konečně se můžu po hodině pořádně nadechnout!
Podobnost s Hovorem se smrtí - tam u mě nastaly podobné infarktové stavy.

24.10.2020 5 z 5

Lidice. Příběh české vsi Lidice. Příběh české vsi Eduard Stehlík

Autor díky nashromážděným fotografiím vtahuje čtenáře do starých Lidic... Dnešní člověk si těžko představí, jakého rozsahu to byla tragédie... Fotky zavražděných mužů (celá dvojstrana), žen a dětí mi vháněly slzy do očí...

24.07.2020 5 z 5