Astarothh Astarothh komentáře u knih

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Jako audio do auta stačilo. Knížku bych asi nedala...

21.09.2023 3 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Po Manželích od vedle trochu slabší, ale jízda to byla!

09.09.2023 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Perfektní! Bez výhrad.

05.09.2023 5 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Autor do příběhu vložil snad úplně všechno a všechny z dějin holokaustu. Bezesporu jedna z nejlepších knih, jaké jsem kdy četla!

31.08.2023 5 z 5

Krvavé finále: Jaro 1945 v českých zemích Krvavé finále: Jaro 1945 v českých zemích Jiří Padevět

Dechberoucí, drsné a propracované do nejmenšího detailu. JP mě už poněkolikáté přesvědčil, že jeho práce má velký smysl. Na tohle se zkrátka nesmí zapomínat!

07.08.2023 5 z 5

Protektorát Čechy a Morava v obrazech Protektorát Čechy a Morava v obrazech Jan Boris Uhlíř

Mraky fotografického materiálu z doby protektorátu, doplněno tunou informací a detailů. Oceňuji mravenčí práci autora. Jsem hrdá na to, že můžu mít tuto knihu v knihovně. Barbar ji může využít k posilování, vzhledem k její těžké váze.

01.08.2023 5 z 5

Muži kolem Hitlera Muži kolem Hitlera Douglas M. Kelley

Autor, psychiatr, zkoumající Hitlerovy podržtašky ve věznici v Norimberku. Velká většina jich skončila na šibenici. Pěkný počin.

01.08.2023 4 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

První kniha od AM, kterou jsem už chtěla mít rychle za sebou....

30.05.2023 3 z 5

Uč jako umělec Uč jako umělec Robert Čapek

Určitě dobrá kuchařka na zlepšování metod a forem práce s dětmi.

30.05.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Poměrně drsný příběh přečtený na dva zátahy. AM nastavuje laťku čím dál výš. Vše už bylo řečeno níže.

30.05.2023 5 z 5

Hovory o Ukrajině Hovory o Ukrajině Jiří Padevět

Všude, kde se mihne Jiří Padevět, vzniká kvalitní dílo. Děkuju!

19.05.2023 5 z 5

Nový car: Vzestup a vláda Vladimira Putina Nový car: Vzestup a vláda Vladimira Putina Steven Lee Myers

Jaký vůdce, taková země..... Hnus, bída a zmar.

17.05.2023 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Návrat k četbě z doby mého dospívání... Autenticita knihy je stále mrazivá. Dnes na ni koukám z pohledu matky s vírou, že nic podobného, jako matka Christiany, nikdy nezažiju.

16.05.2023 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Milostná a upíří linka mě nebavila. Ovšem u Minčina a Josefova vyprávění jsem nedýchala.

15.05.2023 4 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Další kniha o tom, jaká je komunismus zrůdná a opovrženíhodná ideologie. Zmar a šeď z knihy doslova křičí. Další z famózních "depresí" AM.

01.05.2023 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Když jsem si konečně zvykla na styl psaní, tak dětství bylo táhlé a dlouhé. Pobyt v ghettu a Osvětimi autorka doslova prolétla. Čtení potáborového života se pak konečně rozběhlo a bylo zajímavé.

30.04.2023 3 z 5

999: Příběh žen z prvního transportu do Osvětimi 999: Příběh žen z prvního transportu do Osvětimi Heather Dune Macadam

Od 140. stránky přestává čtenář dýchat. Velmi nelehké čtení.....

13.03.2023 5 z 5

V zahradě zášti V zahradě zášti Camilla Bruce

Kniha psaná syrově, nýbrž velmi autenticky. Bezskrupulózní ženská, která se neštítí ničeho. Poháněná strachem, aby nespadla do bídy, ve které vyrůstala. A nemá dost. Její cynické počínání se vryje pod kůži tak, že o ní člověk přemýšlí, i když nechce. Další z báječných knih, od které se mi těžko odcházelo. Patrně jedna z nejlepších.

26.02.2023 5 z 5

Přežil jsem to Přežil jsem to Hanuš Bader

Kniha by zasloužila 10 hvězdiček.

10.02.2023 5 z 5

Maria Montessoriová: Učitelka nové doby Maria Montessoriová: Učitelka nové doby Laura Baldini (p)

Jako pedagoga mě linka práce se "slabomyslnými dětmi" velmi zaujala. Příběh o Luigim začal také náramně dobře. Milostný příběh MM byl zvláštní, až nudný. Kniha byla určitě čtivá, ale chybělo mi tam více metodiky montessiori. Ale chápu, že to nebyla literatura faktu, ale román.

09.02.2023 3 z 5