asodomkova asodomkova komentáře u knih

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuplně uuuuuuuuuuuuuužasná. Naprosto odlišná od filmu, který se mi také dost líbil. Na Kerstin nikdo nemá!
Rudá jako rubín mě opravdu překvapila. Když jsem ji brala do ruky, čekala jsem, že to bude to stejné jako film, ale mýlila jsem se! Byla naprosto odlišná. Bylo tam opravdu velké množství věcí, které ve filmu nebyly. Ty věci byli to, co to potřebovalo. Ale co tu srovnávám knížku s filmem. Kniha byla mnohem lepší ( jako vždy).
P.S. Ten konec byl stejně nejlepší ♥

11.06.2018 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Kniha, která před dávnou dobou ležela na poličce v prachu. Když jsem ji před třemi roky přečetla poprvé, byla jsem z ní nadšená, tak moc nadšená, že jsem si musela přečíst zbývající díly, i když až po roce a půl.
Nyní přečteno znovu a musím říct, že byla snad ještě lepší než na poprvé. Byla jsem napnutá, i když jsem do posledního konce přesně věděla jak dopadne. Všimla jsem si, že mi dříve uteklo spoustu zajímavých detailů a neskutečně jsem si knihu užila. Saraj Maas je prostě génius.

03.05.2018 5 z 5

Nahlížení: Podivný začátek Nahlížení: Podivný začátek Dana Zahoříková

Tak jo, tohle byl opravdu propadák. Kniha, která má u mě nejmenší hodnocení. Nápad to mělo, ano, ale to zpracování, noták. Na knížku jsem se hrozně těšila, jelikož podle obalu a podle popisu to zní hodně zajímavě, ale uvnitř. Četla jsem ji skoro měsíc. Už hodně krát jsem i říkala, že ji odložím, že nemám čas číst TOHLE, ale prostě jsem chtěla vědět jak to skončí i když mi to bylo jasné už od půlky knihy. Styl psaní mi strašně vadil. A jak se chovaly ty postavy, vždyť se chovaly jako malé děcka. Taky mi nedocvakávalo, proč by někomu vůbec vybíral "osud" co bude dělat, snad se rozhodnu sám ne?! Asi to až moc hrotím a kniha nebyla zase tak špatná jak píšu, ale každý má na to jiný názor a mě se to moc nelíbilo.
Doufám, že jsem vás zase tak moc neodlákala od toho si knihu přečíst, chtěla jsem tím spíše poukázat na to co se mi v této knize nezdálo.
P.S. Zase takto, psala to česká autorka a to se celkem cení

30.03.2018 odpad!

Z kostí a inkoustu Z kostí a inkoustu Rachel Caine (p)

Úžasná kniha plná emocí. Jako by jsem ten celý příběh prožívala s Jessem. Strach, láska, nenávist. Začátek se rozjížděl trochu pomaleji, ale hned to nabralo na obrátkách. Ke konci jsem si přála, aby ta kniha někdy neskončila. Kniha, kterou jsem tak strašně dlouhou dobu odkládala, jsem nemohla dát z ruky. Četla jsem ve všech možných okamžicích. Opravdu doporučuji, někdy si ji doufám budu moci přečíst znovu, a prožívat u toho takové emoce jako poprvé.

30.03.2018 5 z 5

Král Karel IV. - Osudový turnaj Král Karel IV. - Osudový turnaj Veronika Válková

Velice zajímavá knížka. Je to historie, ale podaná tak aby to bavilo i lidi, kteří dějepis zrovna moc nemusí. Třeba jako já. Nemusím moc dějepis, ale tato kniha mě moc bavila a dozvěděla jsem se hodně nových věcí o Karlovi i o jeho době. Určitě doporučuji a chtěla bych si někdy přečíst i ostatní díly.

03.07.2017 4 z 5

Příšerné příběhy z Černé lodi Příšerné příběhy z Černé lodi Chris Priestley

Nejlepší hororová série: Příšerné příběhy.

07.11.2016 5 z 5

Hořící most Hořící most John Flanagan

Je to úplně nejlepší knížka na světě. Jednička byla asi o 000,1% lepší než dvojka ale i tak bylo to stejně napínavé. prostě Best Book Ever

12.10.2016 5 z 5

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Na první díl, kterým to všechno začíná a teprve se to rozjíždí se mi opravdu líbil. Kniha se četla naprosto sama a při jakékoliv akci se mi nesmírně rozbušilo srdce.

12.08.2016 5 z 5

Dědictví rodu Trnhoffů Dědictví rodu Trnhoffů Gareth P. Jones

Super knížka. Napínavé od začátku do konce☺.

08.02.2016 4 z 5

Dreamologie Dreamologie Lucy Keating

Kniha, od které jsem skoro nic nečekala se ukázala ve vážně pěkném světle. Originální nápad, rozkošné zpracování, romantická linka. Určitě je to pro mladší čtenáře, než jsem já, všechno je takové růžové, miloučké a pozitivní. Ale krásně se to četlo i mně. Byla to taková moc příjemná oddechovka.

28.01.2021 3 z 5

Dám ti slunce Dám ti slunce Jandy Nelson

Na začátku knihy jsem byla dost skeptická. Vadil mi lehce fanatický podtón z pohledu Jude. A co mi teda nejvíc vadilo, a to celou dobu co jsem knihu četla, byl věk hlavních postav v době dřívější. Přišlo mi nesmyslné a nelogické, že by se až takto bujaře chovali prakticky ještě 13 leté děti. Za to jsem tedy strhla jednu hvězdičku.
Abych ale nebyla jen negativní, tak se mi kniha hodně líbila. Zprávy, které nám příběh předával. Souvislosti, které do sebe postupně zapadají a dávají čím dál větší smysl. Navazování vztahů, hlavně z pohledu Jude. Zápletky a postupné rozuzlování. Hledání cesty ke druhému.
Na konci jsem si uvědomila spousty věcí a myslím, že tato kniha může lehce přetvořit život nejednoho člověka.

05.10.2020 3 z 5

Holka mimo rytmus Holka mimo rytmus Becky Albertalli

Čím bych měla začít?
Jelikož miluju Simona Spiera, tak jsem si samozřejmě chtěla přečíst i druhý díl, který je tedy ale z pohledu Leah.
Autorka zase moc hezky podala, má opravdu talent. Téma lgbt k ní prostě sedí a celkově styl psaní byl úžasný a já si knihu z tohohle hlediska moc užila, protože se četla dobře.
Co už jsem si moc neužila tak byla samotná hlavní postava v této knize. Nevěděla jsem, že Leah je taková, protože přece jen v prvním díle neměla zase až tolik prostoru, ale opravdu jsem měla dost často chutě ji proliskat a říct jí, ať se už probere.
Na druhou stranu se mi ale líbilo, že postava není prostě dokonalá, tak jako byl Simon. Líbily se mi narážky na různé fandomy a tak, ale i přes to se nedokážu přenést přes tvrdohlavost a negativnost Leah.
Až na tohle vytknutí se mi knížka ale moc líbila a jsem opravdu ráda, že vyšla i další kniha ze Simonova světa.

17.05.2020 3 z 5

Spáč Spáč Mackenzie Cadenhead

Takhle, kniha rozhodně není hrozná, oceňuji nápad autorky, dokonce se i velmi rychle četlo a dějová linie byla vlastně celkem fajn a téma sny, no to je přímo pro mě. Stejně mi tam ale pár věcí vadilo, a to nejvíc asi chování postav.
Jejich reakce na cokoliv mi přišly až neskutečně přehnané a obvykle opravdu vyhrocené.
Změna hlavní hrdinky z Bad bitch → Bad girl → good girl mi taky moc nevyhovovala. Změna Wese, který neměl absolutně žádné morální zásady byla hrozná až to trochu vypadalo skutečně.
Nechci to tu jenom kritizovat. Kniha jinak byla hezká a autorka to měla promyšlené, sem tam sice uspěchané, ale jinak krásné. Kdyby se postavy chovaly více reálněji a logičtěji neváhala bych dát více hvězd.

18.01.2020 3 z 5

Hra Hra Leopoldo Gout

Tato kniha mě opravdu nadchla. Zajímavý nápad a i úžasné provedení. Hlavní postavy byly sympatické.
Strašně moc se mi líbilo celkové grafické zpravování knihy, které tomu všemu právě dodalo tu třešničku na dortu.
Knihu jsem si opravdu oblíbila a doufám, že se brzy dočkáme překladu druhého dílu.

07.07.2019 5 z 5

Srdce času Srdce času Natalja Ščerba

Co na to říci. Z prvního dílu jsem byla strašně moc nadšená, u této knihy to tak nebylo. Abych řekla pravdu, asi mě i trochu zklamal... Celkem jsem se tím příběhem prokousávala a nebylo to ono...

29.12.2018 2 z 5

Příběhy z neslavnýho života Příběhy z neslavnýho života Rachel Renée Russell

Tato kniha se mi velice líbila. Měla jsem přečteno za jeden den. Zprvu jsem si myslela, že to bude něco jako deník malého poseroutky a ten mě moc nebavil, ale pak se ukázalo, že je to mnohem lepší :-)

31.12.2017 5 z 5

Příšerné příběhy z temného tunelu Příšerné příběhy z temného tunelu Chris Priestley

Kniha opravdu dobrá a napínavá,ale některé příběhy mě moc nebavili a nechápala jsem děj ale u těch ostatních děj byl a konec super.

05.06.2017 5 z 5

Ledová země Ledová země John Flanagan

Výborná knížka, hrozně napínavé opravdu doporučuji.

27.02.2017 5 z 5