ArwenAragorn ArwenAragorn komentáře u knih

Nechtění Nechtění Kristina Ohlsson

Mně se tato kniha zatím líbila od autorky nejvíc. Napínavá, chytlavá, čtivá.

02.01.2017 3 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Brilantní kniha! Filmové verzi toho hodně chybí.

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Krásná klasika, něco z knihy znám nazpaměť.Poprvé jsem četla někdy v deseti letech - a pak, kde se vzal můj zájem o horory!

Chladnokrevně Chladnokrevně Truman Capote

Nemůžu říct, že by šlo o klasickou detektivku, ale kniha mě hodně zasáhla. Doporučuji!

02.01.2017 5 z 5

Pošťák vždycky zvoní dvakrát / Pojistka smrti Pošťák vždycky zvoní dvakrát / Pojistka smrti James M. Cain

Pošťák zvoní vždycky dvakrát je skvělá detektivka, film se skvělým obsazením jí nemůže konkurovat. Druhá detektivka se mně líbila méně.,

02.01.2017 5 z 5

Vražedné léto Vražedné léto Sébastien Japrisot (p)

Knihu jsem poprvé četla někdy v osmnácti a hodně mě zaujala. Trvám na nejvyšším hodnocení. Film je slabší, i když dobře obsazený, nemůže totiž zaznamenat myšlenky hlavní hrdinky a to je hodně důležité.

Krvavá lázeň Krvavá lázeň Tess Gerritsen

Tentokrát v knize nevystupují moje oblíbenkyně Jane a Maura. Přesto je kniha čtivá, jako zatím všechny, které jsem od autorky četla a má docela spád. Podivná agresivita mladistvých je vysvětlena, i když trochu méně přijatelně. I tak mě kniha nezklamala.

02.01.2017 4 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Hodně drsné, skvělé, navíc původně pocházím z oblasti, kde se příběhy odehrávají. Ale film knize konkuruje.

Zbabělci Zbabělci Josef Škvorecký

Hodně pravdivé

Tankový prapor Tankový prapor Josef Škvorecký

Docela dobrá kniha, ale nečekejte, že se budete mlátit smíchy.

Prima sezóna Prima sezóna Josef Škvorecký

Kniha mě docela bavila

Sedmiramenný svícen Sedmiramenný svícen Josef Škvorecký

Tyto povídky mě okamžitě chytly.

01.01.2017 5 z 5

1001 knih, které musíte přečíst, než zemřete 1001 knih, které musíte přečíst, než zemřete Peter Boxall

Dobrá inspirace

01.01.2017 5 z 5

1001 filmů, které musíte vidět, než umřete 1001 filmů, které musíte vidět, než umřete Steven Jay Schneider

Pro fanouška filmů, jako jsem já, skvělá kniha.

01.01.2017 5 z 5

Syn celerového krále / Smrt krásných srnců Syn celerového krále / Smrt krásných srnců Ota Pavel

Skvělá kniha.

Pohádka o Raškovi Pohádka o Raškovi Ota Pavel

Moc pěkná poetická kniha.

Plná bedna šampaňského Plná bedna šampaňského Ota Pavel

Upoutá nejen Zátopek. Krásná kniha.

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Skvělá knížka, jedinečný humor, pokud se cítíte dobře nebo vám zrovna není nejlíp.

01.01.2017 5 z 5

Romance čumilů Romance čumilů O. Henry (p)

Miluji tyhle povídky. Humorné i svým způsobem milé. U tohoto autora je skvěle vidět, jak moc závisí na překladu.

Podlost Podlost Karin Slaughter

Knížka se mně docela líbila, opět něco trochu jiného, než jsem dosud od Karin četla. Mírně ujeté, ale slušné.