ArwenAragorn ArwenAragorn komentáře u knih

Šmírák Šmírák Charlotte Link

75%

Od zdi se odlepil stín. Anne to koutkem oka zaznamenala. Pomalu se otočila. Připadala si jako ve zpomaleném filmu. Spatřila objemnou zimní bundu, pletenou čepici staženou hluboko do čela.
Stále ještě si podivně analyticky myslela: Neexistuje žádné vysvětlení pro to, že někdo stojí ve tmě na mé verandě.
Aspoň ne takové, které by bylo nevinné.
Pochopila, že neměla v žádném případě chodit ven.
______________________________________________________________________________
Pěkná detektivka, ale trochu se táhla, přiznám se, že jsem uvažovala i o třech hvězdičkách, ale ke konci děj nabral grády a taky jsem velmi spokojena s překladem, který se mi u této autorky několikrát nelíbil.
Motiv vraha mě vůbec nenapadl a tak jsem logicky vraha neodhalila a byl pro mě překvapením. Šmíráka mi bylo líto.
Knížku doporučuji.

19.06.2024 4 z 5

Utajovaný projev Utajovaný projev Tom Rob Smith

Jak Lev všechno přežije:
Lev jako ve snu a se zkrvaveným čelem odepnul pásy, vstal, otevřel dveře kokpitu a zjistil, že kabina je v polovině rozervaná. Lazar přežil, neboť seděl za trhlinou a chránila ho neporušená část trupu letadla. Mladý pilot zatím neopustil své místo. Hystericky se smál, vyrážel ze sebe téměř nepříčetné výkřiky radosti. Tvář mu skrápěly dešťové kapky pronikající roztříštěným oknem.
-takových a ještě dramatičtějších situací je v knize spousta
______________________________________________________________________________
O něco slabší než předchozí díl, ale pořád se jedná o nesmírně poutavé, napínavé a dobrodružné vyprávění. A opět hodně drsné a brutální.
Sovětský svaz v roce 1956. Nástupce Stalina Chruščov odhaluje pravdu o spáchaných zločinech.
Děj se hodně týká čtrnáctileté Zoji, kterou spolu se sestrou Jelenou adoptovali Lev Děmidov s manželkou Raisou a která chová ke Lvovi nebývalou zášť.
Osudy Lva sledujeme nejdřív v Sovětském svazu, pak při maďarském povstání a jeho potlačení. Zázračně se mu vždy podaří přežít všechna smrtelná nebezpečí. Nejvíc se mi líbila část s cestou do gulagu a v gulagu.
Závěr je možná zbytečně dojemný, ale potom, co si Lev, Raisa, Zoja a Jelena toho tolik vytrpěli jsem ho přijala s uspokojením.
Kniha rozhodně stojí za přečtení, ale díly je nutné číst postupně.

16.06.2024 5 z 5

Všude samí lháři Všude samí lháři Shari Lapena

81%

Nora ví, že by si měla sbalit kufr a odejít. Jenže nemá kam jít a děti ji potřebují. Navíc má neurčitý pocit, že ať už se na ni navalí cokoli, zasloužila si to. Nyní ji zajímá hlavně pravda. Ať se stane, co se stane, potřebuje vědět, co se přihodilo Avery Woolerové.
___________________________________________________________________________
Perfektní čtení. Obsah knihy skutečně odpovídá jejímu názvu. Psychologický thriller je svižný, napínavý a má velké množství zvratů. Přesto jsem úplný konec očekávala dramatičtější. A na Avery si určitě udělá každý svůj názor.
Doporučuji!
A nevím, proč mám vyznačené audio, když jsem knížku četla.

15.06.2024 5 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

90%

Strhující thriller, syrový, mrazivý, drsný, má ode mě vysoké hodnocení. Pokud jste jako já viděli film Občan X o Čikatilovi, tento thriller s ním má jen velmi málo společného. Ano, řádí tady sériový vrah, ale to podle mě není v knize to nejdůležitější. Je tady skvěle vykreslená atmosféra padesátých let v Sovětském svazu, otřesný obraz diktatury, ta beznaděj a každodenní strach, že můžete být za cokoliv zatčeni, což potom znamená s největší pravděpodobností smrt pro vás, rodinu i příbuzné. Lev Děmidov zjistí, že jeho úpřimná oddanost režimu nestačí. Aby si zachránil s manželkou holý život, musí vynaložit veškeré úsilí, aby sériového vraha dopadl. To se mu nakonec podaří a odhalí i podivný motiv vraha.
K přečtení rozhodně doporučím.

10.06.2024 5 z 5

Královna zločinu Královna zločinu Martina Cole

75%

Výborný thriller. Maura a její bratři Ryanové a londýnské podsvětí. Námět z mafiánského prostředí se mi líbil a potěšil mě konec.
Autorku znám, ale tohle je moje první knížka od ní, určitě se pustím do dalších.
K přečtení doporučuji. Hvězdičku ubírám za to, že knížka by snesla zkrácení.

08.06.2024 4 z 5

Blaze Blaze Richard Bachman (p)

81%

Joe se na něj najednou uculil a ukázal zbrusu nový zub. Blaze se na něj s úlevou taky usmál. Klukovi nemůže být tak zle, když se směje, ne? Podal Joeovi prst. Joe se ho okamžitě pevně chytil.
"Těší mě, parde," zasmál se Blaze....
_____________________________________________________________
Pěkný a dojemný příběh. Bylo by škoda schovávat ho do šuplíku, nebo jak autor říká do krabice. Blaze prostě neměl v životě štěstí, když už to vypadalo, že bude líp, vždycky se něco zvrtlo. Zamilovala jsem si ho a bylo mi ho moc líto, protože jsem tušila, jak to celé dopadne.
Doporučuji.

05.06.2024 5 z 5

Zlomení andělé Zlomení andělé Gemma Liviero

81%

Láska je víc než slovo a časem roste.
_________________________________________________________________________
Nádherný, dojemný příběh. Je psaný velice poutavě, nevěděla jsem, že mě tak zasáhne. Jsou tam hodně drsné scény, je tam hodně smutku, ale taky lásky.
Na Elsi, Willema a Matildu, tyto zlomené Anděly budu ještě dlouho vzpomínat.
Příběh se odehrává za 2. světové války a několik stran je pár let po válce.
Velmi doporučuji.

03.06.2024 5 z 5

Hra na kočku a myš Hra na kočku a myš Michele Campbell

Madison:
...Měla chuť vrátit čas. Do chvíle před Dannyho zatčením. Do chvíle, kdy ještě neznala soudkyni Conroyovou. Kdy bylo všechno jednodušší. Chtěla zpátky svůj život.
Strhující psychologický thriller!
Kdo nemá rád klasické právnické thrillery, nemusí se bát, tohle není právnický thriller v pravém slova smyslu. Je chytře napsaný, čtivý, má napětí, výbornou zápletku a autorka si náramně dobře poradila s koncem. Za to má můj obdiv.
Kathryn versus Madison. Která z nich vyhraje?
Samozřejmě doporučuji!

02.06.2024 5 z 5

Skvělá známost Skvělá známost T. M. Logan

80%

Na začátku jsem byla z psychothrilleru nadšená, napínavý, čtivý, ve druhé půlce lehce rozhozená, ale teď nechápu, co jsem vlastně čekala. Ke konci už jsem zase spokojená. Napětí a zvraty si příběh udržel.
Nepravděpodobnost nehodnotím, to vždycky připomínám, a knížku doporučuji.

30.05.2024 4 z 5

Žena v černém - Anděl smrti Žena v černém - Anděl smrti Martyn Waites

81%

Knížka má nádhernou ponurou, skličující atmosféru. Je napínavá a fakt strašidelná. Jenom ten konec jsem nečekala.
Jsem ráda, že jsem si ji konečně přečetla a doporučuji.

29.05.2024 5 z 5

Mrazení Mrazení Sharon J. Bolton

Olive:
To přece není možné. Auto přece nemohlo přistát na stromě. Sebrala kuráž a opatrně z rozbitého okna odstranila zbytek sněhu a střepů. A konečně pochopila, v jaké situaci se ocitla.
Visela asi deset metrů nad zemí.
_____________________________________________________________________________
Docela dobrý thriller, ale nebyla jsem z něj nijak zvlášť urvaná. Má pár dobrých zvratů, ale děj se posouvá pomalu, chvílemi jsem uvažovala o třech hvězdičkách.
Doporučuji, i když se jedná o slabší knížku od autorky.

26.05.2024 4 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Ano, v tuto chvíli vím,
že všechno je to moje chyba,
a cítím, že ten vír, mně už nikdy nedá pokoj.
_____________________________________________________________________________
Strhující thriller, nejlepší ze série s Martinem Servazem. Přečetla jsem si ho znovu. I přes větší množství stránek jsem ho přečetla velice rychle, moc těžko se totiž odkládá. Knížka si udržuje stálé napětí, zápletka je dokonalá, zvraty jsou úžasné, stejně jako rozuzlení. Ano. možná je trošku překombinovaná, ale to mně vůbec nevadí. Ale zase si autor se mnou pěkně pohrál.
K přečtení rozhodně doporučuji!

26.05.2024

Anděl smrti Anděl smrti Robert Bryndza

81%

Erika se rozhlédla po soudní síni. Melanie a Marsh se prvního dne procesu nezúčastnili, což ji překvapilo. A pak s pocitem šoku uviděla na druhé straně galerie někoho, koho poznala. Byl to jen letmý pohled, ale viděla, že muž v šedém obleku s mateřským znamínkem pod okem právě opouští soudní síň východem na opačné straně.
_______________________________________________________________________________
Výborná detektivka. Po slabším předchozím díle s Erikou je tu opět napětí a akce. Zápletka a rozuzlení jsou moc dobré.
Doporučuji!

25.05.2024 5 z 5

Dopis z Mnichova Dopis z Mnichova Håkan Nesser

81%

Perfektní detektivka s Komisařem Barbarottim a Evou, které mám moc ráda. Má skvělou atmosféru, zápletku a všechno vyřeší poslední věta v knize.
Určitě doporučím a těším se na další detektivky od autora. Zatím žádná mě nezklamala.

19.05.2024 5 z 5

Návnada Návnada Kent Messum

81%

Tak tohle se mi fakt líbilo. Já vím, já vím, taková vyvražďovačka, ale přečetla jsem ji s chutí a jako oddechovku ji určitě doporučím.

17.05.2024 5 z 5

Dech Dech Sarah Crossan

60%

Sci-fi prakticky vůbec nečtu. Tady tahle knížka byla dost jednoduchá a obsah mě zaujal, i když mi všechno přišlo nějak nedotažené. Podívám se ještě na druhý díl, zajímá mě, jak to dopadne s Beou a Qinnem.
Doporučuji, ale myslím, že skalní fanoušky sci-fi nenadchne.

17.05.2024 3 z 5

Mimo těžiště Mimo těžiště Jørn Lier Horst

85%

Blix překonal poslední schody a vyřítil se vpřed. Ve stejném okamžiku Iselin spadla a zůstala viset. Kopala nohama. Blix hmátl před sebe, aby ji zachytil, ale nedosáhl na ni.
Neartikulovaně zařval.
Kladka jela na druhou stranu haly.
Pak vrčení elektrického motoru utichlo. Kladka se zastavila. Iselin se pohybovala ze strany na stranu jako kyvadlo a přidušeně chroptěla.
____________________________________________________________________________
Skvělý thriller, a taky moc smutný. Ta zápletka je prostě vynikající, jedná se zase o něco jiného. Ale ten konec?
Moc doporučuji! Shoduji se s uživatelem MarianP, že to je nejlepší detektivka dvojice Horst§Enger.

12.05.2024 5 z 5

Závod s časem Závod s časem Lisa Regan

Josie:
Přinutila nohy, aby udělaly další krok. Hrdlo se jí stáhlo. Usilovně se snažila vdechovat a vydechovat vzduch. Na trávě před ní ležely kosti. Lidské kosti. Nebyly tam jen tak nechané nebo pohozené, ale naaranžované.
Vystavené.
_________________________________________________________________________
Tak to byla Jízda! I tento díl s Josií je napínavý, stránky ubíhaly ani nevím jak a vyústění bylo aspoň pro mě hodně překvapivé.
V thrilleru je více rozkryta Trinitina minulost i její sesterský vztah s Josií.
Určitě doporučím!

12.05.2024 5 z 5

Jedenáct lhářů Jedenáct lhářů Robert Gold

Ben a reverend Withers:
Ani jeden z nás se nepohne. Otevřel se nám pohled do základů budovy a my vidíme, že oba vyšetřovatelé klečí vedle roztříštěné lidské lebky.
_________________________________________________________________________
Nevím, jestli těch lhářů bylo jedenáct, ale lhalo tam hodně lidí. Na konci se všechno vysvětlí. Zápletka se mi moc líbila.
Já jsem si knížku, která plyne klidným tempem, užila. Doporučuji.

11.05.2024 5 z 5

Léčebna Léčebna Helen Fields

Connie:
Ten muž už bude u schodů. Postavit se mu nepřicházelo v úvahu, když na jedné straně číhala jistá smrt v mrazivé hlubině.
Jedinou možností bylo směřovat dál k hrázi a doufat, že ji stihne přejít, než ji muž dožene. Přejít hráz a vrátit se po protější zdi do Léčebny. Do bezpečí svého pokoje a za zamčenými dveřmi.
__________________________________________________________________________
Vzrušující thriller odehrávající se v izolované psychiatrické léčebně pro ty největší zločince. Posledních 100 stran je hodně akčních, fantastických a těžko uvěřitelných. Pachatele jsem tipovala špatně.
Jak už jsem mnohokrát psala, kvůli té neuvěřitelnosti hvězdičky nestrhávám, knížka je přece vymyšlená a tak to snesu.
Doporučuji. A moc se mi líbí obálka.

08.05.2024 5 z 5