Královna zločinu

Královna zločinu https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/377626/mid_kralovna-zlocinu-IsI-377626.png 4 160 23

Maura Ryanová série

Žena, která má v hrsti největší londýnské zločince , krásná, tvrdá a chytrá Maura, ztrácí jediného muže, kterého milovala. Rozhodne se zapomenout na lásku, rozdat si to s londýnským podsvětím a už nikdy nepřipustit, aby jí kdokoliv způsobil bolest. Spolu se svým bratrem jsou neporazitelní, ovládají kluby, prostitutky, pasáky. Po smělé loupeži zlata si kolem prstu otočí i většinu vládnoucí třídy. Avšak ani policie nezahálí. Rozhodne se skoncovat s Maurou jednou pro vždy. Maura uniká, a když je nakonec postavena tváří v tvář ztracené lásce, uvědomuje si, že její srdce není z kamene.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , OSNA - Ostravské nakladatelství

Dangerous Lady , 1992

RoBertino27
19.02.2024 3 z 5

Královna zločinu mi byla doporučena a zcela upřímně, propracovával jsem se jí poměrně dost obtížně. Myslím, že přílišná glorifikace a manipulace působila značně kostrbatě až nepřirozeně, takže se mi stávalo, že jsem si vymyslel to nejméně pravděpodobnou variantu - a ona se do puntíku naplnila. Těžko říci, jestli to byla výjimka nebo pravidlo, ale na základě této zkušenosti jsem autorku poněkud poodsunul do pozadí.

m2056
07.09.2023 5 z 5

Příběh je pěkně promyšlen a napsán čte se dobře.

kalinka99
12.07.2022 5 z 5

Nešťastný osud jedné dívky a rodiny přetváří život v nemilosrdné zločiny londýnského podsvětí.

malýčtenář
24.01.2022 5 z 5

Napětí, zločin, policie,londýnské podsvětí. To vše a jedna neobyčejná divka provází touto napínavou knížkou. Musí se číst s napětím až do neočekávaneho konce. Vřele doporučuji.

jprst
18.01.2020 3 z 5

Náhodný výběr podle zdejšího dosti vysokého hodnocení mě tak trochu zklamal. Průměrný příběh, který se chvílemi i docela vleče a nemá daleko k nudě, prostě čekal jsem něco jiného. Zkusím ještě jednu knihu a uvidím...

Zdenulkaa
28.12.2017 5 z 5

Napínavé čtení od začátku až do konce. Už mám nachystané volné pokračování "Špinavá hra"

Miruš
03.12.2017 5 z 5

Strhující knížka, určitě si od autorky přečtu něco dalšího.

pepa4081
19.08.2017 3 z 5

Tohle není typická detektivka, spíš příběh jedné zločinecké rodiny, který mi připomínal mou oblíbenou knihu Kmotr. Ani na chvíli jsem se nenudil. Je to má první kniha této autorky a hned jsem si půjčil další. Velmi uspokojivé.

Matita310
11.06.2017 5 z 5

Má první kniha od této spisovatelky a musím říct, že jsem milá překvapená. Kniha byla velice čtivá. Pořád se něco dělo. Opravdu super. Doporučuji.

kalimero007
07.06.2017 5 z 5

Tato autorka se čte moc dobře. I přes páchané zločiny se v knize prolíná láska spletitým způsobem. Konec mne překvapil.

DickBach
03.05.2017 3 z 5

Četla jsem ji kdysi dávno a díky ní si paní Cole oblíbila. Dnes na mně má bohužel zcela jiný vliv. Příběh je velmi dobrý, zápletka vypracovaná. rozsah, který děj vystihuje je... jedinečný. Za vše klobouk dolů. Ďábel ale tkví v detailech a těch je tu naprostá absence. Mám pocit, že čtu dětskou říkanku, prošpikovanou vulgarismy, čímž se z prince stává drsňák. Vím, že paní Cole umí napsat skvělý a drsný thriller, ovšem tenhle se k nim dle mého názoru neřadí.

Vendulik
20.03.2017 5 z 5

Uzana kniha. První moje kniha této autorky a doslova perfektní. Příběh má úplně všechno, co má mít. Doporučuji k přečtení.

Hřibče
13.07.2016 1 z 5

Začátek byl skvělý, ale od čtvrtiny jsem se nesmírně nudila a knihu jsem nedočetla. Asi mi nesedla. Děj mi však nepřišel natolik zajímavý, abych jí dala ještě někdy šanci.

vikaa
27.05.2016 4 z 5

Ten, kdo četl jako první Hanebnou krásku, brzy pozná, že četl autorčin top a dost nepřekonatelný literární skvost. Přesto je Královna zločinu také zajímavá. Podobné téma, hlavní ženská hrdinka pocházející z chudých poměrů a osudy její rodiny, v níž panuje žárlivost a rivalita, určitě čtenáře zaujmou. Líbí se mi vylíčení anglického podsvětí a sourozeneckého vztahu Maury a Michaela. Knihu bych doporučila jako oddychovou četbu na dovolenou. Za mě poctivé 3 a půl hvězdy.

Modrásek16
01.08.2015 5 z 5

Moc hezké a napínavé čtení. Moje druhá kniha od autorky a ještě lepší než ta první (Byznys).Opravdu zajímavé čtení.

VladkaBU
16.07.2014 5 z 5

... moje třetí kniha od autorky, a taky super. Drsný příběh velmi početné rodiny s osudy, u kterých mrazí. Čtivé, drsné, nutilo mě to číst stále dál

Michnicka
10.09.2013 3 z 5

Martina nezklamala, ale na hanebnou krásku, kterou jsem od ní četla jako první nic nemá.

amcb
12.03.2013 4 z 5

Dobré a napínavé čtení. V hodnocení váhám mezi čtyřmi až pěti hvězdičkami.

kika 13
19.01.2013 3 z 5

Napínavý příběh a dramatický děj.

Kubíííína
20.07.2012 5 z 5

Dosti drastický děj, ale nemohl jsem se odtrhnout a čtení pro mě byla radost. Oceňuji i pěkný závěr. Knihu rozhodně musím doporučit všem :-)

thrillery

Martina Cole