aruba aruba komentáře u knih

Přečetla jsem ji jako třetí v pořadí, až po staříkovi a zabijákovi, ale připadá mi ze všech tří knížek nejlepší a nejvtipnější.

28.11.2016 5 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Příběh "takové normální rodinky" střihnutý roadtripem partičky lidí, kteří toho nemají na první pohled moc společného není nic nového a knížek na podobné téma už určitě bylo spousty. (Minimálně dvě na podobné téma jsem četla, a kdybych do výčtu zahrnula i filmy, tak se asi nedopočítám.) Ale stejně je to moc hezky napsané a vysoce si cením toho, že je vtipná i dojemná zároveň. S ostatními knížkami od Jojo Moyesové nemůžu porovnávat, protože tahle je moje první od této spisovatelky, ale rozhodně mě zaujala, i když klasické romanťárny moc nemusím. Mimochodem, mnohem víc, než vztah mezi hlavními dospělými postavami, na mě zapůsobil vztah Jess k jejím dětem.
,, Jess opravdu záleželo jen na těch dvou dětech a na tom, aby jim dala najevo, že jsou v pořádku. I kdyby vás kamenoval celý svět, pokud budete mít v zádech svou matku, zvládnete to. Někde hluboko v nitru budete vědět, že jste milovaní. Že jste si zasloužili být milovaní. Jess v životě nedokázala moc věcí, na které by mohla být hrdá, ale nejhrdější byla na to, že tohle Tanzie ví. I když Tanzie byla hodně svérázná, Jess věděla, že tohle je jí jasné. Na Nickym stále ještě pracovala."

26.10.2016 5 z 5

Bouřková fronta Bouřková fronta Jim Butcher

Konečně, po asi pěti knížkách ze série, jsem se dostala k prvnímu dílu. A je stejně skvělý jako ty další. Sympatický a vtipný hlavní hrdina, který to neustále schytává ze všech stran a napínavý příběh, kde se pořád něco děje. Upozornění: Kniha je silně návyková, jakmile se jednou začtete, budete mít silný problém se od knihy zase odtrhnout. Alespoň u mě to tak bylo.

21.07.2016 5 z 5

Jak neuloupit smaragd Jak neuloupit smaragd Donald E. Westlake

Pořád jsem čekala, jak to s tím kamenem dopadne, a ten konec byl prostě perfektní. Na Dortmundera si jen tak někdo nepřijde :-).

22.06.2016 5 z 5

Kúzelné upratovanie: Japonské umenie, ako zbaviť dom neporiadku a nájsť životnú harmóniu Kúzelné upratovanie: Japonské umenie, ako zbaviť dom neporiadku a nájsť životnú harmóniu Marie Kondo

Asi první (a pravděpodobně taky jediná) knížka na světě, která ve mě dokázala vzbudit chuť jít uklízet.

05.06.2016 4 z 5

Najděte si svého marťana Najděte si svého marťana Marek Herman

Užitečné čtení o tom, jak se chovat k sobě, lidem ve svém okolí a především k dětem. Je smutné, že je naše společnost zaměřená na chyby a kritiku daleko více než na úspěchy a chválu. A ještě smutnější, jak taková kritická slova, která na svou osobu slyšíte v dětství mohou negativně ovlivnit celý zbytek vašeho života.

26.05.2016 5 z 5

Ryba jménem Ian Ryba jménem Ian Bradley Somer

Moc hezky vymyšlený příběh o více či méně osamělých obyvatelích jednoho velkého domu, rybce-skokanovi a jednom pokaženém výtahu. V knížce taky zaujme originální pohyblivý obrázek skákající rybičky na okrajích stránek (když rychle zalistujete stránkami).

19.05.2016 4 z 5

Pozdvižení v klášteře Pozdvižení v klášteře Donald E. Westlake

Skvělá knížka, vtipná, napínavá a navíc s opravdu zábavnými hlavními postavami, kterým člověk fandí, i když to nejsou žádní svatouškové.

09.05.2016 5 z 5

Kreativní diář - Vytvořte si diář na míru Kreativní diář - Vytvořte si diář na míru Michaela Dombrovská

Jedním slovem - inspirativní ! Hned po dočtení jsem začala shánět ten správný sešit nebo blok na vytvoření diáře a jednou se díky tomu třeba vyznám v tom chaosu všech možných vzkazů a papírků, co nosím po kapsách, případně je mám rozházené na psacím stole.

30.04.2016 4 z 5

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

Vtipná a poutavá kniha, ale spíše než staršího Harryho Pottera mi připomíná mladšího Harryho Dresdena z knižní série od Jima Butchera.

22.04.2016 4 z 5

O kolečko míň (můj život s autismem) O kolečko míň (můj život s autismem) Josef Schovanec

Není to klasická autobiografie, možná ze začátku, ale později se z toho stává spíše takové zamyšlení nad problematikou autismu a tam už jsem se v těch úvahách trochu ztrácela. Každopádně se tam pár zajímavých myšlenek najít dá, a knížka za přečtení určitě stojí.

11.04.2016 3 z 5

Střevo není tabu Střevo není tabu Giulia Enders

Velice užitečná knížka plná důležitých a zajímavých informací podaná zábavnou a místy i dost vtipnou formou.

23.03.2016 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Čtivá kniha, ve které mi postupně připadaly podezřelé z oné vraždy snad všechny postavy, které se tu vyskytovaly. Navíc díky nápovědám v podobě myšlenek a vzpomínek jednotlivých ženských postav můžeme pachatele vypátrat ještě dříve, než hlavní hrdinka, a můžeme tudíž ze sebe mít skvělý pocit, že nám to tak pálí :-).

03.02.2016 4 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Zajímavý příběh o tom, jak se člověk na svůj život může dívat s odstupem (deseti let :-)) aneb, jak by řekla Frannie, ,,Možná potřebujeme všichni čas od času pořádně praštit do hlavy".

29.11.2015 4 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Proč mi nikdo nikdy neřekl, že povinná školní četba může být i taková zábava? Kdybych to byla bývala věděla o pár let dřív, určitě bych na tvorbu školního čtenářského deníku nepohlížela s takovou nechutí. :-) Je to jedna z nejvtipnějších knížek, co jsem kdy četla a nechápu, že jsem se k ní nedostala už mnohem dřív.

09.09.2015 5 z 5

Velice zajímavý, i když ne příliš lichotivý pohled na lidstvo, jeho historii, přítomnost i jeho pravděpodobné směřování v budoucnu.

06.09.2015

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

Tahle knihovna (a především kniha) je opravdu podivná :-D Hlavně ten závěr jsem nepochopila. Ale obrázky, které knihu provázejí jsou opravdu krásné a navíc kniha je velice tenká, takže jako zkouška, jestli vám tento autor sedne nebo ne je to ideální.

04.09.2015

Devět rostlin touhy Devět rostlin touhy Margot Berwin

Kniha je ideální pro milovníky rostlin, především těch exotických, pro ty, kteří mají rádi dobrodružné výpravy do neznáma se špetkou magie a v neposlední řadě pro ty, kteří touží změnit svůj život.

20.03.2015 4 z 5

Vražda není hra Vražda není hra Alan Bradley

Závěr mi připadal trochu méně napínavý, než u prvního dílu, ale Flavia je pořád stejně dekadentní, vtipná, sarkastická, chytrá a prostě svá, takže knížka rozhodně stojí za přečtení.

09.03.2015 4 z 5

Díky za vzpomínky Díky za vzpomínky Cecelia Ahern

Knihu vřele doporučuji. V jeden moment jsem se u ní nahlas smála, hned za chvíli zase měla slzy na krajíčku. Za nejzajímavější postavu považuji jednoznačně tatínka hlavní hrdinky. Byl se svou bezprostředností neskutečně vtipný i dojemný zároveň. Když se společně s Joyce vydávají do Londýna, je to rozhodně nejzábavnější část knihy.

02.03.2015 5 z 5