Devět rostlin touhy

Dvaatřicetiletá Lila, úspěšná autorka reklamních kampaní v rušném New Yorku, se po rozvodu snaží najít nový smysl života. Její život změní maličkost – na tržišti si koupí od pohledného muže exotickou rostlinu. To je ale teprve začátek! Nová láska k exotickým rostlinám Lilu zavede do veřejné prádelny, kde v zadní místnosti roste devět vzácných a drahocenných rostlin. Majitel, záhadný Armand, zasvětí Lilu do tajemství: na světě existuje devět zázračných rostlin, a kdo je shromáždí, bude mít všechno, co si kdy přál. Svěží, napínavý a originální román v sobě spojuje romantiku, velkou dávku dobrodružství, spoustu mystických prvků, nadhled a humor....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/92_/92714/devet-rostlin-touhy-DHw-92714.jpg 3.826
Vydáno, Ikar (ČR)

Hothouse Flower and the Nine Plants of Desire, 2009

Kniha Devět rostlin touhy

bizonka
27.03.2018

Příjemná oddychovka, skvěle napsaná, popisy rostlin zajímavé:-)

lulin
19.11.2017

Miluju květiny a rostliny, a tohle je přesně o lásce k rostlinám. Takové Jíst, meditovat, pěstovat.

evelýny
09.09.2015

Příběh, který mě zaujal svojí originalitou - neobvyklostí. Místy mě unikal do fantazie, které jsem zas až tak neporozuměla. Na konci jsem však cítila takový klid v duši - za klid v duši a originalitu tři hvězdy.

hana6084
08.05.2015

Byla jsem natěšená, protože rostliny miluju, ale v zásadě to je zklamání. Jsou tam sice pasáže, které jsem proletěla takřka bez dechu, ale chvílema to chtělo trochu víc práce a dotáhnout detaily.. Hlavní hrdinka mi byla krajně nesympatická, neustále se chová jako rozmazlený děcko (ale samozřejmě neznám žádnou newyorčanku, tak třeba je to tam takto normální..), spousta situací je dost přitažená za vlasy..
Lezl mi na nervy i mizerný překlad a hodně překlepů a dalších chyb, jako pojmenovat rostlinu bromélií a v následující větě tu samou rostlinu mučenkou?! A to nebylo jednou.. Čekala bych, že to bude když už ne překládat, tak aspoň redigovat někdo, kdo kytkám aspoň trochu rozumí..

aruba
20.03.2015

Kniha je ideální pro milovníky rostlin, především těch exotických, pro ty, kteří mají rádi dobrodružné výpravy do neznáma se špetkou magie a v neposlední řadě pro ty, kteří touží změnit svůj život.

Peggýsek
09.01.2015

Velice zvláštní kniha, začetla jsem se asi v polovině a dočetla do konce... Ze začátku je záživná, potom nic moc a ke konci zase stojí za to jí číst... Doporučuji všem pro volné chvíle..

katerina-b
06.10.2013

Velice poutavě napsáno, řekla bych výborná kniha na odreagování po dlouhém dni. Mohu jen doporučit.

rose
28.04.2013

Romantika, napětí, trochu botaniky, exotika. Co víc si člověk může přát pro osvěžení ducha po dlouhém dnu. Skoro bych se chtěla taky vypravit do džungle a hledat tam nějakou kouzelnou rostlinku, která přináší lék na všechny bolesti.

rostliny energie rostlin

Autor knihy

Margot Berwin
americká, 1962

Kniha Devět rostlin touhy je v

Právě čtených1x