Arsi007 Arsi007 komentáře u knih

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Začátek slibný, prostředek zamotaná nuda, konec jen nuda. Nechápu, proč to muselo být tak překombinované a už vůbec nechápu oblibu této knihy. Ale tak proti gustu..

08.12.2018 2 z 5

Šílené výčitky Šílené výčitky Liane Moriarty

Zacatek mel paradni rozjezd. To stale zminovane tajemstvi me tak pritahovalo, ze jsem mela chut preskocit na konec, abych se dozvedela, co se onoho osudneho dne stalo. Bohuzel prostredni cast byla tak moc natahovana, ze jsem ji jen preletla a precetla si jen primou rec. Posledni tretina, kdy se vse rozpletalo uz byla zase zazivna a rychle se cetla. Nebyt tech cca 100 stran byla by to jedna z nejlepsich knih autorky. Takhle slo jen o velmi prijemny prumer, ktery ovsrm stoji za to precist. Nejlepe v lete venku na dece :)

10.06.2018 3 z 5

Tajná večeře Tajná večeře Raphael Montes

Jak už tu bylo řečeno, tohle byla jízda hodna Tarantina. Jsem pro zfilmování. Spolu s černým humorem a hovorovým stylem psaní je tohle naprosto výborná, těžce bizarní nechuťárna, kterou si musí přečíst každý, kdo má silnější žaludek a smysl pro absurditu a zvrácenost. Ten konec byl perfektní. Přiznám se, trošku jsem to závěrečné rozuzlení čekala, ale i kdyby mi to došlo už v půlce knihy, neubralo by jí to na kráse.

15.05.2018 5 z 5

Dobrý proti severáku / Každá sedmá vlna Dobrý proti severáku / Každá sedmá vlna Daniel Glattauer

Pěkná slabota. Jestli máte náladu na rádoby duchaplné plky nostalgického don juana a žárlivé a manipulativní kecy ženy, která není schopná vymáčknout ze sebe co vlastně chce a dělá ze sebe děsně tajemnou tak prosím. Já to po pár desítkách stran už jen v rychlosti prolétla, abych zjistila, jak to skončí, ale ani ten konec mě teda nijak nepřekvapil a nenadchnul.

20.03.2017 2 z 5

Ztracená Ztracená Anna Ekberg

Pod pojmem milostný thriller si tedy představuji naprosto něco jiného. Milostné scény jsou tam asi tři a to navíc bez sebemenšího náznaku vzrušení :D Opomenu-li tuto skutečnost tak jde ale o výborný, chvílemi až drastický thriller, který nás v jedné příběhové rovině seznámí se zločinem dávno minulým, který zvrátil osud nejedné rodiny na několik desítek let dopředu a v rovině druhé s prostředím prostituce a různých úchylek. Takže nedoporučuji pro slabší žaludky. Sice tam nebylo nic, co byste už asi někdy předtím neviděli v nějakém akčnějším filmu, ale i tak. Pokud čekáte spíše vztahové drama o lásce tak tohle to rozhodně není. Za sebe doporučuji. Děj je napínavý a rozhodně i hodně čtivý :-)

08.03.2017 4 z 5

Dech Dech Sarah Crossan

Asi mě mělo už při koupi napadnout, že jsem ve svých skoro 30 letech na něco takového už stará. Bohužel nenapadlo a koupila jsem si díky několika naprosto nadšeným recenzím hned oba díly. Miluju Hunger Games, dokonce i Divergence se mi líbila, ale tohle za mě rozhodně ne. Příběh a samotný nápad, kdy dojde na Zemi kyslík je dobrý. Zpracování o dost horší. Rozhovory postav jsou mnohdy tak trapné a nemoderní, že mi přišlo, že jim je tak 12let a ne kolem 18ti. Pár příkladů: "Půjdeš si s náma začutat?" "Nesmím hrát. Tatík říká, že mám špatný známky.", "Asi jí straší v bedně.", "Nejkřiklavější nádherná holka.", "Dej si pohov" (to je tam asi 1000x a vůbec se to tam nehodí), "Uštědřím mu lehký štulec." - nevím, možná je to překladem každopádně díky těmto a podobným výrazům kniha opravdu hodně ztrácí na kvalitě. Mám doma ještě i druhý díl takže ten si ještě rychle pročtu, abych se dozvěděla, jak to všechno dopadlo. Určitě se ale k této sérii už nikdy nevrátím. Hodnocení: 2 a půl *

01.02.2016 3 z 5

Prvních patnáct životů Harryho Augusta Prvních patnáct životů Harryho Augusta Claire North (p)

Jde o naprosto geniální a propracované dílo autorky, o které určitě ještě hodně uslyšíme. Víc než samotný příběh (který byl ale také naprosto strhující) mě zaujaly myšlenky samotného Harryho i ostatních Kálačakrů. Pokud totiž nebudete knihu vnímat jen jako smyšlený příběh, ale budete číst mezi řádky, najdete zde spoustu filozofických myšlenek a otázek metafyzického rázu, teologické otázky o existenci Boha a pro vědečtější typy je zde i trocha té kvantové fyziky. To vše Vás nenechá spát a vy budete nuceni číst dál a dál v naději, že dostanete odpovědi, alespoň na některé z nich. Kouzlo knihy však spočívá v tom, že Vás svými odpovědmi tak akorát donutí zamyslet se nad dalšími podněty, které z nich vyplynou. Pro mě je Harry velkým objevem a zatím nejlepší knihou roku 2015!!
Celá recenze: http://arsibooks.blogspot.cz/2015/11/nazev-prvnich-patnact-zivotu-harryho.html

14.11.2015 5 z 5

Dvakrát za uherský rok Dvakrát za uherský rok Christina Lauren

Romantická linka jak z Bravíčka, erotika téměř nulová, o flirtu ani nemluvě a zápletka hodně slabá. Začátek byl slibný, ale babrat se pak další dvě třetiny knihy v minulosti delší než 10 let mi přišlo od hlavní hrdinky úplně hloupé A její chování a reakce na určité situace nebyly konzistentní.

Za mě jde zatím o nejslabší knihu od dvojice autorek, kterou jsem zatím četla.

10.02.2023 2 z 5

Jeho poslední slova Jeho poslední slova Laura Dave

Owen Michaels zmizí. A svojí ženě Hannah zanechá vzkaz, ve kterém stojí: DEJ NA NÍ POZOR. Na mysli má svojí dceru Bailey. Hannah se pouští do pátrání po zmizelém manželovi, který by měl být zapleten do finančních podvodů svého šéfa. Postupně však zjišťuje, že se jedná o mnohem víc.

Perfektní začátek, pomalý prostředek a nudný konec. Bohužel mě kniha nechytla a to především kvůli hlavní postavě Hannah, která mi přišla trošku tupá a docela sebestředná. Rozuzlení nebylo vůbec šokující a zklamal mě.

Jde o průměrný thriller a nerozumím tomu, proč si zrovna tato kniha získala tu čest jí zfilmovat.

29.01.2023 3 z 5

Zimní oheň Zimní oheň Anders de la Motte

Zimní oheň je třetí díl série Roční období. Mám přečtené léto, podzim a zimu a ta je zatím jednoznačně nejlepší. Je vidět, že se autor poučil z předešlé chyby, a sice přehnaného konce, který nenavazuje na celý předchozí příběh. Tady vše plyne jak má, napětí se stupňuje a pak přichází logické, leč velmi překvapivé vyústění konce.

Předchozí díly na sebe nenavazují.

Více na IG: @hanybooks

02.01.2023 4 z 5

Taju pro tebe Taju pro tebe J. T. Geissinger

Začátek byl poněkud kostrbatý a byly chvíle, kdy jsem si říkala, že nechápu, co na knize všichni mají. Jakmile se ale Joellen trochu více seznámila s Camem, začal příběh nabírat na obrátkách a jiskření mezi postavami bylo téměř hmatatelné.

Nečekejte samozřejmě žádný filozofický román, ale narozdíl od podobně laděných knih mi tady sedl smysl pro humor obou aktérů a především i postarší sousedky, u jejichž dialogů jsem se párkrát zasmála i nahlas.

Taju pro tebe byl rozhodně lepší díl než první. Můžete ho ale číst aniž byste četli Hořím. Nenavazují na sebe.

02.01.2023 4 z 5

Nalezenec Nalezenec Stacey Halls

Jde o dojemný příběh, který čtete ze dvou pohledů. Prvním je Bess, zoufale toužící po tom najít svojí ztracenou dceru a druhý je od nynější matky malé holčičky. Autorka píše čtivě a i přesto, že neroníte slzy tak dokážete pochopit obě strany a vcítit se do jejich osudů.

Konec byl na můj vkus až moc přitažený za vlasy, ale přesto hodnotím vysoko a doporučuji.

Kdo se bojí číst o dětech a násilí na nich tak tady, i když popis může mást, nic takového není. Takže pokud vás anotace zaujala, směle do ní.

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

V průběhu čtení podezříváte naprosto každého, což je asi i záměr autorky a za to palec nahoru. Závěrečné vyvrcholení bylo ale velmi slabé a bez jakýchkoliv předchozích indicií. A to mě prostě neba.

Správný (psycho)thriller s detektivní zápletkou by měl podle mě gradovat, na konci by vám měla spadnout brada a zpětně by měl každý krok vraha dávat smysl. Ve společném chatu někdo upozornil na to, že když Lapena píše, nemá předem promyšleného pachatele. A to je dle mého skromného názoru veliká chyba.

27.08.2022 3 z 5

Každá ráda kamaráda Každá ráda kamaráda Christina Lauren

Po Nelíbánkách se Každá ráda kamaráda řadí u této dvojice na mém pomyslném žebříčku na druhé místo. Doporučuji všem, co moc nečekají, ale chtějí se hlavně pobavit a přečíst si něco oddechového u čeho mohou vypnout. Na léto je to za mě ideální čtení

Dům na Riviéře Dům na Riviéře Natasha Lester

Obyčejní lidé, kteří za druhé světové války dávají všanc své životy při boji za spravedlnost.

To je autorky tradiční linka a nejinak je tomu i zde. Minulost je vykreslena opravdu perfektně. Miluji ten příběh, miluji zanícení, se kterým hlavní postavy zachraňují umělecká díla, která symbolizují francouzské dědictví a kulturu. Jenže...

...pak přijde linka ze současnosti a vy otáčíte knihu a ujišťujete se, že vám jí někdo nevyměnil ‍️

To, jak dokáže autorka doslova zprznit současnou linku, udělat z ní rádoby dojemný a přeslazený románek s topornými dialogy, to mi prostě hlava nebere. Jako kdyby to nepsala ona. Bohužel tomu tak zatím bylo ve všech jejích knihách a zde je to znát ještě o dost víc. Nechápu. Nerozumím tomu a je mi to líto, protože to, jaké dělá autorka divy s příběhy z minulosti je geniální.

IG: hanybooks

Po stopách Jacka Rozparovače Po stopách Jacka Rozparovače Kerri Maniscalco

Úvod, příběh i samotná zápletka byly vymyšleny moc hezky. Bylo to uvěřitelné, vše bylo vysvětleno a vyjasněno. S čím jsem ale měla problém byla samotná hlavní postava. Audrey má být sedmnáct. Už je to dlouho, co mi taky bylo tak málo takže uznávám, že mohou být moje představy zkreslené. Ještě navíc, když vezmeme v potaz dobu, ve které se děj odehrává. Nicméně i tak může postava být konzistentní, méně chaotická a více pro čtenáře předvídatelná. Bohužel Audrey v jedné scéně udělala něco, co ve druhé naprosto popřela. Chvílemi byla vrcholem ctností a pak se vrhla do hospody plné opilců a všechny srovnala do latě. To prostě nesedělo a špatně se mi to četlo.

Vzhledem k hodnocení tady jsem jako lehce nespokojený čtenář výjimkou. Takže směle do knihy, pokud vás námět zaujal. Jen počítejte s tím, že Audrey je stále ještě naivní dítě a neočekávejte od ní žádnou velkou hru. A pak si nejspíš knihu užijete víc než já.

03.01.2022 3 z 5

Tajemství Tajemství Kathryn Hughes

Tajemství je první kniha autorky a je to podle mě znát. Dialogy jsou mnohdy dost kostrbaté a obzvláště přítomnost s Beth, jejím manželem a synem to je úplná telenovela. Naopak při čtení minulosti jsem měla pocit jako bych četla úplně jjnou knihu. Tato linka měla spád, napětí se dalo krájet a celou dobu jsem čekala na zásadní zvrat.

Samotný konec nebyl nijak překvapivý, což by nevadilo, ale opět byl jak napsaný horkou jehlou. Přišlo mi jako kdyby autorka měla do detailu vymyšlený nápad na linku z minulosti a kolem ní pak na rychlo vystavěla tu přítomnou a vše slepila dohromady.

Co ale velmi oceňuji je pár šokujících momentů, které jsem ani trochu nečekala. Moc mě toho už při čtení knih nepřekvapí takže má u mě autorka ( bez)významný plusový bod. Její další kniha Klíč, kterou jsem zatím četla byla každopádně o level výš.

02.01.2022 3 z 5

Rodina z podkroví Rodina z podkroví Lisa Jewell

Začátek byl velmi rychlý a slibný. Seznamujeme se se všemi postavami z minulosti i přítomnosti, ve druhé polovině začínáme pomaličku rozplétat, co se v domě stalo, ale bohužel konec byl o ničem.

V celé knize není jediná postava, se kterou sympatizujete. Vše je postaveno na atmosféře tajemna a stísněnosti, bohužel nic takového se nekoná. Jeden moment překvapení tu tedy byl, ale to je na tenhle žánr poněkud málo. Scény, ve kterých máme spolu s hlavní hrdinkou zadržet dech zde nejsou, protože už daná fakta dávno známe z minulosti. Navíc bylo v příběhu několik situací, které nemají dohru a v podstatě tam byly navíc. Prý má ale vyjít druhý díl tak předpokládám, že právě tam budou objasněny. Nicméně já ho nejspíš číst nebudu. Ten nesourodý konec, který byl vzhledem k vážnosti celé situace poněkud odbytý a dehonestující celý dosavadní příběh mě poměrně naštval.

03.06.2021 3 z 5

Na útěku Na útěku Harlan Coben

Pokud jste již četli něco od autora tak Na útěku není žádnou výjimkou z Cobenova klasického schématu. Hlavní námět, k tomu pár dalších linek, vyprávění z pohledu několika lidí, kteří nemají zdánlivě nic společného a velké finále, kdy se vše propojí.

Hlavním tématem je zde i dnes tolik populární testování DNA komerčními firmami, které vám za poplatek a vaše sliny zjistí váš původ a najdou uživatele, kteří jsou vaši vzdálení či bližší příbuzní.

Příběh byl možná místy přitažený za vlasy. To nepopírám. Nicméně vše bylo vysvětleno, nenašla jsem zde žádnou nelogičnost, stránky ubíhaly skoro samy a epilog mě překvapil.

16.03.2021 4 z 5

Dům soli a smutku Dům soli a smutku Erin A. Craig

Na úvod musím říct, že tohle je čistokrevný horor. Nechápu ale, že jsem se o tom nikde nedočetla.

Atmosféra se po první stovce stran dala krájet, napětí vzrůstalo a vám běhá mráz po zádech a při čtení div nelevitujete nad postelí z toho jak je vám úzko.

Pohádku, podle které je Dům soli napsaný neznám. A doporučuji si jí nečíst ať jste překvapení. Já byla. I přesto, že se podobné rozuzlení dalo očekávat tak styl, kterým bylo vše popsáno byl doslova kulervoucí. A co se týče kontroverzního závěru tak s ním jsem také spokojená. Dá se pode mě vykládat různě. Nemusí jít o realitu, ale může. Záleží na čtenáři.

IG @hanybooks

11.02.2021 5 z 5