Arsi007 Arsi007 komentáře u knih

Sedm mínus jedna Sedm mínus jedna Arne Dahl (p)

Moje nova oblibena detektivni dvojice. Melo to spad, udrzelo vas to v napeti a oba byli velmi sympaticti. A ten uplny zaver?? Boze, ja uz chci dalsi dil! :-O

19.11.2017 5 z 5

Dívky z trajektu Dívky z trajektu Lone Theils

Rychle se to četlo, děj rychle ubíhal a závěr byl napínavý. Nicméně šlo o docela průměrnou knihu, které ubirala na kráse nejen klišoidní milostná zápletka, ale především to trapné a tisíckrát ohrané schéma novinář x policie. Nevím proč se alespoň jednou nemůžou dohodnout a ne se nesmyslně dohadovat a dělat si vše podle sebe. Chvílema se navíc Nora chovala jako malé dítě a byla na tečku. Viz to nezvedání telefonu

19.08.2017 3 z 5

Skrytá těla Skrytá těla Caroline Kepnes

Skrytá těla jsou podle mě rozhodně lepší než Ty. Je zde spousta menších zvratů, které než nastanou říkáte si: "Co se ještě sakra může na těch dalších stranách dít? Vždyť je to už teď jasný." No, není. Tyto zvraty probíhají nejen v ději, ale i v Joeovo myšlení. Joe navíc oproti prvnímu dílu dospěl a emocionálně vyzrál a i přesto, že se stále chová jako psychopat tak jsou jeho pohnutky (alespoň pro mě) pochopitelnější než v Ty. Love je napsaná perfektně a zamilovala jsem si jí stejně jako Joea. Kdo mi ale už od začátku pil krev byl jednoznačně Forty! Takhle nesympatickou postavu jsem už dlouho v žádné knize neviděla :D

Sečteno, podtrženo doporučuji pro ty, co četli Ty. Kdo ne a chce se na Skrytá těla vrhnout i tak asi mu zde pár věcí nebude dávat smysl. Hodně zde totiž autorka na první díl odkazuje a to bez uvedení hlubších souvislostí.

31.07.2016 4 z 5

Nejdražší dcera Nejdražší dcera Elizabeth Little

Ne, opravdu to se Zmizelou nemá nic společného, protože tohle je mnohem LEPŠÍ! Pokud jste stejně jako já měli chuť Zmizelou po tom velkém, "překvapivém" obratu v polovině knihy (který mě přišel docela předvídatelný) odložit, protože Vás kniha začala těžce nudit a ani konec Vás nijak neuchvátil tak věřte, že tohle je něco zcela jiného a nemělo by Vás to od čtení odradit :-) Je to napínavé od začátku do konce a dost slušně Vás to dokáže překvapit. Podle mě je to brilantní prvotina autorky plná napětí bez zbytečných keců kolem. V této knize opravdu nebyla jediná stránka, která by mě nudila a kterou bych chtěla přeskočit. A když už tak jedině proto, že jsem se nemohla dočkat, jak to bude dál. Já dávám knize 98%. Ty dvě procenta strhávám za to, že milostná scéna, na kterou jsem se těšila od půlky knihy byla až děsivě odfláknutá.

19.06.2015 5 z 5

Marťanská kronika Marťanská kronika Ray Bradbury (p)

Knihu jsem přečetla před pár dny a pořád nějak nevím, co si o ní myslet. Určitě doporučuji ji číst vkuse, tzn. nečíst mezi tím jiné knížky, protože je to trochu zamotané a pokud si dáte ve čtení pauzu mohli by vám uniknout určité souvislosti. I přesto je to dílko, které je hodné hlubšího zamyšlení a v kontextu s dobou jde o velmi nadčasový příběh. Hodnotím ji 75%, ale myslím, že to bude jedna z mála knih, kterou ještě někdy přelouskám znova, abych si ucelila celkový pohled na ní.

08.03.2015 3 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Na začátku musím říct, že jde o knihu, kterou se hodí vzít si na dovolenou. A teď k obsahu. Pokud máte rádi seriál Zoufalé manželky a myslíte, že by se vám líbilo pozorovat hlavní zápletku z pohledu několika obyvatelek předměstí tak je to přesně kniha pro vás. Nečekejte ale dojemné scény nebo, že se u ní budete smíchy popadat za břicho. Jde spíše o zajímavě propletené příběhy, které se tím, jak se kniha blíží ke konci víc a víc propojují a vy se nemůžete dočkat, jak tohle všechno skončí. A epilog vás dostane úplně! A ještě jedna poznámka: ne. Oním tajemstvím není, že má někde manžel další rodinu nebo že je gay. Popravdě jsem se toho totiž dost bála a pokud bych to při čtení zjistila, číst bych přestala, protože by mi to přišlo až moc prvoplánové. Takže směle do toho, protože zase tak moc předvídatelná kniha to rozhodně není a překvapit určitě umí.

28.02.2015 4 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Poslední díl z nějaké série bývá většinou ten nejslabší. Platilo to podle mě i tady.Tempo třetího dílu bylo poněkud pomalejší. Na druhou stranu tak vysokou laťku, jakou nasadily první dva díly je těžké přeskočit nějakým geniálním závěrem. Tady se to ale myslím zčásti povedlo. A to hlavně díky epilogu. Ten kdyby tam nebyl tak si asi koušu nehty a pátrám po tom, co bylo dál, doteď :)

24.11.2014 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Kdyby Ana nebyla bl*á jak tágo tak by to bylo podle mého hodně dobrý čtení. Ale řešit po každých pár stranách a po každém "jeho" činu: "miluje mě nebo mě nemiluje" z toho už jsem opravdu vyrostla. Další díly číst zatím nehodlám, ale kdo ví, třeba se k tomu někdy dostanu.

20.08.2014 3 z 5

Můj klenot Můj klenot Lauren Blakely

Jak už název knihy i série napovídá jedná se o erotický román. A přiznám se, že jsem se ještě nesetkala s žádnou jinou postavou, která má tak obrovské ego. A nejen to.

Spencerovo otec je majitelem známé a úspěšné klenotnické firmy. Na stará kolena se jí rozhodne prodat a užívat si důchodu. Při večeři s potenciálním kupcem se Spencer zmíní o přítelkyni Charlotte, se kterou vede místní bar a aby se zalíbil tak si vymyslí, že je jeho snoubenkou. Roztoči tak kolotoč lží a polopravd, na jehož konci najde něco víc než jen vhodnou příležitost pro prodej firmy.

Začátek byl docela utrpení. To, jak sám sebe hlavní alfa samec Spencer vychvaloval se nedalo číst Jakmile se ale děj začal rozjíždět a už nešlo jen o to, jaký je to chlapák, šlo to samo a než jsem se nadála byl konec.

Pokud chcete víkendovou a nenáročnou jednohubku nebo máte už knihu doma a chystáte se na ní tak se připravte na to, že při prvních stranách budete otáčet oči v sloup. Ale vydržte. Křivka cringe postupně klesá a ke konci dostanete sladkou tečku za dočtení.

Co mi ale hodně chybělo byl pohled Charlotte, který by do toho vnesl trochu normálnosti.

IG: @Hanybooks

29.01.2023 3 z 5

Dvůr stříbrných plamenů Dvůr stříbrných plamenů Sarah J. Maas

Miluju to! Zbožňuji tu atmosféru, vnitřní přeměnu Nesty, její myšlenky a jiskřící vztah s Cassianem, který velmi konkuruje Rhysandovi a Feyre. V minulém díle jsme si díky válce s Hybernem zažili akce víc než dost. Tady je až na nějakých posledních sto stranách. Příběh Nesty je spíše zaměřen na její přeměnu, odpuštění, význam rodiny a přátelství a překonávání svých limitů.

Více na IG: @hanybooks

02.01.2023 5 z 5

Prokurátor Prokurátor Paulina Świst

Nejde jen o ,,hloupý" erotický román, ale i o rozvětvený příběh z polského podsvětí, ve kterém na pozadí krystalizuje vztah Kingy a prokurátora.

Líbila se mi složitost hlavní linky, autorka umí stupňovat napětí a pokud pominu velké množství jmen, které se mi pletou i teď, když čtu druhý díl napsala Swist nadprůměrný, čtivý a temný erotický thriller, který doporučuji všem.

27.08.2022 4 z 5

Podezřelý Podezřelý Paulina Świst

Poslední díl série byl pro mě nejlepší. Daniel mi přirostl k srdci, příběh na pozadí všech dílů vygradoval a byla to jízda od začátku do konce. Narozdíl od předchozích dílů se zde střídá minulost a přítomnost, což bylo příjemné osvěžení. Erotické scény byly také perfektní

27.08.2022 5 z 5

Komisař Komisař Paulina Świst

Oproti prvnímu dílu je tento pomalejší a vlažnější. Veškerá akce se děje až v poslední části knihy. Erotika tu je, ale pro mě osobně byl Radek naprostý blb a Zuzana naivní trdlo a to mě nějak nebere

Přesto jde za mě o nadprůměrný erotický thriller, především kvůli samotnému příběhu, který je do posledního detailu promyšlený.

27.08.2022 3 z 5

Důvodné pochybnosti Důvodné pochybnosti Whitney G. (p)

Autorka Turbulence se opět nebojí popsat vcelku expresivně erotické scény. Bohužel jsem ale postrádala to správné navození vzrušující atmosféry. Andrew byl až moc velký, egoistický macho a jeho přeměně v romantickou duši šlo těžko věřit. Já bych ho kopla do zadku když ne při prvním tak při druhém přešlapu určitě. Ke konci už se choval ne jako romantický zamilovaný blázen, ale spíš jako nebezpečný stalker.

Jedno velké plus ale příběh měl. Na rozdíl od ostatních podobně laděných knih byl tady příběh v pozadí pěkně propracovaný a kdyby se autorka vrhla na thrillery nebo psychologické romány tak si od ní s radostí něco podobného přečtu.

03.01.2022 3 z 5

Ptačí domek Ptačí domek Eva Meijer

Příběh je v podstatě biografie. O Len se toho neví tolik, aby si autorka nemusela domyslet některé scény, ale prý jde v podstatě o poměrně věrný popis toho, jak to doopravdy bylo.

Bohužel je tohle jeden z důvodů mého nižšího hodnocení. Příběh klouzal dost po povrchu. Střídaly se zde kapitoly ze současnosti o pozorování ptactva a ty z minulosti samotné Len. Její dětství a to jak se dostala do ptačího domku. Jenže ono se právě tohle moc nedozvíme. Nezažila nic, co by z ní racionálně udělalo tak extrémní samotářku. V dětství byla velmi ambiciózní, cílevědomá a najednou se, pro mě, z ničeho nic dostala do domku a ptáci pro ní začali představovali smysl jejího bytí.

Do poloviny jsem z knihy byla docela nadšená, pak už mi to ale přišlo stále dokola. Hlavní problém bylo, že jsem se vůbec nedokázala vcítit do Len a pochopit její poslání. Pokud to dokážete tak budete knihou nejspíš uneseni.

03.01.2022 3 z 5

Křehká krása Křehká krása Petra Durst-Benning

První díl Skleněné ságy, který autorka napsala již v roce 2000 splnil veškerá má očekávání. Od začátku byl děj čtivý, atmosféra a sklářské prostředí bylo, troufám si říct velmi autentické, všechny tři hlavní postavy měly v knize své místo a žádná nebyla upřednostněna. Při čtení tedy sledujete v podstatě tři poměrně dramatické osudy emancipovaných žen z konce 19. století, hledajících si místo ve světě ovládaném muži.

Pocitů mám z knihy hodně, ale i přesto, že jsem ji dočetla již před několika týdny, stále je neumím převést do slov. Při čtení si připadáte, že sestry znáte, chápete, co prožívají a i když jsou některá jejich rozhodnutí neuvážená nebo naivní, neprotáčíte oči, ale cítíte k nim jakési ochranitelské pouto a držíte jim palce.

I když byl tento první díl v podstatě ukončený tak netrpělivě očekávám ten druhý a jen doufám, že ho Cosmopolis má v plánu vydat.

02.01.2022 5 z 5

Vášnivý sprosťák Vášnivý sprosťák Christina Lauren

První díl je hodnocený poměrně slabě takže jsem se vrhla hned na ten druhý. To byla ale chyba. Půlka knihy se zabývá narážkami na první díl a moc jsem netušila o co jde takže to zabíjelo atmosféru. Druhá polovina už se ale rozjela a byla to vážně jízda. Erotické scény byly vzrušující a i celá dějová linka měla spád. Samozřejmě je zde opět klasický zvrat a skoro rozchod, nicméně je vyřešen a popsán velmi snesitelně a bez kýče. Já doporučuji, ale určitě si předtím přečtěte i první díl.

03.06.2021 4 z 5

Temný vzorec Temný vzorec Andrew Mayne

Přiznám se, že mi ze všech dílů trvalo nejdéle přečíst právě Temný vzorec. Začátek byl velmi slibný, do půlky autor stále udržoval napětí, ale poslední třetina byla na můj vkus zbytečně natahovaná a samotný závěr tak zcestný, že to vypadalo jako by autor nevěděl, jak vše zakončit, ale zároveň chtěl šokovat. Bohužel naprosto pohřbil dosavadní linii příběhu i veškerý vývoj postav.

Konec byl tak trochu otevřený a tuším, že málokdo ho pochopil a spojil si jméno, které tam padne s tím, čím měl. Pokud to chcete vědět, mrkněte, co v originále autor ještě napsal.

03.06.2021 3 z 5

Tanec se sluncem Tanec se sluncem Kay Bratt

Matka s dcerou se ztratí v Yosemitském parku a bojují o přežití.

...to jsem od knihy alespoň očekávala. Dostalo se mi ale slzavé údolí marnosti protkané laciným citovým vydíráním. Obě hlavní postavy byly tak nesympatické, hloupé a protivné, že po každé jejich konverzaci jste si museli dát pauzu a prodýchat jí. Jediný záblesk naděje byla linka minulosti, na kterou často vzpomínala matka.

Nejde o thriller a není to psychologické drama ani psychothriller. Je to studentský, nebála bych se říct i středoškolský pokus o napínavý román o vyrovnávání se se ztrátou milované osoby.

... mimochodem to není spoiler. Je to již patrné z prvních stran.

Vrcholem pro mě byl důvod proč se ztratily. Nic blbějšího asi autorku napadnout nemohlo. Celé to měl šanci zachránit konec, leč nestalo se tak. Byl totiž plný kýče a rádoby srdceryvných scén, které ale působily spíše trapně.

Pokud budu hodnotit knihu z hlediska přežívání v národním parku tak to je největší bizár. Na druhou stranu pro velmi občasného čtenáře to bude prostě klasická víkendová oddechovka s náznakem hlubšího smyslu, vzhledem k té zmiňované ztrátě. Já ale říkám ne. Asi jsem už náročnější čtenář. Bylo to amatérské, naivní, místy hloupé a plné kýče. Plusem je snad jen to, že to má 200 stran a čte se to rychle.

03.06.2021 2 z 5

Úplně cizí lidé Úplně cizí lidé Liane Moriarty

Velmi rozvláčný příběh, který sice do detailu vykresloval všechny postavy, bohužel jejich životy nebyly tak poutavé, aby udržely mojí pozornost a čtení jsem neodkládala. Pokud jste již něco od Moriarty četli tak mi dáte jistě že za pravdu, že se Úplně cizí lidé lehce vymykají její obvyklé příběhové linii. Čekala jsem nějaké překvapení, propojení jednotlivých životů nebo wau vyvrcholení. Bohužel nic takového se nekonalo.

03.03.2021 3 z 5