Arianne Arianne komentáře u knih

Zjizvený král Zjizvený král Leigh Bardugo

Mám pocit, že s každou další knihou je spisovatelka vyzrálejší. Griša byla pohádka plná nelogických zvratů a klišé. Teď už se dočkáme výborně vykreslených postav majících své světlé i temné stránky. Romantiky je zde poskrovnu, o to více vyniknou politické intriky. Těší mě návrat Niny, její příběh není ani zdaleka uzavřen. Střídání vypravěčů příběh krásně osvěžuje, nedochází tak k hluchým místům, která by čtenáře brzdila. Pokračování v tomto případě chápu, naštěstí nás čeká jen jedno. Výborná záležitost.

27.10.2019 5 z 5

Nejsou stejné. Jak díky Teorii typů porozumět dětem i sami sobě Nejsou stejné. Jak díky Teorii typů porozumět dětem i sami sobě Šárka Miková

Padla na mě nostalgie, kdy jsem se vrátila zpět ke studiu psychologie. Jedná se o učebnici a pokud člověk už dříve slyšel pojmy jako temperament a charakter (v rámci definice, jelikož hovorové užívání obvykle nevystihuje, co znamenají), náramně mu to pomůže. Ale i bez toho se dá v knize zorientovat. Některé typy se určují snáz, u některých je to težší. Ale alespoň jsem pochopila, proč někomu Nevýchova funguje a jiným ne a kde dochází mezi mnou a synem k "informačnímu šumu". Krásně se mi tu ukázalo, že děti nás opravdu doplňují a pomáhají v našem rozvoji - tvoříme se synem přesný protiklad a dovednost, která nám zásadně chybí, je u toho druhého dominantní.
Rozhodně se nejedná o nějaký návod na výchovu, kniha pouze ukazuje způsob myšlení jednotlivých typů, je na každém, jak se k nim postaví. Není to knížka, kterou přečtete a odložíte, naopak je to průvodce myslí od batolete po dospělost a v každé vývojové fázi dětí v ní budeme hledat jiné informace.
A dozvědět se zase trochu víc o sobě je také plus.

27.09.2019 5 z 5

Láska na Korfu Láska na Korfu Mandy Baggot

Další příjemně oddechová knížka, autorka opět nezklamala. Její knížky pro mě mají určité kouzlo, díky kterému se k nim ráda vracím, přestože je zde spousta věcí přitažených za vlasy (jako kdo říká "miluji tě" po týdnu? Leda Ted Mosby). Raději mám sice její vánoční romance, tak tahle se moc povedla.

02.09.2019

Neandrtálka hledá člověka Neandrtálka hledá člověka Penny Reid

Celkem povedená romantika. Ačkoli mám poslední dobou u některých knih dojem, že čtu příspěvky do soutěže "Hledá se Bridget Jonesová 2.0". Vážně, to si dávají autorky za cíl, která vymyslí bláznivější a podivnější hrdinku? Ale Janie mi byla celkem sympatická, její výlevy informací mě bavili a když se chovala iracionálně nebo alespoň "ne kladně" dodával ji to na opravdovosti. Málokdy se mi stane, že je mi v romantické knize líto chlapa :-)
Akorát tedy ta kriminální linka byla celkem mimo, když už tam něco takového chtěla mít, určitě se dalo vymyslet něco sofistikovanějšího.
Nicméně pěkně odpočinkové čtení, takže spokojenost.

31.08.2019 4 z 5

Království popela Království popela Sarah J. Maas

To byla jízda. Na celé sérii můžeme krásně pozorovat, jak roste a dospívá nejen hlavní hrdinka, ale sama spisovatelka.
Dočkáme se překvapivých rozhodnutí, správného melodramatu hodného Aelin Divokého ohně, zničujícího napětí i důkladného zakončení. Jsem ráda, že se autorka nehrnula ke konci světelnými kroky a pečlivě nás provedla každým okamžikem, každou postavou co čtenářům přirostla k srdci.
Moc se těším na další počiny SJM a seznámení s nějakými novými vílami.

25.08.2019 5 z 5

Bouří prokletá Bouří prokletá Patricia Briggs

Briggs knihy miluju a vždycky zůstanou mou srdeční záležitostí. Příběh jako takový nebyl špatný, jsem ráda, že jsem si přečetla pár dílů zpátky včetně Jasným plamenem, to před touto knihou vřele doporučuju. Ale musím říct, že nevím... Nevím, co o tom říct. Asi jsem četla v divném rozpoložení, kdy jsem měla problém sledovat kdo co jak proč. Celou dobu pořád jen někdo nad něčím mudroval, rozebíral nastalou situaci a přitom nevnesl do toho magického guláše světlo. Konec sice objasnil, co se vlastně stalo a proč, ale neřekl nám PROČ.
Dále mi trochu vadí, že se posledních několik dílů hlavní postavy nikam neposouvají. Tady se alespoň dostala do popředí postava vedlejší, jejíž další vývoj určitě bude zajímavý a na to se těším. Jenže buď si Briggs vymyslela takovou konspiraci, až se do svých sítí zamotala sama, nebo má od Měsíční písně všechno geniálně promyšlené, ale odmítá nám odkrývat vodítka, což mě hrozně frustruje.
Mám pocit, že podobnou větu píšu už poněkolikáté, opravdu však doufám, že v dalším díle se už dočkáme rozuzlení.

23.07.2019 4 z 5

Wonder Woman: Válkonoška Wonder Woman: Válkonoška Leigh Bardugo

Téma rozhodně zajímavé a spisovatelka psát umí, o jejích kvalitách jsem se přesvědčila už dávno. Ale i přes spoustu akce a nikde neváznoucí dej mě to celkově nudilo. Postavy celkem ploché, Řecka mytologie zapracovaná poměrně dobře, ale jen střípkovitě. Když už je na tom vystavěný příběh, čekala bych větší provázanost. Celkem příjemná četba o níž ale nemůžu říci, že by mě dej pohltil.

05.07.2019 3 z 5

Meč a ptáček Meč a ptáček Amy Harmon

Zajímavý námět, trochu jsem se bála, aby kniha netrpěla nedostatkem dialogu a nebyla jen o nějakých vnitřních pochodech, ale dobré. Jedinečnost darů jakožto nekonečné kombinace po umění 4 prapředků dávala krásně smysl. Napsáno velmi příjemným stylem, četlo se skoro samo a celou jednu hvězdu dávám za to, že to nemá žádné pokračování.
Co bych malinko vytkla, byla autorčin fixace na náboženství, je poznat, že je hluboce věřící. Nikomu jeho víru neberu, ale přece jen je nezvyklé mít ve fantasy tolik křesťanských odkazů a postojů. Nepotřebuju mít v knížce crazy monkey sex, aby mě bavila, ale prudérnost smíšená s vypočítavou praktičností namísto romantiky, to je zas druhý extrém. Možná snaha vyvážit všechny ty odstíny šedi a podobné. Ale jako dalo se a rozhodně mě kniha nijak nezklamala.

20.06.2019 4 z 5

Bella Figura: Jíst, milovat a žít po italsku Bella Figura: Jíst, milovat a žít po italsku Kamin Mohammadi

Pěkný inspirativní příběh plný slunce a olivového oleje. Itálii miluju, styl psaní je uvolněný, čte se příjemně. Hezké nenáročné čtení.

25.05.2019 4 z 5

Zlodějský tanec Zlodějský tanec Mary E. Pearson

Paráda! Hrozně mě to bavilo, tanečky Kazi a Jase, celá nová historie, která se před námi pozvolna otevírala. Bála jsem se, aby nešlo jen o nástavbu původního příběhu, ale ne. Všechny postavy jsou své a příběh je jen jejich. Jen další a další, prosím.

25.05.2019 5 z 5

Kolumbova záhada Kolumbova záhada Steve Berry

Reálie byly jako vždy celkem zajímavé, ale příběh dosti pokulhával. Tentokrát se nepovedlo vytvořit ono napětí, které člověk čeká a nutí ho pokračovat dál a dál. Navíc dílčí příběhy postav nebyly uzavřeny, což mě zklamalo.

21.05.2019 3 z 5

Zloději dýmu Zloději dýmu Sally Green

Za mě super. Skvělá kombinace epické fantasy a YA. Vzhledem k dalším dílům byl úvod poněkud delší, ale nemohu říct, že nudný. Samozřejmě některé postavy mě bavily více některé méně, ale to k tomu tak nějak patří. Trochu mě mrzí, že celý ten koncept démonů byl jen načrtnutý a vlastně jsme se o nich moc nedozvěděli. Snad příště.
A teď mám svoje dilema, jak bych fakt chtěla, aby to nedopadlo a těším se na další :-)

03.04.2019 4 z 5

Milion světů s tebou Milion světů s tebou Claudia Gray (p)

Tuhle sérii jsem si už zařadila mezi srdcovky. Zběsilá honička napříč dimenzemi, jen poněkud násilné rozuzlení. A především mi na konci chyběl ten správný emocionální ohňostroj. Oceňuju autorčin smysl pro řešení etických problémů, ale přece jen je to YA a romantická linka byla v celé sérii natolik výrazná, že ten konec byl trochu odfláknutý.

20.03.2019 5 z 5

Deset tisíc nebí nad tebou Deset tisíc nebí nad tebou Claudia Gray (p)

Jsem opravdu ráda, že jsem s tím počkala na vydání třetího dílu. Výborné pokračování skvělého příběhu. Odkryvaji se nám další intriky a řeší se stále více etické dopady celého cestování. Nezbývá než pustit se do dalšího čtení a zjistit, jak se všechny problémy vyřeší.

18.03.2019 5 z 5

Inkoust, kov a sklo Inkoust, kov a sklo Gwendolyn Clare

Celkem příjemné čtení, nic převratného a čekala bych víc propracovaný svět techniky a alchymie, ale toho se třeba dočkáme v dalším díle.

17.03.2019 4 z 5

Klan Klan Adrienne Young

Jednohubky na jedno odpoledne. Mám z knihy rozporuplné pocity. Nejdříve mě to hrozně nebavilo, ale něco mě nutilo číst dál a dál a najednou jsem už prostě musela dočíst.

22.02.2019 3 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Christina Lauren

Sice žádné wow, to se nekonalo, ale rozhodně neurazí. Trochu nudnější začátek, pak už se četla rychle, byla jsem zvědavá, jaký zvrat si autorky vymyslí. Trochu klišé, ale jinak příjemné čtení.

18.02.2019 4 z 5

Hotýlek v údolí Loiry Hotýlek v údolí Loiry Helen Pollard

Příjemná odpočinková kniha s nijak násilným příběhem. Ideální když nemáte do čeho píchnout a nic se vám nechce. Čtivě napsáno, žádné převratné dějové zvraty, žádná preslazena romantika nakonec.

09.02.2019 4 z 5

Prokletá krev Prokletá krev Ange

Líbil se mi styl psaní, postavy sympatické, pěkně vylíčené prostředí zlaté šlechtické mládeže, jak snadné je nechat se zlákat.
Ale také politika, magie, upíři, andělé a démoni a to všechno na příliš málem prostoru. Z počátku jsem se absolutně neorientovala a skoky mezi postavami a místy mě mátly, tak od třetiny to byli lepší, ale spousta věcí včetně vztahu Angeliky a Filipa by si zasloužilo mnohem více prostoru. Jak se Angelice nakonec podařilo rozklíčovat tajemství nemoci chybělo vysvětlení, prostě najednou věděla kdo i jak to zastavit. Celkově dobré, ale spousta věcí se dala buď udělat líp nebo zjednodušit.

31.01.2019 4 z 5

Druhý hrob nalevo Druhý hrob nalevo Darynda Jones

Pěkně čtivé, je zajímavé sledovat, jak Charley postupně rozkrývá pravdu o sobě samé. Detektivní zápletka na pozadí nebyla nijak odfláknutá a dodává příběhů dávku napětí. Ale co se týče Reyese, myslím, že by mohla připustit, že lidé (nebo i jiní) mají někdy pro své jednání dobré důvody a její názor a přání není jen ten jediný správný. Uvidíme, jestli mě v dalším díle přesvědčí o tom, že měla pravdu ona a ne Reyes.

24.01.2019 5 z 5