Arianne Arianne komentáře u knih

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Konec a já jsem spokojená. Žádné příšerné natahování na další díl, ale pěkně všechno poslat do horoucích pekel a pěkně pomalu, elegantně se z toho zase vyhrabat. Kaz přece jen nezná všechny plány všech bohů, co jich je. I jemu se občas něco nepodaří a stane se, s čím nepočítal. Důležité ale je umět se z průšvihu zase vyhrabat a být tím, kdo zasadí poslední ránu.
Bavila mě politika, intriky byly jaksi elegantnější, jemnější, preciznější. Nešlo jen o jednu extrémně šílenou vloupačku, ale o elementární spravedlnost i pro ty nejposlednější.
Také jsem ocenila návrat některých postav z Ravky, zajímavě se tím oba příběhy propojují.
PS:Kdo čtete zároveň i Grišu nebo to máte v plánu, nepouštějte se do Prohnilého města před přečtením Zkázy a naděje ;-)

08.05.2018 5 z 5

Na velikosti záleží Na velikosti záleží Alison Bliss

Moc příjemná oddychovka, žádné veledílo, ale někdy to ani není potřeba. Člověk si chce přečíst něco milého, hezkého a jednoduchého a to tato romantika zcela splňuje. Má svoje mouchy, trochu mi lezlo na nervy, že se pořád dokola zmiňuje o Leině tloušťce a nízkém sebevědomí, jako ano, chápeme. Ale i tak to bylo příjmení čtení.

26.04.2018 4 z 5

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

Po prvním díle, který působil spíš naivně a pohádkově, se nám děj trochu zamotává. Do hry vstupují další hráči, realita přestává být černobílá a je na čase, aby dívka s chlapcem dospěli. Rozhodně jsem si tenhle díl užívala a jede se dál.

22.04.2018 4 z 5

Pýcha, předsudek a seznamka Pýcha, předsudek a seznamka Curtis Sittenfeld

Celkově to nebylo špatné. S nadhledem vyprávěný příběh o pěti sestrách, rodičích a jejich vzájemných vztazích. Našly se i docela vtipné momenty, bavily mě ironické komentáře pana Benneta.
Trochu děsivě působilo, jak byla knížka strukturovaná, ještě jsem nebyla ani v půlce a už jsem načínala kapitolu 67, nakonec bylo kapitol jen o polovinu méně než stránek a se vším tím retrospektivním vysvětlováním jsem občas měla pocit, že čtu učebnici sociologie.
Z počátku na mě styl psaní působil dost rušivě, nejdříve jsem se ani nemohla zorientovat, v které době se román odehrává, protože nejmladší dcery sice chodí do fitka, ale rozhovory jakoby byly přepsány z originálu a tak jsem si za mluvou nedokázala představit lidi. Ale jak příběh postupoval, autorka se rozepsala a té šroubovanosti ubylo.
Co se týče zápletek, některé byly šílené, některé ještě šílenější a některé už hodně za hranicí zdravého rozumu. Úplně jsem si představovala autorku, jak bezradně sedí nad nějakou scénou v Austenové a potí krev a slzy aby vymyslela, čím ji nahradit a tak z ní nakonec vypadne "cosi". No, ale tak celkově to nějak fungovalo a závěrečné vyznání mezi Darcym a Liz to trochu zachránilo :-)

08.04.2018 3 z 5

Zrádné srdce Zrádné srdce Mary E. Pearson

Paráda. Začátek se trochu vlekl, ale jakmile se člověk trochu rozkoukal, čas utíkal jako po másle. Žádné velké bitvy, žádné honičky nebo převratné události. Ale jemná politika snahy o přežití, pečlivé spřádání jedné lži jedle druhé a pomalé utahování smyček. Skvěle vylíčený ten pocit neustálého ohrožení, damuklův meč, co Lie visel nad hlavou v každém okamžiku. Takže ačkoli druhý díl nebyl nikterak akční, rozhodně se nedá říct, že by v něm chybělo napětí, právě naopak.

10.03.2018 4 z 5

Vánoce v Paříži Vánoce v Paříži Mandy Baggot

To bylo hezké... Milé, příjmení čtivo na pochmurné prosincové krátké dny.Nijak složitá ani napínavá zápletka a přesto dokázala autorka zaujmout a vytvořit kouzelný příběh.

16.12.2017 4 z 5

Plamen v nás Plamen v nás J. Lynn (p)

Tak tohle byla opravdu nuda. Ne špatné nebo přitažené za vlasy, ale opravdu nudné - nic se nedělo, žádné zvraty, žádná pointa, nějaká minulost, už trochu opakovaná, ono co taky pořád vymýšlet. Není nic moc, co by se dalo říci a co si pamatovat.

09.11.2017 2 z 5

Boj o trůn Boj o trůn Amanda Hocking

A tak nakonec to nebylo tak špatné. Jednoduché, trochu naivní, ale příjemné čtivo. První díl byl sice děsný, ale zřejmě se autorka nemohla dočkat, až se dostane k tomu podstatnému a tak začátek dost odbyla. Nicméně všechno se nakonec vysvětlilo, dobře to dopadlo i nějaké ty emoce se tam nakonec dostali, možná proto, že Loki narozdil od Finna nebyl takový psí čumák. Akorát ten závěr mohl být trochu víc rozvedený a ne jen sesumírovaný do jednoho "čtyři měsíce pote". Ale celkově to není žádné převratné dílo, takže odpuštěno.

13.10.2017 3 z 5

Křišťálové království Křišťálové království Amanda Hocking

Zazvonil zvonec a pohádky je konec. Tuhle sérii jsem si moc užila. Příběh je jednoduchý, lehce předvídatelný, ale příjemně se čte, pořád se něco děje. A velmi osvěžující je absence milostného trojúhelníku. Vím, že mnoho čtenářů drží na Konstantina, ale dle mého nikdy s Bryn být neměl. Všechny dílčí příběhy skončily podle očekávání a zásluh, až na Minu, která z toho vyvázla až moc snadno. Ačkoli byla hlavní zápletka zřejmá už od minulého dílu, i tak jsem byla napnutá a hltala stránku za stránkou. Lehké příjemné čtení, které nenudí.

09.10.2017 4 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Moc příjemné čtení. Ani nevím, jak je možné, že jsem ji zhltla za dva dny, když jsem na čtení vůbec neměla čas :-) Nejde o nic převratného ani hlubokomyslného, ale příběh hezky ubíhá, nikde nevázne, pořád se něco děje. Stylem i námětem lehce připomíná Jamie McGuire nebo J. Lynn. Sice nevím, jak to bude dál, ale dokážu si představit, že se k této sérii budu v mezičase vracet.

13.09.2017 4 z 5

Sla jsem do toho s tim, ze chci bezduchou romantiku a v tomhle ohledu to splnilo me ocekavani. Ale opravdu by to potrebovalo seskrtat, cetla jsem "halequinky", ktere byly obsahove stejne rozmerne a o 200 stranek kratsi a to byl jen prvni dil.

28.03.2017 3 z 5

Božský milenec Božský milenec Christina Lauren

Z cele serie se mi tento dil zamlouval nejvic a rada se k nemu vracim, kdyz se mi nechce na nic myslet. Narozdil od ostatnich knih tohoto zanru, je pribeh neskutecne mily, Niall je konecne normalni chlap a ne super sebejistej borec, co musi prefiknout kazdou sukni, nez narazi na tu pravou, ktera ho navzdy zmeni. O to je pribeh realnejsi a o to vic jsem si ho uzivala. Namisto spousty drsneho sexu spousta prijemne romantiky - coz je rozhodne osvezujici.

08.02.2017 5 z 5

Dítě Bridget Jonesové Dítě Bridget Jonesové Helen Fielding

Nejak to nebylo ono... Cetla jsem ji tesne pred porodem, takze mi vyhovovala nenarocnost a bezmyslenkovitost, ale chybelo mi tam to NECO, takova ta jiskra a humor predchozich knih. Jakoby z toho nekdo potreboval vytriskat co nejvic a poradne to odflakl...

10.12.2016 3 z 5

Mrazivý oheň Mrazivý oheň Amanda Hocking

Hezky se to četlo, příběh byl zajímavý, dobře podaný, takže jsem se ani na začátku neztrácela, postavy sympatické. Mám ráda politické intriky a k tomu romantiku, takže za mě pěkné. Navíc teď nějak ani namám moc náladu na knihy, které by byly moc vypjaté, takže se mi i hezky strefula do nálady. Asi si pujdu přečíst předchozí sérii ze světa Tryllů :-)

15.11.2016 4 z 5

Pasažérka Pasažérka Alexandra Bracken

Moc moc vydařené. Krásně se četla, líbil se mi styl psaní i jazykové obraty (takže pochvalu určitě zaslouží i překladatelka). Není to žádný pubertální románek, postavy jednají podle svých nejlepších možností s rozumem a odvahou. Kniha je plná dobrodružství, zápletka se nám postupně rozkrývá, díky er-formě a střídání vypravěčů tak víme víc než hlavní postavy a je pro nás jednodušší pochopit celý koncept cestování časem.
Akorát nechápu svou naivitu, kdy jsem až do poslední stránky doufala, že to nebude mít pokračování. Že to nebude ZASE na díly. Zklamala jsem se. Konec byl brutální a mám neutuchající potřebu vyrazit okamžitě na cesty.

09.11.2016 5 z 5

Mechanická princezna Mechanická princezna Cassandra Clare (p)

První díl byl kouzelný, druhý úžasný a tento třetí... Držela jsem palce, rozplývala se, zlobila se, plakala... Nedokázala jsem se přiklonit na ničí stranu, přát si, aby příběh dopadl nějak. Obvykle nemám ráda, když všichni dostanou vše - tak to v životě nechodí a nepřijde mi to fér, ale v tomhle světě to neplatí. Ačkoli se to tak může zdát, každý zisk je vykoupen několika ztrátami a tak si lepší konec ani není možné přát.

25.10.2016 5 z 5

Prokletí Černé královny Prokletí Černé královny Pierre Pevel

Nádherná obálka mě nalákala, říkala jsem si, že by bylo super mít okřídlenou kočku. Ale kniha byla dost rozporuplná. Líbilo se mi prostředí secesní Paříže, ale vadily mi popisy naúkor akce. Pořád jsem čekala, kdy se začne něco dít, ale kapitola za kapitolou byly puzzle zdánlivě nesouvisejících událostí a nicneříkajících rozhovorů, které sice na konci zapadnou do celkového obrazu, ale řekneme na to jen "hmm". Postavy jsou sice sympatické, ale jaksi zůstávají mimo nás, jako bychom si četli dětskou pohádku a nebylo nám umožněno prožít příběh zároveň s nimi.
Zkusila jsem to, ale na další díl se rozhodně netrpělivostí neklepu.

07.10.2016 3 z 5

Temná je noc Temná je noc Meg Cabot

Ty pseudopubertální výrazy mi začínají vadit, všechna ta "vo co gou" a podobně, ale to bude možná tím, že nejsem úplně cílová skupina. Nicméně se mi líbí, jak to ubíhá, nemám pocit, že čtu knihy, spíš jsou to takové jednohubky, takže jedeme rovnou dál...

03.09.2016 3 z 5

Šepotání Šepotání A.G. Howard (p)

Krásné... Dostáváme se do úžasné říše nejrůznějších barev a tvarů, celý příběh je jako malba plná abstarcí a zákrutů, zajímavá freska, kterou sledujeme na nerovné zdi až k jejímu konci. Říše divů nabírá zcela jiný rozměr, není to pohádková fantasie, ale svět s přísnými pravidly, kde je normální vše, co není normální. Tak-akurátní míra romantiky dodává příběhu na rozměru, až z toho má člověk hlavu v pejru a z analýzy situací ho akorát rozbolí hlava. Chce to nasednout do loďky, skočit z vodopádu padajícího vzhůru a hlavně nic neřešit.

18.03.2016 4 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Báječné. Užívala jsem si příběh od první stránky. Spousta věcí je předvídatelná, ale jak nám je autorka postupně odhaluje má své kouzlo. Každá z postav je svá a společně dávají příběh plný tajemství, hádanek, romantiky a boje o přežití.

04.02.2016 5 z 5