ardeas ardeas komentáře u knih

Pomstěný milenec Pomstěný milenec J. R. Ward (p)

Táto kniha je u mna najslabšia, uz len z toho dôvodu, ze viac upútali vedľajšie dejove linky, nez hlavna. Viac menej som ju citala len kvôli tomu,aby mi neunikla naslednost veci v ramci série.
Myslim, ze rolu do značnej miery hral aj rozsah. Cez 700 stran je fakt vela. Niektore pasaze od Ehleny som po case preskakovala. Mohlo to byt lepšie.

26.06.2017 3 z 5

Vyvolený milenec Vyvolený milenec J. R. Ward (p)

Na rovinu, Phury mi prišiel v predošlých knihách taký neoťukanec, čo nemá čo ponúknuť, takže som touto knihou bola milo prekvapená. Nemalú rolu hrali aj vedľajšie dejové línie a všeobecná linka celej série, ktorá začína naberať grády, sľubuje zaujímavé pokračovanie.

24.06.2017 5 z 5

Nespoutaný milenec Nespoutaný milenec J. R. Ward (p)

No páni, toto bola dosť prepletená záležistosť. Vishousou príbeh bol lepší, Butch a Marisa, ale stále to nie je také ako s 2. a 3. knihou. Nasleduje Phury, ale už teraz mám v kostiach pocit, že to opäť spadne do priemeru, podľa toho čo sa celý čas naznačovalo. Celkovo tento diel bola ako horská dráha, raz hore, raz dole a dookola. Niekde to bolo v pohode, ale miestami to bola fakt trocha otrava.

22.06.2017 4 z 5

Nalezený milenec Nalezený milenec J. R. Ward (p)

Zatiaľ najslabšia zo série, to Marisino tokanie ohľadne bežných záležitostí bolo pre mňa otravným prvkom. V s Butchom to držali nad vodou, ale ostatné dejové línie boli trocha viac mimo oproti predošlým dielom, kde to celkom fajn do seba sedelo a dej pekne plynul. V tejto knihe mi to už tak neprišlo. Ale v konečnom dôsledku to bolo dobré, na takých 60% u mňa :)

19.06.2017 3 z 5

Milenec z věčnosti Milenec z věčnosti J. R. Ward (p)

No, po prvej knihe som čakala úpadok, ale myslím, že táto bola lepšia. Pekne vyvinutý dej, úžasne podané vedľajšie dejové línie, na ktoré budú nadväzovať nasledujúce knihy, takže sa teším, ako pomaly prelúskam celú sériu.

16.06.2017 5 z 5

Jen si troufni Jen si troufni Katie McGarry

S touto autorkou mám vážny problém :) nepíše epilógy! a mne sa ich pri oboch knihách žiada ako soľ.
Inak opäť dobrá kniha, ale slabšia oproti jednotke, nedotiahla sa na ňu, ale i tak, môžem odporúčať.

14.06.2017 4 z 5

Topím se v tobě Topím se v tobě Jasinda Wilder

Je to také 50 na 50. Začiatok mi prišiel trocha otravný, potom sa to ako tak utriaslo, ale ak keď to bolo pomerne emocionálne vypäté, nedokážem sa zbaviť pocitu, že niečo nebolo vypovedané.
V knihe odznelo množstvo problémov, ale keď sa nad tým všetkým zamyslím spätne, prídem mi to, že autorka príbehom chcela povedať, že dobrý sex všetko na chvíľu porieši. Je to zdravšie ako drogy a alkohol, či sebapoškodzovanie... tak prečo nie :) a preto je to pre mňa len priemer ktorý hrá na city.

12.06.2017 3 z 5

Černé lži Černé lži Alessandra Torre

Komentár môže prezrádzať dej!

Tak za prvé, štýl, akým je kniha písaná mi veľmi nesadol. Nedokázala som sa začítať, prakticky do polovice som sa nútila ísť ďalej.

Za druhé. Forma "retrospektívy" bola trochu rušivý element. Celý čas som čakala, že príde zlom, nejaký zvrat, ktorý nakopne príbeh. Stalo sa, ale dosť pozde a vôbec by mi nevadilo, keby kniha začala niekde tam a nie so siahlodlhými úvahami od začiatku.

Za tretie. Hlavná hrdinka mi bola príšerne nesympatická. Nevedela som sa s ňou stotožniť. Napriek chorobe, ktorej čelila vo vzťahu, bolo správanie nereálne a divné. Možno to niektorých čitateľov to zabralo a uverili, ale podľa mňa to bolo tak prekombinované, že som sa s tým nemohla uzmieriť.

Čakala som, že to bude bipolárna porucha, nakoniec som od toho nebola až tak ďaleko. To už bolo v pohode, keď človek vedel s čím má tu česť. A to vo mne zabilo knihu, že ten okamih prekvapenia a vyrovnania sa s problémom prišiel hrozne neskoro.

11.06.2017 2 z 5

Ve víru rocku Ve víru rocku Katy Evans

Táto autorka mi fakt nesedí. Jej zápletky sú postavené na hlavu, prejav je otravný a plný balastu. Od polky až ku koncu som často preskakovala odstavce, lebo už som chcela aby bol koniec.

07.06.2017 1 z 5

Zkrocení bouřliváka Zkrocení bouřliváka Samantha Towle

Hodnotím za 3 hviezdy, ale je to tak trocha na hrane. Do polky to bola desná nuda, samá cukrová vata, po nehode to už malo ako takú úroveň. Veľké plus, že to malo menší rozsah oproti jednotke, ale v rámci eskapád deja bola krivka veľmi obdobná tej prvej knihe. Opäť mi to prišlo nevyvážené, ale tak čo už. Chcela som mať uzavretú túto sériu, čo sa mi podarilo. Vracať sa ale k nej žiaľ nebudem :(

06.06.2017 3 z 5

Hrej hráčem Hrej hráčem Emma Hart

Smrdí to, až priveľmi to pripomína film John Tucker musí zomrieť. Je vidieť, že autorka je hodne mladá a neskúsená. Kniha je neskutočne plochá, bez zvratov, človek sa nedokáže stotožniť s predstaviteľmi, nemá to žiaden spád a celý dej by som dokázala popísať dvoma - troma súvetiami.

Najhoršie na tom je, že tá kniha nič nerieši. Má brata, ktorý je drogovo závislý, čo sa odbudne pár vetami. Jej kamošky sú nudné, ako aj zvyšok osadenstva. Proste chýba tam všetko, čo by mala mať dobrá kniha a táto nedosahuje ani len priemer. Človek by čakal, že toto sa odohralo na základke, nie na vysokej škole.

06.06.2017 1 z 5

Skóre Skóre Elle Kennedy

No páni! :DDD Pri tej kúpeľňovej scéne som myslela, že si vyrehocem dušu z tela. Stále u mňa vedie prvá kniha ako top, ale táto je zatiaľ najzábavnejšia. :)

05.06.2017 4 z 5

Omyl Omyl Elle Kennedy

Zo začiatku bola dost taka nemastna, neslana. Priznávam,že to bolo trocha dosť obdobne ako prva kniha, čo do detailov, a od polky ma chytila, i do zápletky, ale nedotiahla sa na ňu. No ako mozaika do série sedí.

04.06.2017 4 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

Bomba! Fakt! Tá kniha sa čítala sama. Aj keď sa hovorí, že sarkazmus je najnižším druhom vtipu, a v tejto knihe ho je požehnane, ja ho zbožňujem a táto kniha mi sadla ako r*ť na šerbeľ :D
P.S.: Knihu i sériu som vôbec nechcela čítať, nejak mi anotácia nešmakovala, ale... nesúď knihu podľa obalu, že? :D

02.06.2017 5 z 5

Hravě Hravě S. C. Stephens

Knihu som prakticky čítala len cez dialógy. Zvyšok nebol ani potrebný, no i tak, tá naivita bola fakt na nič. Malý posun k lepšiemu oproti jednotke, ale nič významné. Ani v jednej z kníh nie sú poriadne zvraty a gradácia, tempo je pomalé a dej predvídateľný. Opäť zbytočne dlhé.

Na to, že je to z rockového prostredia nemalo to žiadnu iskru.

01.06.2017 2 z 5

Bezhlavě Bezhlavě S. C. Stephens

Keby som napísala, že nie som sklamaná, klamala by som. Mohla to byť dobrá kniha, ale je tu to veľké ALE o hlavnej hrdinke keby nebola taká naivka a správala sa ako normálna ženská. To tak zabilo celý dej a podanie knihy, až je to poľutovania hodné.
A tiež by nezaškodilo rozmanitejší slovník. Je to veľmi otravné čítať takmer rovnaké vety dookola.
Taktiež dĺžka, cez 500 strán a až tak sa toho veľa neudialo. Váham, či siahnem po pokračovaní, ale to má vyššie hodnotenie, takže asi na to skočím a presvedčím sa sama, či už autorka alebo hlavná postava dospela... k realite...

31.05.2017 2 z 5

Scénář lásky Scénář lásky Tina Reber

Myslim,ze staci co som uviedla v predoslom komentári k prvému dielu. Triznenie pokracuje. Aspon ze koniec to uz malo a hura, ze to nie je trilogia. Horsie ako 50 odtienov.

30.05.2017 1 z 5

Láska bez scénáře Láska bez scénáře Tina Reber

Takym stoicizmom na vyse 600 stranach som sa snad ešte ani nestretla. Jednym slovom - nuda. Aby som to docitala, to som sa fakt premahala. Ze to bude zabuty cas mi doslo po 80tich stranach. Precutane za 2 dni, no furt to isté dookola. Zbytočne dlhe dialogy,ktoré nikam neviedli. A to, že to ma pokračovanie, to si robite srandu? :) Musim len krútiť hlavou nad tym, ze to vobec vydali v tejto podobe. Nenastane, neslane, ukrutne dlhe a bez zaveru...

30.05.2017 1 z 5

Překroč svůj stín Překroč svůj stín Katie McGarry

Páni, to som teda nečakala :) Po tejto knihe som už dlhšie poškuľovala, ale anotácia sa mi nejako nepozdávala a tak som jej čítanie odďaľovala - aká škoda!

Členenie kapitol a striedanie rozprávania Noaha a Echo bolo super, mám rada, keď sa mi dostane do rúk kniha písaná týmto štýlom a tu to je perfektne zvládnuté. Samotný motív je dosť ťažký, ale autorka to veľmi dobre zvládla. Prečítané jedným dychom za deň. Po čase určite po nej siahnem znova.

Jediné mínus je useknutý koniec. Zvyčajne neznášam epilóg "a lá a čo bolo potom..." a veľakrát to len prebehnem očami, ale tu mi to tak trocha fakt chýbalo :)

28.05.2017 5 z 5

Dobrou noc Dobrou noc Walt Disney

Túto knihu si pamätám ešte z detstva a dnes z nej čítam aj synovi :)

27.05.2017 5 z 5