@pribehyodjany @pribehyodjany komentáře u knih

Ultimátum Ultimátum T. J. Newman

Pro mě to zcela splnilo očekávání. Napínavý thriller, který ale ničím nepřekvapí a je to stejně zábavné, jako když se díváte na film. Postavy a příběh kolem vás tak nějak proplují, nezanechají hlubíš dojem, ale zároveň se skvěle bavíte a hltáte jednu stránku za druhou.

06.09.2023 4 z 5

Sestry v éteru: Na vlnách nových časů Sestry v éteru: Na vlnách nových časů Eva Wagendorfer

Kdybych hodnotila jen vykresleni doby a hlavne fungovani radia, a ruznorodost postav, dala bych vsech 5hvezd. Protoze to bylo super.

Bohuzel mi prisel pribeh trochu natahovany tim, ze to vypravely vsechny tri zeny, myslim, ze by se to dalo klidne udelat tak, aby to vypravela jen Geza, ktera to stejne z vetsiny vypravela. Druhou hvezdu jsem strhla za pro me uspechane romanticke linky.

Celkove se ale kniha cetla dobre, cele to dychalo atmosferou ze zeny dokazou vsechno, pokud opravdu chteji. Knihu urcite muzu doporucit, pokud vas stejne jako me, zajimaji zacatky radia a mate radi mile spolecenske romany.

P.S. kniha je soucasti serie, ale tato kniha konci velice uspokojive a muze se cist podle me i samostatne. Pokud jsem spravne hledala, druhy dil se odehrava az po valce, tedy bude tam velky casovy skok.

11.08.2023 3 z 5

Legendy & latéčka Legendy & latéčka Travis Baldree

V jednoduchosti je krása. Zápletka a celý ten nápad je prostý, ale funguje skvěle. Autor vás dokáže vtáhnout a i když si říkáte, že to možná bude nuda, tak nebude. Přistihla jsem se, jak se ke knize neustále vracím a chci vědět, jak tenhle problém vyřeší a hlavně, jestli Viv dokáže vybudovat úspěšnou kavárnu. Příjemná oddechovka, vhodná podle mě i jako dárek pro nečtenáře (+ ta nádherná ořízka).

P.S. Kniha je sice součástí série, ale příběh je zcela uzavřen a podle doslovu autora je série myšlena tak, že se knihy budou moct číst nezávisle na sobě, v libovolným pořadí a jen se budou odehrávat ve stejném světě a občas potkáte "staré známé." Proto se čtením neváhejte ;)

21.07.2023 5 z 5

Dvůr zázraků Dvůr zázraků Victor Dixen

Opet velmi ctive napsany pribeh, plny zvratu a tentokrat i s trochu detektivni zapletkou. Me cteni bavilo, i kdyz prvni dil mi sedl o trochu vic.

Autor to ma zda se skvele promyslene, veci na sebe navazuji a i kdyz jsem si uplne nepamatovala jednicku, hlavni udalosti mi autor pripomnel, takze jsem se neztracela.

Oproti prvnimu dilu je tenhle vic detektivni, je tam mene postav a me tam chybela romanticka linka (treba i u nejake vedlejsi postavy) a proste celkove trochu vic vztahu. I tady se problemy resily hrozne rychle a misty uz mi to prislo trochu zdlouhave, zvlast kdyz konec pak byl celkem rychly.

Serie me ale celkove bavi, urcite se nejedna o "druhy vyplnovy dil", tady se toho deje spousty a jsem zvedava na zaverecny dil. Svet je pomerne originalni, libi se mi temna a misty az hororova atmosfera a hlavni hrdinka neni zadna putka a bere osud do vlastnich rukou.

07.07.2023 3 z 5

Kruté požehnání Kruté požehnání Emily Thiede

Příjemná oddechovka, kde to celé stojí na hlavním páru. Za mě jejich chemie fungovala a čtení jsem si užila, i když to nebyla kniha, co by mě vtáhla a nepustila. Zároveň jsem byla trochu zklamaná z hlavní dějové linky, čekala jsem asi trochu víc. Tady to bylo hodně přímočaré a žadné velké překvapení se spíš nekonalo. I tak jsem ráda, že jsem si knihu přečetla a do dalšího dílu se ráda pustím.

09.06.2023 3 z 5

Záležitost s duchem: Mr. Ghost Záležitost s duchem: Mr. Ghost Marie Matušíková

Bohužel, kniha mi absolutně nesedla. Příběh samotný a hrdinka nebyl špatný ( i když mě štvalo, jak jí všechno hned šlo), ale mě tam hodně řušily nedotažené věci, které podle mě vznikly tím, že byl příběh prve publikován na Wattpadu.

Zatímco tam (Wattpad) autor publikuje jednu kapitolu za druhou a v podstatě se nemůže vracet, aby to čtenářům neměnil pod rukama, v knize je to jiné. Připadalo mi, že kdyby si autorka ořed knižním vydáním víc pohrála s některými věcmi, třeba na začátku zmínila narozeniny, nebo třeba podobnost postav (a milion dalších drobností), celkově by příběh vyzněl lépe, uceleněji a určitě by byl čtivější.

Já jsem navíc byla zklamaná z konce, připadal mi nedovysvětlený (epilog se mi líbil) a příběh mi celkově přišel natahovaný.

09.06.2023 1 z 5

Vše, co k tobě cítím Vše, co k tobě cítím Nora Welling

Pro mě velmi příjemné překvapení, četlo se to úplně samo. Bála jsem se, aby to nebylo moc depresivní kvůli sebevraždě, ale naštěstí s tím tématem autorka pracovala velmi dobře a s nadějí. Určitě jsem si z knihy odnesla spíš příjemný pocit naděje než nějaké deprese.

Navíc Španělsko, skvělé jídlo, společnost a tanec z knihy dělá skvělou oddechovku třeba právě na dovolenou. Na další díl se těším!

Ex v éteru Ex v éteru Rachel Lynn Solomon

Příjemná oddechovka, ve které mi sedla hlavní hrdinka a bavilo mě prostředí rozhlasu. Romantická linka mě bavila, přišlo mi, že se i hlavní hrdinka někam sama posouvá a nepřešlapuje na místě. Super bylo jejich popichování a přepisy podcastu.

Kouzlo všité do šatů Kouzlo všité do šatů Barbara Davis

Začátek knihy byl na mě trochu moc pomalý a zvlášť kapitoly Soline ze současnosti mi přišly o ničem. Jakmile se vyprávění stočilo víc do minulosti, začalo mě to víc bavit, i když jsem doufala, že tam bude víc popsané podnikání Soline.

Z knihy mám po dočtení dobrý pocit, jsem ráda, že jsem si ji přečetla.

Chce to dva Chce to dva Natalie Cox

Mně bohužel kniha absolutně nesedla. Detektivní linka byla banální, romantika v podstatě žádná a děj byl místy nelogický nebo až absurdní. Nejhorší ale pro mě bylo to, že mi hlavní hrdinka přišla úplně pitomá a absolutně jsem jí nechápala, natož abych ji fandila.

25.04.2023 1 z 5

Vražda v kryptě Vražda v kryptě Irina Shapiro

Za mě knihu můžu doporučit. Pokud rádi čtete historické detektivky, nemáte rádi krváky, ale vyhledáváte hezky plynouci detektivní příběh s milým humorem, Redmond s Hazem by se vám mohli zamlouvat. Já si čtení užila, i díky hodně dialogům, atmosféře a sympatickým hrdinům.

29.03.2023 4 z 5

Víno a čáry Víno a čáry Luanne G. Smith

Líbil se mi svět, který autorka vystavěla. Kouzla, vinice, kletby, všechno to mělo takovou specifickou atmosféru, která mě bavila. Hrdinka byla sympatická, ale z čeho jsem nakonec byla trochu zklamaná, je "hlavní padouch", který byl podle mě předvídatelný prakticky hned. Ano, bylo tam i pár nečekanách zvratů a úplný závěr mě překvapil, ale nedokázal převážit zklamání z hlavní linky.

A bohužel, pokud je na obálce napsáno: "kouzelná romance", čekám, že to bude hodně romantické a mezi hrdiny to bude doslova jiskřit. Tady byla milá romantika, které ale podle mě nebylo věnováno tolik prostoru, kolik bych čekala (a chtěla) a třeba rozhovorů mezi hlavními hrdiny bylo spíš pomálu.

Pokud máte rádi víno a magii, knize dejte šanci, je to originální oddechovka.

20.03.2023 3 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Po nadšení z prvních dvou dílů, jsem se pustila do Cukrárny s tím, že to bude "sázka na jistotu". Bohužel, jsem hodně zklamaná a jedna hvězdička pouze za to, že je to napsané čtivě a jste na konci, ani nevíte jak, i když se tam vlastně nic neděje.

Tady podle mě nefungovalo vůbec nic. Ukňouraná hlavní hrdinka, která na co sáhne, to se jí hned podaří. Nepříjemný hlavní hrdina, který je tam víc až na posledních 50 stránkách, takže šance si na něj opravit názor, je spíš mizívá. Chemie mezi nimi podle mě taky žádná. Konec uspěchaný a plný klišé (v minulých dílech se toho autorka víc vyvarovala).

Určitě se k sérii ještě vrátím, autorka píše čtivě a předchozí díly byly skvělé. Pokud tedy váháte se čtením, doporučuji tento díl vynechat a pustit se spíš do jiných (i když nevím, jaké jsou následující, snad ale lepší).

02.03.2023 1 z 5

Uteč, dokud můžeš Uteč, dokud můžeš Rebecca Zanetti

Skvělé čtení! Určitě doporučuju!

Tahle knížka mi sedla od první stránky, kdy Laurel řeší asi deset věcí najednou a tím si mě získala. Je chytrá a trochu divná, což mě na ní bavilo. Skvěle k ní sedl i její partner ve vyšetřování. Případ mi přišel originální, nikde nedrhl a pořád se vyvíjel dál. Na to, že tam bylo hodně mrtvol to nebylo nechutné, jen mrazivé. Romantická linka mě okouzlila a moc se těším na další dily, jak se bude dál vyvíjet.

Hltala jsem každou stránku a pokud máte rádi třeba knížky od Lisy Reganové, dejte téhle detektivce šanci, podle mě nebudete litovat.

21.02.2023 5 z 5

Jak si najít zámožného manžela snadno a rychle Jak si najít zámožného manžela snadno a rychle Sophie Irwin

Tohle byla milá oddechovka, od které jsem čekala možná malinko něco jiného. Anotace mě nalákala na spousty humoru a epickou romantiku, a ani jedno jsem zcela nedostala. Ani tak nelituju toho, že jsem knihu přečetla, protože jsem si čtení nakonec i přes nějaké výhrady užila.

Knihu můžu doporučit všem, co hledají nějakou novou autorku poté, co přečetli všechny Bridgetonovi a knihy Jane Austinové.

V knize jsou skvělé nápady, vtipné momenty i zajímavé postavy, vyprávění plyne rychle a krátké kapitoly mě nutily číst pořád dál. Bohužel, mě osobně nesedl styl, jakým je kniha napsaná a myslím si, že kdyby se zvolila trochu jiná forma, mohlo to být o dost lepší (třeba právě vtipnější). Za mě je taky škoda, že romantická linka nebyla víc exponovaná a já osobně bych ocenila trochu více chemie mezi hlavními hrdiny, na druhou stranu se mi líbilo, jak to měla autorka vymyšlené a jejich vztah se budoval pomalu a přes společné příhody.

01.02.2023 3 z 5

Co když uvěříme Co když uvěříme Sarah Sprinz

Velmi pomalý začátek, až tak moc pomalý, že jsem knihu málem odložila. A začátkem myslím bohužel prvních 200 stran. Nicméně jsem vytrvala a jsem za to zpětně ráda, jelikož druhou poloviny knihy jsem naopak hltala. Konečný pocit ze čtení byl uspokojivý a proto i vysoké hodnocení.

15.01.2023 4 z 5

Aurora povstává Aurora povstává Amie Kaufman

Jedním slovem: perfektní! V příběhu mi sedlo snad všechno. Možná se může na první pohled zdát, že šest hrdinů, co má zachránit svět, je trochu klišé, ale to zpracování je jedinečné. U knihy jsem se zasmála, napětím nedýchala, byla jsem šťastná i smutná a pitomě se culila, když přišlo na lásku. Za mě je tohle perfektní balíček všeho, co od knihy očekávám. A pokud stále váháte, knihu určitě můžu doporučit všem, co mají rádi Strážce galaxie.

15.01.2023 5 z 5

Ex na koštěti Ex na koštěti Erin Sterling (p)

Příjemná a vtipná romantická komedie. Několikrát jsem se zasmála i nahlas, Vivi a Rhyse jsem si zamilovala. Čekala jsem trochu víc kouzel a magie, nakonec to byla víc romantická knížka než fantasy, ale nevadilo mi to. Knihu určitě doporučuju, pokud hledáte povedenou oddechovku.

05.01.2023 4 z 5

Umění smrti Umění smrti David Fennell

Při čtení jsem si několikrát vzpomněla na detektivní seriály v televizi, kdy za hodinu stihnete zjistit, kdo umřel, projít několik výslechů a forenzních stop a na konci se sám vrah dozná.

Tady je to přesně takové, nejde se v ničemu moc do hloubky, ale příběh je svižný, napsaný krátkými větami s hodně dialogy. Nikde děj nestojí, i když druhá třetina byla trochu slabší, než konec a začátek. Nečekejte žádné složité důkazy, tisíc odboček a slepých cest ani sofistikovaného vraha. Je to poměrně přímočaré a já se bohužel žádného velkého překvapení nedočkala a vraha jsem odhadla velice brzy. Anotace slibuje využití sociálních sítí a ano, asi jednou jsem se zarazila a říkala si, jak je vlastně používám já, ale jinak si myslím, že mohli být využity ještě mnohem více.

Hlavní detektiv Archerová je poměrně sympatická, bohužel stejně jako její kolega, mají oba temnou minulost, což mi připadá v detektivkách už velmi ohrané klišé. Co bych z knihy klidně celé vynechala je linka/vztah Archerové s jejím dědečkem, která mě nebavila, jejich rozhovory byly jak přes kopírák a často akorát brzdily běh vyšetřování.

23.12.2022 3 z 5

Vládci popela Vládci popela Scott Reintgen

Po trochu pomalejším startu jsem si čtení knihy užila, zejména ty části s Dostihem (motiv dostihu mě nalákal na přečtení této knihy). Fénixové, koně kteří každý den znovu ožívají, jsou super nápad a kdykoli se v knize objevili, chtěla jsem víc. Ke konci jsem se nemohla od knihy odtrhnout.

Musím zmínit, že bylo velmi zajímavé číst části za Pippu, které jsou psané du formou, se kterou jsem se dosud nesetkala. Mě to sedlo, ale dovedu si představit, že to někomu nesedne, je to hodně nezvyklé.

Nižší hodnocení zejména kvůli pomalému začátku a za mě trochu nedovysvětlenému světu, jak to funguje s bohy a duchy. Předpokládám ale, že se to vyjasní v pokračování.

Kniha nemá prakticky romantickou linku a je tam i celkem násilí, proto bych se nebála ji doporučit i jako čtení pro kluky a pro všechny, co mají rádi Hunger games.

15.12.2022 4 z 5