@pribehyodjany @pribehyodjany komentáře u knih

Kouzla rodu Thornů Kouzla rodu Thornů Margaret Rogerson

Nápad s grimoáry, živými knihami, byl skvělý. Nově vytvořený svět jsem si užila, příběh je psaný čtivě, ale i tak jsem mírně zklamaná ze zápletky, která mi připadala velmi předvídatelná. Hlavní hrdinové byli sympatičtí, ale také se u nich nekonalo žádné překvapení, proto bych knihu doporučila zejména mladším čtenářům a čtenářům, kteří se žánrem začínají.

15.12.2022 4 z 5

Aquitania Aquitania Eva García Sáenz de Urturi

Moje první setkání s autorkou a jsem velmi mile překvapena.

Knihu určitě můžu doporučit, pokud máte rádi historické romány. V knize najdete všechno, od historického prostředí, královského dvora, milostných vztahů, levobočků, špionů až po intriky a vraždy.

Příběh je skvěle promyšlený, každé slovo, každý rozhovor tam má svůj význam. Kniha byla velice čtivá i díky krátkým kapitolám. Oceňuji, že vyprávění krásně plynulo přes několik let a mohli jsme tak sledovat vývoj postav, zejména pak Eleanory, která postupně získává zkušenosti, aby přežila na nepřátelském královském dvoře.

Se závěrem jsem byla spokojená, některé věci se dali odhadnout, jiné (si myslím) ne, ale zároveň vše dávalo perfektní smysl a každá indicie zmíněná v knize zapadla na své místo.

27.11.2022 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Skvělá oddechovka, kdy stránky ubíhají pod rukama a vy přemýšlíte, jestli do té Kodaně přeci jen nevyrazit a nezažít to na vlastní kůži. Ústřední pár byl skvělý, zápletky příjemně "nehloupé", tedy samozřejmě že spousty věcí čekáte, ale nejsou tam prvoplánové klišé a oceňuji i relativně hodně vedlejších postav, což v romantických knihách ne vždy bývá.
Za mě je jedno velké doporučení, pokud máte rádi romantiku a jídlo, je to must read!

31.10.2022 5 z 5

Seznam hostů Seznam hostů Lucy Foley

Podle anotace jsem čekala asi víc té svatební pompéznosti a pozlátka, ale dostala jsem jen depresivní prostředí, nesympatické hlavní hrdiny a od nějakého momentu i předvídatelný konec.
Nemusí být všechny knihy zalité sluncem, ale když si nedokážete k žádné postavě najít pozitivní vztah, každá z nich má temné tajemství a není tam žádný prostor pro trochu toho štěstí, tak je to na mě už trochu moc a vlastně i ta uvěřitelnost pro mě trochu pokulhává.
Přitom zhruba v polovině knihy měla autorka velmi dobře našplápnuto a já si říkala, jak se to asi zamotá, ale pak jsem byla o to víc zklamaná, když žádné wau nepřišlo a konec byl hodně neuspokojivý.

31.10.2022 3 z 5

Žena obchodníka s příběhy Žena obchodníka s příběhy Steve Robinson

Na tuhle knížku jsem se moc těšila, protože autorovu sétii s Teytem mám hodně ráda, ale tady jsem byla zklamaná a absolutně mi nesedlo, jakým způsobem to bylo vyprávěno.
Kombinace anotace a kombinace krátkých vět typu "všechno bylo skvělé, dokud nepřišla ta nehoda," nebo "to nejhorší nás teprve čekalo," čtenáře vlastně ochudí o veškeré překvapení a všechno pak tak nějak čeká.
Za mě ten nápad nebyl špatný, ale to zpracování bylo zvoleno nevhodně.

31.10.2022 2 z 5