annettka1098 annettka1098 komentáře u knih

Ani později, ani jinde Ani později, ani jinde Delphine de Vigan

(SPOILER) Lehce psaná kniha o nelehkém tématu - bossingu a rozchodu. Přesto, že anotace by mohla někomu vyznít, že jde o příběh dvou lidí co se neznají, ale najdou k sobě cestu, není tomu tak. Žádnou romantiku tu nenajdete. Jsou to jen brilantně popsané dva dny dvou pracovně, emocionálně a psychicky vytížených lidí.

14.10.2020 5 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

Oproti předchozímu dílu Sova se mi Clona moc líbila. Konečně nějaký neotřelý nápad a zajímavá zápletka. Mia konečně nepije, to také udělalo své. Jednu hvězdičku ale strhávám za velmi uspěchaný konec. Přišlo mi to takové nedotažené, jako by měl autor omezený počet stran nebo ho to přestalo bavit?

26.04.2020 4 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Mám autorův styl prostě ráda! Tento díl je asi o trochu slabší, než série s Erikou. Nebo jsem možná od té doby zvedla trochu laťku pro detektivky, těžko říct. Nicméně, autor mě vždy dostane těmi šťastnými konci. Někomu to nemusí sedět, ale po celém tom děsivém příběhu vždy přijde kapitola, která pohladí po duši a svět je zase v pořádku.

21.03.2020 4 z 5

Po knize jsem sáhla na uklidnění nervů v průběhu zkouškového období a bylo to pro mne v tu chvíli přesně to pravé. Začátek perfektní! Druhá polovina už hodně smyšlená, ale také pobavila. Kniha splnila ba dokonce předčila v danou chvíli má očekávání.

29.01.2020 3 z 5

Nestydaté neviňátko Nestydaté neviňátko Dominik Dán

Miluji autorův sarkasmus. Jestli nerozumíte sarkasmu, pak knihu nepochopíte. Já jsem se moc pobavila. Prvních 50 stran mne tedy moc nebavilo, ale pak se to rozjelo. Nakonec i těch prvních 50 stran jsem ocenila, ale na začátek bylo na mne moc podobných jmen, moc přezdívek. Baví mě celý tým detektivů a rozhodně to nebyla má poslední kniha od autora. Vždy mě nakonec přesvědčí, jak je dobrý.

31.12.2019 4 z 5

Vegetariánka Vegetariánka Han Kang

Od knihy jsem absolutně nic nečekala nebo jsem možná čekala úplně něco jiného. První kapitola mne naprosto odzbrojila. Bylo to napínavé a tak šokující, že jsem knihu nechtěla odložit. Musím přiznat, že jsem si musela přečíst doslov knihy, který mi mnohé objasnil. Ne, že bych knihu nechápala, ale přeci jen je korejská mentalita trochu jiná než naše a její přiblížení, byla taková sladká tečka na konci. Závěr knihy mi přišel trochu depresivní, ale ne, tím stylem, že tohle už nedočtu. Spíš je to takové zamyšlení nad lidskou existencí.

20.12.2019 4 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Do 2/3 se pro mne jednalo a velmi těžkou knihu. Hned na začátku jsem byla trochu nešťastná ze stylu. Autorka nepoužívá k přímé řeči uvozovky a byla jsem z toho dosti zmatená. Nicméně, na to jsem si časem zvykla. Co mne ale trápilo celou knihu byly rodinné vztahy. Nemám ráda, když spolu lidé nemluví, když k sobě nejsou upřímní a proto to pro mne bylo velmi depresivní. Několikrát jsem měla chuť knihu odložit. Poslední třetina knihy mi to ale vyhradila a je strašné, že se muselo něco stát, aby k sobě téměř všichni našli cestu. Vím, že to tak často skutečně je a o to je to horší!

10.12.2019 3 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Na knihu jsem se těšila, bohužel mne zklamala. Pohádky byly málo propracované a přišla jsem si ošizená. Naopak Brumbálovi komentáře mi přišly zbytečné a dlouhé. Klidně bych se spokojila s jedním komentářem na konci knihy (když už tam musely být). Nejvíc se mi líbila pohádka Tří bratří, kterou z Harryho Pottera známe.

08.11.2019 2 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Výborná kniha! 4,5hvězdy. Půl hvězdy strhávám za to, že se mi pletla jména. Moc často se v nich přeskakovala a půl stránky mi trvalo uvědomit si, kdo zrovna “mluví”. Na druhou stranu to tím ale rychleji plynulo. Velmi se mi líbila milostná zápletla Syna a celkově asi nemám co jiného knize vytknout. Byl to perfektní zážitek.

06.05.2019 5 z 5

Tracyho tygr Tracyho tygr William Saroyan

Mnoho silných myšlenek na málo stránkách. Nejsem si jistá, že jsem zvládla vše zpracovat. Bude to ten druh knihy, kterou když si přečtu 5krát, pokaždé mezi řádky najdu jiné sdělení.

15.02.2019 4 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Výborný díl. Přečteno za 3 dny. Jsem tedy ráda, že čtu knihy “opožděně” a nemusím čekat na to, zda se jedná o posledni knihu. Zajímalo by mne, jak se autor v další knize popere s tímto závěrem. Je pravda, že Harry by už strčil do kapsy i Jamese Bonda, co vše dokáže přežít. Ale tak mě to baví, že jsem schopná to přehlídnout. Ať přežije klidně i pád vrtulníku, hlavně, že linka HH pokračuje.

12.02.2019 5 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Do poslední části knihy jsem byl rozhodnutá dát knize 2hvězdy. Měla jsem totiž pocit, že čtu jednu straaaašně dlouhou větu. Asi mi nesedl styl psaní, chyběla mu přímá řeč, chybělo mi nějaké napětí, zápletka. Až posledni část byla zajímavá. Poslední dvě kapitoly o požáru a bláznivce mi přišly o něčem. Asi jsem od knihy čekala víc. Nepřišla mi tak komická, jak jsem se dočetla. Neříkám, že mě nic nepobavilo, ale že bych se úplně smála nebo si dokonce teď třeba vzpomněla na nějakou vtipnou část, to bohužel ne. Musím ale vyzdvihnout krásné popisy a různá přirovnání a metafory. Ty jsou rozhodně velmi nápadité a neotřelé.

08.02.2019 3 z 5

Léto s kovbojem Léto s kovbojem Jaromíra Kolárová

Hezká odpočinková kniha.

26.12.2018 3 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Starý dobrý Joon Linna je zpět! Po Stalkerovi, který byl pro mne zklamáním, je Lovec králíků velmi povedený díl. Opět napětí od začátku. Sice mne původní zajímalo jak je to tedy se Sofií a tato linka byla nakonec nedotažená, ale napětí střídá napětí, takže mi to ani nepřišlo.

24.07.2018 4 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Výborné, nezklamalo! Jsem strašně ráda, že mohu sledovat zrod tohoto autora. Každá kniha je prostě lepší a lepší. S tou poslední mohu říct, to je ono, jen tak dál! Pro mě tomu absolutně nic nechybí. Vyhovují mi krátké kapitoly. Děj napínavý od začátku v podstatě do konce. Včera jsem šla spát po 66 kapitole a při spaní mě to napadlo. Takže hned po probuzení jsem musela opět číst, abych věděla jestli jsem na to přišla. Na jednu stranu mě mrzí, že mám dočteno. Budu se těšit na další díl! Snad brzy dojde k překladu.

07.01.2018 5 z 5

Doručovatelky Doručovatelky Alex Smith (p)

DORUČOVATELKY jsem poslouchala jako audioknihu a okamžitě jsem se do této detektivní serie zamilovala.
Robert není klasický vyšetřovatel, jak je známe. Neutápí se v sebelítosti ani alkoholu. Naopak je chytrý, milý a vtipný, takže jsem si ho hned oblíbila. Přestože jsem vraha před koncem odhadla a bylo to trošku klišé, požitek z knihy mi to tentokrát rozhodně nezkazilo. Kniha mi nabídla kladného hlavního vyšetřovatele, hrdinu, na kterého jsem v tomto žánru tak dlouho čekala.

31.03.2024 5 z 5

Bird Box Bird Box Josh Malerman

Poslouchala jsem jako audioknihu. Autor knihy mistrně stvořil atmosféru napětí a strachu. V příběhu se střídá minulost s přítomností a celá kniha má krátké kapitoly, které vždy končí napínavě. Přednes Dany Černé, která knihu čte však knihu ještě pozvedl. Její hlas přináší napětí do každého okamžiku, ať už Malorie řídí auto nebo hledá nové útočiště. Každý zvuk, každý šepot a každé zatajení dechu vytváří neuvěřitelnou kulisu celého příběhu.

15.12.2023 5 z 5

Vzdělaná Vzdělaná Tara Westover

Začátek knihy byl pro mne velmi zmatený, protože nás autorka chtěla vždy seznámit s různými postavami a ukázat nám jejich osobnost na nějaké své vzpomínce. Pro mě tak utíkala z jednoho příběhu do druhého, což na mě působilo chaoticky a nedokázala jsem si text užít. Působilo to na mě jako slátanina příběhů, které na sebe časově nenavazují.
Až nastoupením Tary na univerzitu mě příběh začal bavit a zajímalo mě, jak se bude její život mimo rodinu vyvíjet.
Celý text na mne ale působil dosti neosobně a jednání mnoha postav mi přišlo nelogické. Bohužel až tak, že ve mě nevyvolalo žádné silnější emoce a měla jsem problém hodně věcem věřit.
Oceňuji, že jsem díky knize mohla poznat zase jinou kulturu a sociální vrtvu, o které jsem neměla povědomí. Bohužel mi nesedlo zpracování a v tomto případě by asi na mě mělo hlubší dopad filmové zpracování.

22.10.2023

Zlovůle Zlovůle Jørn Lier Horst

Příběh je napínavý od první kapitoly. Děj je velmi dobře propracovaný a díky krátkým kapitolám velmi čtivý. Od samého začátku jsem chtěla spolu s hlavním vyšetřovatelem Wistingem odhalit, kdo sériovému vrahovi při útěku pomáhal, kdo je jeho dlouhodobý Komplic, po kterém policie již 5 let pátrá. Nevyhnula jsem se při tom tomu, podezírat postupně téměř všechny postavy.

Závěrečné odhalení nebylo nakonec úplně překvapivé a nabízelo se hned od začátku. Nicméně nijak mě to neotrávilo, protože jsem se celý příběh velmi užila a určitě si ráda přečtu i další autorovy knihy.

Velmi mě zaujal autorův styl vyprávění, kdy bylo mimo jiné na poznatcích různých psychologů popsáno, kde se v lidech bere zlo.

POZOR autora bych rozhodně zařadila mezi klasické severské, tedy při čtení narazíte na brutality.

16.09.2023 5 z 5

Dokonalá lítost Dokonalá lítost Helen Fields

Přestože mě příběh nevtáhl úplně od začátku, postupně se autorce podařilo si mě zaháčkovat. Knihu tvoří dvě dějové linky, kdy díky příběhu z Předtím je čtenář seznámen s tím, co pachatele k jeho činům vedlo. Příběh z minulosti mě pak bavil o něco více než současnost a samotné vyšetřování.

Na příběhu se mi líbilo, že se nikdy nestává příliš těžkým na čtení, není v něm přemíra postav a je poměrně jednoduché ve čtení navázet. V tomto díle se konečně také dočkáme vývoje vztahu mezi hlavními postavami a překvapivý závěr mi rozhodně vyrazil dech.

02.08.2023 4 z 5