annes annes komentáře u knih

Pohádky Pohádky J. R. R. Tolkien

Čekala sem asi něco jiného, takže mě to trochu zaskočilo - nejvíce List od Nimrala, který byl pro mě moc morální než pohádkový. Na druhém místě je Kovář z Velké Lesné pro mě pohádkový a prvním místě Sedlák Jiljí naprosto hobitovský, prostě super:-)

15.11.2021 4 z 5

Hory šílenství Hory šílenství Howard Phillips Lovecraft

Na doporučení od kamaráda, že prej jedna z nejlepší od Lovecrafta..za mě teda asi nee, mám ráda popisy, ale tady jsem trochu ztrácela pozornost. Nicméně i tak osvětluje spoustu informací o prastarých a rozhodně přečtu i další. Atmosféra lovecrafta je prostě něco pro mě :-)

03.11.2021 4 z 5

Eliška Přemyslovna Eliška Přemyslovna Hana Parkánová-Whitton

Na historické romány mě zatím moc neužilo, ale asi po nich zkusím sahat častěji. Rozhodně jsem si připomněla kousek naší historie a to krásně nenásilnou formou než byla data a jména ve škole. Velmi čtivé, jednoduché a ani tam nebylo postav, jak na orloji:-)

17.10.2021 5 z 5

Tolkienovy bitvy Tolkienovy bitvy David Day

Krásné obálky i s hrdiny a když to vyšlo byl to jasný dárek pro rodinu..ale obsah je zklamání - mapy hrůza, ilustrace (kromě starých co znám z bestiáře) nepěkné a teda chronologie jsem ocenila i některé informace (pro mě nové) byly super..ale textu je tam pomálu a ještě s omáčkou kolem, nicméně se to čte tak nějak samo, takže mrknu i do dalších, že zvědavosti:-)

02.10.2021 2 z 5

Hilda a král hory Hilda a král hory Luke Pearson

Tož Hildy by to chtělo zase trochu více :-) takže snad brzy budou nějaké další příběhy s touhle modrovláskou.

01.06.2021 5 z 5

Promoklé kotě Promoklé kotě Aniela Cholewińska-Szkolik

Míša opět nezklamala, jak svou šikovností, různorodostí tak krásnými ilustracemi. Je obětavá a laskavá a na to, že je jí sedm i celkem nápaditá a soběstačná (v dnešní době až neuvěřitelné)..

22.05.2021 5 z 5

Živelné měňavice Živelné měňavice Petr Kopl

Druhý díl o Čarodějkách. Mordydy to bylo super čtení..

27.04.2021 5 z 5

Hra o tuříny Hra o tuříny Madame Lady

Moc pěkné, vtipné odkazy na události a postavy z GOT. Jednohubka, ale fakt jsem se nasmála :-D

02.03.2021 3 z 5

Hilda a kamenný les Hilda a kamenný les Luke Pearson

Dneska už druhá Hilda. Vážně nezklamala. Zítra jdu na poslední díl a pak budu čučet na seriál ????

21.12.2020 5 z 5

Zimní pohádka Zimní pohádka William Shakespeare

Od Shakespeara sem čekala asi trochu víc...a teda podle názvu sem si představovala trochu jiný příběh a možná díky očekávání to bylo pro mě zklamání. Plusový bod uděluji za výskyt jména Hermiona :-)

11.12.2020 2 z 5

Zlé laně odcházejí k ránu Zlé laně odcházejí k ránu Jan Skácel

Všechny básničky musím číst tak jaksi postupně, abych si vychutnala ten požitek z nich...
A objevila jsem báseň Voda má..., ke které mám docela hluboký vztah (jestli se to tak dá nazvat). Za mě rozhodně pěkná sbírka.

21.11.2020 4 z 5

Válečníkův úkryt Válečníkův úkryt Dan Jolley

Knihu jsem otevřela kvůli zájmenu :-D a taky abych zjistila jestli by mě bavily série od Erin Hunter a myslím, že i když je to četba asi pro děti, tak do toho půjdu. Tahle jednohubka mě v tom rozhodně podpořila.

21.11.2020 5 z 5

Temný stín Temný stín Sylvain Reynard

Od dvojky sem nic moc extra nečekala. Otevřela jsem knihu, hlavně kvůli tomu jak dopadne příběh Raven a vyplatilo se. Byla jsem mile překvapena - děj měl několik nečekaných zvratů a vypadá to i nadále docela napínavě. Na to, že je tam spousta intimních scén jsem opravdu nečekala dějové zvraty ani nic podobného, takže za mě lepší i než první díl, ale stále jen lepší průměr.

14.09.2020 3 z 5

Ďábel nosí kilt Ďábel nosí kilt Suzanne Enoch

Jakože když už čtu něco historického, tak většinou kvůli nějaké osobnosti, takže tohle je pro mě trochu nezvyk. Nicméně téma mi docela sedlo. Mám ráda Vysočinu a rozhodně jsem fanoušek romantiky, takže až na určité pasáže, které nebyly moc Austenovské ale spíš Červená knihovna, mě příběh docela rychle chytil a trochu mě mrzelo, že jsem si půjčila jen první díl. Doufám, že dvojka bude více ve Skotsku s pěkným popisem přírody, protože to je vážně něco pro mě a v tomhle díle to bylo jen okrajove nakousnuté :-D

29.08.2020 3 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Tož jako má to pěkný svět a hezkou mapku, hlavní hrdinka mi moc k srdci teda nepřirostla, zvrat docela zajímavý...asi druhý díl otevřu, ale teda nejsem z toho úplně odpálená :-D

18.08.2020 3 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

(SPOILER) Hlavní hrdinka mi trochu připomíná Katniss, románek mezi hlavní hrdinkou a dvěma kluky (když nad tím tak přemýšlím možná třemi :-D, jako dost drsný nato že nikde není její vzhled moc popsaný - že by byla nějaká kráska nebo tak :-D) taky neshledávám moc originální ani svět rozdělený ve dví - mocní a bohatí proti chudým a sluhům ...ale příběh je čtivý, postavy si vás rychle získají a po prvním díle mažu hned dneska do knihovny pro pokračování, dokud ho tam mají .-D

29.07.2020 4 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Kráska a zvíře je moje srdcovka a narozežíšek mi ji vybral opravdu dobře. Byla to pro mě čtivá oddechovka v pracovním shonu a velmi jsem si čtení užila. Trochu mi přišel kostrbatý popis postav i některé jejich rysy mi nesedly, než jsem se naučila si to číst "po svém" a hlavní hrdinku jsem si celkem oblíbila. Tak uvidíme, dvojko, zda budeš lepší ;-)
A opět mi přijde děj celkem uzavřený, takže se dá číst i jako jednohubka :-D Podobně jako u Krvavého lístku mi to přijde trochu podivné, zvláště pokud chcete psát celou serii knih :-D

08.07.2020 4 z 5

Krvavý lístek Krvavý lístek Crystal Smith

(SPOILER) Docela dlouho sem přemýšlela, co mám vlastně napsat...
Začátek knihy byl pro mě trochu "nepříjemný", protože mi to přišlo jako vykrádačka pohádky Husopaska (původně Grimmové, já osobně mám velmi v oblibě verzi z roku 1989) - princezna Aurelie, klisna Falada, tři kapky krve na kapesníku/šátku, zaslíbení princi z jiného království, falešná princezna, princezna jako obyčejná dívka, svět s kouzly, doprovod strážného,...ALE
svět do kterého autorka tyto věci zasadila si mě rychle získal! Knihu jsem přímo hltala a hledala chvilky mezi běžnými činnostmi, abych si přečetla alespoň stránku! Celkové pozadí děje - tedy svět a historie byly pro mě rozhodně zajímavé a poutavé. Navíc mi přijde díl ukončený, takže mě asi moc netrápí, že si na další budu muset počkat. Ale rozhodně se na něj těším ;-)
Pro všechny, co mají rádi u knih rychlý spád, svět s magií a sympatické postavy.

07.07.2020 4 z 5

Ve vlčím doupěti Ve vlčím doupěti Anna Starobiněc

No jako teda až na dobré názvy - např Jezevecour a KvakApp mi kniha nepřipadala nijak úchvatná. Detektivka v lese je super nápad, rozuzlení bylo také nečekané, ale mezi mé oblíbence určitě nedosáhne a ani další díl neotevřu.

24.06.2020 3 z 5

Baba Jaga a další ruské pohádky Baba Jaga a další ruské pohádky neznámý - neuveden

Spousta Ivánků a Vasilis a několikrát Baba Jaga a Kostěj nesmrtelný, ale bylo to hezké. Našla jsem shodu s Princ a Večernice a samozřejmě i další. Některé pohádky si byly docela podobné, ale přitom měla každá něco speciálního, takže za mě supr! A ilustrace mi byly velmi sympatické, takže hezky dokreslovaly příběhy :-)

25.05.2020 3 z 5