Zlé laně odcházejí k ránu

Zlé laně odcházejí k ránu

Výbor Zlé laně odcházejí k ránu přináší do edice Mocca poezii osobitého autora, pokračovatele moderní české lyriky Jana Skácela. Je to básník s intenzivní poetikou velmi ovlivněný tradicemi, vztahem k přírodě a lidem. Ilustrovaný doprovod výboru obstaral výtvarník Jiří Voves.

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/1288/zle-lane-odchazeji-k-ranu-vydani-1288.jpg 4.622
Poezie
Vydáno:, Dokořán

Shui-Xian

Můj oblíbený výbor... Krásně poskládané básně: pro chvíle sváteční i všední, pro nálady teskné i radostně perlivé. Miluji Skácelovu "člověčinu" - významy povědomé, důvěrně známé, v tak milém, laskavém vyjádření. Mám ráda i jeho kruté pravdy, připomínky různých bolestí. Ve všech zůstává dojemně prostý, až na samé jádro pravdivý...

Makrela Liška
16.06.2015

Nádherné básně, příjemný formát a krásné ilustrace. Dlouho mě něco tak silně neoslovilo.

Janamarie
19.01.2012

Autor citlivě a něžně skládá slova do veršů, však někde realisticky i krutě udeří! Básně pojednávají o snech, lásce, vině,
o chvílích, vábení, o stesku, samotě, o strachu, o andělech, o dětství, stárnutí, o ránu, večeru, o jaru, létě či podzimu, najdeme zde i báseň o zhoršujícím se životním prostředí – jako varování?

Knihovnice.cz

Addie
01.04.2011

Sbírka neskonale něžná a křehká...
Alespoň taková mi připadala.

Kapitán
22.03.2011

velmi hezká sbírka, jediný problém s těmito výbory je, že za hodně poněz dostane čtenář poměrně málo básní. v době této sbírky totiž byl na trhu kompetní, nebo téměř kompetní dvousvazek básnické tvorby pro dospělé z vydatelství blok

Jan Skácel

Jan Skácel