koupit eknihy

Jan Skácel

česká, 1922 - 1989koupit eknihy

Nahrávám...

Populární knihy

/ všechny knihy
Zlé laně odcházejí k ránuBásně pro dětiHodina mezi psem a vlkemChyba broskvíBásně I

Autor

Jan Skácel se narodil ve Vnorovech u Strážnice, pocházel z rodiny učitele. Gymnázium studoval v Břeclavi a v Brně-Králově Poli, zde také maturoval. Za války byl totálně nasazen na stavbách v Rakousku. Od roku 1948 pracoval jako redaktor kulturní rubriky brněnského listu Rovnost, v roce 1952 musel vša... celý životopis(zdroj: ld.johanesville.net)

Komentáře (4)

Přidat komentář
Litocha
12.06.2016

Nejmilovanější básník, jeho verše jako žádné jiné rozechvějí nějakou strunu ve mně. Nemusím je všechny chápat, ale ani tehdy mě nenechávají chladnou. Fascinuje mě, jak se v tak málo slovech může skrývat tolik významů. A všechny ty kurzívky, malé recenze a imaginární rozhovory stojí za nové a nové objevování básníkova světa. Laskavost, čistota, humor i trocha smutku a všechno, co je skryté za tichem.

vosje
01.10.2014

S tímto básníkem mám spojené opravdu jasné a vyhraněné pojmy, které mi svojí poezií představoval (původně jsem napsala "ztělesňoval", ale nějak mi to slovo k tomu nepasuje): cudnost a chlapská něha.

Marčullkas
23.01.2014

Skácelovy básně jsou pro mě náročné na vstřebání, ale přesto je považuji za výjimečné!

WEIL
10.08.2011

Bydlel v Brně na Kotlářské35b.
Tam jsem ho i několikrát navštívil.
Zemřel těsně před změnou režimu, a této změny si ani nepřál se dožít, ale myslím, že kdyby se jí dožil, tak by byl rád, protože hodně lidí z Brna se k němu v devadesátých letech hlásilo a považovalo ho za literární celebritu, jak by se dneska dalo říct v Brně.

Patřil mezi ročníky, které byly nasazené na druhé světové války do Německa, na práci, na budování tkz. Hitlerovy dálnice.