Anna27 Anna27 komentáře u knih

Spletité lži Spletité lži Angela Marsons

(SPOILER) Angela to tentokrát pozvedla zase o laťku výš. Přečetla jsem během pár hodin, 2 dějové linky a větší zapojení Frostové v příběhu se mi moc líbilo. Chyběla mi trošku nějaká kapitola o Pennovi s Lynne, jak se rozvíjí jejich vztah, protože v předchozím dílu tam bylo dost zmínek. Co mi přišlo trošku zvláštní bylo, proč by si těhotná Trish schválně amputovala ruku, když to nebylo nutné, ale to jen takové mé zamyšlení. Konec mi dal naději, že se brzy dočkáme pokračování. Tahle série je za mě jedna z nejlepších. Kéžby těch dílů bylo aspoň 50.

25.10.2023 5 z 5

Námořní bouře Námořní bouře Andrew Mayne

Hodně ujeté, jak jsme u autora zvyklí, ale co mi v tomto díle chybělo, bylo více děje pod mořem. Chvilka s Theem potěšila, mohli by v budoucnu na nějakém případu pracovat spolu.

12.10.2023 4 z 5

Smrtící volání Smrtící volání Angela Marsons

Vůbec jsem dopředu netušila vrahy, absolutní překvapení. Zase přečteno během chvilky, jak napínavé a čtivé to bylo. Bavila mě zápletka, vše okolo, perfektní díl.

11.08.2023 5 z 5

Vražedná mysl Vražedná mysl Angela Marsons

Opět čtivé, ale tento díl mi přišel maličko slabší a překombinovaný a nějak mi chybí vysvětlení, kdo teda zabil Dereka Nobleho? Víte to někdo?

01.09.2022 4 z 5

Panda a dráček Panda a dráček James Norbury

Ilustrace bych viděla spíš jako sadu karet k motivaci na každý den. Že by si člověk vytáhl jedno poselství denně. Jsou moc krásné, ale něco tomu chybělo. Na tenhle žánr už jsem četla lepší knihy.

07.08.2022 3 z 5

Černý korál Černý korál Andrew Mayne

Konec jsem čekala ještě o něco napínavější, ale jinak zase super. Líbilo se mi, že tam zmínili pár větama našeho šíleného vědce Theo Craye a jeho případy. Prostě autora miluju, jeho knihy hltám. Je to správně ujeté, překombinované a to se mi na tom líbí. Už se těším na další příběh se Sloan. Nová postava Hughes se mi taky velice zamlouvá.

13.06.2022 5 z 5

Zpověď kleptomanky Zpověď kleptomanky Florence Noiville

Udivilo mě tak nízké hodnocení, protože po přečtení mohu knihu jen doporučit. Bylo to vtipné, četlo se to samo. Vědeckých poznatků o kleptomanii tam zas nebylo tolik, aby to nudilo. Konec se mi zdál skvěle pomyšlený. Za mě výborná Odeonka.

10.06.2022 5 z 5

Nikdy nevystoupat na vrchol Nikdy nevystoupat na vrchol Paolo Cognetti

Cognettiho knihy mám ráda. Umí čtenáře vtáhnout sebou do lesa, na hory, kamkoliv. Když čtu jeho popis krajiny, připadám si, jako bych tam byla taky. Za mě rozhodně stojí za přečtení.

08.06.2022 4 z 5

Home Body: Mé tělo, můj chrám Home Body: Mé tělo, můj chrám Rupi Kaur

Klasická Rupi - její poezie čerpá z osobních, silných zkušenosti, útlaku žen... Tahle kniha se mi z těch tří zatím líbila nejvíc, protože jsem se s těmito verši nejlépe ztotožňovala. Určitě stojí za přečtení.

09.03.2022 4 z 5

První krev První krev Angela Marsons

Kouskovala jsem si to po částech, abych si ji vychutnala, ale stejně jsem hltala každou stránku. Bylo super zase číst příběh, kde byl Dawson a zavzpomínat si na něj. Už se těším na další díl a kdo ještě tuhle sérii nezačal číst, tak vřele doporučuju.

27.02.2022 5 z 5

Děti nade vše Děti nade vše Delphine de Vigan

Další skvělá kniha mé oblíbené autorky. Za mě skvěle pojaté téma sociálních sítí a Youtube s prvky thrilleru. Sama jsem přemýšlela nad rodiči, kteří denně vystavují své děti, jestli jim to jednou nevyčtou a sama sebe jsem se ptala, jestli by se mi líbilo být virtuálně např. na fotce, kde mě matka kojí. Skvělé téma k diskuzi a jsem ráda, že o něm Delphine napsala. Určitě doporučuji přečíst.

20.12.2021 5 z 5

Upálené Upálené C. J. Tudor

Chci pokračování s Jack a Flo, prosím. Dost by mě zajímalo, jak by to s nimi bylo dál. Jinak, co kniha, to se C. J. zlepšuje. Tohle byla zase o kus vymazlenější než předchozí. Určitě doporučuji přečíst.

04.12.2021 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

(SPOILER) Ta matka byla psychopat. Upřednostňovat jedno dítě před druhým, žádná pochvala, jen výčitky, pořádek přednější než vlastní dítě a vytáčet nesmyslně manžela, který si to pak vylije na Báře. Starší Katuška, už to jméno mě vytáčelo se taky chovala jako svině a ne sestra. Opravdu dysfunkční rodina. Úplně mě mrazí, když si představím, že by tak někdo mohl žít. Ono se říká, že některé matky žárlí na vlastní dcery a soutěží s nimi, to asi v životě nepochopím. Pro vlastní dítě jen to nejlepší. Tady během příběhu jsem celou dobu měla lehký pocit bezmoci. Řešit jednu chybějící stránku v časopise z knihovny jako krádež a nebo bít dítě za špatně zabalenou vložku. To mě fakt doslova sralo. Matka byla na pár facek, ne Bára. Dalo mi zabrat, abych to dočetla.

31.10.2021 4 z 5

Stella Stella Takis Würger

Absolutně ve všem se ztotožňuji s komentářem "LiKa00". A co se týče audioknihy, tak souhlasím se "Spimcibdim". Pan Brousek příjemný hlas, ale přesně, jak už bylo řečeno, že v jeho podání zněla Stella už předem jako lehkovážná a hloupá. Čekala jsem něco víc, kniha neurazí ani nenadchne.

30.10.2021 2 z 5

Devátý hrob Devátý hrob Stefan Ahnhem

(SPOILER) Přijde jenom mně, že v předchozím i v tomhle díle jsou ty oběti/vyšetřovatelé úplně blbí? Proboha, v prvním díle se jedna bojí tmy, po bytě si všimne položené potravinářské fólie na zemi a skříně ze které jde bílý kouř a ji nenapadne nic lepšího, než tu skříň otevřít?! V tomhle díle je Duna v bytě, kde si všimne odpojeného telefonu, indicie v koupelně jí naznačují, že tam někdo je a ji nenapadne nic lepšího, než do té koupelny jít. Potom má v ruce telefon a nenapadne ji ztlumit zvonění. Jako jestli tahle debilita má vyvolat napětí, tak tedy vůbec. Byla by to dobrá detektivka, ale něco je fakt uhozené. To, že Fabian kašlal na děti v 1. díle ok, ale že na ně kašle i teď a navíc i se ženou, to je taky příklad absurdna. V 1. díle nechali doma 13letého kluka a vůbec neřešili, že se s ním nemůžou spojit osobně/zavolat, postačili jim jen smsky, i přes to, že byli v jednom domě. Není to vůbec promyšlené a odmítám srovnání na titulce se Stiegem Larsonem! :) Až na konci mi došlo, že tento díl předchází obsahově tomu prvnímu. Přečtu si i další díly, ale už teď vím, že to nebude můj favorit mezi detektivkami.

25.10.2021 3 z 5

Dívka pod hladinou Dívka pod hladinou Andrew Mayne

Série s Theem mi přirostla k srdci. Je to něco originálního. Šílený vědec, zvláštní případy. Nechybí napětí ani humor/sarkasmus. Už tím si mě autor získal, no a teď se Sloan je to ještě o stupeň lepší. Jelikož miluji oceán, žraloky a všechno pod hladinou mě fascinuje, tak při pasážích, kdy se Sloan potápěla mě úplně vtáhlo. Těším se na další pokračování, jak série se Sloan, tak s Theem. U Mayna mi přijde, že buď jeho knížky lidé milují nebo nemusí, nic mezi tím. Já jsem teda v týmu "zbožňuju".

25.10.2021 5 z 5

Přiznat vinu Přiznat vinu Martin Goffa

Moje první kniha od autora, určitě si přečtu i další. Na českou detektivku hodně slušné. Ke konci mě mrazilo, jak případ dopadl. Škoda jak autor vyřešil postavu detektiva, byla mi sympatická. Za mě doporučuji.

24.10.2021 5 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Nejchytřejší detektivka to není, místy přehnané, nelogické, ale za přečtení stojí. Postavy mi začaly být sice sympatické až po půlce knihy, ale stejně vás příběh vtáhne do děje a zajímá vás, jak to dopadne. Hned začínám s dalšími díly, protože jsem zvědavá, jak se Fabianova postava rozvine.

17.10.2021 3 z 5

Pouta Pouta Delphine de Vigan

Moje oblíbená francouzská spisovatelka. Ona prostě umí. V mnoha věcech jsem se v knize poznala. Příběh je o 2 kamarádech - Théovi a Mathisovi, (oběma je 12 let, ale už teď se potýkají se starostmi dospělých), jejich rodičích, učitelce. Každá postava poznamenaná něčím jiným, základ problémů byl ale vždy v rodině. Tohle doporučuji.

18.08.2021 5 z 5

Mapa dní Mapa dní Ransom Riggs

Bohužel jsem nedočetla, jelikož mě strašně štvala slečna Peregrinová. Ty "děcka", kterým je zhruba 90 let zachránily, co se dalo, přežily spoustu nebezpečí a ona jim stejně pořád bude diktovat jak se mají chovat, co mají dělat, hlídat jestli se Ema s Jacobem nemuchlují atd., což mi přišlo absurdní po tom všem, co dokázaly. První 3 díly za mě top, u těch bych skončila.

28.06.2021