anko57 anko57 komentáře u knih

Do vody Do vody Paula Hawkins

Co napsat? Někdo je nadšený, jiný na rozpacích. Já patřím do druhé skupiny, moc postav v kterých jsem se občas ztrácela. Konec trochu překvapí, ale docela trvalo, než jsem se k němu dočetla. Podle reklam a většiny recenzí jsem očekávala bombu, která ale nevybuchla, škoda.

30.09.2017 3 z 5

Dobře se dívej Dobře se dívej James Carol

Moc jsem se na tuto kn ihu těšila, ale byla jsem zklamaná. Někdy se děj táhl, chyběl spád. Ke konci přibylo napětí, díky kterému získala kniha trochu lepší hodnocení.

21.04.2017 3 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

rozvláčné, nuda

01.03.2018 2 z 5

Nebudete se bát ničeho zlého Nebudete se bát ničeho zlého John Searles

Z počátku mě děj chytl, ale čím více jsem četla, tím více mi vše začalo připadat natažené, děj zpomaloval a ztrácel napětí. Pro mě celkem nudné.

06.11.2017 3 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

První půlka napínavá, čtivá, střídání postav udržovalo pozornost.. Druhá část trochu zpomalila, ale konec trochu předvídatelný, napětí se nějak vytratilo. Ale určitě kniha stojí za přečtení.

20.10.2017 4 z 5

Kříž u potoka Kříž u potoka Karolina Světlá (p)

Tuto knížku jsem četla kdysi dávno, protože mi ji tenkrát doporučila maminka. Tak jsem si ji přečetla znovu a znovu mě chytlo, jak je kniha lidsky a poutavě napsaná, určitě budete hlavní hrdince držet palce, příběh vás pohltí. Také někomu chvilku trvá, než si zvykne na dnes již nepoužívaný styl psaní, ale určitě knihu doporučuji. Je vlastně škoda, že se k našim klasikům moc často nevracíme a v tom má Čtenářská výzva velké plus.

15.10.2017 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Jako vždy skvělá kniha, při jejímž čtení mě fakt mrazilo v zádech. Zatím pro mě jejich nejlepší dílo.

01.10.2017 5 z 5

Muž s dýmkou a houslemi Muž s dýmkou a houslemi Arthur Conan Doyle

Krásná knížka s krásnými ilustracemi kterou mám ji už dlouho. Určitě patří do každé knihovny.

30.09.2017 5 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Moje první kniha od této autorky, čtivá, určitě si přečtu i její předchozí díla.

24.09.2017 4 z 5

Švadlena z Dachau Švadlena z Dachau Mary Chamberlain

Emotivní kniha o naivní osmnáctileté dívce, jejíž snem bylo stát se někým a byla v podstatě ochotná pro splnění snu udělat vše. Její příběh byl v určitých pasážích až neuvěřitelný, ale konec je hrozný, vlastně jsem jí držela palce aby se jí vše podařilo.
Kniha je čtivá, doporučuji.

19.09.2017 5 z 5

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

Nejprve jsem knihu po pár stránkách odložila, nemohla jsem se začíst. Po čase jsem se k ní vrátila a pak už četla jedním dechem. Příběh vás vtáhne do děje a nenechá vydechnout. prostě musíte číst, musíte vědět, jak to dopadne. Větší množství stran pro mě dobrý, nevadilo mi to. Rozhodně doporučuji.

03.09.2017 5 z 5

Oběť Oběť James Carol

Třetí kniha série, Polámané panenky nejlepší. Celkově mě tento autor moc nezaujal. Sice je tento díl napínavější než druhý, ale přesto pro mě nic moc. Nemůžu si pomoc, ale styl psaní a hlavní hrdina mi připomínají knihy Chrise Cartra.

21.04.2017 3 z 5

Polámané panenky Polámané panenky James Carol

Napínavé. Doporučuji v některých pasážích moc nazapojovat představivost. Přečetla jsem za dva dny a už jdu číst další díl.

10.04.2017 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Trochu překombinované, první půlka napínavá, ale pak už docela předvídatelná. Ale vcelku nenudí.

17.06.2018 4 z 5

Strážce majáku Strážce majáku Camilla Läckberg

Opět super.

02.06.2018 5 z 5

Katedrála moře Katedrála moře Ildefonso Falcones

Strhující kniha, která mě opravdu zaujala.

08.05.2018 4 z 5

Pamatuji si vás všechny Pamatuji si vás všechny Yrsa Sigurðardóttir

Napínavé, strašidelné, dvě dějové linie, čtivé. Spisovatelka opět nezklamala, za mě skvělá kniha.

08.05.2018 5 z 5

Němé oběti Němé oběti Tim Weaver

Za mě dobrý, délka mi ani nevadila, hodně kombinací až někdy neuvěřitelné.

27.01.2018 4 z 5

Bestiář Bestiář Robert Masello

Napínavá, čtivá kniha.

01.01.2018 4 z 5

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

jedna z mých oblíbených knih a zfilmovaná? Další lahůdka pro mě.

16.10.2017 5 z 5