animovanej medv animovanej medv komentáře u knih

Účinný lék Účinný lék Arthur Hailey

Úžasná kniha, vlastně dost feministická, ale příjemně. Hlavní postava má charakter je uvěřitelná, dělá molární rozhodnutí, ale taky občas chyby a snaží se je napravit. Do toho je matka, manželka a žena, která se snaží vybudovat kariéru v mužském světě. Není divu, že to Arthur Hailey napsal na počest své ženy :)

16.01.2021 5 z 5

Pokání Pokání Ian McEwan

Kniha, která vás v první polovině nutí nenávidět hlavní hrdinku a v druhé polovině s ní soucítit.
Nečte se lehko, ale stojí za přečtení.

18.12.2020 5 z 5

Smrtholka Smrtholka Lucie Faulerová

No nevím vlastně, co si o knize myslet. Nebavilo mě to, ale stejně jsem byla zvědavá, jak to dopadne. Takže asi takhle...

04.12.2020 3 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Tato kniha má tolik přesahů, myšlenek a metafor, které jsou hodny zapamatování, že už teď mi je jasné, že tuto knihu musím zařadit mezi knihy, které je potřeba si čas od času přečíst. Snažím se tento seznam udržovat krátký, je to tedy velká čest, pro tuto knihu, že jí tam zařadím.
Jako křesťana mě velmi bavila obhajoba Adama a Evy. A vlastně by mě zajímalo, jak by tento soudní spor dopadl.
Líbil se mi výklad doktora o hořkosti a se smutkem jsem si uvědomila, kolik hořkých lidí znám.
Líbil se mi už tolikrát omýlané téma o tom, že blázni jsou blázni jenom proto, že někdo rozhodl o tom, co je normální a oni do té kolonky nezapadají.
Tedy jestli váháte, neváhejte a přečte si, co se Vám bude z knihy líbit. Určitě tam něco naleznete :)

02.12.2020 5 z 5

Jozova Hanule Jozova Hanule Květa Legátová (p)

Krásný příběh o tom, že práce a čistý vzduch hojí duši, že láska je rozumové rozhodnutí a že láska je silnější než smrt.

29.11.2020 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Přijde mi, že má pan Brynza podobný scénář u každé knihy. Erika začne řešit případ, něco je špatně a všechno se spykne proti ní a vedení ji z případu buď odvolá nebo tím minimálně hrozí. Pak se něco stane a najednou všichni Erice věří, že ví, co má dělat a ona vše zdárně dovyřeší...

I přes to, mě to s ní baví a co jiného tedy od tohoto žánru vlastně potřebuju. Pořád si myslím, že jsou na světě už dávno lepší detektivky, ale toto je velmi příjemné čtení na podzimní večery :)

23.11.2020 3 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Opět přečteno během dvou dnů. Achjo. S takovou celou sérii dokončím do týdne. No můj pracovní i osobní život asi bude muset počkat :)

Nemůžu nesrovnávat Eriku s hrdinou detektivek od Nesbo Harry Hole.
Oba dva mě dost štvou vlastně - Erika svou tvrdohlavostí a neposlušností. Harry je v tomhle trošku podobný, ale u něj mě teda štval jeho alkoholismus.
Kdybych měla srovnat, které detektivky se mi líbí více, tak musím se přiklonit na stranu Eriky. Vlastně ani nevím proč, ale líbí se mi její postoj nemám co ztratit, tak aspoň chytu ještě jednoho zločince. Ačkoli doufám, že se s dalšími díly bude měnit a bude trošku víc dbát příkazů autorit. Přecijen, představte si, že se jako Erika chová každý pocajt...

Každopádně mám Eriku ráda a vrhám se na další díl :)

17.11.2020 4 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Nerada čtu bestsellery, nevěřím jim. Každopádně jsme ráda, že jsem udělala výjimku. Je to skvělá kniha, která tak od 1/3 je napínavá až do konce. Bojím se číst další díl, protože nemám 3 dny volného času, které tomu pravděpodobně obětuju... Ale vy to znáte, žejo (-:

11.11.2020 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Červená knihovna jako prase. Ale zase příjemné oddechové čtení ;)

05.11.2020 3 z 5

Divoké kačeny Divoké kačeny Oldřich Mikulášek

Dočteno kvůli výzvě... Jinak poezie není nic pro mě

31.10.2020 2 z 5

Duna Duna Frank Herbert

Duna vás pohltí, pomalu, velmi pomalu, ale na konci zjistíte, že chcete číst dál.

31.10.2020 5 z 5

Winter Winter Marissa Meyer

Winter je super, je pravda, že je trošku delší než by musela být, ale já jsem za ten detail ráda.

Jsem ráda, že všechny hlavní postavy dostaly dost místa pro vlasní akci. Vůbec to není tak, že dělají jenom to, co Ciner rozhodne, ale každá z nich se projeví podle svých povah a rozhodně to stojí za to :) Hlavně jsem ráda, že Scarlet konečne není zavřená v kleci a můžeme si užívat její prutké ale roztomilé povahy.

Triologii jako takovou můžu doporučit, není to žádná složitá literatura, která by nás nutila uvažovat nad světem, i když přesah se do našeho světa dá najít. Od rasismu (kyborgové) po manipulaci lidí až po sílu médií.
Je to příjemná pohádka a rozhodně stojí na to :)

26.10.2020 4 z 5

Lev, čarodějnice a skříň Lev, čarodějnice a skříň C. S. Lewis (p)

Já letopisy miluju. Máma mi je četla před spaním, když mi bylo asi 7 a od té doby jsem naprosto nekritická.
Ovšem musím uznat, že konec knihy, především bitva s Bílou čarodějnicí byla nějak rychlá. Klidně bych to prodloužila o pár kapitol :)

13.10.2020 5 z 5

Cress Cress Marissa Meyer

Cress jsem si okamžitě oblíbila. Líbí se mi, jak je to vlastně super žena a jejich plány stojí na tom, že náhodně ze sebe vysype informaci, která je nutná k úspěchu, ale na druhou stranu je tak strašně plachá, že nijak nezastiňuje zbylé hrdinky.
Trošku mi vadí, že se úplně upozatila Scarlet, doufám, že v dalším dílu bude mít zajímavější úlohu.

30.09.2020 5 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Rozhodně lepší než první díl.
O proti prvnímu dílu jsem si oblíbila Cinder, která už byla trošku cílevědomnější. Scarlet jsem si oblíbila hned, narozdíl od většiny hodnotících mě její příběh bavil stejně jako Cinder.
Ubírám hvězdu za trošku krkolomný začátek, hlavně v naději, že další díl bude ještě lepší.

18.09.2020 4 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Dlouho po přečtení jsem čekala, než jsem sem svoje hodnocení dala.
Mám z knihy ambivalentní dojmy. Líbí se mi příběh, nadchl mě a těším se na další díl. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout a přečetla jsem ji za dva dny.
Co se mi ale nelíbilo, bylo propojování s Popelkou, prostě mi to k tomu nesedělo. Taky jsem často nechápala chování Cinder, vlastně mě dost často štvala. Její činy něměly moc logiku a řídila se pouze tím, že byla bezmezně zamilovaná do Prince, ačkoli si to sama nedokázala přiznat.
Raději bych brala víc sci-fi a míň lovestory...

Takže závěrem: Líbila se mi Cinder? Ano. Budu pokračovat ve čtení série? Rozhodně!

10.08.2020 3 z 5

Gentleman v Moskvě Gentleman v Moskvě Amor Towles

Ze začátku mi kniha vůbec neutíkala, ale děj se rozjel, já jsem se začala orientovat v postavách a já si knihu moc užívala. Bylo mi líto, že skončila.

Líbila se mi úvaha o zasedacím pořádku u jídla, protože jsem zrovna vymýšlela kde kdo bude sedět v rámci naší svatby a celou věc jsem ještě jednou přehodnotila. Musím říct, že má hrabě v této věci pravdu - zasedací pořádek je klíč k úspěchu hostiny :)

Podobné pasáže, které vás donutí zamýšlet se nad obyčejnými věcmi, jsem si z knihy užila nejvíce.

03.07.2020 4 z 5

Už neposlouchám za dveřmi Už neposlouchám za dveřmi Martina Drijverová

Příběh je docela průhledný a vzraty jsou trošku krkolomné. Ale co, já jsem si ráda zavzpomínala na svoje představy o své budoucnosti, když mi bylo 13 a s úlekem jsem si uvědomila, jak dívky (o klucích toho moc nevím) už tomto věku jsou skoro dospělné a okolí by k nim tak mělo přistupovat, protože si tím vyřešíme předem spoustu probélmů...

29.06.2020 4 z 5

Hlasy a hvězdy Hlasy a hvězdy Vilma Kadlečková

Vilma Kadlečková píše skvěle.
Tato série mě hrozně baví. Vlastně plyne trošku pomalu, ale i tak je to napínavé, je tam akce a hlavně tam je myšlenka. Člověk pořád nachází věci, které četl už v prvním nebo druhém díle a zjišťuje, že jim najednou mnohem líp rozumí...

Ze všeho nejvíc se mi ale líbí, jak se vyvýjí postavy. Minulý díl byla nejzajímavější proměna Pinky, teď se mi moc líbí, jakým procesem prošel Lukas i Aš-šád.

Stále vlastně nerozumím postavě Sofii, ale věřím, že i ta se nějak vybarví :)

19.06.2020 5 z 5

Berta a Ufo Berta a Ufo Miroslav Adamec

Mám ráda knihy pro děti a ráda si je přečtu. Tato mne ale nijak nenadchla. Vlastně jsem tam nenašla nic, co v pohádkách mám ráda.

Dočteno pouze kvůli výzvě.

11.06.2020 2 z 5