AniDi AniDi komentáře u knih

Podlý král Podlý král Holly Black

Vyšší hodnocení dávám jen díky zvratu na konci knihy. To jsem nečekala a konečně to dodalo sérii šťávu. Jinak opět samá politika a intriky. Nevadí mi komplikovanější děj ani intriky ale tady toho bylo až příliš. Těším se ale díky konci na poslední díl série a jsem opravdu zvědavá jak vše dopadne.

30.03.2020 4 z 5

Smrtná zima Smrtná zima Kate A. Boorman

Kniha mě nalákala úžasnou obálkou a zajímavou anotací. Příběh byl čtivý a zajímavý. Rychle se četla. Po dlouhé době série, kdy nemám chuť přestat po úvodní knize.
SPOILER: mě osobně zaujal milostný trojúhelník, který se nakonec vyvinul úplně jinak. Popravdě jsem dlouho nezažila záporáka, kterého mi nakonec bylo líto. Ke konci bych řekla, že to nebylo fantasy ale spíš scifi. Vůbec mi to nevadilo a jsem opravdu zvědavá na další díl.

10.03.2020 4 z 5

Tajná láska Tajná láska Lisa Kleypas

Jsem z této knížky upřímně rozčarovaná, čekala jsem mnohem víc díky vysokému hodnocení. Jind bych asi sympatizovala s hlavní hrdinkou ale tady to nešlo. Mučila sama sebe až příliš. SPOILER: nelíbilo se mi jak autorka popisovala jak jsou obě sestry slušně vychované dámy s vyšší společnosti a o pár stránek dál už si to rozdávají opřené o strom? To jako fakt? Dočetla jsem až na konec jen protože nerada nechávám rozečtené knihy. Ale upřímně, na konci už mě spíš zaujalo to, že chudákovi klukovi zůstali na lodi všechny věci i s doklady než jak si to mezi sebou vyřešili. Je mi líto ale určitě už znovu číst nebudu. Pro mě zklamání.

02.03.2020 2 z 5

Panství Edenbrooke Panství Edenbrooke Julianne Donaldson

Nádhera, určitě doporučuji.

31.12.2019 5 z 5

Milenec z temnot Milenec z temnot Teresa Medeiros

Hezký příběh, nevšimla jsem si štítku o upírech, tak jsem byla zaskočená ale jiskření mezi hlavními hrdiny fungovalo. Pěkné.

15.12.2019 4 z 5

Losing it Losing it Cora Carmack

Takto ne prosím. Přečteno za 3 hodiny jen proto, že jsem neustále svižně četla a čekala kdy se něco stane. Asi si nevychutnám romanickou linku pokud hlavní postavy nemají před sebou aspoň jednu překážku. Pořád jsem doufala a nic. Vůbec jsem hlavním postavám nevěřila, nemělo to ten správný šmrnc. Ve výsledku je mi líto, že jsem nesáhla po jiné knize.

26.11.2019 2 z 5

Miluj pouze jednou Miluj pouze jednou Johanna Lindsey

Hezký příběh, taková jednohubka, na kterou sice brzy zapomenu, nicméně pohladí po duši.

23.11.2019 4 z 5

Něžná pomsta Něžná pomsta Johanna Lindsey

Prostě miluji nezkrotné hrdiny z Vysočiny a ani tato kniha nebyla zklamáním.

17.09.2019 5 z 5

Poslední oběť Poslední oběť Richelle Mead

Hodnotím jako celou sérii. První dvě knihy mě moc nezaujali, mám ráda, když mezi hlavními hrdiny funguje chemie ale tady to nebylo. Četla jsem dál, protože mě zaujala zápletka a po každé další knize série gradovala. Každá další kniha byla lepší a lepší. To jsem nečekala. Jsem tak ráda, že jsem dala sérii šanci a četla dál. Všechny kladné postavy jsem si tolik oblíbila. Rozhodě můžu doporučit a určitě znovu přečtu.

19.06.2019 5 z 5

Pravá láska Pravá láska Jude Deveraux (p)

Dala jsem na hodnocení a knihu přečetla. Ale už dlouho mě nic tak nenudilo. Hlavní postavy naprosto nesympatičtí. A. je nepříjemná rozmazlená princezna co si jen kreslí a J. je namachrovaný pitomec. Jejich romantická linka je hrozná. Naprosto jsem jim nevěřila vůbec nic. Pokud by na mě (tak jako na ně) celé městečko tlačilo ať jsou spolu, beru nohy na ramena a utíkám. A duchové? (čekala jsem napětí nebo aspoň humor). Ale bylo to velké zklamání. Chvílemi jsem se do čtení nutila, protože mě přece jenom zajímalo, co se stalo V. A nakonec se to velké tajemství kolem kterého se točí celá kniha dozvídáme v epilogu na pár řádcích. Tak toto opravdu ne. Je mi líto, že jsem ztratila 2 večery s touto knihou.

28.05.2019 1 z 5

Bohyně Bohyně Josephine Angelini

Krásný konec. Sice bych byla nadšenější pokud by byl konec rozvětvenější do většího happy endu ale i tak úžasné. Je mi líto, že už jsem dočetla. Vychutnáte si čtení, doporučuji.

18.05.2019 5 z 5

Proroctví Proroctví Josephine Angelini

Nádhera. Užila jsem si čtení od začátku do konce. Dlouho jsem hledala sérii, kterou bych si vychutnala tolik jako Dvory a našla jsem. Určitě přečtu znovu a doporučuji!

18.05.2019 5 z 5

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Za mě to tedy tak úžasné nebylo. Včera v noci jsem dočetla na jeden zátah a dnes ráno si neumím vybavit podrobnosti. Jsem velkým fanouškem Hry o trůny a podobnost jsem neviděla. Chystám se na další díl, snad mě to chytne víc.

04.05.2019 3 z 5

Pravidla dohazovačů Pravidla dohazovačů Rachel Van Dyken

Téma mě nalákalo na přečtení. Žádná sláva to ale nebyla. V čem můžu příběh vyzdvihnout je "nereálnost" postav i chování, tím pádem jsem se u ní nasmála. Pro mě spíš komedie než romantika. Ale nevadilo by mi přečíst za pár let znovu.

20.04.2019 3 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Zajímavý děj, velké plus za hrdinku. Přesně tak to mám ráda. Přesto bych uvítala složitější romantickou linku. A hlavně doufám, že v pokračování bude více prostoru pro Temnyje. Kniha se hezky a svižně čte.

02.01.2019 4 z 5

Svůdné zlo Svůdné zlo Wendy Higgins

Kolem této knihy jsem našlapovala po špičkách a opravdu jsem měla velké předsudky. O to větší bylo moje překvapení jak je úžasná! Do příběhu jsem se ponořila, neměla jsem nutkání přeskakovat a konečně se hlavní dvojice nedala dohromady téměř na záčátku knihy. Ráda si počkám... Rozhodně přečtu co nejdříve druhý díl.

23.12.2018 5 z 5

Nevinná navždy Nevinná navždy Abbi Glines

Konec krásný ale pro mnoho vedlejších postav neuzavřený. Oblíbila jsem si Harllow a je mi líto, že u ní byl příběh nedotažený. Nebo že by snad byla série i o ní? A je mi líto, že Woods neměl víc prostoru, ráda bych znala i jeho příběh s Dellou. A co se týče hlavní linie příběhu, opravdu pěkné, kdo by nechtěl zažít takové "šťastně až navěky", že?

20.12.2018 5 z 5

Za hranicí nevinnosti Za hranicí nevinnosti Abbi Glines

Popravdě jsem byla napnutá, co je to velké tajemství a nakonec mi přišlo hrozně nedomyšlené. Je to taková škoda, vlastně v tomto jsem nemohla pochopit ani hlavní hrdinku, odháněla Rushe a vlastně doteď k tomu nevidím jediný důvod. Přesto se četla lehce.

20.12.2018 5 z 5

Osudný polibek Osudný polibek Maggie Stiefvater

Perfektní, zase kniha, která zaujme a konec není jasný hned v první polovině knihy. Moc mě baví příběh, hned jsem si koupila druhý díl. A neodradí mě ani slovenština, aspoň mi čtení vydrží déle :)

05.12.2018 5 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Dlouho jsem kolem této knihy chodila a nemohla se rozhodnout zda se do ní pustit. Nakonec zvědavost zvítězila i kvůli hodnocení. Nicméně toto opravdu není šálek mé kávy. Pro mě příliš splácané dohromady. Hrdinka mi nesedla, je asi hodná, milá, zkoušená osudem ale ten její popis. Kyborg s řítkými vlasy, chlapeckou postavou bez předností a kovovou nohou a rukou? Jak si mám představit, že by se do ní mohl zamilovat princ? Prostě jsem si udělala o knize představu a čekala příběh o popelce v jiné verzi a díky tomu jsem bohužel nebyla nadšená.

28.11.2018 3 z 5