Něžná pomsta

Něžná pomsta https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/1444/bmid_nezna-pomsta-QDB-1444.jpg 4 218 29

Skotsko, 1541. Mezi znepřátelenými skotskými klany panuje dlouholetá řevnivost, která se zase jednou rozhořela v otevřený konflikt. Jamie MacKinnion, pyšný a nebezpečný vůdce klanu, se dostane do zajetí a jedinou možností jak se ctí vyváznout a ukončit nenávist mezi oběma rody je sňatek s Fergussonovou dcerou. Avšak Sheena se této představy děsí a odmítá se provdat za úhlavního nepřítele své rodiny. Také Jamie se svazku brání, protože mu připadá potupné nechat si vnutit nevěstu, kterou navíc dosud neviděl. Podaří se mu ze zajetí uprchnout, ale nevyzpytatelný osud ho vzápětí svede se Sheenou dohromady...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

A Gentle Feuding , 1984

Senza Jenka
06.01.2024 3 z 5

(SPOILER) Ze začátku mě to bavilo velmi. Příběh se odvíjel svižně, zvraty zapadaly do děje, a nepostrádalo to ani vtip ani logiku.
V druhé polovině se ale obojí vytratilo (zejména ta logika) a celé se to začalo poněkud táhnout. Černý Gawain byl najednou nenávistný nepřítel, nikdo se nepozastavoval na tím, že nájezdy nedávají žádný smysl. Sheena vříská a klepe se strachy, jen Jamieho vidí a v další minutě se od toho samého muže nechá muchlat a ocicmávat, jako by se nechumelilo. To mi prostě nesedí.
Podezírala jsem jiného Williama - což byl zřejmě autorčin záměr - i když jeho činy vůbec nedávaly smysl - ale to nedávaly ani tak :D
Reálnost vztahů a chování - vzhledem k historické éře, ve které se to má odehrávat - řešit nebudu. Obálka úplně mimo mísu.

mariva
06.06.2023 4 z 5

Odpočinková četba z mého oblíbeného skotského prostředí.

Ála1968
02.05.2023 4 z 5

Moc hezké,jen mě to přišlo takové nedokončené.Některé věci tam nebyly dořešené, což mě mrzí .Samozřejmě Garwood je jedinečná a nepřekonatelná , přesto i Lindsey umí.

janina66
16.02.2023 4 z 5

Příjemná četba plná romantiky a hašteření mezi hlavními hrdiny.
Čekala jsem více bojů mezi skotskými klany, ale zmínky o nich byly. Velice čtivá kniha.

helenkan
12.09.2022 5 z 5

Jako vždy perfektní počteníčko. Ráda čtu knihy od téhle autorky.

Marci_Vaj
19.05.2022 5 z 5

Moc pěkná knížka, ti Skoti z Vysočiny… drsňáci :) Hezky se to četlo.

Lena79
06.10.2021 5 z 5

Kniha na jedno, dvě odpoledne, nevím, co se přesně stalo, ale něco mě nutilo číst dál a dál. Moc se mi to líbilo. Opravdu odpočinková kniha.

turecko76
02.10.2021 5 z 5

Cely pribeh byl od zacatku do konce napinavy bez nudnych pasazi. V zanru nenarocnych romantickych oddechovek jasny plny pocet hvezd.

vikimi
01.01.2021 1 z 5

Knizka me nenadchla, a tak jsem se ctenim skoncila nekde v pulce. Neda se nic delat. :/

Saraken
08.10.2020 5 z 5

Uzasna knizka oplati sa precitat

helena9598
01.08.2020 4 z 5

Moc pěkně napsaný příběh. Sheena je paličatá jako mezek a James se nechce nechat a jde za tím co chce..... Doporučuji rychle jsem ji přečetla.

munka
10.06.2020 5 z 5

Krásny romantický príbeh, pobavil a potešil.

Alenka76
30.12.2019 5 z 5

Tieto knižky o Škótoch milujem malo to dej, napetie, lásku a hlavne prečítala som ju za jeden večer nemohla som ju pustiť z rúk.

AniDi
17.09.2019 5 z 5

Prostě miluji nezkrotné hrdiny z Vysočiny a ani tato kniha nebyla zklamáním.

kikibo
19.06.2019 5 z 5

Dobrá jednohubka :)

Knihomolka97
30.04.2019 4 z 5

Příjemné, velmi příjemné počteníčko. :-)
Sheena je skvělá! Líbilo se mi, že neustoupila ani o píď. :-D A Jamie překvapil...podle anotace jsem čekala drsného bojovníka a ono ne. Sice v jistých ohledech se choval jako sobec a snažil se o všem rozhodovat, ale nepřipadal mi nějak nebezpečný.
Bylo hezké jak si k sobě postupně nacházeli cestu. Jejich škádlení a hašteření mě strašně bavilo. Na konci ve mě v jednu chvíli zatrnulo ale samozřejmě, co by to bylo za romantiku bez happyendu. :-)

Lucuschka
31.12.2018 3 z 5

Oddechová romantika. Jednoduchý příběh určený pro odpočinkovou četbu. Potěší a zahřeje u srdce.

Enny4
06.02.2018 5 z 5

Dva tvrdohlaví hlavní hrdinové od začátku knihy až do konce :) Jamie krásnou Sheenu od prvního setkání strašně chce, ona je ze znepřáteleného klanu a má z Jamieho panickou hrůzu protože on má hroznou pověst. Jamie je zeman svého klanu a je zvyklý že musí být ve všem po jeho. Jeho sobecká povaha mi celkem vadila, víc se mi líbil jeho bratr Colen který si ji unesl, ale musel ustoupit staršímu bratrovi :) Ale jiak to byl hezký příběh ze Skotska, všechny knihy od této autorky se mi líbí

ketvin
02.02.2018 3 z 5

Prostě "hezká kniha", čekala jsem sice nějaké napínavější ukončení, když tam byla díky Černému Gawainovi a Jessi ta příležitost, ale co se dá dělat... Postavy moc hezky vykreslené, jen škoda, že neměl více prostoru Colen a Nial, autorka mohla Colena spolčit s Sheenou, což mohlo vést k vtipným scénám na hradě Kinnion... Takže moc hezký, vyvíjející se příběh, ze kterého se ale i tak dalo vytěžit více :)

EvikU.
08.04.2017 4 z 5

Hezké čtení. Skotsko, romantika,humor. Mě se moc líbila.