Zajatá nevěsta

Zajatá nevěsta https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/1445/bmid_zajata-nevesta-Amd-1445.PNG 4 204 28

Obklopená láskou své chůvy, staršího bratra Johna a Tommyho Huntingtona - kamaráda a zřejmě i budoucího manžela - tráví Christina Wakefieldová dny plné pohody na panství svých zesnulých rodičů nedaleko Londýna. Řízením osudu se však její osmnácté narozeniny stanou skutečným mezníkem mezi dětstvím a dospělostí a hlavní město Anglie místem, odkud vede cesta jen do vzdáleného Egypta, ale i za nečekaným dobrodružstvím. Christina doufá, že se už nikdy nesetká s Philipem Caxtonem, opovážlivým mladým mužem bez skrupulí, jenž zcela opomíjí společenské zvyklosti a falešnou morálku místní smetánky. V daleké cizině však na nic netušící dívku čekají únosci a náruč záhadného beduína Abua. Krok za krokem dívka odhaluje svého věznitele, svou duši a svoje tělo. A nakonec poznává i lásku...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Captive Bride , 1977

Ivusak7
07.07.2023 5 z 5

Další skvěle napsaná knížka od této autorky. Příběh mě velmi bavil, byla to zas prozměnu změna. Knížku jsem zhltla ani nevím jak. Krásný příběh.

Květinka008
28.09.2022 1 z 5

Dočteno jen "z povinnosti". Příběh je velmi ukvapený a vyšroubovaný, rozhodně by to mohla být krásná romantika v duchu dvojice Angelika-Rescator nebo hlavních hrdinů knihy Růže v zimě (K. E. Woodiwissová), kdy hrdinka jednoho nenávidí a do druhého, maskovaného se zamiluje. Ne takto vynuceně, opravdu nemám ráda násilí ve vztazích. Jedna hvězda za neotřelost prostředí, kde se děj odehrává.

Juliana.i
19.10.2020 5 z 5

Pěkná romantika ke kafičku????

suiteki
10.08.2020 4 z 5

Začátek kdy Christina Philipa stále trapně odmítala, me po čase trochu štval, ale pak se to rozjelo a byl z toho krásný příběh.

MAVIS66
28.07.2020 5 z 5

Romantický příběh, který má vše, co má mít... dobrodružství, tajemství, lásku a happyend ❤️

cukrovka
04.05.2020 4 z 5

Čtivý příběh se zajímavým prostředím beduínského tábora. I když je vše popsáno více romanticky než by to ve skutečnosti bylo, ale tak to v tomto žánru chodí. Já byla s knížkou spokojena. Příběh o dvou tvrdohlavcích kteří před sebou skrývají svoji lásku k tomu druhému.

Nikusscha
29.03.2020 4 z 5

Knížku hodnotím pozitivně, ano líbila se mi, ale....
Na začátku máme dobře se odehrávající děj, krásná Christina cestuje s bratrem do Londýna. O případných nápadnících nechce ani slyšet. Pak pozná na jednom večírku Philipa a je otřesena jeho chováním a arogancí vůči ostatním ženám. Jelikož o něm neslyší nic dobrého tak ani ona ho nechce nějak více poznat.
Philip je mladý dobře vypadající muž, který netouží po vdavchtivých paničkách a tak je vůči všem ženám naprosto chladný. Do doby než uvidí Christinu. Ta ho naprosto očaruje a usmyslí si, že ji musí získat. Bez jakýkoliv okolků jí požádá o ruku (přitom se ani pořádně neznají). Christina je otřesená a z večírku uteče. Philip si řekl, že ji když ji nezíská po dobrém tak ji prostě unese do svého kmenu, který se nachází v Egyptě.
Christinin bratr John je povolán do Egypta a tak se Christina vydává společně s ním do Egypta. Celé je to ovšem bouda a Christina je ještě téhož večera unesena z hotelového pokoje.
Ocitne se uprostřed pouště, uprostřed ničeho, v cizím táboře, kde nikoho nezná. Šejk Abu ji hned vysvětlí jak se věcí mají a Christina už předem ví, že bez úhony odtud nevyjde. Plánuje dokonce několik útěků, ale marně.
Mnozí z vás si už domysleli, kdo je šejk Abu.
A tak se Chrisina stane šejkovou sexuální zajatkyní, nic víc nic míň.
Tohle mi jako romantika moc nepřipadá. Za prvé se Christina vzdala moc rychle (měla víc bojovat o svoji čest) a za druhé velice rychle si zvykla na tamní život a zvyklosti.
Když už konečně vypadalo, že se stane nějaký zlom, akce, napětí tak to autorka totálně zabila - rychle to přehrkala, šup šup a bylo po všem. Za mě velká škoda.
A trvalo jim snad 200 stránek než si konečně vyznali lásku, vlastně to bylo snad až na předposlední stránce.
Kladně hodnotím námět a nové prostředí.

vcielka
17.10.2019 3 z 5

Menej kvalitna knizka od tejto autorky. Vela veci mi tam nedavalo zmysel, resp. Neverim, ze by sa zachovali postavy tak ako sa zachovali. Ale da sa to citat a dokonca ani nenudi. Ale od zeny vychovavanej so vzdelanim ako chlap som cakala ine veci. A vlastne aj od neho. Predsa len, do 21 rokov zil v Anglicku a posledny rok tiez.

oresvo
18.08.2019 5 z 5

Má první kniha od této autorky. Má úplně nejvic oblíbená a několikrát přečtená. Začátek je napínavý, má zápletku, prostředí pouště a Anglického venkova má své kouzlo.
Ze začátku mi byl hlavní hrdina Philip nesympatický, postupně jsem si ho velmi oblíbila. Hlavní hrdinky byla místy trochu hysterka se nakonec i ona prošla změnou .
Malinko netypický koloběh příběhu .

Doporučuji k přečtení .

Adelin239
07.05.2018 5 z 5

Kniha se mi nejdříve zalíbila díky obsahu, tak jsem neváhala a koupila si ji. A dobře jsem udělala. Hned od začátku mi byla Christina sympatická a po celou dobu čtení jsem s ní její příběh prožívala. Bylo v ní všechno, co od dobré knihy očekávám: Dobrodružství, napětí a samozřejmě romantika. Krásná kniha na odpoledne :-)

hroneczek
25.09.2017 5 z 5

Knihu jsem četla zhruba před 14 lety na prázdninách u tety a tolik se mi líbila, že jsem ji přelouskala za dva večery. Přišla mi tenkrát hrozně romantická a napínavá.

Evaho73
03.07.2017 2 z 5

Kniha nebola celkom podľa môjho gusta.......

MinaHawke
01.03.2017 3 z 5

Neříkám, že je to špatná kniha, jen mi tak nějak zcela nesedla.

Theia83
20.08.2016 5 z 5

Moja najobľúbenejšia spisovateľka

Hanulinas
24.05.2016 4 z 5

mě se kniha celkem líbila, měla jsem ji přečtenou za tři dny

bublina84
14.05.2016 2 z 5

Tak toto rozhodně nebyla kniha pro mě. Popis děje byl zajímavý, tak jsem ji koupila ale dějově z toho šlo vykřesat víc. Pro mě zbytečná kniha :( Posílám dál viz. bazar, škoda ji, zatím, házet do popelnice.

moudivlacek
03.09.2015 5 z 5

Nebylo to špatné, pár dobrých scének, ale četla jsem lepší knížky této autorky.

oliviet
17.07.2015 2 z 5

No, opravdu hloupá hlavní hrdinka, kterou zneužívá nadsamec hlavní hrdina. Zajímavý námět, ale velice špatně zpracovaný. Hvězdičky dávám za to, že se neustále něco dělo, ale od autorky jsem už četla lepší knížky. Knížku posílám dále.

zp87
15.12.2014 4 z 5

Četla se příjemně, bavila mě a měla jsem ji přečtenou asi za dva dny - ale s odstupem času si už nejsem moc schopna vybavit o čem vlastně byla. Vybavuju si hlavně to, že se odehrávala v arabských reáliích a hlavní hrdina byl arabským uspořádáním vztahu muž - žena hodně ovlivněn. Vzhledem k tomu, že po knihách "Bez dcerky neodejdu - Betty Mahmoody" a "Ráj - Barbara Wood" (které oplývají bezesporu velkými kvalitami, ovšem já osobně nedokážu strávit zacházení se ženami a absolutní absenci práv žen v jistých zemích světa... a tyto knihy ve mně zasely poměrně silné nesympatie se vším arabským) - jsem na příběhy z arabských zemí zanevřela. Sama se tedy divím, že mi v této knize arabská atmosféra nevadila. Asi to bude tím, že si zde autorka arabskou civilizaci hodně zlidštila a chování hlavního hrdiny zde vlastně působí mužně a svým způsobem kouzelně. No, přiznám se, že jsem jí to poměrně ráda zblajzla a na její podání Egypta přistoupila... v opačném případě bych knihu nedočetla. Naopak hlavní hrdinka Christina měla často dost dětinské nápady a manýry. Byla natolik tvrdohlavá, že jej od sebe odháněla - přestože on ji miloval a nijak to netajil. Christina vlastně trucovala až do samého konce - ve chvílích, kdy si měla užívat něco úplně jiného. Taková holka si takového hrdinu snad ani nezasloužila.

jaja1989
27.05.2014 4 z 5