Zajatá nevěsta

Obklopená láskou své chůvy, staršího bratra Johna a Tommyho Huntingtona - kamaráda a zřejmě i budoucího manžela - tráví Christina Wakefieldová dny plné pohody na panství svých zesnulých rodičů nedaleko Londýna. Řízením osudu se však její osmnácté narozeniny stanou skutečným mezníkem mezi dětstvím a dospělostí a hlavní město Anglie místem, odkud vede cesta jen do vzdáleného Egypta, ale i za nečekaným dobrodružstvím. Christina doufá, že se už nikdy nesetká s Philipem Caxtonem, opovážlivým mladým mužem bez skrupulí, jenž zcela opomíjí společenské zvyklosti a falešnou morálku místní smetánky. V daleké cizině však na nic netušící dívku čekají únosci a náruč záhadného beduína Abua. Krok za krokem dívka odhaluje svého věznitele, svou duši a svoje tělo. A nakonec poznává i lásku......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/1445/zajata-nevesta-Amd-1445.PNG 4.1178
Vydáno, Ikar (ČR)

Captive Bride, 1977

Kniha Zajatá nevěsta

Juliana.i
19.10.2020

Pěkná romantika ke kafičku????

suiteki
10.08.2020

Začátek kdy Christina Philipa stále trapně odmítala, me po čase trochu štval, ale pak se to rozjelo a byl z toho krásný příběh.

MAVIS66
28.07.2020

Romantický příběh, který má vše, co má mít... dobrodružství, tajemství, lásku a happyend ❤️

cukrovka
04.05.2020

Čtivý příběh se zajímavým prostředím beduínského tábora. I když je vše popsáno více romanticky než by to ve skutečnosti bylo, ale tak to v tomto žánru chodí. Já byla s knížkou spokojena. Příběh o dvou tvrdohlavcích kteří před sebou skrývají svoji lásku k tomu druhému.

Nikusscha
29.03.2020

Knížku hodnotím pozitivně, ano líbila se mi, ale....
Na začátku máme dobře se odehrávající děj, krásná Christina cestuje s bratrem do Londýna. O případných nápadnících nechce ani slyšet. Pak pozná na jednom večírku Philipa a je otřesena jeho chováním a arogancí vůči ostatním ženám. Jelikož o něm neslyší nic dobrého tak ani ona ho nechce nějak více poznat.
Philip je mladý dobře vypadající muž, který netouží po vdavchtivých paničkách a tak je vůči všem ženám naprosto chladný. Do doby než uvidí Christinu. Ta ho naprosto očaruje a usmyslí si, že ji musí získat. Bez jakýkoliv okolků jí požádá o ruku (přitom se ani pořádně neznají). Christina je otřesená a z večírku uteče. Philip si řekl, že ji když ji nezíská po dobrém tak ji prostě unese do svého kmenu, který se nachází v Egyptě.
Christinin bratr John je povolán do Egypta a tak se Christina vydává společně s ním do Egypta. Celé je to ovšem bouda a Christina je ještě téhož večera unesena z hotelového pokoje.
Ocitne se uprostřed pouště, uprostřed ničeho, v cizím táboře, kde nikoho nezná. Šejk Abu ji hned vysvětlí jak se věcí mají a Christina už předem ví, že bez úhony odtud nevyjde. Plánuje dokonce několik útěků, ale marně.
Mnozí z vás si už domysleli, kdo je šejk Abu.
A tak se Chrisina stane šejkovou sexuální zajatkyní, nic víc nic míň.
Tohle mi jako romantika moc nepřipadá. Za prvé se Christina vzdala moc rychle (měla víc bojovat o svoji čest) a za druhé velice rychle si zvykla na tamní život a zvyklosti.
Když už konečně vypadalo, že se stane nějaký zlom, akce, napětí tak to autorka totálně zabila - rychle to přehrkala, šup šup a bylo po všem. Za mě velká škoda.
A trvalo jim snad 200 stránek než si konečně vyznali lásku, vlastně to bylo snad až na předposlední stránce.
Kladně hodnotím námět a nové prostředí.

vcielka
17.10.2019

Menej kvalitna knizka od tejto autorky. Vela veci mi tam nedavalo zmysel, resp. Neverim, ze by sa zachovali postavy tak ako sa zachovali. Ale da sa to citat a dokonca ani nenudi. Ale od zeny vychovavanej so vzdelanim ako chlap som cakala ine veci. A vlastne aj od neho. Predsa len, do 21 rokov zil v Anglicku a posledny rok tiez.

oresvo
18.08.2019

Má první kniha od této autorky. Má úplně nejvic oblíbená a několikrát přečtená. Začátek je napínavý, má zápletku, prostředí pouště a Anglického venkova má své kouzlo.
Ze začátku mi byl hlavní hrdina Philip nesympatický, postupně jsem si ho velmi oblíbila. Hlavní hrdinky byla místy trochu hysterka se nakonec i ona prošla změnou .
Malinko netypický koloběh příběhu .

Doporučuji k přečtení .

Adelin239
07.05.2018

Kniha se mi nejdříve zalíbila díky obsahu, tak jsem neváhala a koupila si ji. A dobře jsem udělala. Hned od začátku mi byla Christina sympatická a po celou dobu čtení jsem s ní její příběh prožívala. Bylo v ní všechno, co od dobré knihy očekávám: Dobrodružství, napětí a samozřejmě romantika. Krásná kniha na odpoledne :-)