Anička.pa Anička.pa komentáře u knih

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Krásně napsaný příběh. Zpočátku jsem myslela, že to asi nebude kniha pro mě, ale po chvíli se stalo opakem. Příběh jsem četla jedním dechem! Bylo zajímavé vidět oba pohledy, otce i dceru. A ten konec? Když jsem viděla těch posledních pár stránek říkala jsem si, že to nemůže přeci skončit a ono přece jen. Byl to na mě velmi rychlý konec. Těšila jsem se, co přijde dál a přála jsem si alespoň ještě jednu kapitolu.

26.02.2020 5 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Moje první kniha od této autorky a vůbec by mě nenapadlo, že mě až takhle dostane. Velmi aktuální téma, ve svém okolí mám hned několik žen, které se s tímto problémem potýkají a nikdy jsem nepřemýšlela, co vše se v jejich životech a myšlenkách musí odehrávat. Hlavní hrdinové mi byli velmi sympatičtí, především Graham, který byl pro mě něco jako pan Božský :-) Kapitoly se střídají ve dvou liniích, tehdy a teď, v jednu chvíli jsem preferovala jednu pak druhou, ale nestalo se mi, že by mě kniha nebavila. Za mě skvělá kniha :-)

19.02.2020 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Již druhá kniha a já se nemohla odtrhnout. O události jsem měla pouze lehké povědomí, takže jsem ráda, že jsem po knize sáhla a trochu si rozšířila obzory. Skvěle napsaný dechberoucí příběh, bohužel však o příliš kruté historii. I přesto, že kniha vypráví tak tragickou událost, plyne velmi rychle. Obdivuji autorku, kolik práce a úsilí tomu musela věnovat!

08.08.2023 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Už od samého začátku jako všichni tady, jsem měla chuť skočit mezi stránky a hlavní hrdinku Barču obejmout a nepustit. Nečekala jsem, že tak útlá kniha mě dostane. Líbilo se mi, jak autorka rozlišila styl psaní dcery a matky, kde jsme mohli vidět jak každá z nich na různé situace přihlíží jinak, ale také byl skvělý jednoduchý jazyk, díky kterému byl příběh ještě reálnější.

06.04.2020 5 z 5

Asi není, co k tomu více dodat, než je níže. Kniha mě přilákala díky novému seriálu, chtěla jsem se dozvědět více. Kniha představovala různé pohledy lidí, které prožili tuto hrůzostrašnou katastrofu a dokázali o tom promluvit. Náročné čtení, kdy jsem si u některých příběhů musela dát pauzu a vstřebat to.

18.06.2019 5 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Poslední díl mě zcela pohltil, a to hned od první stránky. Louisa Clarkova je skvělá postava a její příběh byl skvělý. Na konci příběhu a konkrétně při poslední větě jsem si hrozně moc přála aby příběh ještě nekončil a já mohla dál žít společně s Louisou její dobrodružství, které mě ani na chvilku nepřestalo bavit ♥

19.05.2019 5 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

Krásné a příjemné počtení a ještě k tomu ty dokonalé ilustrace, no prostě dokonalost sama :-) V mnoha situacích jsem viděla samu sebe a musela si pousmát, opravdu milá jednohubka. Vřele doporučuji všem knihomolkám / knihomolům :-)

06.02.2020 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Knihu jsem poslouchala jako audio, která byla skvěle namluvená Pavlem Baťkem. Myslím, že celé knize dodal šmrnc. Sice knihy z lékařského prostředí téměř vůbec nevyhledávám, ale tohle se opravdu povedlo! Autorka se úžasně vžila do mužské role. Naprosto vše jsem jí to věřila. :-) Trochu by mě zajímalo, jak to prožívali ostatní postavy. Především Markéta, která byla vykreslena jako věčně naštvaná manželka.

21.09.2023 5 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Vůbec jsem nečekala, že se do tohoto příběhu tak zamiluju. Bylo to opravdu krásné, plné krásných a hlubokých myšlenek. Obě hlavní postavy i jejich nejlepší přátelé mi přirostli k srdci a jsem tedy nadšená, když jsem zjistila, že pokračování je právě o jednom z nich. Není to typická romantická kniha, jak jsem si dle obálky myslela, ale je to příběh, kde se pojednává o ztrátě blízkých osob, vztazích v rodinách a předsudcíh. Opravdu doporučuji!

12.10.2020 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Tak tohle bylo neskutečný. Zaklapla jsem knihu a sedím a nemůžu tomu všemu uvěřit. Kniha se skvěle četla, bylo to napínavé, místy až děsivé. Tohle jsem vůbec nečekala! Opravdu skvělá knihy!

27.06.2020 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Tak to bylo něco úžasného, takové pohlazení na duši! Krásné prostředí a postavy, které si nelze nezamilovat ♥️

03.06.2020 5 z 5

Ani později, ani jinde Ani později, ani jinde Delphine de Vigan

Moje první kniha od autorky a jsem nadšená, i když to může znít zvláštně, když kniha je plná smutku a deprese. Příběh o jednom dni, dva hlavní hrdinové a jejich myšlenky. Trochu mě mrzelo, že nebylo více stránek věnované Thibaultovi, ale chápu, že Mathilda si díky svému osudu zasloužila více stránek . A konec? Doufala jsem v nějakou světlejší stránku, že se alespoň na úplném konci hrdinové střetnou, . "Ale proč se snažit vykřesávat ze všednosti něco, co v ní není?"

29.01.2020 5 z 5

Píseň zítřka Píseň zítřka Alice Peterson

Kniha, která ve Vás rozhodně něco zanechá. Jak jsem si zpočátku myslela, že jsem sáhla po sladkého románku, tak ani náhodou. Čím dále jsem byla, tím více mi hlavní hrdinka a její celý příběh přirůstal k srdci. Obdivuji Alici, že přes veškeré ty překážky šla za svým cílem a dosáhla ho! Po přečtení knihy jsem si její písničky ihned našla a zamilovala jsem se do nich jako do Alice. Rozhodně doporučuji!

10.01.2020 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Kniha se hezky čte a je napínavá od začátku do konce. Autorka opět nezklamala :-)

25.10.2022 5 z 5

Kdo se postará o Annu Kdo se postará o Annu Kateřina Pantovič

Tak tohle jsem oprvadu nečekala, moc se mi do knihy nechtělo, ale zároveň už mě dlouho k sobě vábila a tak jsem neodolala a jsem teď ráda. Byl to opravdu moc milý, místy úsměvný, ale i smutný příběh. Hlavní hrdinka mi skvěle sedla a její nemístné poznámky k situacím mě neskutečně bavily. A vlastně všechny postavy, které se v příběhu objevili, byť jen na chvíli, se mi vryli do paměti. Doufám, že to není poslední kniha od autorky, její styl psaní mi krásně sedl :-)

01.10.2021 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

(SPOILER) Panečku, to bylo opravdu něco! Pokaždé, když si čtu anotace od této autorky, říkám si, ale tak dám tomu šanci, Hoover ještě nezklamala a opět tomu nebylo jinak. Nevím, jak to dělá, ale každá kniha mě úplně vtáhne do děje a tato nebyla výjimkou.

Všechny postavy jsem si naprosto zamilovala. Moc se mi líbilo zasazení deníků, kde Lili vzpomínala na Atlasa a když se pak objevil v příběhu, byl pro mě jako postava naprosto TOP, takový pan božský :-) Ryleho jsem zpočátku také milovala, ale pak když přišel ten první moment, toho zlého, jsem se jen říkala ne prosím ne. Od té chvíle jsem nevěděla, zda ho mám stále ráda nebo už jen nenávidím. Celý příběh byl krásný, čtivý a zajímavý.
Jediné, co mi trochu místy na příběhu vadilo, bylo jak jsou všichni strašně úspěšní, bohatí a pracují jen tak z nudy.

06.08.2021 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Jsem ráda, že jsem knihu vzala do ruky. Tuhle tématiku moc nečtu, a tak jsem se bála, zda se mi bude vůbec líbit. A byla ÚŽASNÁ!!! Ze začátku jsem si říkala, proč se to jmenuje Hana, když vlastně je to o někom jiném. Jakmile však začala vyprávět svůj příběh Hana, nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Moc se mi líbilo, jak teprve během příběhu jsem dostávala další vysvětlení a zjištovala nové věci a tudíž i nový obrázek na některé postavy. Opravdu skvěle promyšlený příběh.
Jsem nadšená, kniha je krásná, ale zároveň velmi smutná.

09.07.2018 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Nemůžu uvěřit, že jsem již na konci celé této ságy. Nejraději bych pokračovala dál ve čtení kouzelnického světa. Bála jsem se, že když jsem jako první viděla filmy, knihy mě nebudou bavit a právě naopak. Autorka má vše dokonale promyšlené a díky přečtení celé série mi bylo vše úžasně dovysvětleno a doplňeno :-)

A co jiného dodat k poslednímu dílu:
,,Radujme se, veselme se, Potřík jim dal nářez! Starouš Voldy už má utrum, tuhej jako pařez.”
:-D

27.11.2017 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Nejdřív se mi do knihy moc nechtělo, ale jakmile jsem ji otevřela, nemohla jsem se od ní odtrhnout! Opravdu úžasné :-) Neskutečně skvěle promyšlený svět, postavy a ten slovník, no prostě jsem jen žasla :-) Nemůžu se dočkat druhého dílu, co si pro nás autorka připraví, jaké nížiny budou a jak si Ilan poradí se svým tajemstvím.

22.04.2017 5 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Colleen Hoover nezklamala, zatím každá z knih, po které jsem od této autorky sáhla, byla skvělá četba. Četlo se hezky, líbilo se mi střídání linky minulosti a současnosti, v jedné chvíli jsem hrozně chtěla vědět, jak dopadne jeden děj, pak se to zas obrátilo. Šíleně moc se také chcete dozvědět, proč ten Miles nechce nic víc, žádnou lásku a tak čtete, čtete a najednou jste u konce. Konec napsaný dle pohledů téměř všech hlavních postav, mě nadchlo. Kniha není naročným čtením, chvílemi trošinku červená knihovna, ale od Coollen, je to vše tak dobře podané, že je za mě celá kniha super :-)

10.11.2020 5 z 5