Anette99 Anette99 komentáře u knih

Rumový deník Rumový deník Hunter Stockton Thompson

Příběh novináře Paula, který přijel pracovat pro místní, poněkud skomírající noviny. Brzy se spřátelí s kolegy, se kterými tráví většinu času pitím a flámováním, pracuje se zde jen málo. Kniha se četla velmi dobře, celý příběh je protkaný pitím, pohodou, přátelstvím, zábavou, erotikou a vlahými letními rány, ale také nebezpečím skrývajícím se ve městě. Místní umí velice ohnivě slavit, ale vzápětí jsou schopni jeden druhému vrazit nůž pod žebra. Pro mě pohodová, často úsměvná oddychovka.

10.08.2021 5 z 5

Dvanáctá karta Dvanáctá karta Jeffery Deaver

Nájemní vrazi mě zase tolik nebaví, ale o to lepší bylo vyšetřování případu z doby minulé, kdy se ocitáme o cca 140 let zpátky. Zatím každá kniha originální a velice dobrá, tak snad tento trend vydrží.

06.08.2021 5 z 5

Iluze Iluze Jeffery Deaver

Pátá kniha ze série a popáté dávám 5*. Vraždy a útěky spáchané pomocí kouzel jsou vskutku originální. Ale proti skvělému iluzionistovi stojí geniální Rhyme a jeho partnerka Amélie, a to je záruka kvalitního čtení, napětí a zvratů po celých 430 stran.

04.08.2021 5 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Ač krátká, tak velmi pěkná knížka. Je poměrně ponurá, v ději se prolíná láska, nenávist, pohrdání, pomsta, ale konec ukazuje naději, že jednou bude lépe. I když jsem četla vydání z roku 2008, líbil se mi použitý jazyk, který děj ještě umocňoval.

30.07.2021 5 z 5

Nahá s Davidovou hvězdou Nahá s Davidovou hvězdou Petr Eidler

Vzhledem k tomu, že detektivky čtu hodně, jsem poněkud náročná. Tady mi chybělo takové to stupňované napětí, kdy člověk pomalu nedýchá a také nějaký zlom. Částí s vyšetřováním případů nebylo v knize tolik. Zároveň se mi ale líbila historie rodiny Kleinů, která byla v knize poměrně rozepsaná. Celkově se mi knížka četla dobře a byla zajímavá, tak dávám 4*.

30.07.2021 4 z 5

Návrat Návrat Anne Jacobs

Nečekaný návrat do vily k rodině Melzerů se povedl, pěkně to navazovalo na zbytek série. Kniha se četla lehce, za den přelouskáno :)

27.07.2021 5 z 5

Panský dům a jeho dcery Panský dům a jeho dcery Anne Jacobs

Panský dům a textilka během 1.světové války. Během 480 stran nastává spousta zvratů, které mění životy celým rodinám. Marie musí pomáhat tchánovi s továrnou, protože Paul byl povolán do boje, zároveň se stará o dvojčata. Ani sestry Elisabeth a Katharina to nemají lehké. Navíc i v panském domě se projevuje nedostatek, vzniklý v důsledku války.
Současně s příběhy jednotlivých členů rodiny poznáváme i příběhy personálu, a to mě také bavilo.

20.07.2021 5 z 5

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Po asi dvou letech se do této série pouštím znova, abych si připomněla vše důležité, než začnu číst čtvrtý díl. A stejně jako před těmi dvěma roky dávám 5*. Je to hezký příběh, Marie je sympatická, a vcelku jsem měla ráda i rodinu Melzerů (každého svým způsobem) a část personálu. Jen ty překlepy trochu kazily čtení, těch jsem si asi tenkrát nevšimla, ale naštěstí to nerušilo moc, tak nestrhávam hvězdu.

15.07.2021 5 z 5

Rudá galerie Rudá galerie Tiffany Reisz

Wow, to byla jízda! Jsem velmi mile překvapená. Ano, bylo to zvláštní, drsné, občas zvhrlé a občas šílené porno na papíru, ale myslím, že to se dalo čekat už podle anotace. Také se dalo u takové knihy, že děj nebude moc inteligentní, a do toho jsem s tím šla. A čtení si užila, bavilo mě to. Kniha byla nabitá sexem a lehce mysteriózní. Jako oddechovka na jeden večer si zaslouží 5* :).

06.07.2021 5 z 5

Pustina Pustina Stina Jackson

Temný thriller z místa, kde lišky dávají dobrou noc. Pustina je místo, kde má každý svoje tajemství, svoje pohnutky. Kniha se četla poměrně dobře, ale dost věcí bylo nedotažených, nevysvětlených a na konci nepřišel žádný wow efekt.

26.06.2021 4 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Pohodové a krásné vyprávění o životě obyčejných lidí v obyčejné moravské vesnici, o jejich radostech a starostech, o vztazích na dědině, kde kromě dobrých vztahů bujela také závist a pomluvy. Povahy jednotlivých postav byly pěkně vykreslené, kniha byla občas vtipná, občas spíš smutná. A použité nářečí dodalo příběhu originalitu.

21.06.2021 5 z 5

Maminčin mazánek Maminčin mazánek Sarah Flint

Další skvělá, drsná detektivka. Motiv pro mě byl originální, i když se de facto zase jednalo o nějakou pomstu a vyrovnání se s traumatem z dětství. Vrah byl pečlivý, systematický, a rozhodně jsem ho neuhodla. Líbilo se mi, že v knize současně probíhalo několik různých vyšetřování. Hlavní hrdinka je sympatická žena, jejíž život není úplně uspořádaný a růžový a jsem zvědavá, jak se bude dál vyvíjet. Scény jsou popsané dost detailně, a některé z nich jsou opravdu pro otrlé. Ale přesně tohle mám ráda.
Velmi slibný začátek nové série :)

18.06.2021 5 z 5

Myslete na děti! Myslete na děti! Ian McEwan

V knize se proplétají soukromá dramata různých lidí. Uznávané soudkyni v oboru rodinného práva se rozpadá manželství, zatímco řeší spory jiných manželů. Do života jí vstoupí umírající mladík, který je odmala svými rodiči fanaticky veden k víře, a proto odmítá transfuzi, která by mu zachránila život. Stárnoucí, vždy chladná soudkyně zažije po mnoha letech vzplanutí, se kterým se neumí vypořádat a utíká sama před sebou. V knize je také skvěle zakomponováno to, jak dokáží být lidi ve své víře fanatičtí. Bylo to velmi zajímavé čtení.

16.06.2021 5 z 5

Jeho zákusek Jeho zákusek Penelope Bloom

Po Třešničkách jsem se bála sestupné tendence téhle série, ale naštěstí se tak nestalo. Zákusek byl ještě o dost lepší než Banán. Tady nechyběly ani jiskřivé scény, ani humor. O ten se postaral především William a babička. Prostě velice dobrá oddechovka na jeden den :)

11.06.2021 5 z 5

Poslední víkend Poslední víkend Agatha Christie

Ať šáhnu po jakékoliv detektivce od A. Christie, vím, že je to záruka kvalitního čtení :)

10.06.2021 5 z 5

Temné lesy Temné lesy Harlan Coben

Před lety zmizeli čtyři mladí lidé. Vzápětí byla objevena těla dvou z nich, a tak se předpokládalo, že se všichni stali obětí vraha. Pak je ale zavražděn člověk, který měl být mrtvý už dvacet let. A vyšetřování se znova rozbíhá...
Skvělý thriller, kde se po celou dobu prolíná minulost a současnost, jak fakta a tajemství všech zainteresovaných postupně vyplouvají na povrch, nevíte, komu fandit. Napínavé do poslední chvíle. Ale zároveň se kniha četla velmi dobře.

08.06.2021 5 z 5

Klikatá cesta Klikatá cesta Brian Freeman

Tady se autor trochu odklonil od sériových vrahů, kteří vraždí "pouze" z pomsty nebo protože to jsou blázni. V této knize se setkáváme s profíky řízenými záhadným člověkem či organizací, kteří tzv. likvidují problémy. Změnu jsem uvítala, bylo to po celých 346 stran velmi napínavé. Ale když jsem přečetla poslední řádky, nevěřila jsem vlastním očím. Tak moc otevřený konec, a další díl, aspoň podle mě, zatím v nedohlednu. Snad se pokračování dočkáme, protože mi teď fantazie pracuje na plné obrátky :D

26.05.2021 5 z 5

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Zajímavé propojení duchařiny a krimi. Bylo to děsivé, pekelně zamotané.

20.05.2021 5 z 5

Poslední příliv Poslední příliv Sandrine Collette

Zaplavený ostrov a výběr, které děti tam rodiče nechají, se mi zdá jako dobrý nápad, ze kterého se dalo dost vytěžit. Bohužel, u dobrého nápadu to taky skončilo. K žádné z postav jsem si nevytvořila vztah, přežívání vichřic na moři a to, jak se o sebe hlavně ty děti postaraly, bylo podle mě naprosto nereálné. Nedozvěděla jsem se, proč vlastně rodina žila na ostrově. A rozhodně bych knihu neoznačila jako (pyscho)thriller, podle anotace jsem čekala úplně něco jiného, něco na způsob Sophiiny volby ("Ale na lodi není místo pro všechny… A oni si budou muset vybrat, které děti nechají na ostrově.").
Plus: kniha se četla rychle.

18.05.2021 3 z 5

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Velmi povedená kniha. Frosta, který bydlí u svého kocoura, jsem si oblíbila hned. S metodou hypnózy a následných sebevražd jsem se v detektivkách ještě nesetkala, takže jsem ráda za změnu. Autor umí skvěle popsat strach a úzkost obětí, úplně cítíte, jako byste tam byli s nimi. Také bylo zajímavé, že fobie může být prakticky z čehokoliv.

05.05.2021 5 z 5