Anette99 Anette99 komentáře u knih

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Na tuhle knížku jsem se fakt těšila. A přečteno za noc. Podle mě asi nejlepší díl série. Možná to bylo i proto, že tentokrát se to odehrávalo spíš v bohatém prostředí, líbily se mi ty tajné spolky a tedy hodně mě zaskočil ten konec.

28.02.2020 5 z 5

Zatracení Zatracení Chuck Palahniuk

Pekelná jízda se mění v apokalypsu... Snad ještě divočejší, než první díl, ale nemohla jsem se odtrhnout. Rozhodně to neni nic pro slabý povahy. A že v prvnim díle to bylo zesměšňování hlavně pozérství, volné výchovy a celkově mravů, tak tady (aspoň pro mě) se zesměšnuje (?) náboženství - viz buranismus - víra v peklo a ráj, víra konec světa nebo naopak v příchod mesiáše, zmanipulované a zaslepené ovečky. Ale myslím si, že každý čtenář si v tom najde něco jiného.

19.02.2020 5 z 5

Ukradené životy Ukradené životy Patricia Gibney

Druhý případ inspektorky Parkerové ještě o chlup lepší, než první. Do poslední chvíle jsem nevěděla, jak to tedy je. Kniha psaná čtivě, každá kapitola ukončená tak, že musíte číst dál. Líbilo se mi prolínání Andriho vzpomínek a současnosti. Příběh zajímavý, nejen vraždy, ale i obchodování s lidmi a orgány. A do toho problémy v rodině Parkerových. Už se těším na další díly.

18.02.2020 5 z 5

Prokletí Prokletí Chuck Palahniuk

"Jestli něco dělá ze světa peklo, je to naše očekávání, že by to měl být ráj."
Tak tohle... Bylo hodně úchylný a zároveň skvělý čtení. Kritika dnešní zkažené generace. Pozérství (ekologičtí aktivisté vlastnící tryskáč). Novodobých pochybných trendů, které vedou k rozpadu moderní společnosti. A v neposlední řadě skvělá jízda peklem, do kterého se mimochodem (aspoň podle Palahniuka) nejspíš dostanem všichni. Já se opět výborně bavila a tak si říkám, jestli já nejsem tak trochu zvrhlík :D

14.02.2020 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Velmi silná kniha, kde se snoubí několik těžkých témat. Otázka viny a trestu, složité rodinné vztahy, komplexy, hrůzy 2. světové války a koncentračních táborů, které autorka popsala velmi živě, a také naděje, když se Mínka dostala na "lepší“ pracovní pozici. Že nic není jen černobílé - obyčejný mladý chlapec byl tenkrát víceménně zmanipulován, uvěřil v lepší budoucnost, což ale neomlouvá to, na čem se později podílel... Dva bratři, a přesto každý úplně jiný. Líbilo se mi prolínání současnosti (v podání Sage a Lea) a minulosti (Weber, Mínka). Příjemnou vložkou byl polosmyšlený příběh Mínky. A konec mě tedy docela zaskočil.

11.02.2020 5 z 5

Neděle jako stvořená pro vraždu Neděle jako stvořená pro vraždu Zdena Frýbová

Spíš oddechová detektivka oproti tomu, co většinou čtu, ale i tak moc pěkná. Plná sarkasmu a ironie. Líbilo se mi podrobnè popisování vztahů v rodině. Z postav mi nikdo vyloženě sympatický nebyl, ale Emu jsem přímo nesnášela.

04.02.2020 5 z 5

Zlaté časy Zlaté časy Anne Jacobs

Oe autorky jsem četla už ságu Panský dům, která byla také skvělá, ale první díl Venkovského sídla se mi zdál ještě o chlup lepší. Hlavně se mi líbilo prolínání minulosti a současnosti a Frídin deník. Kniha plná životních zvratů a zajímavých osudů, které se odvíjely od politických změn a všech dějinných událostí.

29.01.2020 5 z 5

Zámek Zámek Franz Kafka

Zajímavá kniha, která ukazuje, že úřednická byrokracie ničila obyčejné lidi i před sto lety. Bohužel se mi ale četla velmi špatně, hlavně ty dlouhé rozpravy a někdy i obšírné popisy, takže nemůžu dát víc než 3*.

27.01.2020 3 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Druhá knížka od této autorky, a opět se mi velice líbila a dobře četla. Mám ráda příběhy a osudy lidí i celých rodin, jak se měnily s tím, jak se měnily dějiny. Tady je to nejen o rodině, a složitých rodinných vztazích, ale i o jejich známých, o zaměstnancích i hostečh hotýlku. Václav mi přišel vcelku sympatický, i přesto, že byl tak trochu "kam vítr, tam plášť" a ohýbal páteř před režimem, ale zase to dělal hlavně kvůli rodině a aby hotel zůstal v rodinném "držení" (tedy spíš ve správcování). Každopádně už se těším, až si přečtu další autorčiny knihy.

21.01.2020 5 z 5

Chůva Chůva Gilly Macmillan

Zajímavý thriller s docela překvapivým koncem. Líbilo se mi, že se tam střídalo vyprávění z pohledu Jo, její matky a detektiva, hezky to na sebe navazovalo, a sem tam byla do současnosti vložená kapitola z minulosti.

19.01.2020 5 z 5

Láskou ji nespoutáš Láskou ji nespoutáš Atticus (p)

Vcelku se mi to líbilo, bylo to snadno pochopitelnè,nad některými jsem se i zamyslela, ale protože poezii jinak nesnášim (nucení a rozbory na zš i sš mi ji naprosto znechutily), a vzala jsem si to jen kvůli výzvě, dávám pouze 3*

16.01.2020 3 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Moc pěkná kniha. Čtivě a zajímavě ukazuje životní osudy tří generací jedné české rodiny a spousty jejich známých napříč 20. stoletím. Ukazuje, jak důležité historické události dvacátèho století měnily životy jednotlivců, ale i celých rodin, jak se měnily jejich osobnosti, touhy a sny, a jak se vypořádávali se změnou podmínek/režimů.

16.01.2020 5 z 5

Tvé překrásné já Tvé překrásné já Chuck Palahniuk

"Ve všem na světe jde o sex s výjimkou sexu. V sexu jde o moc."
Tenhle citát z doslovu de facto vystihuje celou knihu. Každopádně moje pátá kniha od Palahniuka, opět nezklamal. Ze začátku se člověk při čtení pomalu červenal, ale postupně děj gradoval až d
o naprosto nečekaného (aspoň pro mě) konce. A je tu vše, co ničí nejen dnešní společnost: sex, touha, zvířecí pudy, touha ovládnout svět, šílenost, závislost, manipulace, velké obchodní společnosti, skrytá diktatura, lži, sociální úpadek, rozvraty vztahů a celkově společnosti... Opět dokonalá zvrhlost.

15.01.2020 5 z 5

Foxové z Harrow Foxové z Harrow Frank Yerby

Jo, tohle se mi líbilo. Velice zajímavý příběh, který sledoval Stephnena od jeho krutých začátků. Neměl to on (a později) ani jeho rodina vůbec lehké. Poslední cca čtvrtina zabývající se vyostřujícím se konfliktem Severu proti Jihu, který nakonec vyústil ve válku, byla fakt zajímavá. A taky se mi líbilo, že po celý děj knihy byla věnována velká pozornost i životům Foxovo otroků.

12.01.2020 5 z 5

Motiv X Motiv X Stefan Ahnhem

Jo tak to byla zase paráda. Sice víc dějových linek, ale to mi vůbec nevadilo, naopak se mi to líbilo, že tam toho bylo víc. A fajn byla i vedlejší dějová linka s rodinou Fabiana, jak prožívají krizi. Ale ten konec? Už chci další díl

27.12.2019 5 z 5

Záblesk života Záblesk života Jodi Picoult

Ze začátku mi trochu vadil retrospektivní styl psaní, ale později jsem si na to zvykla a už to nebylo tak zlé, přesto to nebylo ono, proto dávam jen 4*. Jinak co se týče tématu, bylo to velmi zajímavé a čtivé. Kontroverzní témata mě zajímají, a tady byl pěkně podán kontrast mezi zaměstanci kliniky s pacientkami, které podstupovaly potrat a různými aktivisty. Takè se mi líbily příběhy ostatních pacientek, které tam šly z jiných důvodů. A nakonec autorčina poznámka, s tou plně souhlasím.

26.12.2019 4 z 5

Něco si vymysli Něco si vymysli Chuck Palahniuk

Čtvrtá kniha od Palahniuka, kterou jsem četla. Tentokrát povídky, tak jsem byla vcelku zvědavá. A kniha naplnila moje očekávání. Bylo to zvrhlý, bylo to surový, ukazovalo to dnešní realitu, bylo to i vtipný. A já se opravdu dobře bavila.

20.12.2019 5 z 5

Rekviem za sen Rekviem za sen Hubert Selby

Konečně jsem ji sehnala. Chtěla jsem si knihu přečíst už dlouho, protoże film jsem viděla už 2x, a naprosto mě ohromil. U knížky to nebylo jinak, film je s ní prakticky totožný. Zajímá mě téma feťáků a tady to bylo vykresleno velmi dobře. Zpočátku jen slabý, lehce zvladatelný návyk, se kterým mohli kdykoli seknout (jak si mysleli hlavní hrdinové) a poté rychlá cesta až na dno.

16.12.2019 5 z 5

Nenávist Nenávist Chris Carter

Nakonec jsme si Nenávist koupili hned a já tak nemusela přerušovat sérii, což se jen hodilo, protože kniha navazuje na Zlobu a lehce na Galerii mrtvých, a já mam všechno ještě v čerstvé paměti. No zase super, i když byl opět vrah znám předem, jako ve Zlobě, ničemu to neuškodilo. Zase byl brutální, zase si s nimi hrál jako kočka s myší, dostal se jim pod kůži, zároveň byl ale vlastně nedostižitelný, když nechtěl. A co se týče jeho setkání s Hunterem, nemohla jsem přestat číst.

10.12.2019 5 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Tak tohle bylo zase dost ujetý. A taky zvláštní, kdyż s detektivy spolupracovala FBI. Ale věřim, že i takhle nebo podobně narušené osoby existují. A ten závěr? Několik sakra napínavych akcí, kdy jsem se nemohla odtrhnout, přestože už mi padaly oči. Ale překvapil mě úplně ten finální konec, poslední kapitola. Sakra, už se těšim na Nenávist, ale tu zatim nemáme doma :D

09.12.2019 5 z 5