Foxové z Harrow

Stephen Fox byl opravdický chlap. To o něm věděli všichni, ač jedni ho poznali jako gentlemana v cylindru a nóbl vestičce a druzí ho považovali za podvodníka, falešného hráče a taškáře. Do Ameriky přišel před několika lety a do New Orleansu připlul po Mississippi v roce 1825. Přivezl si sem svůj sen – vytvořit dynastii synů, mít vlastní sídlo a plantáže. Tak začíná krásný a poutavý příběh dvou generací Foxů a dvou generací jejich otroků. Stephen – zakladatel rodu – zprvu „kupí svou hromádku“, vždyť New Orleans byl pravý hráčský ráj a Stephen se v kartách vyznal. Jde za svým snem, zamiluje se do krásné dívky a pro ni a pro sebe buduje na zapleveleném pozemku a v zarostlé lesní krajině u řeky nad městem rodinné sídlo – Harrow s rozsáhlými plantážemi třtiny a bavlny. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/76_/76161/foxove-z-harrow-76161.jpg 4.641

The Foxes of Harrow (1946)

Vydáno:, Svoboda

Kniha Foxové z Harrow

Kopretina
15.10.2018

Nic zvláštního jsem od knihy neočekávala a velmi mě překvapila svou čtivostí! Nemohla jsem se od ní odpoutat. A to přesto, že jsem nenašla ani jednu sympatickou postavu. Jo, jak se lidem vrací na dětech jejich chyby ;)

kaja77
26.09.2017

no...... bohužel se nemůžu zbavit srovnávání se svou velmi velmi oblíbenou knihou sever proti jihu a pro Foxovy to u mně vychází dost špatně. ale číst se to dalo, postava etiena mi byla tak strašně strašně nesympatická že bych ho okamžitě propleskla. takový hejsek odporný :) no, chválabohu, že je dneska jiná doba a že člověk není jižanskou dámou, protože co ty holky musely překousnout a ustát... nezávidím.

Kabalenka
29.04.2017

Úžasný román odehrávající se v New Orleansu před a během americké občanské války. Krásně vykreslené prostředí a zvyky v N.O. Do toho skvělý příběh, kterak hazardní hráč vybudoval nádhernou a bohatou plantáž a založil rodinu. Krásný milostný příběh. Také bylo velmi zajímavé se dočíst o tehdejší "módě" mulatských milenek bohatých plantážníků. Po této knížce jsem se zamilovala do New Orleansu. Pokud se vám toto prostředí zalíbilo, tak doporučuju Dědictví New Orleansu od A. Ripley. Je to i z podobné doby.

evask
01.01.2017

Moc hezká knížka, při čtení takových pokaždé lituju, když končí.

anna7042
29.09.2016

V jednom olomoucké antikvariátu byla na policích, kde vše bylo za čtyři koruny. Za tuhle knihu jsem se hluboce urazila, neboť ji řadím mezi moje nejvíce oblíbené. Taková dekadence!

Hřibče
24.08.2016

Tak pro mě osobně jsou Foxové z Harrow knihou s velkým K! Už dlouho jsem tak skvělou věc nečetla. Jednoznačně excelentní sága - naprosto strhující! A těch zvratů, co v knize je!
Celý příběh je příjemně zamotaný a spletitý, ani chvíli jsem se při čtení nenudila.
Postavu Stephena Foxe jsem si doslova zamilovala, pro mě osobně představoval ideál mužského literárního hrdiny, co se povahových vlastností týče. Knize dávám 5* - maximální spokojenost. :)

(Příběh mě tak chytl, že jsem si o něm vyhledala nějaké informace na netu a příjemně mě překvapilo, že byl i zfilmován. Bohužel už velmi dávno, někdy ve 40. letech. Divím se, že to zatím nikoho nenapadlo natočit znova. To by byl panečku námět na velkofilm! :) )

Izu
05.09.2015

Tak na brilantni Jih proti Severu to nema, nicmene zaslouzi ctyri hvezdy.

JeKa
18.07.2013

Skvělá rodinná sága z prostředí amerického jihu v první polovině 19. století. Patříte-li k milovníkům knih jako je Jih proti severu nebo Forsythové, šáhněte i po Foxech, nebudete litovat! ;-)

Nahnilaruka
12.03.2013

Tato kniha je jednoznačně jednou z nejlepších, kterou jsem četl. Úvodní kapitoly jsou sice "pomalejší", ale to dílu neubírá na velkoleposti. Kniha mě opravdu uchvátila a přečetl jsem ji za pár dní jedním dechem. Vřele doporučuji.

Alix

Nádherné, výstižněji to nedokážu popsat. Postavy, příběh, prostředí, všechno je dokonalé.

pajonek

nemám moc rád "otrokářské" romány- na tomhle jsem si ale smlsnul