andrea6284 andrea6284 komentáře u knih

Malevil Malevil Robert Merle

Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy poslouchala jako audio knihu. První část se rozvíjela trochu pomaleji ale nevadilo to a příběhu to prospělo. Moc se mi líbilo strategické, poklidné myšlení hlavního hrdiny.

29.11.2021 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Trochu se to tváří jako oddychovka ale našla jsem si i zamyšlení. Občas se zesměješ a někdy je ti z toho smutno. Jako život ????

23.01.2021 5 z 5

Milostný dopis klínovým písmem Milostný dopis klínovým písmem Tomáš Zmeškal

Myslím, že ten příběh měl mnohem větší potenciál. Některé postavy autor úplně zahodil a jiným věnoval nepochopitelnou pozornost (cukrář). Také propojení na starodávnou civilizaci jsem čekala užší. Ale zápletka a příběhy hlavních postav byly zajímavé, pokud se prokoušete počátečním chaosem času a postav.

26.08.2023 2 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

(SPOILER) Velmi zajímavý způsob vyprávění. Poetický popis do kterého zničehonic padají tragické události. Je neskutečné co všechno musí unést hlavní hrdinka. Moc hezky je ilustrované, jak se na člověku podepíše když nemůže žít sám se sebou...

14.02.2021 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Kdo čeká nějaký lechtivější příběh podle shrnutí vydavatele tak se nedočká. Spíš trpké vyprávění. Smutné životy lidí kteří si v životě neuměli dupnout a nedokázal jít přímočaře za svým štěstím.

28.02.2021 3 z 5

Nejsem mrtvá Nejsem mrtvá Anne Frasier (p)

Nemohla jsem se odtrhnout už od první kapitoly. I když rozuzlení se dalo vytušit, výborně napsané. Hlavní hrdinka si projde peklem a stejně najde sílu jít dál a najít si svou vlastní cestu.

14.01.2019 4 z 5

Nikdy nedělej kompromis aneb Vyjednávej tak, jako by ti šlo o život Nikdy nedělej kompromis aneb Vyjednávej tak, jako by ti šlo o život Christopher Voss

Super kniha. I když je ten název trochu nekompromisní ve skutečnosti je kniha o tom jak pochopit ostatní. Např. 1) Netlač druhou stranu k Ano. Často je právě NE hodnotnější protože otevírá prostor k diskuzi. 2) Naslouchej aktivně předformuluj jak jsi pochopil pozice druhé strany.

23.01.2021 5 z 5

Nadechni se Nadechni se L. S. Hawker

Pěkná kriminálka s nádechem teenage romantiky a zajímavým rozuzlením.

14.02.2020 3 z 5

Naprosto cizí Naprosto cizí Megan Miranda

Pěkně napsaný thriller se zajímavým rozuzlením. Trochu děsivé a vzbuzující paranoiu ????

Manželova žena Manželova žena Jane Corry

Zajímavý příběh a hodně na zamyšlení nad institucí manželství a lásky.

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Skvělý příběh. Plný zvratů a otázek na které by si člověk měl sam odpovědět... a co bych udělala já? Zachranit svůj svět a obětovat se pro štěstí svých dětí. Jak velká oběť to může být. Co může unést svědomí?

14.01.2019 5 z 5

Ochutnávačka Ochutnávačka V. S. Alexander

Mám ráda historické příběhy očima "obyčejných lidí" a tohle je ono. Byť smyšlené, přesto se to mohlo stát. Nic není černobílé.

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Skvělá zápletka, celý příběh ze dvou úhlů pohledu dodávají všemu na zajímavosti.

06.01.2018 4 z 5

Metoda 15/33 Metoda 15/33 Shannon Kirk

Možná popis na obálce není úplně přesný ale mně se příběh líbil. Mám ráda příběhy, které dávají naději vše se dá vyřešit téměř vše, pokud zapojíme rozum a máme trochu štěstí...

22.06.2022 4 z 5

Trhačka zubů Trhačka zubů Franz-Olivier Giesbert

Na autorku jsem měla skvělé recenze čekala jsem ale trochu víc přidej to dost roztříštěný. Někdy ta snoha zasadit hlavní hrdinku do všech hlavních historických událostí vyznívá trochu křečovitě a na úkor příběhu samotného. Ale líbil se mi suchý styl vyprávění.

28.02.2021 3 z 5

Rok perel Rok perel Zuzana Brabcová

Přijde mi to vyhnané do extrému ale zase kdyby to byl obyčejný příběh kdo by to četl. Každopádně je to zajímavá sonda do života člověka, který v sobě dlouhodobě něco potlačuje až to vyvrcholí prakticky v šílenství.

14.02.2021 3 z 5

Než jsme byly tvoje Než jsme byly tvoje Lisa Wingate

Neskutečné, čeho je člověk schopen. Krásný příběh.

14.01.2019 4 z 5

Stříbrné kladivo Stříbrné kladivo Vera Henriksen

Četla jsem kdysi dávno a stále na to vzpomínám. Natolik, že jsem si jí v bazaru znovu koupila. Krásný příběh, skvělá atmosféra. Škoda že nejsou přeložené další díly.

19.07.2023 5 z 5

Potok stínů Potok stínů Joy Fielding

Místy trochu absurdní a některé postavy mi strašlivě lezly na nervy.

14.02.2020 3 z 5

Pohřbený život Pohřbený život Allen Eskens

Po vší té smůle jsem byla šťastná, že jsem byla odměněna optimistickým koncem. Občas trochu zdlouhavé ale ke konci to nabralo na tempu.

14.01.2019 3 z 5