andrea4315 andrea4315 komentáře u knih

Nedej se Nedej se Rainbow Rowell

Přečteno na 1 zátah. Výborně napsáno. Obdivuji jak autorka dokázala podat naprosto věrohodně z pohledu 18ti-letého kluka. Přesně takhle bych si představovala, že by vypadal Harry Potter, kdyby ho napsal Kevin Hearne. Navíc výborně kupila pěkně postupně a nenápadně docela slušné množství hrdinů. V závěru příběh vyprávělo už 7 postav z různých míst a vy se vůbec neztrácíte.

27.10.2016 5 z 5

Maják v bouři Maják v bouři Tara Sivec

Pěkný příběh, zajímavá zápletka, postraumatické stresy profesionálních vojáků je rozhodně něco co vás přinutí i přemýšlet. Postavy sympatické, Lucy teda v průběhu mé sympatie trochu ztrácela, jak jsem ji zprvu téměř odbdivovala, ovšem Fisher opravdu úžasnej. Ale!....mohlo to být lepší. Vadilo mi, že zápisy z deníku nejsou ani omylem deníkové zápisy. Asi po 100 stranách se to vysvětlí, že blablabla psal to jako povídky, protože rád autorské psaní , ale i tak mi neseděl ten stejný styl vyprávění jako u hlavní dějové linie, tedy v přítomném čase, ač se stalo v minulosti a navíc má jít o deník.

27.10.2016 4 z 5

úžasný doják, takhle pěkně jsem si naposledy pobulela, když jsem byla těhotná :-).

29.03.2016 5 z 5

Zběsilost krve Zběsilost krve J. R. Ward (p)

Konečně. Předchozí díl této nové série mně zas až neuchvátil.. ale tohle už je opět přesně ten styl psaní, co mně baví v sérii Bratrstvo černé dýky.

02.03.2019 5 z 5

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

Jako milovnice xmenů jsem nic jiného, než že si to užiju, neočekávala, obzvláště od této autorky, ta opravdu umí psát.

12.11.2018 5 z 5

Temná tání Temná tání Kate A. Boorman

Už vím, proč jednička nějak neseděla. POZOr mohou být SPOILEry. Není zde jasně vymezené zlo, ten padouch, proti němuž hlavní hrdina bojuje či bude bojovat. Je to od začátku v podstatě takové hledání padoucha. Je to radní Stockham nebo tajemné příšery žijící v lese? Stockham není to zlo. Je to Jameston a celý jeho rod. Smrt mu náleží. A jéje oni jsou vlastně v oblibě trilogie, naštěstí máme sousedy. Dominium to bude to zlo. No jo, to je ale daleko, a možná ani to Dominium nebude ve všem jenom špatné. Už vím, Kormoráni, to jsou ti správní padouši, i když kdoví, ještě máme třetí díl. Pokud máte rádi pohádky, kde víte kdo je padouch a kdo hrdina, bude vás to štvát. Jestli přistoupíte na notu, že nic není jenom dobré nebo jenom špatné, můžete si to užít. Já si ale dám od tohodle pauzu, než začnu číst trojku.

31.03.2018 3 z 5

Copatá máma Copatá máma Barbora Bečvářová

Krásně jsem si zavzpomínala na svoje těhotenství a jednou až začne moje malá dcerka randit, jí asi tuto knihu doporučím. Jako varování, že dítě může přijít raz dva, ale zároveň i uklidnění, že život se tím nezboří, jen změní.

24.03.2018 4 z 5

Tvář vody Tvář vody Guillermo del Toro

Film jsem neviděla, kniha je z počátku dost náročná na začtení se, snad 9 kapitol musíte překousat, než to začne do sebe zapadat a začne se odvíjet příběh. Který je na jednu straně strašně jednoduchý, ale množství postav evokuje reálný svět. Žádná malá bublina hlavních hrdinů hrajících si jen na svém omezeném písečku... Takže každý čtenář si tu má šanci najít něco, co ho opravdu zaujme. Mě asi nejvíce oslovila postava Stricklandové, tragikomika toho, jak je svět malý, a že každý dobrý čin, se člověku nějak vrátí. No a konec, po skvělé akční části - příliš rychlý, až jsem chtěla dát jen za 3.

16.03.2018 4 z 5

Ztracené insignie Ztracené insignie Sandra Regnier

Hodnotím celou sérii, ne jen tento díl.
Jako youngadultovka velmi dobré - humor, jiskření... Jako fantasy mi přišlo málo promyšlené, sice něco nového a neotřelého, ale často to působilo, že souvislosti jsou komplikovaně domýšlené na poslední chvíli. Navrstvují se stále další situace a přes ně pomalu zapomenuto na původní zápletku.
Osobně by se mi asi více líbilo, kdyby rozvíjela prvotní schopnost cestování v čase, namísto toho, aby se objevovali furt nové a nové věci, v nichž opět jen plave...

02.01.2018 4 z 5

Dny krve a hvězdného třpytu Dny krve a hvězdného třpytu Laini Taylor

Skvělé, nemám ted tolik času si číst, a po delší době mě nějaká kniha chytla tak, že jsem ji přečetla během 1 dne, i při chystání večeře jsem musela mít v ruce :-).
Oproti prvnímu dílu přibyli místa a osoby vyprávějící příběh, a ta příběh přímo ženou vpřed a nepustilo mě, dokud jsem nedočetla. A hurá na další díl.
Velmi se mi líbila postava mladého Ratha, jsem zvědavá, jestli ještě dostane nějaký prostor.

07.11.2017 5 z 5

Přísaha krve Přísaha krve J. R. Ward (p)

No, už to není ono, ještě že je půlka knihy stále o Bratrstvu.
V jedničce mi to přišlo na škodu, že není větší prostor věnován té nové generaci. Teď nebýt půlka kniha stále o nich, snad ani nedočtu. Konečně jsme se o některých členech nové generace dověděli trochu více, ale že by mi byli okamžitě sympatičtí jako bratři, tak to ani zdaleka.
A jak vidět i z komentářů pode mnou, nadšení není z Axeho, Novo s Peytonem... ale plyne z té části odehrávající se kolem bratrů; je o Ragheovi, Lassiterovi...

01.09.2017 3 z 5

Plíseň Plíseň Siri Pettersen

Čtivější, akčnější, podle mě tedy o hodně lepší než jednička.

17.06.2017 5 z 5

Třetí stříbrná kniha snů Třetí stříbrná kniha snů Kerstin Gier

V jednoduchosti je krása, je to naprosto vyvážené, žádné tlaky, natož extrémy.
Jinými slovy prostě přesně to akurátní množství postav, zápletek, vtipu, akce, a ta pravá směs dokonale nedokonalé hrdinky, že i když už dávno nejste cílovým čtenářem, nemůžete tuhle sérii ohodnotit jinak než kladně.
A teď jdu hledat další díla této autorky :-).

29.04.2017 5 z 5

Opatruj mě Opatruj mě Maya Banks

Zkusila jsem druhou knihu této autorky, když tolik lidí ji čte, a stejně jako v prvním případě, přečetla se velmi rychle, ale přitom se mi to nelíbilo.

19.04.2017 3 z 5

Nevěsta na ocet Nevěsta na ocet Rebecca Hagan Lee

naprosto souhlasím s komentářem uživatele moudivlacek níže, nevyjádřila bych lépe.

01.04.2017 5 z 5

Fangirl Fangirl Rainbow Rowell

Opravdu jsem moc ráda, že jsem si knihu Nedej se přečetla jako první a Fangirl až teď. Díky tomu jsem si Nedej se opravdu moc užila, protože to pro mně bylo i velmi napínavé a překvapivé. Tohle je totiž vlastně plné spojlerů ke knize Nedej se.
A musím přiznat, že mám ted akorát opět chuť si znovu přečíst Nedej se :-).

Jinak to je prostě dívčí románek o první lásce, který je ale prokládán scénami z příběhu, který hrdinka píše. Bez toho by to byla taková normálka, pěkný, milý, ale nic světoborného, naopak podivné přeskoky v čase, chybějící informace, jakoby nedotažené - nedokončené scény, zároveň téměř žádný děj, ale je to velmi čtivé a jak už jsem napsala několikrát, prostě milé.

07.03.2017 4 z 5

Nebezpečné lži Nebezpečné lži Becca Fitzpatrick

superčtivé, přečteno za 1 den, hrdinové velmi sympatičtí, sice už v půlce spoustu věcí tušíte, ale odkrývání náznaků postupné, takže udrží v přiměřeném napětí.

11.02.2017 4 z 5

Bílý jasmín Bílý jasmín Leandra Sold (p)

velice čtivé, na úrovni jiných světově profláknutých ya fantasy. Kdo rád anděly, neváhejte.

10.01.2017 4 z 5

Pomsta Pomsta Nancy Lindsay Jones Holder

Pravověrné příznivkyně fantasy pro ženy budou zklamané. Je to čistá detektivka, s jedním!!! fantasy prvkem a veškeré scény zavánějící romantikou končí mravnostním střihem ala pohled na dveře ložnice.
Detektivky nejsou zrovna mým šálkem kávy, takže jsem furt odkládala, až na to budu mít náladu, ale je to napsané dobře, číst to souvisleji, určitě jsem i docela napnutá. Dávám proto o hvězdu víc, než jaký z toho mám pocit.
Protože mě osobně více brala vedlejší linie okolo Gabea a netuším, co se stalo s Celeste se pustím i do dvojky :-)
Pozn. seriál vůbec neznám.

02.01.2017 4 z 5

Seznam mrtvých Seznam mrtvých Jennifer L. Armentrout

Mnohem lepší než Neohlížej se. Napínavější, ne tak předvítatelné, a i ten romantický vztah ústřední dvojice je zakomponován opravdu velmi povedeně do této spíše detektivky .

03.12.2016 4 z 5