Nevěsta na ocet

První z krásných knih o přesvědčených starých mládencích ze Společenství svobodných mužů. Sedméno dne měsíce ledna, léta Páně 1793, jsme my, synové a dědicové nejstarších a nejváženějších šlechtických titulů z nejlepších rodin Anglie a Skotska založili vlastní Společenství svobodných. Společenství svobodných prohlašuje, že synům vážených rodů a dědicům velkého bohatství, kteří jsou vázání povinností oženit se, aby mohli zplodit další syny a dědice, by mělo být dovoleno vyhýbat se svazku se ženou co nejdéle....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30660/nevesta-na-ocet-30660.jpg 4.347

Společenství svobodných mužů (1.)

Barely a Bride (2003)

Vydáno:, Levné knihy

Lembac

Protože je Griffin jedináček a dědic hraběcího titulu, je svým otcem donucen se ještě před odjezdem na válečnou frontu oženit. Hloupé je, že na hledání vhodné nevěsty a svatbu má šibeniční lhůtu 14 dní. Naštěstí mu na jednom večírku padne do oka mladá hraběcí dcerka Alyssa, která se sňatku s hezkým vikomtem nebrání. Dívka velmi ráda zahradničí, jenže tuto zálibu jí její agilní matka zakazuje. Pro Alyssu je tak manželství možností, jak se vymanit z matčina vlivu a zabývat se věcmi, které jí přinášejí potěšení.
A jsme v polovině knížky. Kromě jednoho polibku a jakýs takýs sympatií mezi hlavními hrdiny nemám pocit, že čtu milostný příběh. Druhá polovina knihy je emocionálnější - počínaje líbankami, přes dlouhé odloučení, až po návrat válečného hrdiny. Zvlášť pak konec románu je hodně dojemný.

Trošku na rozpacích jsem ze Společenství svobodných mužů. Jako vážně míněná úmluva desetiletých hochů je o.k., ale proč se jí řídí dospělí muži?

Knížka obsahuje hodně nadbytečné vaty, ale jímavý závěr mé hodnocení zmírňuje. Dávám dobré tři hvězdy.

ketvin

Po dlouhé době opět autorka a série, která za to stojí. Celý příběh krásně ubíhal bez jakýchkoliv hluchých momentů. Postavy byli opravdu skvěle napsané - Griffin se stal z natěšeného mladého vojáka nešťastným poznamenaným hrdinou války a Alyssa to celé prožila s ním, ale po svém. Oba byli prostě skvělí - i když někdy až moc bezprostřední (myslím třeba na konci, kdy problémy vyřešila jedna rozmluva na plese... to není úplně běžné)... A další postavy - Jarred a Collin, vévoda se Sussexu - super! Už se těším na jejich příběhy. Příběh Griffa a Alyssy byl dokonalý úvod do série, autorka píše živě a vtipně, podmanivě, zajímavě, napínavě... :)

andrea4315
01.04.2017

naprosto souhlasím s komentářem uživatele moudivlacek níže, nevyjádřila bych lépe.

havrmoni
08.10.2016

Knihy o společnosti svobodných už jsem četla od jiné autorky a i když se mi lìbily musím přiznat,že tato první ze série byla hezčí. Krásná romantika a sympatičtí hrdinové,kteří vědí co od života chtít. Do toho se musí vyrovnat s city,se kterými původně nepočítali. Doufam,že neprozradím mnoho,když napíšu,že jsem zaslzela ne nad hl.hrdiny,ale nad Griffinovým spolubojovníkem. Jen bych si přála více postav jako je Alyssa,normální,vtipná a ne jako často psané naivní a puritánské a mnohdy hloupé slečinky.

moudivlacek
20.08.2015

Jsem ráda, že jsem se k této knížce dostala, vtipné poznámky hrdinů, romantika a tvrdá realita a vše v krásném poměru, už se těším na další knihu té série.

warca
24.04.2015

Celkem hezký román. Líbila se mi postava nevěsty.

helenkan
03.05.2014

Dobrý pohodový čtení,jen konec se mi zdál najednou moc rychlej.

miruska1
18.02.2014

Kniha sa mi pačila. Zaujimavy pribeh s docela dojimavym koncom. I keď som mala pocit,že prva časť knihy je trochu rozťahana a zaver zasa trochu rychli,nijak to neubralo na zaujimavosti pribehu.