andik007 andik007 komentáře u knih

Mohu ještě doporučit podcast Kanarci v síti, kde se autorka spolu s J. Holým zabýva obdobnými tematy

05.08.2023 5 z 5

Neuvěřitelné co je na světě konfliktů. Spoustu z nich jsem ani neznal. Někdy jsou to vyloženě malichernosti, jindy strach ze svých sousedů a jindy jen touha po moci. Po dočtení knihy jsem byl překvapený, že se lidstvo ještě samo nevyhladilo. No snad to ještě chvilku vydrží. Libil se mě autoruv doslov, kdy v něm píše, že jako lidstvo se nedokážeme dohodnout na planetě zemi, ale cpeme se již za hranice naší planety. Poučná kniha, doporučuji...

09.10.2022 4 z 5

Skvělá samota – Putování Pacifickou hřebenovkou Skvělá samota – Putování Pacifickou hřebenovkou Tim Voors

Tak tohle je naprosta pecka. Takovy nizozemsky Miroslav Nevrly. Velmi inspirativni kniha, ktera rozviji zajimave myslenky

05.09.2021 5 z 5

P.R.A.C.H.T.E.L. aneb život na niti P.R.A.C.H.T.E.L. aneb život na niti Boris Hlaváček

neuvěřitelný život Petra Prachtela...

24.08.2021 5 z 5

Divadlo krutosti Divadlo krutosti Terry Pratchett

Jan Kanturek vdechl famózním překladem život postavám ze Zeměplochy a nebo také ďablovi, který spolupracuje s U.V.PO. (Hellboy). Pravděpodobně bez jeho překladu by nebyl svět Ankh Morporku, takový jaký je a já osobně vám můžu řict, že je zábavný, plný kozel a nevídaných příhod, které se mohou stát jen na hřbetu gigantické želvy A'tuin, která pluje vesmírem.
Rozhodně není jednoduché se Zeměplochou začít, protože obsahuje přes 40 knih, které na sebe někdy více, někdy méně navazují. Tak můžete vyzkoušet, třeba sbírku povídek (Divadlo krutosti) a udělat si tak obrazek o tom jestli vás bude tento magický svět bavit.

04.04.2021 4 z 5

Démon alkohol Démon alkohol Jack London

Můj mozek nebyl prostě schopný tvořit vhodné myšlenky, poněvadž ho stále pronásledovala jedna jediná myšlenka, že na druhém konci mého pokoje číhá ve skříni Démon alkohol.

31.03.2021 3 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Smrt není. Život je duch a duch nemůže zemřít...
Darell Standing

24.03.2021 4 z 5

Hory a nekonečno Hory a nekonečno Viktorka Hlaváčková

(SPOILER) Zajímalo by mě co Idan a Petr. Dozvíme se to někdy...

17.03.2021 5 z 5

Karpatské hry Karpatské hry Miloslav Nevrlý

Jedna z nejlepších knih, kterou jsem kdy přečetl. Pokud beru jenom pouze hry, které se odehrávají povětšinou na čtyřech stránkách, tak minimalně na každé dvoustránce najdete nějaké zamyšlení, moudro, nebo doporučení, které opravdu dává smysl. Krásně popsané pravdy, kterými by se měl řídit každý tůlák.

Rumunske hory jsou nádherné a děkuji ti bratříčku, že jsi mě je touhle knihou připoměl.

13.12.2020 5 z 5

Návrat do divočiny Návrat do divočiny Aleš Palán

(SPOILER) Pokud jste necetli Radeji zesilet v divocine, rozhodne nezacinejte touhle knihou! Je to v podstate jen opravdu kratke shrnuti a poohlednuti se nad samotari z prvni knihy. Trochu me mrzi ze musim napsat, ze v knize je nejlepsi epilog

27.06.2020 3 z 5

V sibiřských lesích V sibiřských lesích Sylvain Tesson

Jestli vás někdy napadlo jaké by to bylo sbalit se vypadnout někam do divočiny, tahle kniha vám může otevřít oči. Jeho snem bylo žít půl roku sám v opuštěné chatě u jezera Bajkal. Tento sen si Sylvain plní a ve své chatce s velkou zásobou knih a vodky polemizuje o tom co je život

21.04.2020 5 z 5

Osm hor Osm hor Paolo Cognetti

Velice příjemné překvapení jsem nalezl v této knize. Více než o objevování hor a stavbě chaty v horách je o přátelství a vztazích. Ale nevytvořili tyto vztahy a přátelství právě hory? To se můžete dočíst v knize

21.04.2020 4 z 5

Dobrá znamení Dobrá znamení Terry Pratchett

Nebe proti peklu, Oni pro ti Tučňákovcům, lovci čarodějnic proti okultistkám... Jo tak tohle stojí za to......

23.04.2017 5 z 5

Výstup na Eiger Výstup na Eiger Ota Pavel

Pocta vsem sportovcum. Krasne napsano. Nejvice se me asi libil Zatopek a Raska

04.04.2017 5 z 5

Výtah do pekla Výtah do pekla Jiří Pavlovský

ta lzicka v ocnim dulku byla fakt nechutna :-D

06.05.2016 3 z 5

První parta První parta Karel Čapek

Stanislav Pulpan vozac, hrdina z dolu Kristyna, ktery to tak neciti. Krasne vykreslene charaktery a pratelstvi.

30.01.2016 5 z 5

Buch! Buch! Terry Pratchett

Začátek se trochu táhl, ale pak už to byla měla...
Doporucim nejprve přečíst Stráže stráže, pak se to tak táhnout nebude, protože v této knize jsou popsány hlavní postavy. Věděli jste treba, že kapitán byl alkoholik a víte jak se dá dohromady s lady B. prectete si Stráže stráže

09.01.2016 4 z 5

Pilíře Země Pilíře Země Ken Follett

kdyby mela o 150 stran bylo by to za 5 hvezd. Tech 150stran jsou hlucha mista

09.04.2015 4 z 5

Peklo pro zvané Peklo pro zvané Sebastian Faulks

odlehčená bondovka

09.10.2013 3 z 5

Krvavá relikvie Krvavá relikvie Pip Vaughan Hughes

Začátek paradní a zhruba do pulky se od knihy nedá odtrhnout, pak to začne trochu vaznout a poslední 3 kapitoly už zase stojí za to. Uvidíme jaky bude druhý díl KOSTNICE

22.09.2013 3 z 5