Hory a nekonečno

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Viktorka se během své sedmiměsíční cesty vydala pěšky přes Kavkaz od Černého moře v Gruzii ke Kaspickému moři v Azérbájdžánu. Kniha je plná veselých i napínavých příběhů a rozhovorů s místními obyvateli, doplněných pozorováním toho, jak se při osamělém čase v horách proměňuje poutníkovo vnímání věcí a životních hodnot. Dozvíte se, jak se autorka vyrovnávala s pozorností, kterou osamocená žena na cestách vzbuzuje, se strachem, hladem, nepřízní počasí a byrokracií. „Je to kniha o člověku, který tyto fascinující země pod Kavkazem prošel, bavil se tu s lidmi, vzdoroval dešti, horám i vlastní slabosti. Potýkal se s nejistotou a nepohodlím, a šel dál. Taková cesta má prostě svůj smysl.“ píše spisovatel Aleš Palán. V doslovu ho doplňuje filosofka Anna Hogenová: „Mezi ty, kteří jsou živou vodou naší každodennosti, patří i Viktorka Hlaváčková se svým vyprávěním, jehož rezonováním je jediné: člověk je jen rozhovorem a jde jen o to, aby tento rozhovor byl opravdový a nikoli jen trapným zážitkem, který se dá koupit.”...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/457856/big_hory-a-nekonecno-TJm-457856.jpg 4.659
Nahrávám...

Komentáře (20)

Kniha Hory a nekonečno

bod
22. září

Škoda, že tu není hvězdiček šest...., první cestopis, který jsem četla, prožitý a napsaný ženou, tak nevim jestli to není náhoda, že proti těm mužským je upřímnější a hlubší. Jinak naprosto souhlasím s předchozím komentářem, opakovala bych.

katarina4591
29. srpna

Pro mě jsou Hory a nekonečno knížkou letošního roku. Tolik myšlenek, které mi jsou tak blízké až jsou vlastní. Hodně respektu, lásky a krapet drzosti. Díky za tento zážitek.

"Jsem planeta a planeta je mnou"


keselylenka
09. srpna

Opět velmi dobře napsaný cestopis. Baví mě, jak ženy dokáží často cestu popsat mnohem emotivněji a zaměřují se na někdy možná banální prožitky. Baví mě, že to není jen o kilometrech a správném batohu. U Viktorky jsem se ale poprvé setkala s tím, že přiznává, že jít sama holka má své úskalí. Podle mě je to dobře a patří to k tomu.

Lachtaan
25. července

Největší chybou těch opravdu poutavých knížek je ta, jak rychle vám utečou. Až mi přišlo, že v Ázerbájdžánu jsme se dlouho nezdrželi. Pravděpodobně to bude tím, že tam nemuslimský turista žádaný fakticky není, jinou formou než těmito cestopisy se ale o takovýchto zemích člověk doví velmi těžko.

Horal123
22. července

Cestopis jako žádný jiný. Viktorka je těžký drsňák největšího kalibru. To co dokázala, je neuvěřitelné. I když s některými autorčiny názory nemusím zcela souhlasit, nic to neubírá na tom co dokázala jak na treku, tak i při psaní. Opravdu velmi inspirující. Když máš vytoužený cíl, cestu si najdeš.

Nyangumi
02. června

Tak mladá a tak odvážná, ne opravdu, autorka musí mít koule a ocelovou výdrž. Občas zdálo by se, postrádá i pud sebezáchovy, ale o to je čtení zajímavější. Krásná příroda, téměř filozofické úvahy o bytí a člověku vůbec, lidech a zvířatech které potkává na své dobrodružné cestě. Opravdu stojí za přečtení.

Aniday
04. května

jako by mi vlila živou vodu do žil...

Niffler
25. dubna

Skvělá kniha. Viktorka popisuje spoustu vlastních myšlenek a přístupů, které mi byly velmi blízké. Cítila jsem se, jako když mám s někým hluboký rozhovor plný porozumění. Na druhou stranu její dobrodružství byla natolik jiná, než jaká jsem zatím zažila, o jakých jsem četla či slyšela. Děkuji za vytržení z každodenní reality a zároveň přenesení do té reality skutečné. Protože nežijeme vlastně jen v iluzi a ten pravý svět čeká tam venku?

1