Hory a nekonečno

Viktorka se během své sedmiměsíční cesty vydala pěšky přes Kavkaz od Černého moře v Gruzii ke Kaspickému moři v Azérbájdžánu. Kniha je plná veselých i napínavých příběhů a rozhovorů s místními obyvateli, doplněných pozorováním toho, jak se při osamělém čase v horách proměňuje poutníkovo vnímání věcí a životních hodnot. Dozvíte se, jak se autorka vyrovnávala s pozorností, kterou osamocená žena na cestách vzbuzuje, se strachem, hladem, nepřízní počasí a byrokracií. „Je to kniha o člověku, který tyto fascinující země pod Kavkazem prošel, bavil se tu s lidmi, vzdoroval dešti, horám i vlastní slabosti. Potýkal se s nejistotou a nepohodlím, a šel dál. Taková cesta má prostě svůj smysl.“ píše spisovatel Aleš Palán. V doslovu ho doplňuje filosofka Anna Hogenová: „Mezi ty, kteří jsou živou vodou naší každodennosti, patří i Viktorka Hlaváčková se svým vyprávěním, jehož rezonováním je jediné: člověk je jen rozhovorem a jde jen o to, aby tento rozhovor byl opravdový a nikoli jen trapným zážitkem, který se dá koupit.”...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/457856/big_hory-a-nekonecno-TJm-457856.jpg 4.659

Kniha Hory a nekonečno

bod

Škoda, že tu není hvězdiček šest...., první cestopis, který jsem četla, prožitý a napsaný ženou, tak nevim jestli to není náhoda, že proti těm mužským je upřímnější a hlubší. Jinak naprosto souhlasím s předchozím komentářem, opakovala bych.

katarina4591

Pro mě jsou Hory a nekonečno knížkou letošního roku. Tolik myšlenek, které mi jsou tak blízké až jsou vlastní. Hodně respektu, lásky a krapet drzosti. Díky za tento zážitek.

"Jsem planeta a planeta je mnou"

keselylenka

Opět velmi dobře napsaný cestopis. Baví mě, jak ženy dokáží často cestu popsat mnohem emotivněji a zaměřují se na někdy možná banální prožitky. Baví mě, že to není jen o kilometrech a správném batohu. U Viktorky jsem se ale poprvé setkala s tím, že přiznává, že jít sama holka má své úskalí. Podle mě je to dobře a patří to k tomu.

Lachtaan

Největší chybou těch opravdu poutavých knížek je ta, jak rychle vám utečou. Až mi přišlo, že v Ázerbájdžánu jsme se dlouho nezdrželi. Pravděpodobně to bude tím, že tam nemuslimský turista žádaný fakticky není, jinou formou než těmito cestopisy se ale o takovýchto zemích člověk doví velmi těžko.

Horal123

Cestopis jako žádný jiný. Viktorka je těžký drsňák největšího kalibru. To co dokázala, je neuvěřitelné. I když s některými autorčiny názory nemusím zcela souhlasit, nic to neubírá na tom co dokázala jak na treku, tak i při psaní. Opravdu velmi inspirující. Když máš vytoužený cíl, cestu si najdeš.

Nyangumi

Tak mladá a tak odvážná, ne opravdu, autorka musí mít koule a ocelovou výdrž. Občas zdálo by se, postrádá i pud sebezáchovy, ale o to je čtení zajímavější. Krásná příroda, téměř filozofické úvahy o bytí a člověku vůbec, lidech a zvířatech které potkává na své dobrodružné cestě. Opravdu stojí za přečtení.

Aniday

jako by mi vlila živou vodu do žil...

Niffler

Skvělá kniha. Viktorka popisuje spoustu vlastních myšlenek a přístupů, které mi byly velmi blízké. Cítila jsem se, jako když mám s někým hluboký rozhovor plný porozumění. Na druhou stranu její dobrodružství byla natolik jiná, než jaká jsem zatím zažila, o jakých jsem četla či slyšela. Děkuji za vytržení z každodenní reality a zároveň přenesení do té reality skutečné. Protože nežijeme vlastně jen v iluzi a ten pravý svět čeká tam venku?