Krvavá relikvie

Příběh plný nečekaných zvratů se odehrává ve 13. století. Mladý mnich Petroc se krádeží vzácné relikvie zaplete do ďábelských plánů zrůdného templářského rytíře. Aby si zachránil život, putuje pašeráckou lodí po celé Evropě od Grónska přes Francii, až po Řecko. Než dojde ke konečnému zúčtování, našemu hrdinovi se podaří získat i lásku krásné princezny. Děj napínavé románové prvotiny nás přivádí do středověké Anglie roku 1235. Průvodce dějem a hlavní hrdina se jmenuje Petroc a žije poklidným a jednoduchým životem řádového novice. Studuje a jeho hlavní starostí je udržet si alespoň přiměřeně čistou duši a odolávat svodům místních dívek a piva. Jednoho dne se však ocitne uprostřed rafinovaně nastražené zlověstné pasti. Je obviněn z brutální vraždy církevního hodnostáře a krádeže relikvie nevyčíslitelné hodnoty. Dává se na útěk, ale vražedný templář, který na něj past nastražil, je mu v patách a podaří se mu zabít Petrocova nejlepšího přítele. Petroc se rozhodne pomstít jeho smrt a očistit své jméno. Svůj osud sváže s osudem tajuplného lovce relikvií a s jeho pomocí se pokouší odhalit, co se kolem něj vlastně děje. Stojí před nelehkými úkoly. Musí vypátrat, jak a proč se jeho osud protnul s osudem starobylé relikvie a musí pomstít smrt přítele. Současně se musí vyhýbat nástrahám lásky, která přichází v podobě překrásné řecké princezny....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129991/krvava-relikvie-129991.jpg 3.779

Bratr Petroc 1.

Literatura světová, Romány, Historické romány
Vydáno, BB art

Relics, 2006

Kniha Krvavá relikvie

jarin58
20.03.2020

Slabota,ale dám ještě šanci druhému dílu.

danielavachova
20.10.2019

Hezký a čtivý histotický román.

Richie1
08.09.2019

Docela slabý pokus o slátaninu historicko-dobrodružného románu s detektivní zápletkou i love-story. Je poznat, že jde o prvotinu - jazykový styl je nevytříbený, dialogy toporné, střídají se hluchá místa s pokusy o napínavý a akční děj. Hlavní hrdina mě nijak nezaujal, neoblíbil jsem si ho, samotný děj byl občas zmatený nebo nezáživný. Celkově cítím zklamání a přemýšlím, co s dalšími díly. které jsem si již neprozřetelně koupil - číst je určitě nebudu, byla by to ztráta času. 40%

karolina8709
03.02.2019

Moc se mi líbí celá série knih o bratru Petrocovi. Autor krásně popisuje jak dobu, místa, tak i lidské osudy.

trudoš
07.03.2018

Příjemný historický román, hlavně díky tomu, že je psán moderním jazykem. Pip Vaughan-Hughes zůstává věren středověkému prostředí, takže působí dostatečně autenticky, ovšem postavy se nechovají ani nemluví dle diktátu Aloise Jiráska. Autor se navíc v duchu správného dobrodružství nebojí popustit uzdu fantazii, díky čemuž se podíváme do různých koutů světa. Příběh nabitý akcí šlape od prvních stran, a kromě několika pozastavení při popisech měst či krajů ubíhá svižným tempem až po poslední řádky.
Jediný problém jsem měl s bratrem Petrocem, který se sice v průběhu děje mění na klasického hrdinu, ovšem ta proměna mi k němu neseděla. Chápu, že spisovatel potřeboval vzdělanou postavu ze spodních vrstev a jinde než v klášterech by takového těžko hledal. Ale já prostě raději reky z jiného soudku. Vytknout také musím trochu vykalkulovanou zápletku, kdy se figury střetávají v právě tu správnou dobu na správném místě, jenže vyčítat těch pár zásahů osudu u literární fikce není asi úplně na místě.

Aríka
19.02.2018

Když jsem si přečetla anotaci, nemohla jsem se dočkat až knihu otevřu. Bohužel, na knize mě nic moc nezaujalo. Hlavní postava, Petroc, je nudný, naivní a vůbec mi nesedl. Styl psaní, co k němu říct? Kniha se čte dobře, ale měla jsem pocit, že mi stránky vůbec neubíhají, nehledě na pasáže, kde se popisovala cesta, myslela jsem, že čtu uměleckou literaturu a ne odbornou knihu! Asi nejsem moc na historické romány. A co se týče zápletky, zajímavá, ale autor ji popsal tak, že mě to nějak dramatické nepřipadalo. Kniha si určitě najde fanoušky, ale já mezi ně stroprocentně nepatřím.

Atanone
14.05.2017

No-já nevím..připadala jsem si chvíli jako když ve filmu střídají zrychlené a zpomalené záběry. Ale každopádně hezký příběh,i napínavý. Líbilo

RiverSong
12.11.2016

Hezký a čtivý historický román. Jsem ráda, že jsem si ho v knihkupectví všimla.