Analady Analady komentáře u knih

Za Kačku - Jak levně procestovat svět Za Kačku - Jak levně procestovat svět Kateřina Ostrá

Pokud máte touhu cestovat na vlastní pěst, ale jste cestováním zatím nepolíbení, pak by vám tato kniha mohla pomoci váš sen uskutečnit, tzv. vás nakopnout. Na začátku vás autorka vybaví základními informacemi, zasvětí vás i do procedury na letišti. Pak už se věnuje vlastním cestám za kačku. Ačkoliv jsem od knihy čekala trochu něco jiného, bylo to nakonec vcelku milé čtení. Kačka je mi hodně sympatická, umí si život užívat se vším všudy. Jako parťačku na cesty bych ji určitě brala. Jen bych s ní neuměla držet krok, co se konzumace alkoholu týče. Vypadalo to, že pořádná zásoba alkoholu je nedílnou součástí jejích cest.

22.11.2020 3 z 5

Přátele měj nablízku Přátele měj nablízku Paula Daly

Tak tato kniha mě vůbec nechytla. Chci věřit tomu, že je nereálné, aby chlap opustil manželku kvůli pár dní
její nepřitomnosti, kdy pečuje o jejich dítě. A to, co následovalo ... Nic pro mě.

11.11.2020 2 z 5

Ciao bella Ciao bella Serena Giuliano

Popravdě mám z této knihy dost zvlaštní a rozporuplné pocity. Na jednu stranu se mi líbily krátké kapitoly, které rychle plynuly. Byla tam místa, u kterých jsem se pobavila. Jiná místa nabízela prostor k zamyšlení. Byly tam i chvilky dojetí. Na druhou stranu mi chvílemi hlavní hrdinka byla až protivná. Nemůžu říct, že bych z této knihy byla nějak zvlášť nadšená, každopádně to byl zajímavý a celkem netradiční zážitek.

08.11.2020 3 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Je obrovský rozdíl mezi knihou a knihou. Některé příběhy vás pohltí a naplno je prožíváte, dostanou se vám pod kůži. Jiné přečtete a nic ve vás nezanechají. Tentokrát šlo o první případ. Je radost číst knihu od spisovatele, který umí psát. Velmi lidský příběh popisující život v Německu před a za 2. sv. války. Romantika zde rozhodně nehraje hlavní roli, spíše jen velmi okrajovou. Na konci jsem skoro nedýchala.

04.11.2020 5 z 5

Vězňova žena Vězňova žena Maggie Brookes

Další kniha z 2. sv. války. Tentokrát nejde o koncentrační tábor, ale o zajatecký. Ze začátku mi kniha přišla jako červená knihovna zasazená do období 2. sv. války. Postupně se příběh vyvíjí, popisuje život a útrapy vězňů v táboře, takže působí už trochu víc věrohodněji.

24.10.2020 3 z 5

Tato kniha je vzpomínkou žáka na svého učitele, se kterým tráví jeho poslední dny. Při čtení na mě vždycky dýchla krásná, klidná atmosféra. Ale bohužel to bylo pro mě jediné pozitivum této knihy. Ano, sem tam padla nějaká myšlenka k zamyšlení, ale těm bylo věnováno jen velmi málo prostoru. Z velké části šlo o popis strádání Morrieho následkem jeho nemoci. Čekala jsem, že mi kniha dá víc podnětů.

24.10.2020 2 z 5

Host do domu Host do domu Jiří Wolker

Mám ráda poezii. Proto bych nevěřila, jak těžké bude najít nějakou básnickou sbirku, která by se mi líbila. Všechny působily tak ponuře a depresivně. Říkala jsem si, že Host do domu zní pěkně a mohla by to konečně být sbírka, kterou si vychutnám. No, sem tam nějaký verš se mi líbil. Třeba:

"Pohoď mi svět do náruče a do srdce ho zabal, ať se nepotluče."

Z veršů je cítit láska k životu i lidem, také velká pokora. O to víc mě mrzí, že nemůžu hodnoti lépe.

11.10.2020 2 z 5

Křižovatka života Křižovatka života Julianne MacLean

Na tuto knížku jsem se těšila, ale nějak jsem se na ni nedokázala naladit. Něco mě na ní nesedělo a hrozně iritovalo. Už na začátku jsem si říkala, že anotace naprosto zbytečně prozradila, kdo způsobil havárii a co se s ním stalo. Přitom v příběhu je to delší dobu utajované. Škoda, bez prozrazení této informace by si čtenář odhalení jeho identity mohl užít. A co následovalo, mě vůbec nebavilo. Všichni až na "záporáka" působili příliš dokonale. Byli až neskutečně ochotní a ohleduplní. Kéž by to tak v životě bylo, ale není. Celý příběh mi přišel slabý. Prokousala jsem se do konce v naději, že se dozvím nějakou důležitou informaci, která do nehody vnese víc světla, ale nic takového se nekonalo.

10.10.2020 2 z 5

Jak vytvořit francouzskou rodinu - láska, jídlo a faux pas Jak vytvořit francouzskou rodinu - láska, jídlo a faux pas Samantha Vérant

Baví mě knížky ze života. Tato vypráví o tom, jaké to je začít ve čtyřiceti nový život, v jiné zemi, s partnerem, který má dvě děti. Je to velký krok do neznáma se spoustou překážek na cestě, ale Sam zůstala otevřená novým výzvám, optimisticky naladěná. Tahle kniha pro mě byla příjemným relaxem.

27.09.2020 3 z 5

Být sama sebou Být sama sebou Veronika Vieweghová

U této knihy jsem měla problém s tím, že nejsem naladěná na stejnou vlnu, na které je autorka. Držím se pravidla "všeho s mírou". Toto pro mě bylo už moc ezo.

12.09.2020 2 z 5

Úsměvy smutných mužů Úsměvy smutných mužů Josef Formánek

Pijanské příběhy. Pokaždé jiné, a přesto stejné. Chlapci měli problém a snažili se ho něčím překrýt. Přepít. Zbylo jim jen piti, prázdnota a zoufalství. Neptalo se na nic. Jenže pak chtělo najednou všechno.
Rozhodně nešlo o žádné veselé čtení. Marně jsem hledala nějaké úsměvy. Kniha o tom, jak nenažraný bývá černý drak a jak těžké je ho porazit.

30.08.2020 3 z 5

Ptáci se zlomenými křídly Ptáci se zlomenými křídly Ayşe Kulin

Od této knihy jsem čekala něco víc. Nevyvolavala žadné emoce, k hlavním postava jsem necítila žadné větší sympatie. Nejvíc mě bavil příběh první generace. Pak už to bylo takové plytké. Ke čtení jsem se musela spíš nutit.

22.08.2020 2 z 5

Vzdelaná Vzdelaná Tara Westover

Příběh Tary mě chytl a nepustil. Už dlouho se mi nestalo, že bych se od knihy nemohla odtrhnout a těšila se, až se k ní zase vrátím. Kniha je moc hezky napsaná, zároveň je místy až šokující, vyvolává mnoho emocí. Člověku se nechce ani věřit, že se to dělo.

31.07.2020 5 z 5

Soulsex Soulsex Eva-Maria Zurhorst

Asi nejlepší kniha o komunikaci, kterou jsem kdy četla. Rozhodně stojí za přečtení. Troufám si říct, že dokáže pomoci obnovit partnerský vztah, který jste už odepsali. Samozřejmě to ale musí chtít oba partneři. Doporučuji přečíst nejen ženám, ale i mužům, aby ženy a jejich potřeby lépe pochopili.

20.06.2020 4 z 5

Rozcouraná duše Rozcouraná duše Marcela Mlynářová

Po dlouhé době jsem se k této autorce zkusila vrátit, ale její popisy z cest mě moc nebavily. Na druhou stranu nemůžu říct, že to bylo vyloženě špatné. Tři hvězdy dávám knihám, které mi přijdou fajn. Jelikož se mi do čtení této knihy moc nechtělo, musím dát jen 2,5. Chválím ilustrace.

20.06.2020 2 z 5

Ginny Napořád Ginny Napořád Benjamin Ludwig

Moc pěkně napsaná kniha. Bylo to jako bych se dívala na film. Poutavě a citlivě napsaný příběh autistické dívky, která si prožila v dětství mnoho zlého a nakonec našla své místo v milující rodině. Ale i přesto ještě svůj boj nevyhrála. Musí se dostat na správnou stranu rovnice. Aby nebyla (- Ginny). Ginny jsem si zamilovala i její rodiče Napořád, i přes občasné přešlapy Maury, které byly pochopitelné, obdivovala. Starat se o dítě se speciálními potřebami je náročné. Mike a Patrice byli vzorovým příkladem, jak se to dělá správně - s bezmeznou trpělivostí, pochopením a láskou.

20.06.2020 4 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Jestli je tato kniha jedna z nejlepších od tohoto autora, jak jsem četla v komentářích, tak se do dalších rozhodně pouštět nebudu. Ani trochu se mi nelíbila. Zajímavé téma, ale to zpracování ... Hrozná blbost. Postavy mi nebyly nijak sympatické, v příběhu bylo příliš mnoho velkých náhod a nepravděpodobností. Dočetla jsem je kvůli výzvě.

06.06.2020 1 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Bezva čtení na jeden den. Nic náročného, taková jednohubka. Bylo to čtivé, bylo to napínavé. Vícero postav, propletené vztahy. Jednu hvězdičku ubírám za konec, který přinesl čekaně-nečekaný zvrat, ale bylo to až příliš rychle vyřešené a uzavřené.

23.05.2020 4 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Kniha napsaná s velkou láskou a úctou k životu. Je poctou všem těm, kteří museli vytrpět všechny ty hrůzy. Byli vytrhnutí ze svých domovů, připraveni o vše, co jim bylo drahé, o své nejbližší i o svoji důstojnost. Přes všechny kruté osudy, které jsou líčené velmi naturalisticky, je psaná zároveň
velice citlivě a s velkou pokorou.

17.05.2020 5 z 5

Aby vše klapalo: Jak hravě zvládat pracovní a životní výzvy Aby vše klapalo: Jak hravě zvládat pracovní a životní výzvy David Allen

Hledala jsem nějakou inspiraci pro zlepšení organizace úkolů. O metodě GTD jsem kdysi davno slyšela a název knihy "Aby vše klapalo " zněl dobře, tak jsem se s nadšením pustila do čtení. Ale tato kniha mi vůbec nesedla. Hrozně špatně se mi četla a nemůžu říct, že pro mě byla nějak přínosná.

14.05.2020 1 z 5