Analady Analady komentáře u knih

Rozcházení Rozcházení Katherine Woodward Thomas

Tuto knihu jsem zvolila ze zvědavosti jako audioknihu. Paní Briešťanská má moc příjemný hlas, moc hezky se poslouchá. Vztahy jsou nedílnou součástí našich životů a je důležité o ně pečovat. Ani při rozchodu není třeba za sebou pálit mosty. Tato kniha určitě stojí za přečtení či za poslech. Obojí můžu doporučit.

05.09.2023 5 z 5

Malá kniha stoicismu: Stoická filozofie pro moderní spokojený život Malá kniha stoicismu: Stoická filozofie pro moderní spokojený život Jonas Salzgeber

Upřímně, podle názvu ani obálky bych si tuto knihu nevybrala. Dostala jsem se k ní naprosto náhodou a za tuto náhodu jsem moc ráda. Ne že bych se dozvěděla něco nového, ale pomohla mi připomenout, jakou cestou chci jít. Určitě se k ní budu vracet. Doporučuji.

05.09.2023 5 z 5

Budu opakovat, co už tu bylo napsáno, ale nejde to jinak. Moc milá knížka, která pohladí, potěší a vykouzlí úsměv na tváři. Dan je milej a vtipnej. Poslouchala jsem i ukázku audioknihy a taky super.

29.08.2023 5 z 5

Tak toto bylo náročné. Popravdě, tuto knihu jsem si vybrala, protože se mi zrovna hodila do Knižní výzvy. A trochu mě nalákalo i to, že se jedná o herce z mých kdysi oblíbených Přátel. To, co se mi dostalo, bych opravdu nečekala. A upřímně, kdybych ji četla, tak bych ji určitě nedočetla. Smutné až depresivní čtení. Bylo to zničující pořád dokola poslouchat, jak si Matthew kazil život. Pořád dokolala. Tady je krásně vidět, jak často vidíme jen to pozlátko. Myslíme si, jak jsou herci úspěšní a žijí úžasný život, ale skutečnost je jiná. Knize musím dát dvojí hodnocení. Za obsah dávám tři hvězdičky. Škoda že to bylo převážně o jeho závislostech. Působilo to pak dost negativně. Kdyby tam bylo víc něčeho hezkého, co by to vyvážilo, hodnotila bych lépe. Každopádně oceňuji Mattyho otevřenost. Určitě to nebylo snadné. Deset hvězdiček dávám A. Procházkovi za skvělý zažitek z četby.

28.08.2023 4 z 5

Klíč Klíč Kathryn Hughes

Slabší tři hvězdičky. Autorka umí psát poutavě. Ze začátku jsem byla nadšená, postupně ale nadšení sláblo. Konec byl nejslabší. Celkově to nebylo špatné, ale nijak mě tato kniha nenadchla.

24.08.2023 3 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Na tuto knihu jsem slyšela velkou chvalu, proto jsem se na ni moc těšila. A ta očekávání byla příliš velká na to, co mi kniha nabídla. Sedm manželů životem Evelyn prošlo až příliš rychle. A vlastně tam o ně ani nešlo. Nebylo to špatné, ale nijak mě to nenadchlo. Čtivě napsané, ale pro mě bez větší hloubky. Krom Harryho tam nebyl nikdo, koho bych si oblíbila.

14.08.2023 3 z 5

Rozbité světy Rozbité světy Markéta Prášková

Krásný příběh. Poslechla jsem si ho jako audioknihu, kterou moc hezky četla paní Vašeková. Za mě naprostá spokojenost a velká pochvala oběma dámám. Ač moc nerada, tak jednu hvězdičku musím ubrat. Byla jsem naprosto nadšená do momentu, kdy se Daniela rozhodla rozluštit rodinné tajemství. Život za války i po válce super. Potud bych dala i deset hvězdiček. Pak se ale příběh začal ubírat směrem, který se mi nezamlouval. Škoda. Ale i přes to velká spokojenost .

09.08.2023 4 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Paní Körnerová je moje srdcovka. Píše moc hezky, laskavě a poutavě. Je to prostě zážitek. Chystám se postupně přečíst všechny její knihy. Hlas kukačky není nijak veselé čtení. Irma a Edita to neměly vůbec lehké. Ale i takový je život. Opravdu jsem si to moc užila. Příběh mě naprosto vtáhl. Doporučuji.

BabaJaga11
"I zoufalství a beznaděj můžeme obrátit v něco dobrého a krásného. Jen mít dost odvahy a lásky."
Moc hezká myšlenka. Budu si ji často připomínat.

25.06.2023 5 z 5

Jelení vršek Jelení vršek Hana Marie Körnerová (p)

Historické romány sice nijak nevyhledávám, ale paní Körnerová píše moc hezky, takže jsem si příběh užila. Trocha napětí, špetka romantiky. Příjemně odpočinkové čtení to bylo.

25.06.2023 4 z 5

Útěk Útěk C. L. Taylor

Další z mých dlouhodobých restů. Knihu jsem si pořídila, protože vím, že C.L. Tyler píše čtivě. Bohužel tento psychothriller mě nijak nenadchl. První polovina mě bavila, celou druhou polovinu jsem bojovala s tím, abych ji dočetla. Byla sice celkem čtivě napsaná (proto jsem ji nakonec dočetla a jen díky čtivému stylu dávám tři hvězdičky), ale postavy mi nebyly nijak zvlášť sympatické. Takže mi bylo celkem jedno, jak to dopadne. Ale samozřejmě jsem věřila v dobrý konec.

13.05.2023 3 z 5

Dva krůčky po mokrém písku Dva krůčky po mokrém písku Anne-Dauphine Julliand

Když jsem si před léty tuto knihu kupovala, bylo to proto, že jde o skutečný příběh. Teď jsem se rozhodla si ji konečně přečíst, ale bohužel to bylo tak smutné čtení, že se mi to četlo hodně obtížně. Musela jsem se do čtení hodně nutit, vůbec se mi do toho nechtělo. Těmto rodičům život přinesl velmi bolestnou zkušenost. Při čtení takových příběhů si člověk uvědomí, jak může být šťastný a vděčný za život, který má.

15.01.2023 3 z 5

Dvojník Dvojník Brian Freeman

I přes trochu pomalejší rozjezd mě tato kniha fakt chytla. Už dlouho jsem nezažila, že bych knihu tak hltala a tak těžko se mi od ní odcházelo. Bylo to napínavé. Bylo tam i pár momentů, které jsem vůbec nečekala. To bylo super. Zajímavý námět, skvěle se to četlo.

15.01.2023 4 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Tuto knihu jsem měla dlouho v podvědomí jako knihu, kterou bych si měla jednou přečíst. Popravdě se mi do toho vůbec nechtělo. Vlastně ani teď, když jsem se rozhodla si ji přečíst. Jak jsem čekala, bylo to náročné čtení. Není příjemné číst o lidech, kteří si nesmyslně ničí život. Ale po dlouhé době to byl příběh, který mě chytl. Napsáno to bylo velmi čtivě. Jen při každém návratu k drogám jsem si říkala PROČ?!

30.10.2022 5 z 5

Rodina pro začátečníky Rodina pro začátečníky Sarah Morgan

Doufala jsem, že mně tato kniha pomůže překonat dlouhodobou čtenářskou krizi. Obálka vyzařovala letní pohodu a anotace zněla taky lákavě. Nebylo to špatné, i když jsem od toho čekala trochu něco jiného. Bylo to čtivé, pár věcí pro zamyšlení jsem tam taky našla. Škoda, že autorka měla potřebu zakomponovat do příběhu nějaké tajemství. Mně by stačil prostý příběh ze života. To tajemství pro mě bylo zbytečné.

16.10.2022 3 z 5

Vina Vina Ferdinand Von Schirach

Nemám ráda povídky, takže bych si tuto knížku ani nevybrala, kdybych na ni neslyšlela doporučení od někoho, kdo také povídky nečte. Navíc téma znělo lákavě, tak jsem se na čtení i těšila. Povídky jsou krátké, napsané čtivě. Ale postrádala jsem tam nějaké emoce, větší hloubku a přesah. Působilo to spíš jako popis. Něco se stane, stalo se. Nic se neděje. Jede se dál. A tak to pokračujete, jak na běžícím pásu. Povídka za povídkou. Asi je to dáno tím, že to psal právník, který se případy nijak neprožívá. Mě ten styl nějak nesedl. Tato knížka mi nic nedala. Případy nebyly nijak zajímavé, i když mě překvapilo, co všechno se může stát.

29.04.2022 2 z 5

Síla odvahy Síla odvahy Laurent Vachaud

Ačkoliv to byl dojemný příběh a celkem dobře se i četl, něco mi na této knize nesedlo. Působilo to až příliš jako převypravění filmu. Chyběla tomu větší hloubka. Ale i když jsem si v průběhu čtení říkala, že jsem pravě kvůli té chybějící hloubce k jednotlivým postavám nezískala žádný velký vztah, tak jsem na konci zjistila, že mi všichni přirostli k srdci a loučení bylo smutné.

16.04.2022 3 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Nebylo to špatné, takový lepší průměr. Alice byla po ztrátě paměti bezstarostná a pohodová, takže celá kniha působila pohodově. Žádná velká dramata. Prostě relax. Je pravda, že s sebou vláčíme zbytečně spoustu křivd a bolístek, kterými si zbytečně ztrpčujeme život a kazíme vztahy. Nemusíme na ně zapomenout. Stačí se nad ně jen povznést a bude nám hned mnohem líp.

05.04.2022 3 z 5

Kniha o obyčejném a zároveň neobyčejném životě. Četla se hezky. Líbilo se mi, že nepopisuje jen život za války, ale kniha je vzpomínkou na celý život od dětství, přes život v koncentračním táboře, život po válce, emigraci a život v Izraeli. Ačkoliv zažila mnoho těžkých chvil, tak to bylo milé vyprávění, jako když babička vypráví vnoučatům o svém životě.

27.03.2022 4 z 5

Komunikace v konfliktu Komunikace v konfliktu Rory Miller

Od této knihy jsem očekávala, že přinese tipy pro komunikaci v konfliktních situacích, ale bohužel pro mě nijak přínosná nebyla. Čtení mě moc nebavilo a ani mi nic nedalo.

11.03.2022 2 z 5

Sedm principů spokojeného manželství Sedm principů spokojeného manželství John Gottman

Název této knihy ve mně vzbudil jak pochyby, tak i zvědavost. Ta nakonec zvítězila a jsem tomu ráda. Autor si na ní dal opravdu záležet. Výborná kniha, která rozhodně stojí za přečtení.

23.02.2022 5 z 5