Analady Analady komentáře u knih

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

I když to nebylo nijak veselé čtení, tak mě knížka bavila a dobře se četla. Bavilo mě, že je to o reálném životě běžné české rodiny. Žádní veleúspěšní a překrásní hrdinové, kterých je v knihách plno. Prostý příběh jednoho ne příliš vydařeného manželství. Trochu mě mrzelo, že tam nebylo víc přímé řeči, ale pozorovat myšlenky jednotlivých osob bylo taky super. Určitě si od této autorky ráda něco přečtu. Jen by to příště chtělo hezčí obálku.

23.02.2022 4 z 5

Na motorce kolem světa Na motorce kolem světa Vojtěch Lavický

Tak jsem se opět vydala na cesty.Tentokrát na motorce kolem světa. A bylo to super. Opravdu povedená kniha plná krásných fotografií na super papíře, který si rozhodně zaslouží. Škoda, že není vícedílná, aby bylo více prostoru pro obšírnější popis navštívených zemí a vyprávění více příhod.

30.12.2021 5 z 5

Mise Afghánistán Mise Afghánistán Tomáš Šebek

Cením si práce lékařů, kteří pracují v tak náročných podmínkách. Bylo zajímavé dozvědět se něco o fungování organizace Lékaři bez hranic, o práci lékařů i o životě v Afghánistánu. Škoda jen toho stylu, jakým je kniha psaná. Chápu, že důvodem je zachování autentičnosti. Nicméně mně tento styl nevyhovoval.

30.12.2021 3 z 5

Měla by sis s někým promluvit Měla by sis s někým promluvit Lori Gottlieb

Konečně dočteno! Tato kniha mě zaujala ve výloze knihkupectví. S nákupy knih jsem celkem opatrná, jelikož už jich mám tolik, že už na ně ani nemám místo. Ale věřila jsem tomu, že tato kniha bude stát za to. Terapeutka u terapeuta - to znělo lákavě. No, čekala jsem od toho víc. I když Lori, Wendell, Julie a Rita byli fajn, nějak mě to nebavilo. Do čtení jsem se musela hodně nutit. Hodně jsem váhala, jak knihu hodnotit. Nebyla vyloženě špatná, ale moc dobře se mi nečetla. Proto jsem ji četla dlouho, předlouho.

15.12.2021 2 z 5

Dneska už se tomu směju Dneska už se tomu směju Adina Mandlová

Tuto knihu jsem si vybrala kvůli Výzvě. Filmy pro pamětníky se mi vždy líbily, tak jsem si řekla, že by mohlo být fajn dozvědět se něco o jedné z hvězd. Kniha byla čtivá. Problém byl v tom, že paní Adina mi nebyla vůbec sympatická. Působila na mě namyšleně až arogantně. Neměla lehký život, ale často si to způsobila sama. O svém životě mluví naprosto otevřeně, nic neskrývá. Obdivuji její paměť. Je až neskutečné, do jakých detailů si vše pamatuje.

22.09.2021 3 z 5

Nastavení mysli Nastavení mysli Carol Dweck

Ačkoliv má tato kniha několik mínusů ( je místy zdlouhavá a klasicky americká), určitě stojí za přečtení. Opravdu dobrá kniha k zamyšlení. Patří k těm, co mohou změnit a hlavně zlepšit život. Je v ní velké množství příkladů ( což mnozí ocení, i když je jich možná až příliš). Poslechla jsem si ji jako audioknihu. Bohužel hlas ani styl mi nebyl moc příjemný. Ocenila bych milejší hlas a projev. Ale přesto všechno si za svůj potenciál kniha zaslouží velmi dobré hodnocení.

22.09.2021 4 z 5

Zápisky mladého lékaře Zápisky mladého lékaře Michail Bulgakov

Nebylo to špatné, ale čekala jsem podrobnější popis života mladého lékaře. Knihy s povídkami nevyhledávám a opět jsem se utvrdila, že to není nic pro mně. Bylo to hezky napsané, ale nijak zvlášť mě to nenadchlo.

08.09.2021 3 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Tato kniha je opravdu originální. S něčím takovým jsem se ještě nikdy nesetkala. Ze začátku jsem si říkala, že je to fakt úlet a nebyla jsem si jistá, jestli knihu dočtu. Ale pak se začal rozvíjet příběh jednotlivých postav a mě knížka začala bavit. Byla lidská, zábavná, místy smutná, s mnoha trefnými popisy ze života. Určitě stojí za přečtení.

30.08.2021 3 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

I přes smutné téma je to velmi čtivá kniha. Střídání pohledů Báry a její mámy bylo fajn. Škoda, ze Bářin otec a sestra tam dostali tak málo prostoru. Najednou jsem byla na konci a ani jsem nevěděla jak. Během čtení jsem byla vyloženě alergická na slovo Katuška, každé slovo Baruna zabolelo. Báry mně bylo moc líto, chování ostatních jsem naprosto nechápala (včetně výchovné poradkyně). Konec jsem fakt nečekala. Ten mi vyrazil dech. O kolik by vztahy mezi lidmi byly jinačí, kdyby lidé více komunikovali a dokázali si naslouchat, místo aby svoje pocity v sobě dusili a frustraci si vybíjeli na ostatních ...

21.08.2021 4 z 5

Jak se z toho nezbláznit Jak se z toho nezbláznit Monika Bartošová

K této knize jsem se dostala tak trochu omylem. Určitě bych si ji cíleně nezvolila. Ale když už jsem ji měla k dispozici, tak jsem si řekla, že jí dám šanci. A vůbec to nebylo špatné. Autorka zde popisuje svoji strastiplnou cestu coby nezaměstnaného člověka za novým zaměstnáním, což není pro nikoho nijak příjemná záležitost. Někdy se poštěstí brzy, jindy člověk hledá déle. Zkušenosti se taky různí. Autorka zrovna moc štěstí neměla a tak hledala dlouho. Po mnoha neúspěších to nebylo deprimující jen pro samotnou aktérku, ale i pro čtenáře. Fakt jsem nechápala, že může mít až takovou smůlu. Takže název knihy byl zvolen docela výstižně. Muselo to být fakt na zbláznění. Kniha je napsaná hezky a s nadhledem , pěkně plyne, takže to bylo celkem fajn počtení. Jediné, co mi tak úplně nesedělo, byl obor, ve kterém hledala uplatnění, který mi není nijak blízký. Kdyby byl, tak bych si to užila víc. Ale aspoň jsem si rozšířila obzory :-)

14.07.2021 4 z 5

Návrat do Valbone Návrat do Valbone Josef Habas Urban (p)

Na tuto knížku jsem se dlouho těšila a nenechala jsem se odradit ani nízkým hodnocením. Bohužel po přečtení musím konstatovat, že toto se fakt nepovedlo. Byla jsem ráda, že kniha je celkem útlá, protože mě čtení fakt nebavilo. No a ten konec ... Směšné.

29.05.2021 2 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Po přečtení Tatéra z Osvětimi jsem se těšila na další knihu od Heather Morris. Jednak protože umí moc pěkně a poutavě psát a také protože mě zajímal příběh Cilky, která byla zmíněná v předchozí knize. První polovinu knihy jsem přečetla jedním dechem. Druhá polovina už mi přišla slabší, méně uvěřitelná. Pokud byla Cilka taková, jak bylo v knize popsáno, tak to byla světice a má můj obdiv. Ale nemůžu se zbavit dojmu, že si příběh autorka hodně přibarvila.

10.05.2021 3 z 5

53 dopisů pro moji lásku 53 dopisů pro moji lásku Leylah Attar

Zdálo se, že se tato kniha bude hodit do knižní výzvy. Anotace zněla celkem záhadně, obálka vypadala tajemně. Netypická romantika, proč ne... Po přečtení knihy jsem si znovu přečetla anotace a konečně mi dává smysl. Je celkem výstižná. Můj dojem z knihy? Bylo to čtivé, ale nemůžu říct, že bych byla nějak unešená. Objevila se tam různá vážná témata, ale všechno to zabilo zbytečně velké množství erotiky. Kdyby těmito scénami autorka víc šetřila, bylo by to příjemné okořenění příběhu. Co bylo na začátku něžné, časem obhroublo a bylo toho moc. Kdyby se kniha více držela života a bylo tam méně toho"nic bez tebe nemá smysl", hodnotila bych knihu mnohem lépe. Chyběla mi ve vztahu mezi Shaydou a Troyem větší hloubka. Přišlo mi, že kromě velké fyzické a sexuální přitažlivosti mezi nimi nic nebylo.

15.03.2021 3 z 5

Probudím se na Šibuji Probudím se na Šibuji Anna Cima

Vůbec to nebylo špatné. Kniha je čtivá a originální. Ale nepatří k těm, ke kterým bych se jednou chtěla vrátit.

18.02.2021 3 z 5

Doteky života Doteky života Barbora Dvorecká

Nádherná kniha plná citu a lásky ke zvířatům i životu s nimi. Umí rozesmát i rozesmutnět a hlavně pohladit po duši. Při četbě jsem se krásně ponořila do úplně jiného svět, než je ten můj. Bylo to krásné a nechtělo se mi z něj vůbec odcházet. Oceňuji i velmi pěkné kresby.

04.01.2021 5 z 5

Příliš vysoká očekávání Příliš vysoká očekávání Karolina Hošek

Po přečtení lákavé anotace a výborných hodnocení zde na DK jsem i já měla příliš velké očekávání, které zůstalo nenaplněno. Tato knížka mě vůbec nebavila, nepřišla mi nijak zábavná a její čtení považuji za naprostou ztrátu času.

21.12.2020 1 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Před mnoha lety jsem viděla film Zelená míle a byl to pro mě velký zážitek. Když jsem hledala knihu pro Výzvu, vybrala jsem si právě tuto, protože to byla sázka na jistotu a taky jsem byla zvědavá, jestli bude v knize něco navíc či jinak. Ačkoliv se filmové zpracování naprosto drželo knižní předlohy, tak kniha mi nepřinesla takový zážitek jako film.

18.12.2020 3 z 5

Džungle v kuchyni Džungle v kuchyni Ivanka Devátá

Ivanku Devatou mám ráda a když jsem zjistila, že vydala novou knížku, zajásala jsem. V úvodu knihy sama autorka píše, že se jí do psaní další knihy nechtělo, protože měla pocit, že už není o čem psát. Bohužel její pocit se promítl do této knížky, která se stala džunglí útržkovitých vzpomínek, zážitků a receptů, které se nesly v duchu "to už poznáš". Při čtení jsem měla pocit, že autorka stále usilovně přemýšlí, co by nám ještě řekla.

02.12.2020 2 z 5

Návnada Návnada Kent Messum

Nebylo to špatné. Kniha je psaná čtivě a nebýt těch až zvrhlých popisů, ve kterých se autor očividně vyžíval, tak bych mohla i napsat, že jsem si ji užila. Naši trosečníci jsou zde vylíčeni tak, že si k nim vytvoříte vztah a přejete jim, aby všichni přežili. Zato posádka lodi se moc nepovedla. Tam to autor mohl pojmout nějak jinak a lépe.

01.12.2020 3 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Další kniha, která připomíná, jak důležité je mluvit o svých myšlenkách a pocitech. Protože když o nich nemluvíme, dochází k mnoha nedorozuměním a vzniká bolestná propast ve vztazích. Krasně zde bylo ukázáno, jak si každý vykládá stejnou situaci naprosto jiným způsobem. Tato kniha vypráví silný přiběh jedné rodiny. Naprosto reálný, o to víc zdrcující. Tíha života jednotlivých postav na mě doléhala o to víc díky tíživé atmosféře přednesu a doprovodné hudby audioknihy.

25.11.2020 5 z 5